Προς το περιεχόμενο

Samsung Galaxy S7 edge με αδιάβροχη υποστήριξη, microSD και Dual Pixels κάμερα (video)


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κάνουν κι άλλα κινητά για τη προσωπική μου πισίνα ή αυτή είναι η μόνη επιλογή μου; Δε με νοίαζει για το ΑΙ ΠΙ εξηντά οκτώ, αν ταιριάζει με τη πισίνα μου λέω. (Ορέ, δεν τα έχουμε λύσει από την εποχή του MP3 αυτά; Δεν πιστέυω να το λέτε εμ πι τρία, ε; IP sixty eight ή Ι Π εξήντα οκτώ. No αχταρμίξινγκ γλώσσες. )

Επίσης, μιλάμε για δείγμα ανυπακοής αυτό το κινητό. Παίζει στα μισά swipe να μην έκανε τίποτα.

Τέλος, εκεί που λέει δεν είναι και τόσο μεγάλο, βολεύει, πήγε να του πέσει. Α χα χαχαχαχαχαχα!

Μή μου κακιάζεις HAL, ευχαριστούμε που μας το δείχνεις. :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μεγαλυτερα pixels  δε δινουν καλυτερη λεπτομερεια οπως λαθος εχει γραφτει αλλα καλυτερη διαχειριση 8ορυβου και καλυτερη αποδοση σε νυχτερινες ληψεις

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχες δλδ με καποιο κινητο των 700+ ευρω προβλημα σε καποια κληση σου?????

Eγω παντως ειχα, αν και πανε χρονια απο τοτε. HTC HD2, σε σχεση με το Nokia N80 που ειχα ως τοτε ηταν τραγικο. Πολυ τραγικο ομως...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν βλέπω Specs και τιμές, τώρα καταλαβαίνω γιατί όταν ανοίγω το Amazon να δω κανένα περιφερή προϊόν για κινητά γράφει κάτω: Συμβατό με iPhone, Samsung Galaxy και Android. Η Samsung και η Apple μία κατηγορία trying to catch the other. 16 Mpixel η μία 8 η άλλη 12 αργότερα η μία, 12 η άλλη. 799 η μία 799 η άλλη και σε έναν άλλο κόσμο η Huawei και άλλες εταιρίες βγάζουν premium κινητά στο 1/2 της τιμής.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως μου τη δίνει που έχουμε φτάσει να βλέπουμε κινητά τηλέφωνα να μαρκετάρουν  τα εξελιγμένα specs και κανείς δεν αναφέρει ποιότητα κλήσης , καλό σήμα κτλ.

Δηλαδή σε λίγο θα έχουμε ένα τηλ για ιντερνετ και ένα 3310 για ομιλία.

Αυτά τα στοιχεία σύμφωνα με τις δυνατότητες επεξεργαστή και μνήμης καθώς και των έως σήμερα εξελίξεων σε ηχεία, θεωρούνται δεδομένα καλά. Εάν έχεις χρησιμοποιήσει φερ' ειπείν το Galaxy S6 τότε δεν έχεις καμμία αμφιβολία για την ποιότητα κλήσης και φωνής. βέβαια έχει να κάνει και με το δίκτυο τηλεφωνίας που χρησιμοποιείς και μάλιστα σε σημαντικό βαθμό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχες δλδ με καποιο κινητο των 700+ ευρω προβλημα σε καποια κληση σου?????

Σχεδόν ΟΛΑ τα android δεν είναι συμβατά με το Ford Sync

Στη παλιότερη έκδοση του site η ford το ανέφερε ως bluetooth hands free .Τώρα για κάποιο λόγο το έχουν βγάλει.

 

Πράγμα που σημαίνει ότι και στον αντιπρόσωπο να πας για αναβάθμιση λογισμικού εάν έχεις android θα υπολειτουργεί το bluetooth hands free .

