Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια για Αναβάθμιση Κάρτας γραφικών


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

αυτο το συστημα που ειπα ειναι αυτο που θα φτιαξω σε λιγες μερες και εχω κολλησει στην επιλογη της gpu,σε αυτο το pc που ειμαι τωρα δεν εχω gpu,ειμαι με την ενσωματομενη της μητρικης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

αυτο το συστημα που ειπα ειναι αυτο που θα φτιαξω σε λιγες μερες και εχω κολλησει στην επιλογη της gpu,σε αυτο το pc που ειμαι τωρα δεν εχω gpu,ειμαι με την ενσωματομενη της μητρικης

α καταλαβα.Μαζεψε ομως και τιποτα να παρεις καλυτερη οθονη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα την παρω 50 ευρω,καλο deal δεν ειναι ρε μαγκες?δεν ειναι και ασχημη νταξει..soad αξιζει να βαλω τοσο καλη gpu σε τετοια οθονη?


1600x900 ειναι HD+ κομπλε δεν ειναι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα την παρω 50 ευρω,καλο deal δεν ειναι ρε μαγκες?δεν ειναι και ασχημη νταξει..soad αξιζει να βαλω τοσο καλη gpu σε τετοια οθονη?

1600x900 ειναι HD+ κομπλε δεν ειναι?

κοιτα νταξ για 50ε οπως τοπες οκ κανεις δουλεια σου...

τωρα για περαιτερο πληροφοριες η για το αν μπορεις να βρεις κατι καλυτερο σε αυτη τι τιμη ρωτα στη κατηγορια για αναβαθμιση οθονης..

οσο για καρτα αν μιλαμε μονο για καινουργια παρε μια 950 και εισαι οκ...

https://www.skroutz.gr/s/7493054/Palit-GeForce-GTX950-2GB-StormX-Dual-NE5X950S1041F.html

https://www.skroutz.gr/s/7388178/Gigabyte-GeForce-GTX950-2GB-GV-N950WF2OC-2GD.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παίδες. Έχω ένα microtower HP Pavilion 500-550nv ( Link.png Site: link ) με αυτή τη μητρική ( Link.png Site: http://support.hp.com/nl-nl/document/c04648625 ) . Η κάρτα γραφικών μου είναι η Saphire AMD Radeon r7 240 στα 4gb, και θα ήθελα κάποια στιγμή να αγοράσω κάποια καλύτερη, όπως π.χ. την r9 380. Θα είναι συμβατή με την motherboard μου (εάν φυσικά αντέχει και το τροφοδοτικό,θα το ελέγξω), και επίσης, θα χωράει στο micro tower η κάρτα, γιατί οι σύγχρονες είναι αρκετά μεγάλες...Ευχαριστώ, για όποιον απαντήσει κάτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παίδες. Έχω ένα microtower HP Pavilion 500-550nv ( Link.png Site: link ) με αυτή τη μητρική ( Link.png Site: http://support.hp.com/nl-nl/document/c04648625 ) . Η κάρτα γραφικών μου είναι η Saphire AMD Radeon r7 240 στα 4gb, και θα ήθελα κάποια στιγμή να αγοράσω κάποια καλύτερη, όπως π.χ. την r9 380. Θα είναι συμβατή με την motherboard μου (εάν φυσικά αντέχει και το τροφοδοτικό,θα το ελέγξω), και επίσης, θα χωράει στο micro tower η κάρτα, γιατί οι σύγχρονες είναι αρκετά μεγάλες...Ευχαριστώ, για όποιον απαντήσει κάτι.

κοιτα καταρχας το προβλημα με τα ετοιμα κουτια ειναι οτι πρεπει να πεις αμαν για να δεις τι πραγματα εχει πανω ακριβως...

και ως συνιθως σε γενικες γραμμες ειναι να στο πω ευγενικα...απαραδεκτα.... :D

οκ ειχα αρχισει να γραφω διαφορα μεχρι που εριξα μια ματια στα πραγματα που εχει μεσα...

