Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια για Αναβάθμιση Κάρτας γραφικών


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα,

Ψαχνω μεταχειρ. καρτα γραφικων ωστε να αναβαθμισω σιγα σιγα ενα pc που εχω.

(Σαν κυριο σουλευω σε mac)

 

Ψαχνω μια καρτουλα ωστε να ειναι αξιοπιστη και που και που να παιζω και κανα παιχνιδακι

(Battlefild, GTA, Manager, Far Cry κατα κυριο λογο)

 

Εχω σταμπαρει μια Sapphire Radeon HD 7850 2gb OC edition και μια MSI GTX 660 OC

και θα ηθελα τη γνωμη σας για αυτες τις 2 και ποσο περιπου θα τις κοστολογουσατε.

 

Η και να μου προτεινετε και σεις καποια.

 

Θα θελα max να δωσω ενα 80αρι

 

Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπερα,

Ψαχνω μεταχειρ. καρτα γραφικων ωστε να αναβαθμισω σιγα σιγα ενα pc που εχω.

(Σαν κυριο σουλευω σε mac)

 

Ψαχνω μια καρτουλα ωστε να ειναι αξιοπιστη και που και που να παιζω και κανα παιχνιδακι

(Battlefild, GTA, Manager, Far Cry κατα κυριο λογο)

 

Εχω σταμπαρει μια Sapphire Radeon HD 7850 2gb OC edition και μια MSI GTX 660 OC

και θα ηθελα τη γνωμη σας για αυτες τις 2 και ποσο περιπου θα τις κοστολογουσατε.

 

Η και να μου προτεινετε και σεις καποια.

 

Θα θελα max να δωσω ενα 80αρι

 

Ευχαριστω

μαξ ενα 80αρι καμια 750τι εντος εγγυησης με 2 γιγα μνημη...... αλλιως θα βαλεις κατι παραπανω και θα ψαχτεις ειτε για 660τι ειτε για καμια 760

στα 100 μαξ 120ε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τις Sapphire Radeon HD 7850 2gb OC edition και MSI GTX 660 OC ποια η γνωμη σου?

με της παλιες της ατι δε τοχω θα σε γελασω...η 660 ειναι παρομοια φαση με την 750τι ας πουμε..οποτε προτιμας οποια εχει καλυτερη εγγυηση...που πιθανων θα εχει η 750τι γιαυτο και στην προτεινα...αν δεν εχει καθολου τοτε κατω απο 80...κανα 60αρι αντε βαρια 70...

τωρα για κατι 100ε που βλεπω κατι 660 απλες στα μεταχειρισμενα....ας μη το συζητησω καλυτερα !! :X ....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γι αυτο ρωτω, βλεπω το 100αρι και το 120αρι πηγαινει αερας

Φυσικα ειναι δικαιωμα του καθ ενος να βαζει οτι τιμη θελει απλα δεν το χω και λεω ας παρω μια γνωμη!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω παντως πολυ χοντρικα βλεπω τις επιδοσεις των καρτων απο εδω http://www.videocardbenchmark.net/gpu_list.php

 

σιγουρα δεν ειναι η απολυτη αληθεια ειανι ομως ενα μετρο συγκρισης.

 

βλεπω ας πουμε μεταχερισμενη gtx770 πιο ακριβη απο gtx960, βλεπω και το σκορ και λεω οκ, καλη πωληση..

 

Η εμγαλη πτωση στις τιμες θα ερθει οταν βγουν στην αγορα οι rx480. Τωρα ολοι τρεχουν να πουλησουν τις gtx960-970 γιατι σε 2 μηνες θα χασουν 50-100€ ακομα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω παντως πολυ χοντρικα βλεπω τις επιδοσεις των καρτων απο εδω http://www.videocardbenchmark.net/gpu_list.php

 

σιγουρα δεν ειναι η απολυτη αληθεια ειανι ομως ενα μετρο συγκρισης.

 

βλεπω ας πουμε μεταχερισμενη gtx770 πιο ακριβη απο gtx960, βλεπω και το σκορ και λεω οκ, καλη πωληση..

 

Η εμγαλη πτωση στις τιμες θα ερθει οταν βγουν στην αγορα οι rx480. Τωρα ολοι τρεχουν να πουλησουν τις gtx960-970 γιατι σε 2 μηνες θα χασουν 50-100€ ακομα.