 

Παράδειγμα σε καλούν πατάς να απαντήσεις την κλήση αλλά δεν ακούς τίποτα. Δοκιμασμένο σε Nexus 5 , LG G2. Άλλες φόρες μπορεί να λειτουργεί σωστά άλλες όχι.

 

Όποτε η Android συσκευή των 700 800 ευρώ μπορεί να έχει προβλήματα με κλήσεις μέσω bluetooth.

 

Ενώ ένα iphone 4 των 50€ να λειτουργεί άψογα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι που κράζετε την Apple για τα ποσά που ζητάει.
Η Samsung παίζει στα ίσια την Apple, έχει φτάσει κι αυτή στο επίπεδο να ζητά έναν καλό μισθό για το εκάστοτε καλό κινητό που λανσάρει.

 

Ως specs δείχνει "τούμπανο". Και πώς να μην είναι, για να τρέχει καλά το κάκιστο open source λειτουργικό;
Θα αναθεωρούσα για κάθε τέτοια (άλλη) μεγάλη εταιρεία, εάν θα πήγαιναν και θα έφτιαχναν ΔΙΚΟ ΤΟΥΣ λειτουργικό. Δηλαδή, ναι μεν είμαι "Microsoft-hater", αλλά την σέβομαι - έχουν ΔΙΚΑ ΤΟΥΣ (...περίπου! Κι αυτοί "κλέβουν" πατέντες ή αγοράζουν πατέντες) πράγματα και υποστηρίζουν τα δικά τους.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως μου τη δίνει που έχουμε φτάσει να βλέπουμε κινητά τηλέφωνα να μαρκετάρουν  τα εξελιγμένα specs και κανείς δεν αναφέρει ποιότητα κλήσης , καλό σήμα κτλ.

Δηλαδή σε λίγο θα έχουμε ένα τηλ για ιντερνετ και ένα 3310 για ομιλία.

Οταν πας να πάρεις να πάρεις lamborghini,πως θα στην μαρκετάρει?

Οτι έχει twin turbo και πόσα αλογα βγάζει,ή ότι έχει ηχεία και ραδιόφωνο?

Με τα αυτονόητα(για τα χρήματα που δίνεις),δεν ασχολείσαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φυσικα είναι κατηγορια από μονη της η σαμμυ.

Εχεις την εντυπωση πως αυτές οι απίστευτες εταιριες που βγαζουν Premium κινητα όπως λες θα υπηρχαν αν δεν υπηρχαν πρωτοπορες εταιριες όπως η σαμμη και η αππλε?

Τσουρεκια μας τα εχετε κανει με τα πιο φτηνα κινεζικα...εχετε ξεχασει πως οι κινεζοι είναι οι αρχοντες της αντιγραφης?αυτό κανουν καλα μην λεμε ότι θελουμε.Αμα θες κινεζικο πηγαινε να παρεις τι μας ζαλιζεις

Φίλτατε μιλάς για αντιγραφή και την ίδια στιγμή μου λες πόσο πρωτοπόρα είναι η Samsung? Αν υπάρχει μία εταιρία που ξεσκίστηκε στην αντιγραφή και μην ξεχνάς είναι ασιατική, είναι η Samsung όχι ότι η Apple πάει πίσω, καλά Features αντέγραψε και αυτή κατά καιρούς αλλά μην λέμε ότι θέλουμε, κάτι τέτοιες εταιρίες όπως η Samsung έβγαλαν την κακή φήμη για τα Android γιατί την είδαν μονοπώλιο και πρόσφεραν συσκευές στο διπλάσιο της τιμής χωρίς να σου προσφέρουν αυτό που έπρεπε. Μην μου λες ότι ξαφνικά έγινε καλή. Ούτε εγώ υποστηρίζω No-Name κινέζικα ή ινδικά ή δεν ξερω γω τι, αλλά υπάρχουν και σοβαρές γνωστές εταιρίες ασιατικές που βγάζουν σοβαρές συσκευές με λιγότερα λεφτά και επαναλαμβάνω ξεχνάς μου φαίνεται ότι η Samsung είναι ασιατική εταιρία.  

