Προς το περιεχόμενο

διάφορα ιδιωτικό ΙΕΚ από δημόσιο


Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 hour ago, Αντώνης-Διονύσης said:

Φιλαράκι εγώ δεν πάω ούτε για πλάκα ούτε για να παίξω, πάω να πάρω πτυχίο σε κάτι που μου αρέσει και θέλω να κάνω 

γενικα το αναφερω.και εγω σοβαρα το πηγα και παροτι δουλευα τελειωσα με 4 υποτροφιες α'. δημοσιο ιεκ.απλα πολλα ατομα πανε για πλακα και σε ιδιωτικο.ας ειναι καλα οι γονεις που πληρωνουν.και στο τελος δεν παιρνουν καν πιστοποιηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...
  • Απαντ. 61
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 5/9/2019 στις 3:50 ΜΜ, poulinos είπε

καλησπερα αννα.ειμαι απο ιεκ δημοσιο.ειτε δημοσιο πας ειτε ιδιωτικο το ιεκ παραμενει αυτο που ειναι.δηλαδη τα απολυτως βασικα σε 4 εξαμηνα ή σε 2 αν ειχες κατι σχετικο.μην περιμενεις οτι ξαφνικα θα πας εκει και θα μαθεις τα παντα ασχετα που τα διαφημιζουν(τα ιδιωτικα) λες και ειναι πανεπιστημιο. οποτε το ερωτημα δεν ειναι αν αξιζει να πας σε δημοσιο η ιδιωτικο ιεκ αλλα αν αξιζει γενικοτερα το ιεκ. και εννοειται πρεπει να παρεις πιστοποιηση.αν διαβαζεις και γενικα προσεχεις η πιστοποιηση ειναι ευκολη.αν ανηκεις στο 90 τις 100 των ατομων που πανε για να περασουν το χρονο τους τοτε δεν την περνας. και βεβαια αν και το ξερεις το αναφερω ξανα οτι στα ιεκ σε πολλα πραγματα βγαινεις βοηθος αντιθετα με τει αει που ειναι πολυ παραπανω εξαμηνα και βγαινεις παραπανω απο πχ μικροβιολογος και οχι βοηθος μικροβιολογου(τυχαιο το παραδειγμα).

γεια σου δλδ εγω που εχω χαρτι απο την τριτοβαθμια εκπαιδευση, για να γραφτω σε διεκ της πολης μου πρεπει να παω το απολυτηριο λυκειου απο οσο διαβασα στο ινεδιβιμ  :) για βοηθος βρεφονηπιοκομου ενδιαφερομαι διοτι θελω τωρα στα 28 μου να χω μια πιο <<ευκολη>> αποκατασταση κ σε τομεα που μου αρεσει! ειχα δηλωσει το 2009 τει βρεφοκομιασ δεν περασα, αλλα περασα φιλολογια θεσνικης οπου κ την τελειωσα προπερσι. τα ιδιαιτερα οκ ψυχουλα δεν το συζητω καν παιδια ειμαστε πλεον οι φιλολογοι ΄σεζον΄ στα ιδιαιτερα :P πειτε μου λιγο οσοι φοιτητατε σε ιεκ ασχετως δημοσιου ή ιδιωτικου τα ατομα πως συμπεριφερονται? δλδ ειναι ευγενικα στο τροπο συμπεριφορασ ή ο,τι να ναι? ωχ βλεπω να μου την δινουν δλδ χαχαχα 

