Προς το περιεχόμενο

Δεν αντεχω τους τεμπεληδες


techfreak19

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Άμα σας τα πρήζει τόσο πολύ τότε το πρόβλημα είναι ακριβώς αυτό, το ότι σας τα πρήζει.

 

Η τεμπελιά που λες δεν είναι από μόνη της το πρόβλημα, δικαίωμά του στο κάτω κάτω από την στιγμή που μπορεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 82
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Άμα σας τα πρήζει τόσο πολύ τότε το πρόβλημα είναι ακριβώς αυτό, το ότι σας τα πρήζει.

 

Η τεμπελιά που λες δεν είναι από μόνη της το πρόβλημα, δικαίωμά του στο κάτω κάτω από την στιγμή που μπορεί

μη παρουσιαζεις καταρχας τη τεμπελια σαν καλο στοιχειο , ακομη κι αν μπορει κανεις.

 

παρολα αυτα ρε φιλε δε με νοιαζει τι κανει γενικα και τι οχι(επισης μαλλον δε διαβασες καλα δεν ειπα οτι μπορει,χαρτζιλικι παιρνει το οποιο δε φτανει για αρκετα πραγματα που θελει να κανει) με νοιαζει που γκρινιαζει συνεχεια ενω θα μπορουσε να δουλευει και το βασικοτερο οτι ξεστομιζει διαρκως οτι δεν υπαρχουν δουλειες και μας χαλαει και τη διαθεση αλλα μας σπαει και τα νευρα (προφανως κι οχι μονο τα δικα μου απλα εγω αυτη τη φορα δεν κρατηθηκα να τα πω για αλλη μια φορα ευγενικα). κανε οτι θες αλλα μη μιλας οταν δε σε παιρνει!!! αυτο το κανουν μονο οι τεμπεληδες που βρισκουν ηλιθιες δικαιολογιες για να δικαιολογουν τη τεμπελια κι οτι δε θελουν να ζοριστουν στη ζωη τους!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Well, τα νεύρα απ'ότι καταλαβαίνω είναι λόγω πολλών ετών φιλίας. Φαντάζομαι δεν ανακάλυψες χθες την νοοτροπία του.

 

 

...

 

Επισης με την λογικη της τεμπελιας κανεις το καλυτερο δωρο στους εργοδοτες...

 

Βασικά κάνεις μόνο κακό στον εαυτό σου.

Μηδέν παραγωγικός, μηδέν εμπειρίες, μηδέν δημιουργικοτητα στη ζωή σου. Και παρασιτεις.

 

Βλέπουμε συχνά τέτοια άτομα γύρω μας.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Well, τα νεύρα απ'ότι καταλαβαίνω είναι λόγω πολλών ετών φιλίας. Φαντάζομαι δεν ανακάλυψες χθες την νοοτροπία του.

 

 

 

Βασικά κάνεις μόνο κακό στον εαυτό σου.

Μηδέν παραγωγικός, μηδέν εμπειρίες, μηδέν δημιουργικοτητα στη ζωή σου. Και παρασιτεις.

 

Βλέπουμε συχνά τέτοια άτομα γύρω μας.

Οχι φυσικα οπως εγραψα δε το ειχα καταλαβει προφανως γιατι στα φοιτητικα χρονια ηταν αλλιως.

 

Καλα να ενα ακομη τρανο παραδειγμα παρασιτισμου κι αυτος τις ιδιες ιδεες εχει ειναι ολοφανερο.

Πότε την παρουσίασα σαν καλό στοιχείο? Μην λες ό,τι θέλεις.

 

Στα υπόλοιπα που λες δεν διαφωνώ. Το'πα και πριν, το κακό είναι ότι πρήζει μπάλες

Κι οχι μονο πρηζει μπαλες φιλε αλλα ουσιαστικα μειωνει κι εμας τους υπολοιπους που δουλευουμε ηδη λες και δε θα μπορουσαμε κι εμεις να παρασιτισουμε αν το θελαμε.

