Προς το περιεχόμενο

Νυχτερινό τιμολόγιο ΔΕΔΔΗΕ


Γιάννης Platano

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 1/2/2022 στις 2:30 ΜΜ, aekoupoli είπε

Παιδια εχω πληρωσει τα 42ε για νυχτερινο μετρητη απο τις 2/1.δεν εχω καμμια ενημερωση απο τοτε,να τους παρω τηλεφωνο να δω τι παιζει?

  

Στις 4/2/2022 στις 3:56 ΜΜ, javavall είπε

Βύρωνας και εδώ, περιμένω απο 5.11.2021. Στο τηλέφωνο λένε να κάνουμε υπομονή.

 

Στις 4/2/2022 στις 10:16 ΠΜ, jimakos234 είπε

Περιοχη? Επειδη εγω που ειμαι Αθηνα(Ζωγραφου) προσπαθω να καταλαβω γιατι ακομα δεν εχω παρει καμια ενημερωση απο πλευρας τους, ενω εχω κανει αιτηση και εχω αποπληρωσει το ποσο απο 20/12/21, ενω μου ειπαν οτι το εχουν δρομολογησει απο 27/12, μετα απο δικια μου επικοινωνια.

Βύρωνα κι εγώ με πληρωμή για νυχτερινό από 22/12/2021.

Καμία ενημέρωση στα τηλέφωνα. Μέσω email στα γραφεία στη Μυλλέρου έχω λάβει τις κάτωθι απαντήσεις :

"Αναφερόμενοι στο αίτημα σας προς την Υπηρεσία μας σχετικά για την πληρωμή του ποσού των 42,16€ , που αφορά για μετρητή διπλής εγγραφής νυχτερινού,  της παροχής με αριθμό ...., σας αναφέρουμε ότι έχει ενημερωθεί το μηχανογραφικό μας σύστημα για την  κατάθεση του εν λόγου ποσού και έχει αποσταλεί άμεσα στον αρμόδιο Τομέα για ενέργειες,"

"Θα επικοινωνήσουν οι εργολάβοι μαζί σας για το πότε θα έρθουν για την αλλαγή του μετρητή . Δεν έχουμε επικοινωνία μαζί τους για τις ενέργειες που τους αφορούν."

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυτική θεσσαλονίκη ήρθαν στις 10 ημέρες απο την μέρα πληρωμής. Πήραν τηλέφωνο 10 λεπτά πριν κάνουν την αλλαγή και μέσα σε 5 λεπτά είχαν τελειώσει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, thyma είπε

  

 

Βύρωνα κι εγώ με πληρωμή για νυχτερινό από 22/12/2021.

Καμία ενημέρωση στα τηλέφωνα. Μέσω email στα γραφεία στη Μυλλέρου έχω λάβει τις κάτωθι απαντήσεις :

"Αναφερόμενοι στο αίτημα σας προς την Υπηρεσία μας σχετικά για την πληρωμή του ποσού των 42,16€ , που αφορά για μετρητή διπλής εγγραφής νυχτερινού,  της παροχής με αριθμό ...., σας αναφέρουμε ότι έχει ενημερωθεί το μηχανογραφικό μας σύστημα για την  κατάθεση του εν λόγου ποσού και έχει αποσταλεί άμεσα στον αρμόδιο Τομέα για ενέργειες,"

"Θα επικοινωνήσουν οι εργολάβοι μαζί σας για το πότε θα έρθουν για την αλλαγή του μετρητή . Δεν έχουμε επικοινωνία μαζί τους για τις ενέργειες που τους αφορούν."

 

Καλησπέρα.. Υπάρχει καθυστέρηση σε μερικές περιοχες του Δεδδηε.. Υπάρχουν πολλες αιτήσεις και εκκρεμότητες... Λόγω μεγάλης αύξησης της ζήτησης του νυχτερινου... Πηγαίνει με προτεραιότητα η όλη διαδικασία... Μόνο υπομονή.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
37 λεπτά πριν, aenaos15 είπε

Σ ευχαριστω για την απαντηση , αλλα ο φιλος αλλο εγραψε και  πανω σε εκεινο ζητησα πληροφοριες.

