Προς το περιεχόμενο

έξοδα λόγω πληρωμής με χρεωστική/πιστωτική


_chris_

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Νομίζω μόνο για έως 10 euro χρεώσεις...

 

http://www.iefimerida.gr/news/247889/i-ethniki-trapeza-meiose-tin-promitheia-gia-plastiko-hrima

Έστω για τις περιπτώσεις έως 10€, έχει γίνει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 80
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τελικά σου απάντησαν?

Δυστυχως ακομα οχι.

Λοιπον δεν απαντησαν αλλα αυτο που εγραφαν τοτε

 

Πληρωμές μέσω πιστωτικής κάρτας και PayPal.

Για δική σας ασφάλεια δεν γίνεται παραγγελία με χρήστη πιστωτικής κάρτας ή λογαριασμού PayPal σε στοιχεία τρίτου προσώπου παρα μόνο του ιδιοκτήτη του λογαριασμού. Επίσης κατά την παραλαβή της παραγγελίας σας απαιτείται η φυσική σας παρουσία και ταυτοποίηση των στοιχείων σας μέσω της αστυνομικής σας ταυτότητας ενώ δεν επιτρέπεται η παραλαβή της παραγγελίας σας από τρίτο πρόσωπο παρά μόνο με εξουσιοδότηση θεωρημένη από δημόσια αρχή. Πληρωμές που εξοφλούνται με χρήση πιστωτικής κάρτας ή λογαριασμού PayPal επιβαρύνονται με προμήθειες τρίτων 3% (τρία τοις εκατό)

 

 

Πλεον ειναι ετσι

 

 

Πληρωμές μέσω πιστωτικής κάρτας και PayPal.

Για δική σας ασφάλεια δεν γίνεται παραγγελία με χρήστη πιστωτικής κάρτας ή λογαριασμού PayPal σε στοιχεία τρίτου προσώπου παρα μόνο του ιδιοκτήτη του λογαριασμού. Επίσης κατά την παραλαβή της παραγγελίας σας απαιτείται η φυσική σας παρουσία και ταυτοποίηση των στοιχείων σας μέσω της αστυνομικής σας ταυτότητας ενώ δεν επιτρέπεται η παραλαβή της παραγγελίας σας από τρίτο πρόσωπο παρά μόνο με εξουσιοδότηση θεωρημένη από δημόσια αρχή.

το αλλαξαν.

Birdphone το καταστημα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άγαμε θύτη, δε νομίζω ότι σε προσέβαλα κάπου. Κάνε ότι θες.

 

Malthador, εστιάζω στο ότι ο οποιοσδήοοτε ανοίγει "εταιρεία" χωρίς να έχει κάνει απαραίτητους υπολογισμούς για την επόμενη πενταετία και όταν φτάσει στο δια ταύτα, αρχίζει να βρίζει το κακό κράτος. Και τώρα, μην αρχίσουμε «μα αλλάζει τόσο συχνά η νομοθεσία».

Απο περιέργεια, αν ρωτήσουμε όλους αυτούς τους μικρο-«επιχειρηματίες» ποιο είναι το τελικό κόστος για τον καταναλωτή για τα προϊόντα που διαθέτουν και πόσο το κέρδος από το κάθε προϊόν, πόσοι πιστεύεις πως μπορούν να απαντήσουν απλά κοιτώντας το ευρετήριο της αποθήκης τους.

 

Αυτό είναι ανεξάρτητο απο cc ή την κρίση. Το να έχουν περάσει στην περιγραφή όγκους και βάρος των προϊόντων που διαθέτουν είναι χρήσιμο για τους ίδιους (μέγεθος αποθήκης, κόστος αποστολής κλπ), πόσοι μικροεπιχειρηματίες το κάνουν αυτό; Και απο αυτούς που καταγράφουν όλη τους την πραμάτεια, πόσοι χρησιμοποιούν προς όφελος τους αυτήν την πληροφορία;

 

Το κόστος των πιστωτικών είμαι υψηλό, αλλά το κάρο με μαζεμένα λάθη και παραλείψεις κλείνει τις μικρο- και μεγάλο- επιχειρήσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το να αλλάζει η νομοθεσία δεν μας ενδιαφέρει.

Η φορολογία όσο δεν είναι σταθερή δεν μπορείς να κανείς τίποτα, κανένα προϋπολογισμό.

Λόγω της δουλειάς μου αυτά που αναφέρεις είναι σχεδόν 2 δεκαετίες στον κανόνα.

Αλλιώς χάνεις τη μπάλα.

 

Αυτό που βλέπεις κάθε μέρα είναι να αυξάνεται το τελικό κόστος ενός προϊόντος για τον τελικό πελάτη.

Θυμήσου το ΦΠΑ για να καταλάβεις.

Θεωρείς πως δεν πληρώνεις παραπάνω ενώ από το 18% που ήταν κάποτε πήγε στο 23%;

 

Θα αργήσεις, αλλά θα το καταλάβεις, πως και εγώ και εσύ ως καταναλωτές θα συνεχίσουμε κάθε χρόνο να πληρώνουμε παραπάνω τα πάντα.

Αυτό βάλε στο μυαλό σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...