 

Του εχω δανεισει λεφτα αρκετες φορες,λεφτα που εγω εχω δουλεψει. γιατι δεν εχει και μετα γυρναει και μου λεει αυτα οταν μπορει επιτελους να δουλεψει κι αυτος κι ακομα απορεις γιατι τα εχω παρει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, δεν συμφωνώ ούτε διαφωνώ. Όμως με 500 ευρώ και με ενοίκιο δεν ζεις. Αν η δουλειά είναι στην πόλη σου οπότε και δεν θα χρειαστεί να νοικιάσεις άλλο σπίτι τότε κάπως παλεύεται η κατάσταση. Άσε που αρκετές φορές δεν πληρώνουν και στην ώρα τους, εγώ πέρσι πήγα κάπου για 3 μήνες και τα λεφτά τα πήρα 2 μήνες αφού τελείωσα, αν νοίκιαζα τι θα έλεγα στον ιδιοκτήτη; ότι θα πάρει τα λεφτά σε 5 μήνες; θα με είχε διώξει με τις κλωτσιές και θα είχε και δίκιο. Επιπλέον η δουλειά ήταν σε γειτονική πόλη και πλήρωνα 200 ευρώ σε εισιτήρια κάθε μήνα, και ευτυχώς έμενα σπίτι μου και δεν πλήρωνα ενοίκιο οπότε μου περίσσευαν 280 από τα 480. Αν είναι να νοικιάσεις σπίτι τότε δεν βγαίνει με τίποτα. Φυσικά συμφωνώ ότι αν η δουλειά είναι στην πόλη κατοικίας σου και αρνηθείς να πας τότε αυτό είναι μεγάλη βλακεία.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, δεν συμφωνώ ούτε διαφωνώ. Όμως με 500 ευρώ και με ενοίκιο δεν ζεις. Αν η δουλειά είναι στην πόλη σου οπότε και δεν θα χρειαστεί να νοικιάσεις άλλο σπίτι τότε κάπως παλεύεται η κατάσταση. Άσε που αρκετές φορές δεν πληρώνουν και στην ώρα τους, εγώ πέρσι πήγα κάπου για 3 μήνες και τα λεφτά τα πήρα 2 μήνες αφού τελείωσα, αν νοίκιαζα τι θα έλεγα στον ιδιοκτήτη; ότι θα πάρει τα λεφτά σε 5 μήνες;. Επιπλέον η δουλειά ήταν σε γειτονική πόλη και πλήρωνα 200 ευρώ σε εισιτήρια κάθε μήνα, και ευτυχώς έμενα σπίτι μου και δεν πλήρωνα ενοίκιο οπότε μου περίσσευαν 280 από τα 480. Αν είναι να νοικιάσεις σπίτι τότε δεν βγαίνει με τίποτα. Φυσικά συμφωνώ ότι αν η δουλειά είναι στην πόλη κατοικίας σου και αρνηθείς να πας τότε αυτό είναι μεγάλη βλακεία.

Eγω τα εχω αναφερει αυτα αλλα θεωρουμαι τεμπελα και ανηθικη..τρομερο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλαδη εγω που σπουδασα και δουλευω οπου να'ναι τωρα με μισθο γυρω στα 480 τι ειμαι μαλακας? κι οχι μονο εγω.

 

εχεις δικιο ομως φιλε καλυτερα να παρασιτεις στους δικους σου παρα να βρεις μια δουλεια να εισαι εστω και λιγο ανεξαρτητος. να σας γνωρισω αμα ειναι μαλλον θα κανετε καλη παρεα.

 

δεν εχω δικους μου εχουν πεθανει και η μανα μου και ο πατερας μου ζω μονος μου και με βοηθαει οποτε μπορει μια θεια μου.

προτιμω λοιπον να ζω ετσι  απο τα με εκμεταλλευεται ο καθε καραγκιοζης , και οχι μαλακας δεν εισαι απλα εβαλες νερο στο κρασι σου δικαιωμα σου οπως δικαιωμα του φιλου σου να μην θελει να ειναι δουλος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, δεν συμφωνώ ούτε διαφωνώ. Όμως με 500 ευρώ και με ενοίκιο δεν ζεις. Αν η δουλειά είναι στην πόλη σου οπότε και δεν θα χρειαστεί να νοικιάσεις άλλο σπίτι τότε κάπως παλεύεται η κατάσταση. Άσε που αρκετές φορές δεν πληρώνουν και στην ώρα τους, εγώ πέρσι πήγα κάπου για 3 μήνες και τα λεφτά τα πήρα 2 μήνες αφού τελείωσα, αν νοίκιαζα τι θα έλεγα στον ιδιοκτήτη; ότι θα πάρει τα λεφτά σε 5 μήνες; Επιπλέον η δουλειά ήταν σε γειτονική πόλη και πλήρωνα 200 ευρώ σε εισιτήρια κάθε μήνα, και ευτυχώς έμενα σπίτι μου και δεν πλήρωνα ενοίκιο οπότε μου περίσσευαν 280 από τα 480. Αν είναι να νοικιάσεις σπίτι τότε δεν βγαίνει με τίποτα. Φυσικά συμφωνώ ότι αν η δουλειά είναι στην πόλη κατοικίας σου και αρνηθείς να πας τότε αυτό είναι μεγάλη βλακεία.

