Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια για Αναβάθμιση Κάρτας γραφικών


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επειδή έχω χάσει τη μπάλα ....Asus rx470 strix 4gb η gtx 1060 3gb?

 

 

 

RX470 4GB μακράν καλύτερη επιλογή.

αυτο που ζηταω ειναι ποια καρτα θα εχει το λιγοτερο bottleneck με τον 6300.

δηλαδη αν θεσω σαν οριο τα 700€ θα μου προτεινεται την 1080?

 

 

 

Γνώμη μου, η βέλτιστη κάρτα γραφικών για τον FX-6300 @ 4.2 GHz είναι η RX470 4 GB.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

να ρωτησω κατι ρε παιδια και εγω.  βλεπω κατι συγκριτικα 290χ με 1060 6gb και σε καποια παιζει και καλυτερα η 1060. ισχυει?

 

ειναι ποιο δυνατη απο 290Χ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να ρωτησω κατι ρε παιδια και εγω.  βλεπω κατι συγκριτικα 290χ με 1060 6gb και σε καποια παιζει και καλυτερα η 1060. ισχυει?

 

ειναι ποιο δυνατη απο 290Χ?

 

 

 

 

Είναι ελάχιστα πιο δυνατή απο την 290X και προτιμητέα διότι καίει πολύ λιγότερο ρεύμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά για δεύτερη φορά από οτι φαίνεται με αποχαιρέτησε η κάρτα γραφικών :( .

 

Επειδή όμως χρειάζομαι το pc ψάχνω για κάποια φτηνή (κάτω απο 50αρικο εαν γίνεται) και αθόρυβη (εαν ειναι και με παθητική ψύξη καλυτέρα) . Τι προτείνεται ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά για δεύτερη φορά από οτι φαίνεται με αποχαιρέτησε η κάρτα γραφικών :( .

 

Επειδή όμως χρειάζομαι το pc ψάχνω για κάποια φτηνή (κάτω απο 50αρικο εαν γίνεται) και αθόρυβη (εαν ειναι και με παθητική ψύξη καλυτέρα) . Τι προτείνεται ;

 

Ο επεξεργαστής σου δεν έχει ενσωματωμένα γραφικά; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια πηρα αυτή την καρτα http://www.you.gr/pc-parts/exartimata-desktop-pc-anavathmisis/kartes-grafikon/karta-grafikon-(vga)-nvidia-asus-gt730-2gd5-brk λογο που δεν μπορουσε το compact κουτι μου να παρει μεγαλυτερη. το πρόβλημα είναι πως κανει υπερβολικο θορυβο το ανεμιστηρακι, το φισακι που παει στην πλακετα εχει δυο μονο καλωδια. Υπαρχει καποια λυση για αυτό η να την πεταξω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαναχώρηση συναλλαγής αν έγινε απο το ίντερνετ. Είναι μάπα εξάλλου η κάρτα για τα περισσότερα (πέρα απο ταινίες).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα στο φορουμ,ειμαι καινουριος και λιγο ασχετος με θεματα αναβαθμισης και θελω βοηθεια.

θελω να αλλαξω gpu και μου εχουν προτεινει 2 nvidia και 2 απο amd λογω χαμηλου budget.για αυτο και θελω βοηθεια,λοιπον οι καρτες ειναι:

Zotac gtx 1060 6gb mini

Gainward gtx 1060 6gb

Saphire RX 480 8gb Nitro+

XFX RX 480 8gb

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα στο φορουμ,ειμαι καινουριος και λιγο ασχετος με θεματα αναβαθμισης και θελω βοηθεια.

θελω να αλλαξω gpu και μου εχουν προτεινει 2 nvidia και 2 απο amd λογω χαμηλου budget.για αυτο και θελω βοηθεια,λοιπον οι καρτες ειναι:

Zotac gtx 1060 6gb mini

Gainward gtx 1060 6gb

Saphire RX 480 8gb Nitro+

XFX RX 480 8gb

Ποιο είναι το υπόλοιπο σύστημα ? Τι ανάλυση παίζεις με πιοά οθόνη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

fx 9590-16gb ram 1600 1100w aerocool-msi 990 gaming παιζω 1080p σε ενα monitor LG 24in

Αν το monitor σου υποστηρίζει freesync πας δαγκωτό για rx 480,από τις δύο που είπες καλύτερη η xfx.

Κατά τα άλλα και η 1060 αντίστοιχες επιδόσεις έχει,για ποια υλοποίηση είναι καλύτερη σε 1060 δεν έχω άποψη.

Εγώ σου προτείνω την 480 πάντως ,έχει ελάχιστα καλύτερες επιδόσεις γενικώς και σε dx12 ακόμα καλύτερες + 8gb vram vs 6 ,και με freesync που μέχρι στιγμής είναι πιο προσιτό οικονομικά.

 

Edit: πάντως επειδή δεν είπαμε και τι παιχνίδια παίζεις,υπάρχει και το ενδεχόμενο ανάλογα τα games να σου αρκει και μια rx470 4gb που θα σου βγεί φτηνότερα αν έχεις σφιχτό budget

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν εχει ρε γαμωτο freesync το monitor.και εγω για 480 ελεγα αλλα δεν ηξερα αν ειναι καλυτερη


games που παιζω paladins,overwatch,WoW legion παρα μα παρα πολυ,battlefield 1,doom,division,siege πανω κατω τετοια παιζω.


παιζει ρολο τι παιχνιδια παιζω?αυτα που παιζω δλδ η amd δεν ειναι καλη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

fx 9590-16gb ram 1600 1100w aerocool-msi 990 gaming παιζω 1080p σε ενα monitor LG 24in

 

https://www.skroutz.gr/s/10381085/Sapphire-Radeon-RX470-4GB-Nitro-11256-06.html

 

Eγώ θα σου πρότεινα αυτή σαν εναλλακτική και να συζήταγες πιθανόν στο subforum για τροφοδοτικά να πάρεις ένα ποιοτικό =/>600W γιατί και μόνο που διαβάζω aerocool τρέμει η ψυχή μου. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...