Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια για Αναβάθμιση Κάρτας γραφικών


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 12,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Έχω σαν βασικό το σύστημα της υπογραφής.

Πήρα για δεύτερο pc ένα αντίστοιχο σύστημα με 8350 BE 12gb ram και 450w psu. To μόνο που λείπει είναι η κάρτα. Ψάχνω κάτι στα 100-150€ (και παρακάτω) που να παίζει τα εντελώς βασικά. Πιθανόν θα καμπάρω για μεταχειρισμένο.

 

Είναι pc για lol/dota/wow/diablo/overwatch και παιχνίδια τέτοιας εμβέλειας. Αμφιβάλλω αν χρειαστέι να παίξει ποτέ κάτι σοβαρό. Ίσως κάνα ήρεμο fps αλλα χωρίς να έχω πολλές απαιτήσεις.

 

Προς το παρόν το έχω να λειτουργεί με μια 6850 η οποία παίζει τα παραπάνω ανεκτά και ψάχνω.

 

Οποιαδήποτε πρόταση θα εκτιμηθεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια 1050/1050τι αμα πεσουν οι τιμες θα σε καλυψει, που   θελουν  τροφοδοσια μονο απο την μητρικη (8350 ΒΕ?)

Όχι υπάρχουν και 1050ti που θέλουν έξτρα τροφοδοσία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι υπάρχουν και 1050ti που θέλουν έξτρα τροφοδοσία.

ενταξει, αυτες ειναι πιο ακριβες, αν και 1 - 6pin θελουν και 400w psu, που τον καλυπτει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια 1050/1050τι αμα πεσουν οι τιμες θα σε καλυψει, που   θελουν  τροφοδοσια μονο απο την μητρικη (8350 ΒΕ?)

 

fx 8350 Black Edition. Η μητρική είναι η Asus M5A97 R2 αν έχει κάποια σημασία. Psu vs450

Νομίζω οτι δεν θα έχω θέμα και με κανονική τροφοδοσία απο το psu αν δεν είναι καμια ρουφήχτρα.

Η 1050 φαίνεται πράγματι καλή περίπτωση αν και έχω την αίσθηση οτι είναι λίγο (πολύ) overkill για αυτά που θα παίζει. Ότι πιο budget (ακόμα και απο προηγούμενες γενιές) τόσο καλύτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

fx 8350 Black Edition. Η μητρική είναι η Asus M5A97 R2 αν έχει κάποια σημασία. Psu vs450

Νομίζω οτι δεν θα έχω θέμα και με κανονική τροφοδοσία απο το psu αν δεν είναι καμια ρουφήχτρα.

Η 1050 φαίνεται πράγματι καλή περίπτωση αν και έχω την αίσθηση οτι είναι λίγο (πολύ) overkill για αυτά που θα παίζει. Ότι πιο budget (ακόμα και απο προηγούμενες γενιές) τόσο καλύτερα.

αν βρεις καμια 750τι/950 στα 80-100 ευρω. Και 7870/ r9 270 στα ιδια λεφτα , αν και οι 2 τελευταιες ειναι λιγο πιο ενεργοβορες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η μια εχει 4 χρονια δηλαδη;

Καλημέρα, μόλις είδα τις απαντήσεις που είχες πάρει και πιο συγκεκριμένα το budget. Σύμφωνα με αυτό λοιπόν θα πήγαινα σε μία απο αυτές όπως σου είχε προτείνει και ο cpttony

Στο ερώτημά σου τώρα για την xtreme ναι. Kάνεις registration με το serial και έχεις ένα χρόνο επιπλέον εγγύηση απο την εταιρία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα, μόλις είδα τις απαντήσεις που είχες πάρει και πιο συγκεκριμένα το budget. Σύμφωνα με αυτό λοιπόν θα πήγαινα σε μία απο αυτές όπως σου είχε προτείνει και ο cpttony

Στο ερώτημά σου τώρα για την xtreme ναι. Kάνεις registration με το serial και έχεις ένα χρόνο επιπλέον εγγύηση απο την εταιρία.

αξιζει να δωσω το 30αρι παραπανω για αυτην ομως;
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...