δε λεμε η δουλεια να ειναι 2 ωρες μακρια και σε αλλη πολη. ο φιλος μου ειναι η περιπτωση που ζει στη πολη του με τους γονεις του και μια χαρα μπορουσε να παει κι εχει απορριψει 3 δουλειες ετσι. τωρα το αλλο που λες,ειτε εισαι στη δουλεια των 400 ευρω ειτε οχι και δε δουλευεις καθολου, σπιτι δε νοικιαζεις. οποτε που κολλαει αυτο? ειναι δικαιολογια αυτη για να μην πας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πόσο παράλογο να μαλώνεις με φίλους σου, όχι για προσωπικούς σας λόγους αλλά για προσωπικά του θέματα  :blink:

Σόρι, αλλά μου ξύπνησε αναμνήσεις δημοτικού. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν εχω δικους μου εχουν πεθανει και η μανα μου και ο πατερας μου ζω μονος μου και με βοηθαει οποτε μπορει μια θεια μου.

προτιμω λοιπον να ζω ετσι  απο τα με εκμεταλλευεται ο καθε καραγκιοζης , και οχι μαλακας δεν εισαι απλα εβαλε νερο στο κρασι σου δικαιωμα σου οπως δικαιωμα του φιλου σου να μην θελει να ειναι δουλος.

και πως ακριβως θα βρεις καλη δουλεια οταν δεν εχεις ουτε εμπειρια ουτε προυπηρεσια? πιστευεις οτι ο εργοδοτης θα δει σε σενα κατι το μαγικο και θα σε παρει οταν σκοτωνονται για τις καλες θεσεις ενα σωρο ατομα και με προσοντα και με προυπηρεσιες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πόσο παράλογο να μαλώνεις με φίλους σου, όχι για προσωπικούς σας λόγους αλλά για προσωπικά του θέματα  :blink:

Σόρι, αλλά μου ξύπνησε αναμνήσεις δημοτικού. 

Απο το δημοτικο θυμαμαι που ελεγα..με τετοιους φιλους τι να τους κανεις τους εχθρους!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πόσο παράλογο να μαλώνεις με φίλους σου, όχι για προσωπικούς σας λόγους αλλά για προσωπικά του θέματα  :blink:

Σόρι, αλλά μου ξύπνησε αναμνήσεις δημοτικού. 

παραλογο ειναι για σενα που δεν εχεις ζησει κατι παρομοιο προφανως. κι οταν ο φιλος ειναι στενος κι ειστε συχνα μαζι και φερεται ετσι μια χαρα μαλωνεις γιατι δεν αντεχεις αλλο. περιττο το ποστ σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Well, τα νεύρα απ'ότι καταλαβαίνω είναι λόγω πολλών ετών φιλίας. Φαντάζομαι δεν ανακάλυψες χθες την νοοτροπία του.

 

 

 

Βασικά κάνεις μόνο κακό στον εαυτό σου.

Μηδέν παραγωγικός, μηδέν εμπειρίες, μηδέν δημιουργικοτητα στη ζωή σου. Και παρασιτεις.

 

Βλέπουμε συχνά τέτοια άτομα γύρω μας.

 

αλλο καποιος να ειναι τεμπελης και αλλο να λεμε οτι ειναι τεμπελης για δικους μας λογους εχει διαφορα , ξερω ατομα που ανηκουν στην πρωτη κατηγορια και ατομα που ανηκουν στην 2η.

 

Εχω ενα φιλο που τον εδιωξαν απο την εταιρεια του δεν πηγε αλλου με 3 και 60 δεν πηρε αποζημιωση και τους ετρεξε και δικάστηκα αλλα και με σωματειο, μετα απο αρκετα χρονια που περασε δυσκολα δικαιωθηκε και θα γυρισει πισω στην δουλεια του, αυτον καποιοι τον ελεγαν τεμπελη δεν ηταν ομως απο οτι φανηκε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παραλογο ειναι για σενα που δεν εχεις ζησει κατι παρομοιο προφανως. κι οταν ο φιλος ειναι στενος κι ειστε συχνα μαζι και φερεται ετσι μια χαρα μαλωνεις γιατι δεν αντεχεις αλλο. περιττο το ποστ σου

Σιγουρα ειναι μονο φιλος??

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...