Προς το περιεχόμενο

Samsung Galaxy S7 edge με αδιάβροχη υποστήριξη, microSD και Dual Pixels κάμερα (video)


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τα νούμερα που έκανε το S3 και το S4 δεν προκείται να τα ξανακάνει καμία συσκευή λόγω ανταγωνισμού πλέον. Πιστεύω ότι το S7 θα τα πάει καλύτερα λόγω micro sd και καλύτερης αυτονομίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 115
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

μεγαλυτερα pixels  δε δινουν καλυτερη λεπτομερεια οπως λαθος εχει γραφτει αλλα καλυτερη διαχειριση 8ορυβου και καλυτερη αποδοση σε νυχτερινες ληψεις

Κι εμένα μου έβγαλε τα μάτια αυτή η πρόταση!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59

μπορει να εφτασε τις τιμες της apple,αλλα τεχνολογικα ειναι 2-3 χρονια μπροστα........
στο ενα πληρωνεις τεχνολογια,στο αλλο ονομα,διαλεγεις και περνεις.
δεν θα ξεχασω ποτε οταν ειχα το xperia ray της sony με φοβερη καμερα 8mpx ενα χρονο,τοτε αρχισε η apple να διαφημιζει στην τηλεοραση το νεο μοντελο,δεν θυμαμαι ποιο ητανε,με 8mpx καμερα........
οτι ειχανε οι αλλοι σε micro-mid range συσκευες,ειχανε οι αμερικανοι στην ναυαρχιδα τους........
τα γεγονοτα το λενε οχι εγω..........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

59

μπορει να εφτασε τις τιμες της apple,αλλα τεχνολογικα ειναι 2-3 χρονια μπροστα........

στο ενα πληρωνεις τεχνολογια,στο αλλο ονομα,διαλεγεις και περνεις.

δεν θα ξεχασω ποτε οταν ειχα το xperia ray της sony με φοβερη καμερα 8mpx ενα χρονο,τοτε αρχισε η apple να διαφημιζει στην τηλεοραση το νεο μοντελο,δεν θυμαμαι ποιο ητανε,με 8mpx καμερα........

οτι ειχανε οι αλλοι σε micro-mid range συσκευες,ειχανε οι αμερικανοι στην ναυαρχιδα τους........

τα γεγονοτα το λενε οχι εγω..........

 

Η Διαφορά ανάμεσα στην Apple με τις υπόλοιπες εταιρίες πχ Samsung είναι ότι οι υπόλοιπες εταιρίες βάζουν όλα τα Features σχεδόν με την μία σε μία συσκευή και ξεσκίζονται να πουλάνε, το θέμα είναι ότι όταν αποφασίσουν να βγάλουν το επόμενο μοντέλο, δεν υπάρχει κάτι καινούργιο που να κινήσει το ενδιαφέρον του αγοραστη ώστε να σκάσει πάλι 800 ευρώ για να πάρει το καινούργιο κινητό, γιατί πχ να πάρει ένας που έχει το S6 Edge το S7? για την κάρτα SD ή το αδιάβροχο σώμα; Δεν πιστεύω ότι θα δώσει τόσο εύκολα 800 ευρώ να πάρει το ίδιο ουσιαστικά κινητό με μικρές αλλαγές. Ο Πελάτης iPhone από την άλλη επειδή είναι Standard πάντα τα Features θα σκάσει τα 800 γιατί περιμένει 2 χρόνια για να του δώσουν κάτι το καινούργιο που μπορεί να το είχε ήδη μία αντίπαλη εταιρία. Παίζει ρόλο και το μάρκετινγκ, το image, εξυπηρέτηση πελατών και πάει λέγοντας. Με λίγα λόγια ο μέσος χρήστης iOS περιμένει πως και πώς να πάρει Features που έχουν οι γνωστοί του αλλά δεν θέλει να αλλάξει πλατφόρμα οπότε εκεί πατάει η Apple. Επίσης όταν κάνει κάτι πρέπει να το παραδεχτούμε, μπορεί να βάλει ένα Feature που είχαν άλλοι παλιότερα, αλλά θα το αναπτύξει πρώτα σωστά. Δεν παύουν για εμένα όμως προσωπικά και η Samsung, Sony, Apple να υπερκοστολογούν τα κινητά.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) Αδιαβροχοποίηση: ΝΑΙ. πιστευω οτι πια πρεπει να ειναι στανταρ σε καθε σχεδον συσκευή.

 

2) SD: ΝΑΙ. Οχι απαραίτητη αλλα πολύ βολική επιλογή. Η απσουσία της απλα ειναι τρικ για πωληση των ακριβοτερων μοντελων με μεγαλυτερη εσωτερική μνήμη

 

3) 32GB βασικό μοντέλο: ΝΑΙ. Πρεπει να γινει ελάχιστο στανταρ για ολα τα μοντελα (ασχετου τιμης) και στις ναυαρχιδες περιμενω κατι παραπανω ακόμη.

 

4) Μπαταρία 3000MAh: Απλά ΟΚ. Θα μπορούσε αρκετα καλύτερα στα 4000MAh. Για ναυαρχίδα μιλάμε και για 5.5" οθόνες και για multitasking, video, φωτο κλπ

 

5) Μικρότερη ανάλυση αλλα καλύτερη κάμερα: ΝΑΙ δαγκωτό. Δεν κανει η αναλυση την κάμερα αλλα ο αισθητήρας και ο φακός της. Μπραβο.