σχετικα με τον διπλωμα βοηθος βρεφονηπιοκομου εχω βρει αυτο στον εοππεπ κ οποιος ξερει ασ πει ΙΕΚ ΕΠΙΜΕΡΟΥΣ
ΤΟΜΕΙΣ ΚΑΙ
ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΑ
ΒΟΗΘΟΣ
ΒΡΕΦΟΝΗΠΙΟΚΟΜΩ
Ν (Ν.4186/2013)
ΔΕΝ ΑΠΑΙΤΕΙΤΑΙ
ΑΔΕΙΑ: 1.
ΔΙΟΡΙΣΜΟΣ ΣΤΟ
ΔΗΜΟΣΙΟ, ΣΤΗΝ
ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Δ.Ε.
ΩΣ ΒΟΗΘΟΣ
ΝΗΠΙΑΓΩΓΟΥ -
ΒΡΕΦΟΚΟΜΟΥ 2.
ΣΕ ΦΟΡΕΙΣ
ΙΔΙΩΤΙΚΟΥ
ΔΙΚΑΙΟΥ:
ΝΗΠΙΑΓΩΓΟΣ -
ΒΡΕΦΟΚΟΜΟΣ ΣΕ
ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ
ΕΛΛΕΨΗΣ
ΝΗΠΙΑΓΩΓΟΥ ΑΕΙ -
ΒΡΕΦΟΚΟΜΟΥ
ΤΕΙ, ΒΟΗΘΟΣ
ΝΗΠΙΑΓΩΓΟΥ -
ΒΡΕΦΟΚΟΜΟΥ 3.
ΣΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ
ΤΟΜΕΑ ΣΤΗΝ
ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Δ.Ε.1
ΕΙΔΙΚΟΥ
ΒΟΗΘΗΤΙΚΟΥ
ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΤΟΥ
ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ
ΕΙΔΙΚΗΣ ΑΓΩΓΗΣ
ΔΙΠΛΩΜΑ Ν. 2817/2000
(Φ.Ε.Κ. 78/Α΄/
14-03-2000)
Υ.Α. Π2 β/
οικ.2808/1997
(Φ.Ε.Κ. 645/Β΄/
31-07-1997)
Υ.Α. :
Δ22/οικ.11828/293
(Φ.Ε.Κ. 1157/Β'/04-04-
2017), Υ.Α.
Κ1/132209/2018
(ΦΕΚ 3395/Β'/10-8-
2018)
 

Επεξ/σία από paraske
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
On 10/01/2020 at 22:20, paraske said:

γεια σου δλδ εγω που εχω χαρτι απο την τριτοβαθμια εκπαιδευση, για να γραφτω σε διεκ της πολης μου πρεπει να παω το απολυτηριο λυκειου απο οσο διαβασα στο ινεδιβιμ  :) για βοηθος βρεφονηπιοκομου ενδιαφερομαι διοτι θελω τωρα στα 28 μου να χω μια πιο <<ευκολη>> αποκατασταση κ σε τομεα που μου αρεσει! ειχα δηλωσει το 2009 τει βρεφοκομιασ δεν περασα, αλλα περασα φιλολογια θεσνικης οπου κ την τελειωσα προπερσι. τα ιδιαιτερα οκ ψυχουλα δεν το συζητω καν παιδια ειμαστε πλεον οι φιλολογοι ΄σεζον΄ στα ιδιαιτερα :P πειτε μου λιγο οσοι φοιτητατε σε ιεκ ασχετως δημοσιου ή ιδιωτικου τα ατομα πως συμπεριφερονται? δλδ ειναι ευγενικα στο τροπο συμπεριφορασ ή ο,τι να ναι? ωχ βλεπω να μου την δινουν δλδ χαχαχα 