φιλε μου δε σωζεται απο πουθενα το συστημα...που να αρχισω και που να τελειωσω...

 

τεσπα...λοιπον με ενα κουτι και ενα τροφοδοτικο...ας πουμε οτι μετα βαζεις οτι θες...

μητρικη οκ ο θεος να την κανει μητρικη αλλα τεσπα δεν εχει θεμα συμβατοτητας...

δες τα λεφτα σου κλπ και ανοιξε ενα νεο θεμα για αναβαθμιση γενικη

http://www.insomnia.gr/forum/49-%CE%BD%CE%AD%CE%B1-%CF%83%CF%85%CF%83%CF%84%CE%AE%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%B1-%CE%B1%CE%BD%CE%B1%CE%B2%CE%B1%CE%B8%CE%BC%CE%AF%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82/

...κανα 100αρι υπολογισε κουτι και τροφοδοτικο....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παίδες. Έχω ένα microtower HP Pavilion 500-550nv ( Link.png Site: link ) με αυτή τη μητρική ( Link.png Site: http://support.hp.com/nl-nl/document/c04648625 ) . Η κάρτα γραφικών μου είναι η Saphire AMD Radeon r7 240 στα 4gb, και θα ήθελα κάποια στιγμή να αγοράσω κάποια καλύτερη, όπως π.χ. την r9 380. Θα είναι συμβατή με την motherboard μου (εάν φυσικά αντέχει και το τροφοδοτικό,θα το ελέγξω), και επίσης, θα χωράει στο micro tower η κάρτα, γιατί οι σύγχρονες είναι αρκετά μεγάλες...Ευχαριστώ, για όποιον απαντήμ

 

μην πας σε r9 380 εχουν προβληματα.περιμενε 28 ιουνιου κυκλοφοραει η νεα αρχιτεκτονικη polaris με την rx 480 στα 220ευρω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρες, θέλω να στήσω ένα συστηματάκι κυρίως για να ασχολείται η μάνα μου :P με κάποια παλιά πράγματα που έχω (core duo e6600, 4GB DDR2 - 800MHz) αλλά δεν έχω κάρτα γραφικών και θέλω κάτι πολύ οικονομικό. Όπως καταλαβαίνετε δε μιλάμε για επιδόσεις απλά θέλω να κάνω την σωστή επιλογή για κάποια κάρτα στα <=50 ευρώ και σε αυτή τη κατηγορία δε μπορώ να βγάλω άκρη στο προς τα που να κινηθώ οπότε θέλω την βοήθεια σας.

Μήπως αξίζει κάτι μεταχειρισμένο για να πάω σε κάτι δυνατότερο;

 

ΥΓ: Οθόνη LG1919S @ 1280x1024.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

jeandoumpier

 

μόνο με 750ΤΙ/2 θα παιξει χωρίς πρόβλημα με το σύστημα σου

στο gaming 720p η συγκεκριμένη κάρτα θα είναι ΣΟΥΠΕΡ αρκετή

 

αυτή είναι η μοναδική λύση που έχεις και μάλιστα είσαι τυχαιρός γιατί είναι καλή λύση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρες, θέλω να στήσω ένα συστηματάκι κυρίως για να ασχολείται η μάνα μου :P με κάποια παλιά πράγματα που έχω (core duo e6600, 4GB DDR2 - 800MHz) αλλά δεν έχω κάρτα γραφικών και θέλω κάτι πολύ οικονομικό. Όπως καταλαβαίνετε δε μιλάμε για επιδόσεις απλά θέλω να κάνω την σωστή επιλογή για κάποια κάρτα στα <=50 ευρώ και σε αυτή τη κατηγορία δε μπορώ να βγάλω άκρη στο προς τα που να κινηθώ οπότε θέλω την βοήθεια σας.

