Προς το περιεχόμενο

Δεν αντεχω τους τεμπεληδες


techfreak19

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 82
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Από αυτά που γράφεις εγώ αυτό κατάλαβα. Τέλος πάντων, εγώ ούτε θα κάτσω να πω κάτι σε κάποιον για την δουλειά που κάνει ούτε θα κλάψω σε αυτόν αν έχω αφραγκιές, αλλά σε κάθε περίπτωση το τι θα κάνω στην ζωή μου είναι δικό μου θέμα.

Το θεμα ειναι οτι γκρινιαζει για τις αφραγκιες ολη μερα κι οτι δεν εχει λεφτα για σπιτι και γενικα να κανει καποια πραγματα και ταυτοχρονα ακυρωνει τις δουλειες των 500 ευρω γιατι οπως λεει δεν θα παει να γινει σκλαβος την ωρα που οι περισσοτεροι φιλοι του κανουν τετοιες δουλειες ηδη.Αμα ηταν απλως επιλογη του αλλα δε μιλουσε και δεν ελεγε ολα αυτα δε θα υπηρχε κανενας λογος και να ανακατευομαστε εμεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θεμα ειναι οτι γκρινιαζει για τις αφραγκιες ολη μερα κι οτι δεν εχει λεφτα για σπιτι και γενικα να κανει καποια πραγματα και ταυτοχρονα ακυρωνει τις δουλειες των 500 ευρω γιατι οπως λεει δεν θα παει να γινει σκλαβος την ωρα που οι περισσοτεροι φιλοι του κανουν τετοιες δουλειες ηδη.Αμα ηταν απλως επιλογη του αλλα δε μιλουσε και δεν ελεγε ολα αυτα δε θα υπηρχε κανενας λογος και να ανακατευομαστε εμεις.

https://www.youtube.com/watch?v=xi3SKBpcxf4

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελοσπαντως δικαιωμα σου τι θα κανεις φιλε αλλα δε μπορεις να γυρνας και να λες σε αλλους που τις καταδεχονται τις δουλειες τετοια πραγματα ουτε να γκρινιαζεις οτι δεν εχεις λεφτα ή οτι δεν υπαρχει δουλεια. αυτο.

 

συμφωνω εχω δεν θα σου γκρινιαζω οτι δεν εχω λεφτα και εσυ οτι σε εκμεταλλευεται το αφεντικο και οτι σε χωνει, για την δουλειά δεν γκρινιάζω για την δουλεία γκρινιαζω.

 

υ.γ 

 

Για μενα οι πραγματικοι φιλοι αντεχουν οσο και αν τους πριζουν τα @δια, το να ειμαστε ολοι μια χαρα και χιχι και χου χου και απλα να περναμε καλα αλλα να μην θελω να ακουω τον αλλο και τα προβληματα του λεγετε παω για καφε με εναν γνωστο οχι με εναν φιλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτά δεν είναι "προβλήματα" δυστυχώς είναι στάση ζωής. Υπάρχουν άνθρωποι που νομίζουν πως τους έχει καταραστεί κάποιος και τους πανε όλα στραβά. Μίρλα που δεν έχουν λεφτά, που δεν έχουν γκόμενα, που δεν έχουν ενδιαφέροντα, που δε ζουν όπως θα ήθελαν και ό,τι άλλο μπορείς να φανταστείς. Κι εσύ ως φίλος από τη μεριά σου θα κάτσεις να το συζητήσετε, θα αφιερώσεις χρόνο να τον κάνεις να νιώσει καλύτερα και να το δει με άλλο μάτι, θα του προτείνεις λύσεις, μόνο και μόνο για να διαπιστώσεις στο τέλος πως πολλοί τύποι απλά δε θέλουν να αλλάξουν, δε θέλουν να προσπαθήσουν και να κάνουν κάτι για να λύσουν τα δήθεν προβλήματά τους, ούτε να κάνουν έστω και μια υποτυπώδη αυτοκριτική. Αυτοί οι άνθρωποι θέλουν μόνο να βρουν κάποιον να ικανοποιήσει το ναρκισσισμό και την ανασφάλειά τους και να τους πει, δίκιο έχεις φίλε σε καταλαβαίνω η ζωή είναι άδικη. Μακριά.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι φυσικα οπως εγραψα δε το ειχα καταλαβει προφανως γιατι στα φοιτητικα χρονια ηταν αλλιως.

 

Καλα να ενα ακομη τρανο παραδειγμα παρασιτισμου κι αυτος τις ιδιες ιδεες εχει ειναι ολοφανερο.

 

Κι οχι μονο πρηζει μπαλες φιλε αλλα ουσιαστικα μειωνει κι εμας τους υπολοιπους που δουλευουμε ηδη λες και δε θα μπορουσαμε κι εμεις να παρασιτισουμε αν το θελαμε.

 

Του εχω δανεισει λεφτα αρκετες φορες,λεφτα που εγω εχω δουλεψει. γιατι δεν εχει και μετα γυρναει και μου λεει αυτα οταν μπορει επιτελους να δουλεψει κι αυτος κι ακομα απορεις γιατι τα εχω παρει?

Δεν διάβασα όλο το θέμα γιατί πρέπει να πάω για δουλειά αλλά αυτό είναι το λάθος σου Δεν έπρεπε να τον δανείζεις και να του επαναλαμβάνεις τα λόγια του όταν σου ζητούσε, να του έλεγες δηλαδή ότι δεν έχεις για με τα 400 ( πχ ) ψωροευρω δεν περισσεύει σάλιο.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καμια φορά δεν είναι τι λες(που είχες φυσικά δίκιο) αλλα πως το λες. Θα μπορούσες να μιλήσεις με ποιο όμορφο τρόπο και να έχει και κάποια ουσία όλο αυτό χωρίς τσακωμούς, αλλα αν όντως σε κούρασε και ήθελες να ξεκόψεις μια και καλή τότε καλά το χειρίστηκες γιατι η ζωή είναι πολύ μικρή να την σπαταλάς με γκρινιάρηδες και μίζερους .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχα κι εγω μια τετοια φιλη. Ηταν απο ΙΕΚ το οποιο περασε με σκονακια και θεωρουσε πως ειναι πολυ μορφωμενη για να παιρνει μονο 300 ευρω στην πρακτικη της (σε μεγαλη κυριλέ εταιρεια οπου εκανε ελαχιστα πραγματα). Δεν ξερω τι κανει σημερα αλλα υποθετω ξύνεται.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...