Προς το περιεχόμενο

Samsung Galaxy S7 edge με αδιάβροχη υποστήριξη, microSD και Dual Pixels κάμερα (video)


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 115
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

υπάρχουν benchmarks , εάν έχει νόημα να μιλάμε φυσικά για αυτά, όπου δείχνουν καλλίτερο το snapdragon σε single thread εφαρμογές αλλά σε multi -thread εφαρμογές ο exynos είναι απλησίαστος. μην ξεχνάμε όμως πως ο snapdragon είναι 4πύρηνος ενώ ο exynos έχει 2 τετραπύρηνους. 

δεν ξέρω αλλά μόνο και μόνο που κινητά με 820 έχουν heatpipes για την απαγωγή θερμότητας , μου φαίνεται πως δεν έχουν ξεπεραστεί τελείως τα θερμικά φαινόμενα της qualcomm. ούτως ή άλλως θα υπάρξει περαιτέρω tweaking στον exynos προκειμένου να είναι 100% έτοιμος για τις εμπορικές πλέον εκδόσεις. 

για μένα δε νομίζω πως όποια έκδοση και να παρεις θα χάσεις. και τα δύο είναι τα δυνατοτερα soc αυτήν τη στιγμή μαζί με τον kirin 950 , επομένως σε πραγματικές συνθήκες αμφιβάλλω εάν θα διαπιστώσεις διαφορές. δεν είναι η επιλογή ξεκάθαρη όπως με το note 3 όπου η έκδοση με τον τότε exynos ήταν μονόδρομος.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
  • Super Moderators

 

 

Ναι γιατι αλλα κινητα δεν εχουν τυχει με προβλημα στο wifi,ακομα και iphone...

 

To Wifi σαν chip κλπ δεν έχει πρόβλημα (εκτός από τυχόν αστοχίες υλικού). Οι υπηρεσίες της Google μόνο τραβάνε κάτι ζόρια μερικές φορές και με συγκεκριμένα μόνο routers (κάτι αντίστοιχο με το wifi problem στα macbooks παλιότερα). Μπορεί δηλαδή να είσαι συνδεδεμένος στο wifi, να λειτουργεί ο browser και διάφορα apps που θέλουν data, αλλά να έχει φάει σκάλωμα το  playstore, το gmail, κλπ. 

 

BTW, μου έριξε και το πρώτο reboot το  s7 edge την ώρα που διάβαζα στο flipboard... Ελπίζω να μην ξανατύχει κι άλλη φορά μιας και με το iphone στους 6 μήνες 2 φορές είχα θέμα μόνο, μία με reboot και μία που κόλλησε. Δεν θα χαρώ αν το s7 ξεπεράσει αυτό το ποσοστό στο ίδιο χρονικό διάστημα (θα μου πεις ...android είναι μην τα θες κι όλα!). :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
  • Moderators

Τελικά το Galaxy S7 είναι και σε κάτι καλό... στο να διαλύεται για πλάκα. #buildquality :P

 

Eννοεις πως το πισω μερος του σπαει πιο ευκολα απο του iphone? Φαση, περιμενες το αλουμινιο να σπαει πιο ευκολα απο το γυαλι ξερωγω? :lol:

 

Λεγεται διαφορα υλικου μαν και ναι, το γυαλι αν πεσει σπαει, τι να κανουμε τωρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...