σχετικα με τον διπλωμα βοηθος βρεφονηπιοκομου εχω βρει αυτο στον εοππεπ κ οποιος ξερει ασ πει ΙΕΚ ΕΠΙΜΕΡΟΥΣ
ΤΟΜΕΙΣ ΚΑΙ
ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΑ
ΒΟΗΘΟΣ
ΒΡΕΦΟΝΗΠΙΟΚΟΜΩ
Ν (Ν.4186/2013)
ΔΕΝ ΑΠΑΙΤΕΙΤΑΙ
ΑΔΕΙΑ: 1.
ΔΙΟΡΙΣΜΟΣ ΣΤΟ
ΔΗΜΟΣΙΟ, ΣΤΗΝ
ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Δ.Ε.
ΩΣ ΒΟΗΘΟΣ
ΝΗΠΙΑΓΩΓΟΥ -
ΒΡΕΦΟΚΟΜΟΥ 2.
ΣΕ ΦΟΡΕΙΣ
ΙΔΙΩΤΙΚΟΥ
ΔΙΚΑΙΟΥ:
ΝΗΠΙΑΓΩΓΟΣ -
ΒΡΕΦΟΚΟΜΟΣ ΣΕ
ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ
ΕΛΛΕΨΗΣ
ΝΗΠΙΑΓΩΓΟΥ ΑΕΙ -
ΒΡΕΦΟΚΟΜΟΥ
ΤΕΙ, ΒΟΗΘΟΣ
ΝΗΠΙΑΓΩΓΟΥ -
ΒΡΕΦΟΚΟΜΟΥ 3.
ΣΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ
ΤΟΜΕΑ ΣΤΗΝ
ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Δ.Ε.1
ΕΙΔΙΚΟΥ
ΒΟΗΘΗΤΙΚΟΥ
ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΤΟΥ
ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ
ΕΙΔΙΚΗΣ ΑΓΩΓΗΣ
ΔΙΠΛΩΜΑ Ν. 2817/2000
(Φ.Ε.Κ. 78/Α΄/
14-03-2000)
Υ.Α. Π2 β/
οικ.2808/1997
(Φ.Ε.Κ. 645/Β΄/
31-07-1997)
Υ.Α. :
Δ22/οικ.11828/293
(Φ.Ε.Κ. 1157/Β'/04-04-
2017), Υ.Α.
Κ1/132209/2018
(ΦΕΚ 3395/Β'/10-8-
2018)
 

εμενα απολυτηριο λυκειου μου ζητησαν.δεν ειχα και καποιο χαρτι παραπανω ετσι και αλλιως. απο εκει και περα σε δημοσιο ιεκ που πηγα δεν ειχα κανενα παραπονο απο καθηγητες.μια χαρα ευγενικοι μια χαρα ηξεραν το αντικειμενο.το θεμα ειναι οι μαθητες.απο τα 30 ατομα αναθεμα αν ενδιαφεροντουσαν οι 5.και εννοειται απορω αν οι μισοι εδωσαν πιστοποιηση και αν το 10 τις 100 την πηρε.πολλοι πανε απλα για να παρουν αναβολη ,αλλοι γιατι νομιζουν οτι ξαφνικα με ενα ιεκ θα μαμανε και θα δερνουν στην αγορα εργασιας ενω αλλοι πανε για να συνεχισει ο μπαμπας να τους τροφοδοτει με λεφτα και για να μην πανε για δουλεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, poulinos είπε

εμενα απολυτηριο λυκειου μου ζητησαν.δεν ειχα και καποιο χαρτι παραπανω ετσι και αλλιως. απο εκει και περα σε δημοσιο ιεκ που πηγα δεν ειχα κανενα παραπονο απο καθηγητες.μια χαρα ευγενικοι μια χαρα ηξεραν το αντικειμενο.το θεμα ειναι οι μαθητες.απο τα 30 ατομα αναθεμα αν ενδιαφεροντουσαν οι 5.και εννοειται απορω αν οι μισοι εδωσαν πιστοποιηση και αν το 10 τις 100 την πηρε.πολλοι πανε απλα για να παρουν αναβολη ,αλλοι γιατι νομιζουν οτι ξαφνικα με ενα ιεκ θα μαμανε και θα δερνουν στην αγορα εργασιας ενω αλλοι πανε για να συνεχισει ο μπαμπας να τους τροφοδοτει με λεφτα και για να μην πανε για δουλεια.