οκ για καποιον που δε ξερει μπορει να παρει μια ιδεα απο εκει αλλα στην ουσια ειναι αλλιως τα πραγματα...δλδ...

μεταχειρισμενη 770 ποιο ακριβη απο 960 και το λες καλη πωληση ? ουτε καν....

ακομα και αν σε μερικα παιχνιδια εχει 5-10φπς ποιο πανω και παλι δεν αξιζει σε σχεση με μια 960...εκτος απο θεμα καταναλωσης κλπ.

και φυσικα οτι ειναι μια καρτα παλαιοτερη με μικρη εγγυηση ..σε πολλα παιχνιδια πλεον μενει πισω ιδικα με gameworks κλπ

και ακομα περισοτερο απο θεμα ραμ...εκτος αν μιλαμε για την εκδοση με 4ιγα που οκ εκει συζητιεται το θεμα αναλογα και παλι τιμη κλπ...

οσο για το τρεχουν να πουλησουν ...συμφωνω με την 970 αλλα οχι με την 960 ..δεν τρεχει κανεις ...προς το παρον τουλαχιστον...οταν ειναι να βγουν η 1060 το ξανασυζηταμε το θεμα..γιατι ειναι αλλη κατηγορια καρτας..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι σχέση έχει η gtx 680, 770 aka gk 104, με το ανάπηρο 960 με 128 bit, μόνος περιορισμός οι εκδόσεις με 2 γίγα μνήμης απο εκεί και πέρα καμία σχεση δεν έχει η 960 που και για 1080p overpriced είναι για αυτα που προσφέρει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια θα κάνω αναβάθμιση τις επόμενες μέρες στην κάρτα γραφικών αλλα δεν έχω καταλήξει.το σύστημα μου ειναι:

I7 4790 4ghz

Ram crucial 16gb 1600mhz

Ssd Kingston

Hdd Toshiba 1tb

Gpu r7 370 4gb

Mobo ga z97 ds3h gigabyte

Ποια κάρτα να προτιμήσω με ταβάνι τα 280€ το πολύ 300??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια θα κάνω αναβάθμιση τις επόμενες μέρες στην κάρτα γραφικών αλλα δεν έχω καταλήξει.το σύστημα μου ειναι:

I7 4790 4ghz

Ram crucial 16gb 1600mhz

Ssd Kingston

Hdd Toshiba 1tb

Gpu r7 370 4gb

Mobo ga z97 ds3h gigabyte

Ποια κάρτα να προτιμήσω με ταβάνι τα 280€ το πολύ 300??

καινουργια καμια προς το παρον...η πας σε μεταχειρισμενη 970-390 η περιμενεις της καινουργιες συντομα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα παιδια,τι καρτα μου προτεινετε μεχρι 150-160 ευρω για αυτην την οθονη?επισης θα μπορω να συνδεσω την οθονη στην καρτα και να εχω την αναλυση της καρτας στην οθονη?(ειπα βλακεια? :P) το συσστημα μου
cpu:i3 6100
mobo:asus h110m-k
ram:1x8 hyperX ddr4 2133ghz
http://www.techradar.com/reviews/pc-mac/monitors-and-projectors/monitors/samsung-syncmaster-f2080-657266/review#specification

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα παιδια,τι καρτα μου προτεινετε μεχρι 150-160 ευρω για αυτην την οθονη?επισης θα μπορω να συνδεσω την οθονη στην καρτα και να εχω την αναλυση της καρτας στην οθονη?(ειπα βλακεια? :P) το συσστημα μου

cpu:i3 6100

mobo:asus h110m-k

ram:1x8 hyperX ddr4 2133ghz

http://www.techradar.com/reviews/pc-mac/monitors-and-projectors/monitors/samsung-syncmaster-f2080-657266/review#specific

μπορεις να παρεις ειτε μια 750ti η μια 950,πατα στο σκρουτζ ευρος τιμων 150-160 και διαλεξε.Το 2ο ερωτημα σου δν το καταλαβα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορω να συνδεσω την οθονη στην καρτα γραφικων?αν ναι,με αυτο κερδιζω κατι?

ναι μπορεις με DVI καλωδιο γιατι απο οτι βλεπω δν εχει hdmi η οθονη σου.Η ερωτηση σου ομως ειναι λιγο παραξενη, δεν ειχες καρτα γραφικων πριν αποφασισεις να παρεις καινουργια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...