Κατι για 20ευρα μιλουσε λογω καθυστερησης.

https://deddie.gr/el/eggyimenes-ypirisies-katanaloton/ ("3.5")

 [email protected] τους στέλνεις μέιλ (παραπονούμενος με την ευκαιρία για την καθυστέρηση) ρωτωντας πώς/πότε/πού θα σου βάλουν το περίφημο 20άρι* (αυτό μου πρότειναν από την τηλεφωνική εξυπηρέτηση, λέγοντάς μου ότι "δεν ξέρουν περισσότερα") (btw δεν το έκανα καθώς σ' εμένα ήρθαν εντός 10 εργάσιμων - απλά ήθελα να ενημερωθώ, οπότε μην με ρωτάς τί αποτέλεσμα θα έχει)

*λογικά ΜΕΤΑ την εγκατάσταση του μετρητή, κι ένας θεός ξέρει πόσο καιρό μετά και αν

Επεξ/σία από washcloud
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, washcloud είπε

https://deddie.gr/el/eggyimenes-ypirisies-katanaloton/ ("3.5")

 [email protected] τους στέλνεις μέιλ (παραπονούμενος με την ευκαιρία για την καθυστέρηση) ρωτωντας πώς/πότε/πού θα σου βάλουν το περίφημο 20άρι* (αυτό μου πρότειναν από την τηλεφωνική εξυπηρέτηση, λέγοντάς μου ότι "δεν ξέρουν περισσότερα") (btw δεν το έκανα καθώς σ' εμένα ήρθαν εντός 10 εργάσιμων - απλά ήθελα να ενημερωθώ, οπότε μην με ρωτάς τί αποτέλεσμα θα έχει)

*λογικά ΜΕΤΑ την εγκατάσταση του μετρητή, κι ένας θεός ξέρει πόσο καιρό μετά και αν

Σ' ευχαριστω πολυ φιλε μου, ηδη βρισκομαι  στην 15η εργασιμη και θα τους περιμενω αλλες 5 εργασιμες.

Ακολουθως θα πραξω οπως αναφερεις πιο πανω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει κάποιος ο οποίος έχει ενεργό κάποιο από τα enter /online της ΔΕΗ και στην συνέχεια του πέρασαν νυχτερινό μετρητή ?Πρέπει να ενημερωθεί η ΔΕΗ με κάποιο τρόπο ?Έχω ένα μήνα τον νυχτερινο μετρητή πάω να δώσω ένδειξη και μου βγάζει επιλογή μόνο για ένδειξη ημέρας .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, solton57010 είπε

Υπάρχει κάποιος ο οποίος έχει ενεργό κάποιο από τα enter /online της ΔΕΗ και στην συνέχεια του πέρασαν νυχτερινό μετρητή ?Πρέπει να ενημερωθεί η ΔΕΗ με κάποιο τρόπο ?Έχω ένα μήνα τον νυχτερινο μετρητή πάω να δώσω ένδειξη και μου βγάζει επιλογή μόνο για ένδειξη ημέρας .

Καλησπερα...Τις ενδειξεις θα της δωσει ο Δεδδηε...Απλα δεν εχει ενημερωθει απο τον Δεδδηε η Δεη για την τοποθετηση του μετρητη... Θα το κανει συντομα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, solton57010 είπε

Υπάρχει κάποιος ο οποίος έχει ενεργό κάποιο από τα enter /online της ΔΕΗ και στην συνέχεια του πέρασαν νυχτερινό μετρητή ?Πρέπει να ενημερωθεί η ΔΕΗ με κάποιο τρόπο ?Έχω ένα μήνα τον νυχτερινο μετρητή πάω να δώσω ένδειξη και μου βγάζει επιλογή μόνο για ένδειξη ημέρας .