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλτατε μιλάς για αντιγραφή και την ίδια στιγμή μου λες πόσο πρωτοπόρα είναι η Samsung? Αν υπάρχει μία εταιρία που ξεσκίστηκε στην αντιγραφή και μην ξεχνάς είναι ασιατική, είναι η Samsung όχι ότι η Apple πάει πίσω, καλά Features αντέγραψε και αυτή κατά καιρούς αλλά μην λέμε ότι θέλουμε, κάτι τέτοιες εταιρίες όπως η Samsung έβγαλαν την κακή φήμη για τα Android γιατί την είδαν μονοπώλιο και πρόσφεραν συσκευές στο διπλάσιο της τιμής χωρίς να σου προσφέρουν αυτό που έπρεπε. Μην μου λες ότι ξαφνικά έγινε καλή. Ούτε εγώ υποστηρίζω No-Name κινέζικα ή ινδικά ή δεν ξερω γω τι, αλλά υπάρχουν και σοβαρές γνωστές εταιρίες ασιατικές που βγάζουν σοβαρές συσκευές με λιγότερα λεφτά και επαναλαμβάνω ξεχνάς μου φαίνεται ότι η Samsung είναι ασιατική εταιρία

 

διαφωνεις πως οι κινεζoι είναι copycats?

διαφωνεις πως είναι pioneer η σαμμη?επειδή εχει αντιγραψει αναιρει το ένα το άλλο?Και σου ξαναλεω θα υπηρχει καμια από αυτεσ τις ''σοβαρες'' εταιριες αν δεν υπηρχαν σαμμη lg apple κτλ κτλ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

διαφωνεις πως οι κινεζoι είναι copycats?

διαφωνεις πως είναι pioneer η σαμμη?επειδή εχει αντιγραψει αναιρει το ένα το άλλο?Και σου ξαναλεω θα υπηρχει καμια από αυτεσ τις ''σοβαρες'' εταιριες αν δεν υπηρχαν σαμμη lg apple κτλ κτλ?

Θες να το πάμε τόοσο πίσω, ωραία. Το 2007 αν δεν έβγαζε η Apple το iPhone δεν θα είχαμε τόση ανάπτυξη στον χώρο των Smartphones και η Samsung δεν θα έβγαζε το Galaxy. Το ότι το 2007 έβγαλε ένα πρωτοποριακό προϊόν δεν πάει να πεί ότι μετά από 10 χρόνια παραμένει η τέλεια εταιρία. Το ίδιο ισχύει για οποιαδήποτε εταιρία, οι πελάτες ανεβάζουν μία εταιρία στα ύψη και αυτοί την ισοπεδώνουν αν δεν τους ευχαριστεί πλέον. Η Huawei ναι το 2008 ξεκίνησε να βγάζει κινητά και τι πάει να πει αυτό; Οτι δεν αξίζει και δεν μπορεί να ξεπεράσει κάποιους άλλους στην ποιότητα; Εγώ προσωπικά έχοντας ξοδέψει και ξοδέψει λεφτά σε Samsung, Sony, Apple και άλλες όμορφες εταιρίες δεν θα την χαρακτήριζα Pioneer την Samsung μάλιστα το αντίθετο. Το ότι θαυμάζεις προφανώς την Samsung και καλά κάνεις, επιλογή σου είναι. Δεν πάει να πει όμως ότι είναι όπως την αποκαλείς Pioneer.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Το δυνατό χαρτί του κινητού είναι η κορυφαία ανάλυση οθόνης...

 

 

Την είχε και στο προηγούμενο μοντέλο την ίδια ανάλυση και οθόνη αλλά δεν στάθηκε ικανό στο να απογειώσει τις πωλήσεις του. Για να δούμε τώρα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...