Προς το περιεχόμενο

Νυχτερινό τιμολόγιο ΔΕΔΔΗΕ


Γιάννης Platano

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, LLLEFTERIS είπε

Εκανα και εγω αιτηση μενω Περιστερι πως θα ξερω την πορεια της; απλα μου ηρθε ενα μηνυμα να πληρωσω 42 ευρω και τα πληρωσα.

Έκανα και εγώ αίτηση , στο email ή στο τηλέφωνο σου έρχεται ο κωδικός πληρωμής για να πληρώσεις το μετρητή ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

11 λεπτά πριν, meletis_m είπε

Έκανα και εγώ αίτηση , στο email ή στο τηλέφωνο σου έρχεται ο κωδικός πληρωμής για να πληρώσεις το μετρητή ;

Στο κινητό μήνυμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, Georgegr3 είπε

Εμένα ήρθε με ταχυδρομείο...

Σε ποια περιοχη είσαι. .. 

1 ώρα πριν, meletis_m είπε

Ήρθε και σε εμένα στο email .

Περιοχή;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αυτό θα ρώταγα και γω τώρα, αίτηση για νυχτερινό την Κυριακή.

Μέχρι τώρα κανένα μήνυμα για πληρωμή.

Αν μου έχουν στείλει επιστολή θα φτάσει σε κάνα μήνα...

 

έντιτινκ: Ηράκλειο Κρήτης

Επεξ/σία από ekkli
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, ekkli είπε

Αυτό θα ρώταγα και γω τώρα, αίτηση για νυχτερινό την Κυριακή.

Μέχρι τώρα κανένα μήνυμα για πληρωμή.

Αν μου έχουν στείλει επιστολή θα φτάσει σε κάνα μήνα...

 

έντιτινκ: Ηράκλειο Κρήτης

Καλησπέρα.. Θα σου έρθει επιστολή η email... Ανάλογα.. Υπομονή να έχεις μόνο να έχεις.. Απλά να ξέρεις μπορεί να καθυστερήσει λιγο.. Ειναι ανάλογα την περιοχη του Δεδδηε αν υπάρχουν διαθεσιμότητα.. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, takoulou είπε

Καλησπέρα.. Θα σου έρθει επιστολή η email... Ανάλογα.. Υπομονή να έχεις μόνο να έχεις.. Απλά να ξέρεις μπορεί να καθυστερήσει λιγο.. Ειναι ανάλογα την περιοχη του Δεδδηε αν υπάρχουν διαθεσιμότητα.. 

Ναι, τα έχω διαβάσει όλα αυτά για τις καθυστερήσεις απλά νόμιζα ότι αφορούσαν την περίοδο που περιμένω το νέο ρολόι.
Δεν περίμενα ότι θα υπάρχει καθυστέρηση και για να πληρώσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, ekkli είπε

Ναι, τα έχω διαβάσει όλα αυτά για τις καθυστερήσεις απλά νόμιζα ότι αφορούσαν την περίοδο που περιμένω το νέο ρολόι.
Δεν περίμενα ότι θα υπάρχει καθυστέρηση και για να πληρώσω.

Σιγα την καθυστερηση...Δεν ειναι και πολλες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θέλει να βάλει ο πατέρας μου νυχτερινό μετρητή και εχω κάποιες ερωτήσεις.

Κόστος μετρητή γράφει η Δεδδηε 34€+ΦΠΑ. Πήγα να κάνω ηλεκτρονικά την αίτηση και γράφει:

Μόνο στη Χορήγηση: Το αίτημά σας θα καταχωρηθεί και θα προωθηθεί στο αρμόδιο γραφείο του ΔΕΔΔΗΕ για περαιτέρω ενέργειες. Αφού ολοκληρωθεί το στάδιο της μελέτης θα λάβετε επιστολή με την οποία θα σας γνωστοποιείται το κόστος εγκατάστασης μετρητή με χρονοχρέωση.

Δηλαδή εκτός τα 34€+ΦΠΑ θα υπάρξει κ άλλη χρέωση; Και αν ξέρουμε αν είναι συγκεκριμένο ποσό;

Τέλος σπίτι έχουν Volterra, εάν μπει ο νέος μετρητής θα πρέπει να ενημερωθεί κ η εταιρεία για αλλαγή προγράμματος ή θα ενημερωθεί αυτόματα από Δεδδηε;

 

Επεξ/σία από greekparot
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, greekparot είπε

Θέλει να βάλει ο πατέρας μου νυχτερινό μετρητή και εχω κάποιες ερωτήσεις.

Κόστος μετρητή γράφει η Δεδδηε 34€+ΦΠΑ. Πήγα να κάνω ηλεκτρονικά την αίτηση και γράφει:

Μόνο στη Χορήγηση: Το αίτημά σας θα καταχωρηθεί και θα προωθηθεί στο αρμόδιο γραφείο του ΔΕΔΔΗΕ για περαιτέρω ενέργειες. Αφού ολοκληρωθεί το στάδιο της μελέτης θα λάβετε επιστολή με την οποία θα σας γνωστοποιείται το κόστος εγκατάστασης μετρητή με χρονοχρέωση.

Δηλαδή εκτός τα 34€+ΦΠΑ θα υπάρξει κ άλλη χρέωση; Και αν ξέρουμε αν είναι συγκεκριμένο ποσό;

Τέλος σπίτι έχουν Volterra, εάν μπει ο νέος μετρητής θα πρέπει να ενημερωθεί κ η εταιρεία για αλλαγή προγράμματος ή θα ενημερωθεί αυτόματα από Δεδδηε;

 

Διαβασε τις πισω σελιδες.. Και θα δεις..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω διαβάσει και οι περισσότεροι αναφέρουν τα 42€. Αυτό που ρωτάω εγώ κ έχω κάνει αντιγραφή από το site της Δεδδηε αφορά τα 42€; Ή θα ζητήσουν επιπλέον;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, greekparot είπε

 

Δηλαδή εκτός τα 34€+ΦΠΑ θα υπάρξει κ άλλη χρέωση; Και αν ξέρουμε αν είναι συγκεκριμένο ποσό;

Τέλος σπίτι έχουν Volterra, εάν μπει ο νέος μετρητής θα πρέπει να ενημερωθεί κ η εταιρεία για αλλαγή προγράμματος ή θα ενημερωθεί αυτόματα από Δεδδηε;

 

...ενα δίκιο το 'χει ο takoulou από πάνω που σου λέει για διάβασμα του θρεντ (μικρό είναι άλλωστε, και ούτως ή άλλως θα βρεις γρήγορα απαντήσεις διαβάζοντας "γρήγορα" προς τα πίσω (και θα είναι και για ΓΕΝΙΚΟ καλό σου αυτό),,,,αλλά :

Δεν θα 'χεις άλλη χρέωση. 42,16€ (με τον ΦΠΑ) μια κι έξω.

Όχι δεν χρειάζεται να ενημερώσουν Βολτέρα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...