Έβαλα μέσα Νοέμβρη νυχτερινό ρολόι (έχω online από τον Αύγουστο).

Προχτές εκδόθηκε για 1η φορά λογαριασμός με 2 ενδείξεις (3 μήνες μετά!).

Μεσολάβησαν τηλέφωνα σε ΔΕΔΔΗΕ και ΔΕΗ όπου ο καθένας πέταγε το μπαλάκι στον άλλο (τελικά είχε δίκιο ο ΔΕΔΔΗΕ, είχε στείλει μετρήσεις από τέλη Δεκέμβρη).

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχω πλεον νυχτερινο και γω, με πληρωμη που φανηκε 5/1 στο συστημα τους και τοποθετηση προχθες, Ανατολικη Θεσσαλονικη. 

Επεξ/σία από Georgegr3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παροχος ΖΕΝΙΘ

αιτηση για νυχτερινο στις 1/2

αιτηση αλλαγης παροχου σε ΔΕΗ στις 6/2

εγγραφο πληρωμης μετρητη δημιουργια 10/2

τηλεφωνο απο ΔΕΔΔΗΕ στις 11/2 να αγνοησω τον φακελο που θα μου ερθει,διοτι προλαβαν και τον βγαλαν με την προηγουμενη παροχη που ειχα και πρεπει να βγει καινουργια εντολη

παραλαβη φακελου πληρωμης (για αγνοηση) 14/2

τηλεφωνο σημερα στον ΔΕΔΔΗΕ, αναμονη λεει ακομα,οπου να ναι θα σταλει ο νεος φακελος καθοσον ολοκληρωθηκε η μεταφορα μου στην ΔΕΗ.

ενημερωση εκ νεου...

 

η ολη καθυστερηση προς το παρον ενγκειται σε μενα με την παραλληλη αλλαγη παροχου,επειδη αλλαζουν λενε τα τελευταια 2 νουμερα μετα την παυλα στον αριθμο παροχης,δλδ με την αιτηση αλλαγης το 02 που ειχα πηγε 99,οποτε πρεπει να παει 01,02 παλι για μπορουν να προχωρησουν και στην αλλαγη παροχου και την αιτηση για νυχτερινο

τα λεω ολα αυτα για ενημερωση αν καποιος παει να κανει ταυτοχρονα αυτα που εκανα εγω...

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωχ, έκανα το πρωί την αίτηση στον ΔΕΔΗΕ για νυχτερινό, μόλις επέστρεψα από την ΔΕΗ που έκανα αίτηση αλλαγής παρόχου και βλέπω το μήνυμα σου. Πάλι μπέρδεμα😠.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, vali είπε

Ωχ, έκανα το πρωί την αίτηση στον ΔΕΔΗΕ για νυχτερινό, μόλις επέστρεψα από την ΔΕΗ που έκανα αίτηση αλλαγής παρόχου και βλέπω το μήνυμα σου. Πάλι μπέρδεμα😠.

Εσυ πιθανος να σου ερθει ο φακελος να πληρωσεις σωστα, αμα τα εκανες την ιδια μερα... Εγω ειχα 5 μερες διαφορά. Λογικα θα το δουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκανα και εγω αιτηση μενω Περιστερι πως θα ξερω την πορεια της; απλα μου ηρθε ενα μηνυμα να πληρωσω 42 ευρω και τα πληρωσα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, LLLEFTERIS είπε

Εκανα και εγω αιτηση μενω Περιστερι πως θα ξερω την πορεια της; απλα μου ηρθε ενα μηνυμα να πληρωσω 42 ευρω και τα πληρωσα.

Καλησπερα... Υπομνη τωρα... Θα περιμενεις να τοποθετηθει.. Μπορει να παρει απο 10 μερες εως και λιγο παραπανω  απο δυο μηνες... Αναλογα  με την διαθεσιμοτητα σε μετρητες της περιοχης του Δεδδηε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...