 

Πειράζει μόνο που η αισθητική της Samsung δεν μου αρέσει? Η οθόνες δειχνουν και ειναι εκπληκτικές αλλα το σύνολο και κυρίως το πίσω μέρος ειναι χάλια για τα γούστα μου. Παραδόξως η νέα σειρά Alpha  μου αρέσει πολύ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) Αδιαβροχοποίηση: ΝΑΙ. πιστευω οτι πια πρεπει να ειναι στανταρ σε καθε σχεδον συσκευή.

 

2) SD: ΝΑΙ. Οχι απαραίτητη αλλα πολύ βολική επιλογή. Η απσουσία της απλα ειναι τρικ για πωληση των ακριβοτερων μοντελων με μεγαλυτερη εσωτερική μνήμη

 

3) 32GB βασικό μοντέλο: ΝΑΙ. Πρεπει να γινει ελάχιστο στανταρ για ολα τα μοντελα (ασχετου τιμης) και στις ναυαρχιδες περιμενω κατι παραπανω ακόμη.

 

4) Μπαταρία 3000MAh: Απλά ΟΚ. Θα μπορούσε αρκετα καλύτερα στα 4000MAh. Για ναυαρχίδα μιλάμε και για 5.5" οθόνες και για multitasking, video, φωτο κλπ

 

5) Μικρότερη ανάλυση αλλα καλύτερη κάμερα: ΝΑΙ δαγκωτό. Δεν κανει η αναλυση την κάμερα αλλα ο αισθητήρας και ο φακός της. Μπραβο.

 

Πειράζει μόνο που η αισθητική της Samsung δεν μου αρέσει? Η οθόνες δειχνουν και ειναι εκπληκτικές αλλα το σύνολο και κυρίως το πίσω μέρος ειναι χάλια για τα γούστα μου. Παραδόξως η νέα σειρά Alpha μου αρέσει πολύ.

Η συσκευή με τις 5,5 ίντσες έχει 3600mha μπαταρία. 3000 η 5,1.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τόσα σχόλια και δεν βρέθηκε ένας χριστιανός (ή μη δεν έχω θέμα) να πει ότι εδώ θα έρθει με exynos 8890....

Το μοντέλο που κρατούσες @hal9000 ηταν με σναπ? αν ναι περιεργο....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πειράζει μόνο που η αισθητική της Samsung δεν μου αρέσει? Η οθόνες δειχνουν και ειναι εκπληκτικές αλλα το σύνολο και κυρίως το πίσω μέρος ειναι χάλια για τα γούστα μου. Παραδόξως η νέα σειρά Alpha  μου αρέσει πολύ.

 

Όσον αφορά το μπροστινό μέρος, από την στιγμή που το 76% της επιφάνειας είναι η οθόνη, το ότι είναι εκπληκτική θα έπρεπε να το κάνει κατά 76% εκπληκτικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φτου παλι λαθος λινκ πατησα, που ειναι το βιντεο του ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΥ S7 και οχι του παλιου S6? Παλι την ιδια συσκευη βλεπω! Ελληνικο ιντερνετ και οτε! Να τι γινεται!

Καμια σχεση εννοεις. Μπερδευτηκες. Εκτος κ αν το βιντεο το εχεις στο mute και δεν ακουσες τις αλλαγες. Αν εννοεις μονο σχεδιαστικα τοτε η Apple δεν θα επρεπε να πουλαει συσκευη τα τελευταια 4 χρονια. (Ειμαι κατοχος Lg G3 και πολυ απογοητευμενος απο το G5)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τόσα σχόλια και δεν βρέθηκε ένας χριστιανός (ή μη δεν έχω θέμα) να πει ότι εδώ θα έρθει με exynos 8890....

Το μοντέλο που κρατούσες @hal9000 ηταν με σναπ? αν ναι περιεργο....

Εγω γιατι παλι διαβασα οτι με 820 θα ειναι τα κινητα που προοριζονται για Ευρωπη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

59

μπορει να εφτασε τις τιμες της apple,αλλα τεχνολογικα ειναι 2-3 χρονια μπροστα........

στο ενα πληρωνεις τεχνολογια,στο αλλο ονομα,διαλεγεις και περνεις.

δεν θα ξεχασω ποτε οταν ειχα το xperia ray της sony με φοβερη καμερα 8mpx ενα χρονο,τοτε αρχισε η apple να διαφημιζει στην τηλεοραση το νεο μοντελο,δεν θυμαμαι ποιο ητανε,με 8mpx καμερα........

οτι ειχανε οι αλλοι σε micro-mid range συσκευες,ειχανε οι αμερικανοι στην ναυαρχιδα τους........

τα γεγονοτα το λενε οχι εγω..........

 

 

Συγγνώμη που θα στο χαλάσω αλλά τα MP δε λένε από μόνα τους κάτι. Και DSLR έχουν 16MP δεν βγάζουν σαν Galaxy S6. Η κάμερα στις δύσκολες συνθήκες φαίνεται. Τη μέρα όλες καλά βγάζουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προσωπική πισίνα μας? μάλλον το χειρότερο παράδειγμα, αλλά οκ!
φοβερό κινητό, οι τιμές που θα ξεκινάει θα είναι απλά υπερβολικές, όπως πάντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...