Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια για Αναβάθμιση Κάρτας γραφικών


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
40 λεπτά πριν, just_a_dude είπε

Το caseking βλέπω έχει DHL σαν μεταφορική. Φαντάζομαι λόγω ΕΕ δεν θα έχει τίποτα δασμούς, τελωνεία και τα σχετικά ε; Επίσης όταν είναι διαθέσιμο πόσο κάνει περίπου να έρθει Ελλάδα; Καμιά βδομάδα; 

η απλή-φθηνότερη μεταφορά κάνει 1 εβδομάδα  (3 εργάσιμες το φορτηγό να τα κατεβάσει Αθήνα - & 1-2 εργάσιμες να στο φέρουν στην πόρτα)

Επεξ/σία από jgeorgiou
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

9 ώρες πριν, jgeorgiou είπε

η απλή-φθηνότερη μεταφορά κάνει 1 εβδομάδα  (3 εργάσιμες το φορτηγό να τα κατεβάσει Αθήνα - & 1-2 εργάσιμες να στο φέρουν στην πόρτα)

και δεν έχει τελωνείο ε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

μπορειτε να μου προτεινετε καπoiα  πολυ καλη  υλοποιηση σε rtx  4090?

Ποιες ειναι  οι καλυτερες  υλοποιησεις σε  rtx  4090?

σκεφτομαι να αγορασω αυτην ειναι καλη?

image.png.c7d5ba7c7626dd8c46afa6a9ab9379b9.png

Επεξ/σία από Cubicolor
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Cubicolor είπε

μπορειτε να μου προτεινετε καπoiα  πολυ καλη  υλοποιηση σε rtx  4090?

Ποιες ειναι  οι καλυτερες  υλοποιησεις σε  rtx  4090?

σκεφτομαι να αγορασω αυτην ειναι καλη?

image.png.c7d5ba7c7626dd8c46afa6a9ab9379b9.png

Ναι πολύ καλή είναι, αλλά γενικά όποια και να πάρεις έχουν ελάχιστες διαφορές σε απόδοση και θερμοκρασία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει παραγγείλει κανείς απο το fox store ; Ρωτάω γιατί βλέπω σε πολλές gpu να είναι εως και 80 ευρώ φθηνότερα σε σύγκριση με αντιστοιχες του Skroutz. Απο εγγύηση/customer support πως είναι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, DestinyGR είπε

Έχει παραγγείλει κανείς απο το fox store ; Ρωτάω γιατί βλέπω σε πολλές gpu να είναι εως και 80 ευρώ φθηνότερα σε σύγκριση με αντιστοιχες του Skroutz. Απο εγγύηση/customer support πως είναι;

Έχω πάρει 2 επεξεργαστές μνήμες πάντα όλα οκ. Και οι πρώτες μνήμες είχαν πρόβλημα τις έστειλα πίσω τις τσέκαραν μου έστειλαν καινούργιες. Οπότε εγώ είμαι απόλυτα ευχαριστημένος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 25/7/2023 στις 6:19 ΜΜ, DestinyGR είπε

Έχει παραγγείλει κανείς απο το fox store ; Ρωτάω γιατί βλέπω σε πολλές gpu να είναι εως και 80 ευρώ φθηνότερα σε σύγκριση με αντιστοιχες του Skroutz. Απο εγγύηση/customer support πως είναι;

Έχω ψωνίσει αρκετές φορές (και gpu που ρωτάς) μιας και μενω κοντά στο φυσικό κατάστημα και όπως ανέφερες έχουν καλές τιμες.Δεν είχα θέμα με καθυστέρηση παραγγελίας ή κάποια ασυνεννοησία από μέρους τους.Σε customer support για στικ ραμ που παρέδωσε πνεύμα δεν με ταλαιπώρησαν καθόλου,πήραν το Κιτ πίσω και το αντικατεστησαν.Αλλα τώρα πως θα αντιδράσουν σε κάτι μεγαλύτερης αξίας δεν έχω ιδέα να σου πω φίλε μου κ ελπίζω να μην το μάθω😁.Από την άλλη δεν είναι ότι και στο πλαίσιο πχ θα σε έχουν στα ώπα ωπα ,τουλάχιστον αυτή είναι εμένα η εμπειρία μου

Επεξ/σία από niko13
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, ποιά να πάρω σε sff κουτί, low profile για να αναβαθμίσω για ελαφρώς καλύτερο gaming?

