Προς το περιεχόμενο

Εσπασε το τζάμι της κεραμικής...τώρα τι ?


ΜΑΝΩΛΗΣ1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πήγα πριν μια βδομάδα να βάλω τον καινούργιο απορροφητήρα και μου έπεσε το κατσαβίδι με τη μύτη από ένα ύψος 1 μέτρο και κάτι. Δεν είχα τραβήξει την κουζίνα με αποτέλεσμα μπροστά ανάμεσα στα 2 μάτια να ανοίξει μια τρύπα. Έχει ραγίσει επιπλέον το τζαμι σε αρκετά σημεία .

 

Πήραμε ένα μάτι σκέτο μεγάλο το οποίο δεν κάνει δουλειά μέχρι να δούμε τι θα κάνουμε. Χρησιμοποιούμε μόνο το ένα μάτι με μεγάλη προσοχή μιας και το μάτι το σκέτο δεν κάνει δουλειά όπως είπα. Και φυσικά και τον φούρνο.

 

Απο κει και πέρα. Η κουζίνα είναι μοντέλο του 2008 της koerting. Την είχαμε πάρει τότε 6,7 κατοστάρικα.

 

Μίλησα με έναν στον Πύργο οποίος μου είπε γύρω στα 180-190 το τζάμι και 20 ευρώ εργασία ( και με ενα μηνα παράδοση). Το θέμα είναι αν μπορω να το βρω πουθενά φτηνότερα.Δεν δοκιμάζω να το βάλω μόνος πάντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 31
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Απλά θα μπορούσες να βάλεις κάτι πάνω στην κουζίνα για να την προστατέψεις,όπως χαρτόνι η φελιζόλ.Γιατί να την τραβήξεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^^^ Τωρα εγινε. Σε ολους θα μπορουσε να εχει συμβει. Αν οχι κατσαβιδι, κατσαρολακι, κουταλα ξερωγω. Και στο 99.99 των περιπτωσεων, αν δεν ηταν ατυχια δε θα ειχε συμβεί. Τι νοημα εχει να λεμε τι μπορουσε ιδανικα να ειχε κανει.

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για εμένα με άλλα 100 πέρνεις νεα εστία αυτή βέβαια που έχεις τώρα τα μάτι εξαρτώνται από το φούρνο ή είναι ανεξάρτητα με κουμπάκια αφής π΄νω στο γυαλί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν νομίζω να αξίζει να την φτιάξεις ,λογικά έχει φθορά και ο φούρνος σου(καμιά τρυπούλα) ,και από την στιγμή που σου είπαν 200 ,με άλλα τόσα παίρνεις καινούργια και έχεις και εγγύησή.8 χρόνων κουζίνα δεν έχει και πολύ ζωή μπροστά της .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρε μια ανεξάρτητη κεραμική εστία και κρατα τη σπασμενη κουζινα μονο για το φουρνο.

 

Αν το κανει αυτο πως θα ξηλωσει την ενσωματωμενη κεραμικη εστια ωστε να κανει χωρο για την ανεξαρτητη κεραμικη εστια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για ναα μην ανοίγω νέο θέμα, αν το ένα μάτι από κεραμική δεν δουλεύει πιο είναι το κόστος για να το φτιάξω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για ναα μην ανοίγω νέο θέμα, αν το ένα μάτι από κεραμική δεν δουλεύει πιο είναι το κόστος για να το φτιάξω;

όχι πολύ, αναλόγως την εστία, 15Ευρώ έχει η εμαγιέ, η κεραμική έχει 20 με 40 περίπου. Έχει πολλά μαγαζιά στην Αθήνα απλά έχε μαζί σου το παλιό για να βρεις το ίδιο. Υπόψη ότι η κεραμική στα πρώτα δευτερόλεπτα λειτουργίας "καπνίζει", μη τρομάξεις, μετά δουλεύει κανονικά χωρίς πρόβλημα.

Απο κει και πέρα. Η κουζίνα είναι μοντέλο του 2008 της koerting. Την είχαμε πάρει τότε 6,7 κατοστάρικα.

 

Μίλησα με έναν στον Πύργο οποίος μου είπε γύρω στα 180-190 το τζάμι και 20 ευρώ εργασία ( και με ενα μηνα παράδοση). Το θέμα είναι αν μπορω να το βρω πουθενά φτηνότερα.Δεν δοκιμάζω να το βάλω μόνος πάντως.

καλή τιμή σου είπε. Η koerting είναι εξαιρετική εταιρία. Μια κουζίνα δεν έχει μηχανικά μέρη (πλην ανεμιστήρα στο φούρνο) να πεις ότι θα σου κάνει προβλήματα. Εστίες, θερμοστάτη και κουμπιά έχει κυρίως.

Μίλα με αντιπροσωπεία μήπως πάρεις και εκεί μια προσφορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν το κανει αυτο πως θα ξηλωσει την ενσωματωμενη κεραμικη εστια ωστε να κανει χωρο για την ανεξαρτητη κεραμικη εστια;

 

Δεν έχω ιδέα, το θέμα είναι πως τα ανταλλακτικά κοστίζουν όσο κάτι νέο και αυτό με νευριάζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...