Προς το περιεχόμενο

Φακοί (Flashlights)


taxtax

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 ώρες πριν, ilias43 είπε

Astrolux® EC01 στα 29 ευρώ περίπου..

Αυτήν την στιγμή είναι σε flash deals 22,69€ + 2,91€ Priority Direct Mail

https://www.banggood.com/Astrolux-EC01-XHP50B-3V-3500LM-Anduril-UI-USB-C-Rechargeable-18650-21700-Flashlight-LED-Floodlight-IPX8-Waterproof-Camping-Hunting-Flood-Light-p-1545774.html?rmmds=flashdeals&ID=567245&cur_warehouse=CN

Επεξ/σία από enterhere
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Εχοντας κατά νου να αγοράσω έναν καλό thrower, είμαι μεταξύ ft03 και ft02. Αξίζει τα παραπάνω χρήματα ο 02? ποιες είναι οι σημαντικότερες διαφορές τους? Επίσης, απο την εμπειρία σε ποια τιμή θεωρείτε πως πρέπει να προχωρήσω στην αγορά τους σύμφωνα με τις προσφορές που παίζουν κατά καιρούς?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 21/9/2020 στις 3:28 ΜΜ, manolis72 είπε

Εχοντας κατά νου να αγοράσω έναν καλό thrower, είμαι μεταξύ ft03 και ft02. Αξίζει τα παραπάνω χρήματα ο 02? ποιες είναι οι σημαντικότερες διαφορές τους? Επίσης, απο την εμπειρία σε ποια τιμή θεωρείτε πως πρέπει να προχωρήσω στην αγορά τους σύμφωνα με τις προσφορές που παίζουν κατά καιρούς?

Ο 03 (sst40) είναι ήδη σε προσφορά!!!

Στην τιμή του δεν υπάρχει κάτι καλύτερο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Στις 24/9/2020 στις 7:36 ΠΜ, ilias43 είπε

Ο 03 (sst40) είναι ήδη σε προσφορά!!!

Στην τιμή του δεν υπάρχει κάτι καλύτερο...

Καλύτερος από τον Astrolux στο link πιο πάνω;

Είναι ακόμα σε προσφορά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, AntiCambeR είπε

Καλύτερος από τον Astrolux στο link πιο πάνω;

Είναι ακόμα σε προσφορά;

Καλημέρα,

Ανάλογα τι ζητάς...

Ο 01 είναι μικρότερος και πιο βολικος στο χέρι, είναι επίσης πιο flood και ρίχνει μέχρι 350-400 μέτρα.

Ο 03 με το sst40 λεντακι είναι πιο throw, δηλαδή ριπτης και ρίχνει στα 800-900μετρα καθώς έχει μεγαλύτερο κάτοπτρο..το "κάτι καλύτερο" που γράφω εννοώ στην σχέση thrower (απόσταση που χτυπά) και τιμής...

Είναι ακόμα σε προσφορά...

Επεξ/σία από ilias43
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα. Ψάχνω φακό σε λογικά μεγέθη με ρύθμιση έντασης και θερμοκρασίας (τον θέλω κυρίως για νυχτερινή αστροφωτογραφία). Δεν χρειάζομαι κάτι πάρα πολύ φωτεινό. Έχετε να προτείνετε κάτι?

Επεξ/σία από mitsuyoshi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, mitsuyoshi είπε

Καλησπέρα. Ψάχνω φακό σε λογικά μεγέθη με ρύθμιση έντασης και θερμοκρασίας (τον θέλω κυρίως για νυχτερινή αστροφωτογραφία). Δεν χρειάζομαι κάτι πάρα πολύ φωτεινό. Έχετε να προτείνετε κάτι?

Θα πρότεινα να ανοίξεις καινούργιο νήμα για αρχή, καθώς μάλλον δε θες flashlight, αλλά φακό για φωτογραφική μηχανή (no pun intended :) )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, AristidisZ είπε

Θα πρότεινα να ανοίξεις καινούργιο νήμα για αρχή, καθώς μάλλον δε θες flashlight, αλλά φακό για φωτογραφική μηχανή (no pun intended :) )

Αυτός είναι ο κύριος λόγος που θέλω φακό, αλλά προφανώς προορίζεται και για γενική χρήση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Υπάρχει κάποια προσφορά απο Gearbest;Με ρώτησε φίλος μου επειδή έχει account στο Gearbest.Για φακό με αρκετά lumens να κάνει για πεζοπορία σε βουνό.