Έχω sff compaq 8300 pro, i5 3470 , 32 ram, samsung evo ssd.

Έχω τώρα μία 1030 ,μέχρι 200 ευρώ πάνω κάτω, ποιές να κοιτάξω ;

1650?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 1/8/2023 στις 4:25 ΜΜ, maqqis είπε

Καλησπέρα, ποιά να πάρω σε sff κουτί, low profile για να αναβαθμίσω για ελαφρώς καλύτερο gaming?

Έχω sff compaq 8300 pro, i5 3470 , 32 ram, samsung evo ssd.

Έχω τώρα μία 1030 ,μέχρι 200 ευρώ πάνω κάτω, ποιές να κοιτάξω ;

1650?

μην περιμένεις θαύματα , έως διπλάσια FPS (ανάλογα το παιχνίδι) με την 1650 αφού θα έχεις το ίδιο cpu , δυστυχώς ακόμη δεν υπάρχει "σύγχρονη" λύση για low profile gpu που δεν χρειάζεται έξτρα ρεύμα

τι παιχνίδια και τι ανάλυση σε ενδιαφέρουν?

Επεξ/σία από jgeorgiou
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 1/8/2023 στις 5:36 ΜΜ, jgeorgiou είπε

μην περιμένεις θαύματα , έως διπλάσια FPS (ανάλογα το παιχνίδι) με την 1650 αφού θα έχεις το ίδιο cpu , δυστυχώς ακόμη δεν υπάρχει "σύγχρονη" λύση για low profile gpu που δεν χρειάζεται έξτρα ρεύμα

τι παιχνίδια και τι ανάλυση σε ενδιαφέρουν?

Δεν παίζω πλέον παιχνίδια , για τον μικρό γιό μου θέλω να πάρω την κάρτα .  Παραπονιέται για χαμηλά fps σε racing παιχνίδια και κάποια online. Το γνωρίζω ότι δεν κάνουμε τρομερή αναβάθμιση με αλλαγή κάρτας γι αυτό και ρωτώ άν αξίζει να πάμε σε κάρτα γραφικών ή να περιμένω και να πάμε σε άλλη υλοποίηση υπολογιστή στο μέλλον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
28 λεπτά πριν, maqqis είπε

Δεν παίζω πλέον παιχνίδια , για τον μικρό γιό μου θέλω να πάρω την κάρτα .  Παραπονιέται για χαμηλά fps σε racing παιχνίδια και κάποια online. Το γνωρίζω ότι δεν κάνουμε τρομερή αναβάθμιση με αλλαγή κάρτας γι αυτό και ρωτώ άν αξίζει να πάμε σε κάρτα γραφικών ή να περιμένω και να πάμε σε άλλη υλοποίηση υπολογιστή στο μέλλον.

https://www.skroutz.gr/c/55/kartes-grafikwn/f/455878_1180085/Low-Profile-GeForce-GTX-1650.html?o=1650+gtx&order_by=pricevat&order_dir=asc

 

Αν σκέφτεσαι αλλαγή η/υ σε λίγους μήνες τότε σίγουρα δεν σε συμφέρει.

Αν δεν το βλέπεις "γρήγορα" τότε ρώτα τον γιο σου αν με +20-30% min fps και +70-100% average fps θα είναι ικανοποιημένος ή θα δώσεις τσάμπα λεφτα. (προσοχή στο min fps)

Επεξ/σία από jgeorgiou
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα σε όλους,

 

αγόρασα τη συγκεκριμένη οθόνη και χρειάζεται να κάνω αναβάθμιση σε pc (να κανονικά το κάνουμε ανάποδα αλλά οκ)

dell g3223q

ποια κάρτα να πάρω; 4κ 144hz

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...