Προς το περιεχόμενο

Πότε κάνει compile μια γλώσσα προγραμματισμού C LIKE σε C και πότε σε C++


exarhis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η διανοητική ζημιά που έχει ο t.s. δεν διορθώνεται εύκολα.

 

Θυμάμαι ένα επεισόδιο της Twilight Zone όπου ένας τυπάς προσπαθούσε να μάθει ένα σωρό δύσκολες λέξεις.

Το αποτέλεσμα ήταν να αρχίσει τελικά να μπερδεύει την κανονική γλώσσα και να ακούει τους ανθρώπους

γύρω του να χρησιμοποιούν άλλες λέξεις αντί των κανονικών.

"Σήμερα ο μικρός δεν έφαγε όλο τον δεινόσαυρό του !" του λέει με ανησυχία η γυναίκα του όταν αυτός επιστρέφει από

την δουλειά (όπου απ' ό,τι φαίνεται, "δεινόσαυρος"="φαγητό")...

Η κατάσταση επιδεινώνεται και τελικά δεν καταλαβαίνει τίποτε απ' όσα λένε οι άλλοι γύρω του.

Στο τέλος παίρνει το βιβλίο του μικρού και κάθεται να μάθει από την αρχή ανάγνωση και γραφή.

 

Όμοια είναι και εδώ και με τον t.s. - με την διαφορά ότι στην ιστορία ο τυπάς είχε αυτογνωσία ενώ ο t.s. όχι...

 

-

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 66
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

σε αυτο το νημα μετραμε τις επιπτωσεις των ναρκωτικων στους developers?

 

Θεός απλά!

 

"Αν γνωρίζεις να προγραμματίζεις καλά και να παράγεις σε μια γλώσσα χωρίς να χρησιμοποιείς Classes είναι σα να προγραμματίζεις σε Intelligent C" για υπογραφη ειναι αυτο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκτεθηκα πολυ τελικα και δεν ειναι σωστο. Σε κανεναν δεν αξιζει τετοια αντιμετοπιση οταν μηλαει επονυμα εκτος και αν εχει καταδιστει.

 

Θα παρακαλουσα τους admin να σβησουν αυτο το νυμα αν ειναι δυνατων.

 

Ευχαριστω

Στη google στο ονομα μου θα νγαινει και αυτο το thread . μεχρι να πεθανω κανενας εργοδοτης δε θα με προσλαβει αν παραμινει online.

 

Ειμαι φιλαλιθεις αλλσ αυτο δε σημαινει οτι τα μελοι μιας κοινοτηταε μπορουν να μου στερισουν ολη μου τη ζωη

Στο τελος και νομικα στεκει η αιτηση μου. Εκπιπτει στο νομο περι προσωπικων δεδομενων. Και δε μπορεις να πεις οτι μονος μου τα ειπα, υπερασπιστικα τον εαυτο μου δημοσια. Ουτε εγω ανεφερα τα ναρκωτικα, ο ντιφεισερ το ξεκινησε. Οπως επισεις ανεφεραν την σελιδα μου στο φβ και στο επαλ που σπουδασα χωρις την συνκαταθεση μου.

 

Παραυτα απαιτω τη διαγραφη αυτου

αμεσα

Εκτεθηκα πολυ τελικα και δεν ειναι σωστο. Σε κανεναν δεν αξιζει τετοια αντιμετοπιση οταν μηλαει επονυμα εκτος και αν εχει καταδιστει.

Θα παρακαλουσα τους admin να σβησουν αυτο το νυμα αν ειναι δυνατων.

ΕυχαριστωΣτη google στο ονομα μου θα νγαινει και αυτο το thread . μεχρι να πεθανω κανενας εργοδοτης δε θα με προσλαβει αν παραμινει online.

Ειμαι φιλαλιθεις αλλσ αυτο δε σημαινει οτι τα μελοι μιας κοινοτηταε μπορουν να μου στερισουν ολη μου τη ζωηΣτο τελος και νομικα στεκει η αιτηση μου. Εκπιπτει στο νομο περι προσωπικων δεδομενων. Και δε μπορεις να πεις οτι μονος μου τα ειπα, υπερασπιστικα τον εαυτο μου δημοσια. Ουτε εγω ανεφερα τα ναρκωτικα, ο ντιφεισερ το ξεκινησε. Οπως επισεις ανεφεραν την σελιδα μου στο φβ και στο επαλ που σπουδασα χωρις την συνκαταθεση μου.

Παραυτα απαιτω τη διαγραφη αυτουαμεσα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

H accemplie έχει δύο λογικές καταστάσεις το IF και το FOR.

 

οκ...

 

@exarxhis

Εξ αρχής, μην σε πειράζει να σε πειράζουν. Οι περισσότεροι εδώ είναι το λιγότεροι αντιπρόεδροι σε μεγάλες εταιρείες λογισμικού!

Επιπλέον το να κάνεις λάθος στην έκφραση ή στην ιδέα είναι ανθρώπινο, άρα αποδεκτό. Όσοι δεν έχουν το κουράγιο να εξηγήσουν και μένουν στο να λένε "διαφωνώ" ή "κρίμα μπαίνει και ο γιος της κα Κατίνας εδώ", μάλλον γράφουν για να γράφουν, αφού ουσία δεν υπάρχει. Ουσία υπάρχει όταν συζητούν και δίνουν "φώτα".  Αν κάποιος βλέπει στραβά τα φώτα να δώσει τα δικά του να ξεστραβωθούν αλλιώς το ράβει και ασχολείται με ποδόσφαιρο...