Οκ εγινε ευχαριστω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 10/1/2020 στις 10:20 ΜΜ, paraske είπε

γεια σου δλδ εγω που εχω χαρτι απο την τριτοβαθμια εκπαιδευση, για να γραφτω σε διεκ της πολης μου πρεπει να παω το απολυτηριο λυκειου απο οσο διαβασα στο ινεδιβιμ  :) για βοηθος βρεφονηπιοκομου ενδιαφερομαι διοτι θελω τωρα στα 28 μου να χω μια πιο <<ευκολη>> αποκατασταση κ σε τομεα που μου αρεσει! ειχα δηλωσει το 2009 τει βρεφοκομιασ δεν περασα, αλλα περασα φιλολογια θεσνικης οπου κ την τελειωσα προπερσι. τα ιδιαιτερα οκ ψυχουλα δεν το συζητω καν παιδια ειμαστε πλεον οι φιλολογοι ΄σεζον΄ στα ιδιαιτερα :P πειτε μου λιγο οσοι φοιτητατε σε ιεκ ασχετως δημοσιου ή ιδιωτικου τα ατομα πως συμπεριφερονται? δλδ ειναι ευγενικα στο τροπο συμπεριφορασ ή ο,τι να ναι? ωχ βλεπω να μου την δινουν δλδ χαχαχα 

σχετικα με τον διπλωμα βοηθος βρεφονηπιοκομου εχω βρει αυτο στον εοππεπ κ οποιος ξερει ασ πει ΙΕΚ ΕΠΙΜΕΡΟΥΣ

Θα σου πω την εμπειρία μου από δημόσιο ΙΕΚ. Ενώ οι καθηγητές ήταν πάρα πολύ καλοί και γνώστες του αντικειμένου (σκέψου αρκετοί ήταν με μεταπτυχιακά), οι σπουδαστές ήταν ότι ναναι. Δεν ξέρουν καν γιατί είναι εκεί μέσα, κάτι παιδάκια που επειδή δεν πέρασαν πουθενά γράφτηκαν εκεί ή τους έγραψαν οι γονείς τους. Τα ίδια και στα ιδιωτικά, βασικά δεν έχει καν νόημα να πας σε ιδιωτικό ΙΕΚ, ξεκάθαρα πετάς τα χρήματα σου. Το επίπεδο των σπουδαστών είναι τόσο χαμηλό που δεν μπορούν και οι ίδιοι οι καθηγητές να κάνουν κάτι, μένουν στα βασικά. Το μόνο που μπορεί να σε βοηθήσει το ιδιωτικό είναι στο θέμα πιστοποίησης, όπου μπορεί να σου δώσουν ερωτήσεις- απαντήσεις, αλλά αυτό ως ένα σημείο γίνεται και στα δημόσια και πλέον κυκλοφορούν και φτηνά σημειώσεις σε αρκετά φωτοτυπάδικα.

Κι εγώ είχα πτυχίο πανεπιστημίου, αλλά δυστυχώς δεν το δέχονται για την εγγραφή, θέλουν απολυτήριο λυκείου, το οποίο δεν είναι κάτι, άμα πας στο σχολείο που τελείωσες παίρνεις αντίγραφο και όλα καλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 minutes ago, Natha said:

Θα σου πω την εμπειρία μου από δημόσιο ΙΕΚ. Ενώ οι καθηγητές ήταν πάρα πολύ καλοί και γνώστες του αντικειμένου (σκέψου αρκετοί ήταν με μεταπτυχιακά), οι σπουδαστές ήταν ότι ναναι. Δεν ξέρουν καν γιατί είναι εκεί μέσα, κάτι παιδάκια που επειδή δεν πέρασαν πουθενά γράφτηκαν εκεί ή τους έγραψαν οι γονείς τους. Τα ίδια και στα ιδιωτικά, βασικά δεν έχει καν νόημα να πας σε ιδιωτικό ΙΕΚ, ξεκάθαρα πετάς τα χρήματα σου. Το επίπεδο των σπουδαστών είναι τόσο χαμηλό που δεν μπορούν και οι ίδιοι οι καθηγητές να κάνουν κάτι, μένουν στα βασικά. Το μόνο που μπορεί να σε βοηθήσει το ιδιωτικό είναι στο θέμα πιστοποίησης, όπου μπορεί να σου δώσουν ερωτήσεις- απαντήσεις, αλλά αυτό ως ένα σημείο γίνεται και στα δημόσια και πλέον κυκλοφορούν και φτηνά σημειώσεις σε αρκετά φωτοτυπάδικα.