Μήπως αξίζει κάτι μεταχειρισμένο για να πάω σε κάτι δυνατότερο;

 

ΥΓ: Οθόνη LG1919S @ 1280x1024.

οποτε θες με λιγα λογια κατι ισα για να ανοιγει...

οποτε κανα 20αρι στα μεταχειρισμενα...

τροφοδοτικο εχεις κανα 300+ watt τουλαχιστον ?

η παρε καμια καινουργια με κανα 35αρι ξερωγω καμια 610-710 τπτ τετοιο..

https://www.skroutz.gr/s/2123419/Asus-GeForce-GT610-1GB-LP.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οποτε θες με λιγα λογια κατι ισα για να ανοιγει...

οποτε κανα 20αρι στα μεταχειρισμενα...

τροφοδοτικο εχεις κανα 300+ watt τουλαχιστον ?

η παρε καμια καινουργια με κανα 35αρι ξερωγω καμια 610-710 τπτ τετοιο..

https://www.skroutz.gr/s/2123419/Asus-GeForce-GT610-1GB-LP.html

Μωρε ίσα ίσα να ανοίγει αλλά εντάξει να είναι ο,τι καλύτερο μπορώ να πάρω σε αυτά τα χρήματα. Δηλαδή στα 30-40 ευρώ οι αντίστοιχες AMD μήπως είναι πιο δυνατές από τις 610-710?

Ναι τροφοδοτικό υπάρχει (Fortron 350W) που παλιά έπαιζε σε αυτό το σύστημα με μία 7600GT. Αθάνατο τροφοδοτικό είχε αντέξει και για κάμποσο καιρό και μία 9800GTX+ :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μωρε ίσα ίσα να ανοίγει αλλά εντάξει να είναι ο,τι καλύτερο μπορώ να πάρω σε αυτά τα χρήματα. Δηλαδή στα 30-40 ευρώ οι αντίστοιχες AMD μήπως είναι πιο δυνατές από τις 610-710?

Ναι τροφοδοτικό υπάρχει (Fortron 350W) που παλιά έπαιζε σε αυτό το σύστημα με μία 7600GT. Αθάνατο τροφοδοτικό είχε αντέξει και για κάμποσο καιρό και μία 9800GTX+ :P

ε δεν εχεις καμια απο αυτες να βαλεις ? καμια τετοια θαλεγα καιγω με κανα 20αρι..

τι δυνατες μωρε τι να της κανεις ...εκτος αν πεζεις εσυ κανα παιχνιδακι ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η 9800 αιωνία της η μνήμη... Και με 2 φορές ψήσιμο με θερμοπίστολο καλά κράτησε :P

Και η 7600 αργοπεθαίνει οπότε δυστυχώς δεν έχω τίποτα. 

 

Εγώ έχω PC να παίξω αμα θέλω. Απλά δε θέλω να πετάξω 30-40-50 ευρώ για μια πατάτα. Τουλάχιστον να αξίζει τα χρήματα της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η 9800 αιωνία της η μνήμη... Και με 2 φορές ψήσιμο με θερμοπίστολο καλά κράτησε :P

Και η 7600 αργοπεθαίνει οπότε δυστυχώς δεν έχω τίποτα. 

 

Εγώ έχω PC να παίξω αμα θέλω. Απλά δε θέλω να πετάξω 30-40-50 ευρώ για μια πατάτα. Τουλάχιστον να αξίζει τα χρήματα της.

ε τι να σου πω ξερωγω ειναι και επιφοβο το τροφοδοτικο για πολλα πολλα...

βρες καμια 650 τι να πω με κανα 40αρι 50αρι τοτε... απλα μου φενεται ανουσιο...

το θεμα ειναι να βρεις οτι ποιο φτηνο πεζει να ισα για να ανοιγει..επιδοσεις δεν εχουν καμια σημασια...αφου δε προκειτε να πεξεις παιχνιδια εκει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...