Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια για Αναβάθμιση Κάρτας γραφικών


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 12,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν υπάρχει διάθεση αλλαγής cpu προς το παρόν. Η προηγούμενη κάρτα γραφικών μας άφησε και χρειάζεται μία καινούργια. Δεν είναι δικιά μου η σύνθεση. Καμία τίμια πρόταση για αυτή την σύνθεση?

 

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχει διάθεση αλλαγής cpu προς το παρόν. Η προηγούμενη κάρτα γραφικών μας άφησε και χρειάζεται μία καινούργια. Δεν είναι δικιά μου η σύνθεση. Καμία τίμια πρόταση για αυτή την σύνθεση?

 

Ευχαριστώ

Gtx 750ti 2gb οπως αναφερθηκε.Ή gtx 950 αν μπορεις να ανεβεις λιγο budget.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχει διάθεση αλλαγής cpu προς το παρόν. Η προηγούμενη κάρτα γραφικών μας άφησε και χρειάζεται μία καινούργια. Δεν είναι δικιά μου η σύνθεση. Καμία τίμια πρόταση για αυτή την σύνθεση?

 

Ευχαριστώ

καινουργια καρτα σε αυτα τα λεφτα δεν αξιζει...

βρες καμια μεταχειρισμενη 750τι με 2γιγα μνημη στα 70-80ε μαξ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γειά σας. Ξέρετε αν γίνεται να αγοράσει κάποιος απευθείας κάρτα γραφικών από την αντιπροσωπία πχ της MSI? βγαίνει πολύ λιγότερο λένε και χρεώνουν μόνο 12€ μεταφορικά. Ισχύει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γειά σας. Ξέρετε αν γίνεται να αγοράσει κάποιος απευθείας κάρτα γραφικών από την αντιπροσωπία πχ της MSI? βγαίνει πολύ λιγότερο λένε και χρεώνουν μόνο 12€ μεταφορικά. Ισχύει?

https://www.google.gr/webhp?sourceid=chrome-instant&ion=1&espv=2&ie=UTF-8#q=msi%20buy

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω προς τα εκει κλεινω αν και με ψηνει πολυ η 1070 λογω επιδοσεων.

 

Κατι απο AMD που να ειναι κοντα στην 1070 τι περιμενουμε? Καμια 490 να φανταστω? Αυτες ποτε περιπου βγαινουν γνωριζουμε?

 490 λογικα απο φθινοπωρο...δεν εισαι για να περιμενεις τοσο  :-)  ε κοιτα αν παρεις 1070 μαλλον δε μας νοιαζει αν αξιοποιηθει το freesync γιατι ετσι κι αλλιως τα frames σου θα ειναι ευκολα καρφωμενα στα 60 σε αυτη την αναλυση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 490 λογικα απο φθινοπωρο...δεν εισαι για να περιμενεις τοσο  :-)  ε κοιτα αν παρεις 1070 μαλλον δε μας νοιαζει αν αξιοποιηθει το freesync γιατι ετσι κι αλλιως τα frames σου θα ειναι ευκολα καρφωμενα στα 60 σε αυτη την αναλυση.

 

Μπααα με τιποτα δεν περιμενω μεχρι το φθινοπωρο. 

 

Το monitor φτανει μεχρι τα 75hz. Αν παρω την 1070, πως θα μπορω να εχω τα frames καρφωμενα στα 75 για να αποφυγω το tearing? Νομιζω με ενεργοποιημενο το vsync το μεγιστο που μπορω να παρω ειναι 60.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες είμαι και εγώ στο περίμενε για την RX 480,τώρα είμαι με μία ASUS R7 260x.Aλλά έχω τροφοδοτικό 460w(Power Man IP-P460Q3-2-460W-ATX 12V V2.2) μαζί με CPU FX-6300.Θα τη σηκώνει ή θα χρειαστεί να αλλάξω και PSU?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες είμαι και εγώ στο περίμενε για την RX 480,τώρα είμαι με μία ASUS R7 260x.Aλλά έχω τροφοδοτικό 460w(Power Man IP-P460Q3-2-460W-ATX 12V V2.2) μαζί με CPU FX-6300.Θα τη σηκώνει ή θα χρειαστεί να αλλάξω και PSU?

Το πιθανοτερο ειναι να μην το συκωνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες είμαι και εγώ στο περίμενε για την RX 480,τώρα είμαι με μία ASUS R7 260x.Aλλά έχω τροφοδοτικό 460w(Power Man IP-P460Q3-2-460W-ATX 12V V2.2) μαζί με CPU FX-6300.Θα τη σηκώνει ή θα χρειαστεί να αλλάξω και PSU?

Θα την σηκώνει αλλά θα παίζεις με την τύχη σου.Πάρε ένα νέο 600ρι 80+ να έχεις χώρο να ''αναπνεύσει το τροφοδοτικό''

Απο την άλλη ο cpu σου θα έχει bottleneck.

Μπααα με τιποτα δεν περιμενω μεχρι το φθινοπωρο. 

 

Το monitor φτανει μεχρι τα 75hz. Αν παρω την 1070, πως θα μπορω να εχω τα frames καρφωμενα στα 75 για να αποφυγω το tearing? Νομιζω με ενεργοποιημενο το vsync το μεγιστο που μπορω να παρω ειναι 60.

Γιατί τί τρομερό παιχνίδι κυκλοφορεί μέχρι τότε και δεν μπορείς να περιμένεις.? Για μένα είναι κρίμα να μην κάνεις λίγο υπομονή.Αν η 480 είναι τόσο καλή τότε φαντάζομαι και υποθετικά μιλώντας πάντα πως η 490 θα είναι πάνω απο 1070.Όπως η 390 απο 970.Φυσικά σε παιχνίδια dx12 η διαφορά θα είναι ακόμα μεγαλύτερη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί τί τρομερό παιχνίδι κυκλοφορεί μέχρι τότε και δεν μπορείς να περιμένεις.? Για μένα είναι κρίμα να μην κάνεις λίγο υπομονή.Αν η 480 είναι τόσο καλή τότε φαντάζομαι και υποθετικά μιλώντας πάντα πως η 490 θα είναι πάνω απο 1070.Όπως η 390 απο 970.Φυσικά σε παιχνίδια dx12 η διαφορά θα είναι ακόμα μεγαλύτερη.

 

Αυτη τη στιγμη δε μπορω να παιξω σχεδον τιποτα με την onboard παρα κατι mame και τιποτα παιχνιδια 5ετιας γι αυτο δε μπορω να περιμενω μεχρι το φθινοπωρο. 

 

Με ενδιαφερει να πιανω 75 frames στα 2560x1080 σε παιχνιδια οπως fallout 4 και gta v και ημουν ετοιμος να πηγαινα σε r9 390. Αν οντως η rx480 ειναι καλυτερη απο την 390 λογικα θα με καλυπτει και μαλλον προς τα εκει κλεινω αφου θα υποστηριζει και freesync.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...