Κι εγώ είχα πτυχίο πανεπιστημίου, αλλά δυστυχώς δεν το δέχονται για την εγγραφή, θέλουν απολυτήριο λυκείου, το οποίο δεν είναι κάτι, άμα πας στο σχολείο που τελείωσες παίρνεις αντίγραφο και όλα καλά.

για την ειδικοτητα που ημουν εγω , οι ερωτησεις απαντησεις πιστοποιησεις υπηρχαν και σε βιβλιο που το βρισκες κανονικα σε βιβλιοπωλείο 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Natha είπε

Θα σου πω την εμπειρία μου από δημόσιο ΙΕΚ. Ενώ οι καθηγητές ήταν πάρα πολύ καλοί και γνώστες του αντικειμένου (σκέψου αρκετοί ήταν με μεταπτυχιακά), οι σπουδαστές ήταν ότι ναναι. Δεν ξέρουν καν γιατί είναι εκεί μέσα, κάτι παιδάκια που επειδή δεν πέρασαν πουθενά γράφτηκαν εκεί ή τους έγραψαν οι γονείς τους. Τα ίδια και στα ιδιωτικά, βασικά δεν έχει καν νόημα να πας σε ιδιωτικό ΙΕΚ, ξεκάθαρα πετάς τα χρήματα σου. Το επίπεδο των σπουδαστών είναι τόσο χαμηλό που δεν μπορούν και οι ίδιοι οι καθηγητές να κάνουν κάτι, μένουν στα βασικά. Το μόνο που μπορεί να σε βοηθήσει το ιδιωτικό είναι στο θέμα πιστοποίησης, όπου μπορεί να σου δώσουν ερωτήσεις- απαντήσεις, αλλά αυτό ως ένα σημείο γίνεται και στα δημόσια και πλέον κυκλοφορούν και φτηνά σημειώσεις σε αρκετά φωτοτυπάδικα.

Κι εγώ είχα πτυχίο πανεπιστημίου, αλλά δυστυχώς δεν το δέχονται για την εγγραφή, θέλουν απολυτήριο λυκείου, το οποίο δεν είναι κάτι, άμα πας στο σχολείο που τελείωσες παίρνεις αντίγραφο και όλα καλά.

δεν ξερω εσυ τι τελειωσες-εγω φιλολογος- και κανω στο δημοσιο τα χαρτια ισως γινει τιποτα.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, paraske είπε

δεν ξερω εσυ τι τελειωσες-εγω φιλολογος- και κανω στο δημοσιο τα χαρτια ισως γινει τιποτα.. 

καλά θα κάνεις, απλά να είσαι προετοιμασμένη για το τι μπορεί να συναντήσεις, μπορεί να είσαι τυχερή και να είναι πρότυπο η ειδικότητα σου. Από καθηγητές πάντως η λογική λέει να περιμένεις τα καλύτερα γιατί οι θέσεις καταλαμβάνονται με βάση μόρια, πτυχία κλπ, δεν είναι μπάτε σκύλοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 hours ago, Natha said:

καλά θα κάνεις, απλά να είσαι προετοιμασμένη για το τι μπορεί να συναντήσεις, μπορεί να είσαι τυχερή και να είναι πρότυπο η ειδικότητα σου. Από καθηγητές πάντως η λογική λέει να περιμένεις τα καλύτερα γιατί οι θέσεις καταλαμβάνονται με βάση μόρια, πτυχία κλπ, δεν είναι μπάτε σκύλοι.

αυτο ειναι και απο τα μεγαλα συν του ιεκ αντιθετα με αλλες σχολες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, poulinos είπε

αυτο ειναι και απο τα μεγαλα συν του ιεκ αντιθετα με αλλες σχολες.