.....

 

.....

 

ή αν θες ακόμα δες αυτό Link.png Site: Κλάσειςστην Μ2000

 

Βγαίνουν τα κακάο απ τις μύτες, δευτέρα πρωί.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκτεθηκα πολυ τελικα και δεν ειναι σωστο. Σε κανεναν δεν αξιζει τετοια αντιμετοπιση οταν μηλαει επονυμα εκτος και αν εχει καταδιστει.

Σε οποιονδήποτε λέει μαλακίες δημοσίως "αξίζει" να εκτίθεται. Οι περισσότεροι έχουν αρκετό μυαλό μετά την πρώτη φορά να μη το ξανακάνουν, αλλά όχι όλοι.

 

Ουτε εγω ανεφερα τα ναρκωτικα, ο ντιφεισερ το ξεκινησε.

 

http://www.insomnia.gr/topic/551928-intelligent-c/?p=53682538

 

Ημιμάθεια και μια μεγάλη σαλάτα.

Τώρα που μου τέλειωσε το χόρτο το βλέπω, βλέπω ότι τα έκανα σαλάτα με σκοπό δε ξέρω και γω τι.

 

Δεν έχει καμία υπόσταση αυτό που γράφω.

Το χόρτο όπως φαίνεται μπορεί να επηρρεάσει και τη μνήμη.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε αυτο το νημα μετραμε τις επιπτωσεις των ναρκωτικων στους developers?

Μπα, μόνο τα ναρκωτικά δεν αρκούν. Θέλει πολύ σκληρά πράματα για να φτάσεις σε τέτοιο επίπεδο διανόησης. π.χ να προγραμματίζεις VB6 σε Windows Millenium.

 

Παιδιά, σόρρυ. Νόμιζα πως θυμόσασταν την Intelligent C, οπότε είπα να μην τη σκάψω. Ελπίζω να μην καήκατε τσάμπα ως εδώ. :P

Τα λένε από την αρχή αυτά :P Οπότε μετά τον m3000 έχουμε ακόμη έναν για ignore.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μετά απορούμε γιατί έχουν χαθεί τα περισσότερα 'καλά' μέλη του insomnia μέσα από τους οποίους μάθαινες πράγματα και θα μπορούσες να τους άκουγες/διάβαζες επί ώρες. 5-6 μας έμειναν και τους βλέπω και αυτούς να τη κοπανάν με ότι ακούν...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η απάντηση στο stackoverflow λέει ότι τις χρειαζόμαστε τις Classes για να μη χαθούμε με τις μεταβλητές.

Η λύση defacer για να μη χάνεσαι με τις πολλές μεταβλητές που χρησιμοποιείς είναι να τις χωρίσεις σε ομάδες και να είναι σε array. Έτσι και όπου θες τις πας όλες μαζί και μπορείς να τις κάνεις όλες μαζί unset και ότι θες. Βέβαια το πρώτο που πρέπει να μάθεις είναι να γράφεις minimal κώδικα, θα είσαι ποιο αποδοτικός  :-D

29272768.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μ2000 και το εγραψα με Ελληνικο "Μ" εχεις απολυτο δικειο. (Για τους αλλους:Ετσι γραφετε το δικειο);

Εσυ εισαι καπου στο χαος σαν και εμενα αλλα εμεις εχουμε ανθρωπους να αγαπουμε. Οι αλλοι και οχι μονο εδω μεσα εχουν Classes για να αγαπανε.

Καλο βραδυ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω ότι ο Exarhis αγαπάει τον προγραμματισμό. Πρέπει η αγάπη να νικήσει το πάθος. Όλοι μαθαίνουμε, μάλλον όχι όλοι, υπάρχουν και κάποιοι εδώ που τα ξέρουν όλα και ασκούν σκληρή κρητική.    

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να κλείσω με τα αποτελέσματα της μελέτης μου

 

Δουλεύοντας σε οποιαδήποτε γλώσσα προγραμματισμού σα να δουλεύεις σε C προγραμματίζεις σε Intelligent C.

Μόνο με την iC έχεις αποτέλεσμα και στο Hardware αλλά και στο Software ανάλογα σε ποιο από τα δύο δουλεύεις.

Όποιος ασχολείται με το hardware γράφει εξίσου καλά και το software αλλά δεν έχει την ικανότητα να αποχωριστεί το Hardware.

Στο Software είναι άπειρες οι καταστάσεις που μπορεί να πάρει το hardware του καθενός με Καθόλου ή πολύ Software. Καθόλου όπως τα JS.

 

Κλείνοντας να επισημάνω την σοβαρή υποψία ότι προγραμματισμός χωρίς HardWare 

 

Τον νήμα το πείρα από εδώ και το επεξεργαστήκαμε όλοι μαζί . To Intelligent xyz που ετοιμάζετε θα είναι αποκαλυπτικό. Αυτός ο compiler θα κάνει compile ευχές και θα βγάζει τα όνειρα της Χαλιμάς. Και θα μπορεί να μεταφραστεί σε όλες τις γλώσσες αφού και η Java σύντομα θα βγάλει μια την Java σε Functional Functional έκδοση. Έλα μωρέ σας πειράζω και δε θα σταματίσω να γράφω με τον δικό μου τρόπου και να αναθεματίζω όποιος έχει άδικο πάλι με τον δικό μου τρόπο.


Όταν εννοώ το νήμα εννοώ αυτό το άρθρο και άλλα παρόμοια.Link.png Site: Googleand IBM Need to be Careful with AI

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...