Είπε πως θα ήθελε να φορτίζει με usb και του είπα πως οι μπαταρίες πωλούνται ξεχωριστά και πως θα πρέπει να τις παραγγείλει.Υπάρχουν φακοί με επαναφορτιζόμενες μπαταρίες που πρέπει να έχεις και φορτιστή και άλλοι που φορτίζουν κατευθείαν μέσω usb;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Αναφορά σε κείμενο

Καλησπέρα. Ψάχνω φακό σε λογικά μεγέθη με ρύθμιση έντασης και θερμοκρασίας (τον θέλω κυρίως για νυχτερινή αστροφωτογραφία). Δεν χρειάζομαι κάτι πάρα πολύ φωτεινό. Έχετε να προτείνετε κάτι?

 

 

https://sofirnlight.com/if25-rechargeable-flashlight-tint-ramping-p0017.html

Επεξ/σία από johnniebgood
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπερα σε ολους!

θα ηθελα να ρωτησω σχετικα με φακο τον οποιο θέλω να χρησιμοποιώ στην δουλεια μου και να φωτιζω καποιες φορες  τον χωρο στον οποιο θα κανω επεξεργασια (τρυπηματα, βιδωματα κτλ) και εχω δει καποιους φακους με led COB (αν το λεω σωστα) με σπαστη κεφαλη αλλα δεν ξερω ποιος ειναι ποιοτικος καθως και αν λενε την αληθεια για τα led και τα lumens που παραγουν, και συνηθως ειναι και πανακριβοι. Επισης οι μπαταριες του δεν ειναι προσβασιμες. Kατι τετοιο εχω δει: https://www.scangrip.com/en-gb/shop/work-light-range/slim

Yπαρχει καποια εναλλακτικη σε convoy η astrolux κτλ οι οποιο να εχουν αρκετη φωτεινοτητα, και να χρησιμοποιουν 18650 η και καλυτερες? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Joventou είπε

Καλησπερα σε ολους!

θα ηθελα να ρωτησω σχετικα με φακο τον οποιο θέλω να χρησιμοποιώ στην δουλεια μου και να φωτιζω καποιες φορες  τον χωρο στον οποιο θα κανω επεξεργασια (τρυπηματα, βιδωματα κτλ) και εχω δει καποιους φακους με led COB (αν το λεω σωστα) με σπαστη κεφαλη αλλα δεν ξερω ποιος ειναι ποιοτικος καθως και αν λενε την αληθεια για τα led και τα lumens που παραγουν, και συνηθως ειναι και πανακριβοι. Επισης οι μπαταριες του δεν ειναι προσβασιμες. Kατι τετοιο εχω δει: https://www.scangrip.com/en-gb/shop/work-light-range/slim

Yπαρχει καποια εναλλακτικη σε convoy η astrolux κτλ οι οποιο να εχουν αρκετη φωτεινοτητα, και να χρησιμοποιουν 18650 η και καλυτερες? 

Κάτι αντίστοιχο σε αυτό  που ψάχνεις είναι αυτός:

https://www.banggood.com/XANES-175A-360Degree-Rotation-USB-Rechargeable-COBLED-Emergency-Worklight-with-Magnetic-Tail-p-1214649.html

Πολύ καλός και δοκιμασμενός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, enterhere είπε

Κάτι αντίστοιχο σε αυτό  που ψάχνεις είναι αυτός:

https://www.banggood.com/XANES-175A-360Degree-Rotation-USB-Rechargeable-COBLED-Emergency-Worklight-with-Magnetic-Tail-p-1214649.html

Πολύ καλός και δοκιμασμενός.

Ευχαριστω για την απαντηση! Η φραση "Πολυ καλος και δοκιμασμενος" ειναι αυτη που χρειαζομουν για να προχωρησω γιατι δεν ηθελα να πειραματιστω και πολυ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...