αυτο ελπιζω!!! λογω οικομικων δεν θελω να δωσω τζαμπα τα λεφτα μου στο ιδιωτικο κ ειδικοτερα σε αυτον τον τομεα της υγειας, πιστευω τζαμπα 4 χιλιαρικα μαξιμουμ χωρις λογο. παντως σε ευχαριστω για τις πληροφοριες να σαι καλα!! ευχομαι ο,τι καλυτερο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, paraske said:

αυτο ελπιζω!!! λογω οικομικων δεν θελω να δωσω τζαμπα τα λεφτα μου στο ιδιωτικο κ ειδικοτερα σε αυτον τον τομεα της υγειας, πιστευω τζαμπα 4 χιλιαρικα μαξιμουμ χωρις λογο. παντως σε ευχαριστω για τις πληροφοριες να σαι καλα!! ευχομαι ο,τι καλυτερο

δεν βρισκω νοημα να πας σε ιδιωτικο και να δωσεις τοσα λεφτα.θα πηγαινα δημοσιο και θα προτιμουσα αυτα τα χρηματα να τα δωσω για τιποτα παραπανω σεμιναρια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, poulinos είπε

δεν βρισκω νοημα να πας σε ιδιωτικο και να δωσεις τοσα λεφτα.θα πηγαινα δημοσιο και θα προτιμουσα αυτα τα χρηματα να τα δωσω για τιποτα παραπανω σεμιναρια.

και γω ετσι σκεφτομαι!! ηδη απο εξειδικευμενες επιμορφωσεις εχω πολλες πιστοποιησεις και σε ασχετα μεταξυ τους αντικειμενα, οποτε θα δω το διεκ που μου αρεσει!! καλα δεν το συζητω απο δουλεια εδω επαρχια που ειμαι δεν εχει κατι περα απο πωλητρια τηλεφωνητρια... ελπιζω τωρα με το προγραμμα του οαεδ στους δημους που αναμενεται να βγει μεχρι τα μεσα του μηνα ισως γινει κατι. αλλιως θα παω παλι αν δεν βρω κατι αξιολογο στις δυο παραπανω <<δουλειες>>

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα θα ήθελα της γνώμες σας

Πιστεύετε αξιζει να γραφτώ στα 30 μου σε ΔΙΕΚ με ειδηκότητα διασωστης πληρωμα ασθενοφορου ?

Ξέρετε αν έχει επαγγελματικη αποκατασταση (Θεσσαλονίκη είμαι) ιδιωτικές κλινικές?  για δημόσιο το ξεχνάμε

Η σκεψει μου οταν θα τελειώσω θα είμαι 33και δεν ξέρω αν   αξίζει να το τολμήσω

Τωρα είμαι άνεργος άν είχα κάποια δουλίτσα με 650 - 700 ευρώ και σταθέρότητα δεν θα το σκεφτόμουνα, η δουλείες που μου προσφέρθηκαν η αμοιβη τους είναι στα 350 - εως  500 ευρω σε εταίριες που κάθε 2-3 μήνες κάνουν ανακύκλωσει προσωπικού

 

Επεξ/σία από top904
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, paraske said:

και γω ετσι σκεφτομαι!! ηδη απο εξειδικευμενες επιμορφωσεις εχω πολλες πιστοποιησεις και σε ασχετα μεταξυ τους αντικειμενα, οποτε θα δω το διεκ που μου αρεσει!! καλα δεν το συζητω απο δουλεια εδω επαρχια που ειμαι δεν εχει κατι περα απο πωλητρια τηλεφωνητρια... ελπιζω τωρα με το προγραμμα του οαεδ στους δημους που αναμενεται να βγει μεχρι τα μεσα του μηνα ισως γινει κατι. αλλιως θα παω παλι αν δεν βρω κατι αξιολογο στις δυο παραπανω <<δουλειες>>

γενικως και δυστυχως η επαρχια ειναι μεγαλο θεμα με τις δουλειες.αθηνα περισσοτερες επιλογες αλλα πιο ακριβη ζωη και μεγαλυτερο μπαχαλο.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...