Προς το περιεχόμενο

Τι να δω; Προτείνετε μου ταινίες


Sellers

Προτεινόμενες αναρτήσεις

χτες είδα το shame

Καλή ταινία... ίσως να σου άρεζε, ίσως και όχι όμως, δεν ξέρω

εμένα μου άρεσε γιατί μπόρεσα να ταυτιστώ με κάποια από τα χαρακτηριστικά των πρωταγωνιστών.

 

Την ανάγκη να αδειάσεις λίγο από το μέσα σου για να αποτοξινωθείς από τα άσχημα συναισθήματα.

 

Προσπαθώ να θυμηθώ μια άλλη ταινία που έχω στα απόψην να δω, αλλά δε θυμάμαι πως λέγεται.

Αν καταλάβει κανείς.. το πέταγμα της αγελάδας;;; χιλιανη είναι, ο τιτλος κάτι με αγελάδα έχει να κάνει


αυτή ίσως είναι καλή αλλά δε θα δω αυτή απόψε εγώ


αυτό ίσως? .  . . αν και φαίνεται μέτριο

 

https://www.youtube.com/watch?v=Yzmke1_WCm0

 

mylo καλή κωμωδία που πίστεύω ότι θα σου αρέσει είναι και το the end of the world

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτή είναι επίσης ταινιάρα

 


ok θα δω το the end of the world. εντυπώσεις θα σε πω μετά

 

ναι αν θες κωμωδία και όχι κάτι ιδιαίτερα βαρύ είναι καλή το the end of the world, εμένα μου άρεσε

 

πες εντυπώσεις


  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

την είχα δει στο σινεμά όταν βγήκε...

 

δυνατή ταινία με την ένννοια ότι ειναι από τις ταινίες που τις σκέφτεσαι μετα

έτσι είχα πάθει και με το "μικρά αγγλία"

νόμιζα ότι δε μου άρεσε αλλά ακομα και 2 χρονια μετά πιάνω τον εαυτό μου να τη σκέπτεται οπότε καταλαβαίνω οτι κάποιες ταινίες λειτουργούν περισσότερο στο υποσυνείδητο... ακόμα κι αν ένιωσες οτι δε σου άρεσαν όταν τις είδες, αυτές βρήκαν τον τρόπο να χαράξουν της πορεία τους στο υποσυνειδητό σου

Αν κι ακόμα δεν έχω καταλάβει, γιατί την είχε δει έτσι ο χαβιέ

 

Γενικά η ταινία είχε κορυφή συντελεστές. Σεναριογράφος, σκηνοθέτες, ηθοποιοί κλπ. Ο Χαβιέ ηταν sociopath , χωρίς να διευκρινίζει γιατί έγινε. Πάντως σκόπιμα. Όπως είπες είναι μερικές ταινίες που σου μένουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψαχνω να δω κωμοδια να σκοτωσω ευχαριστα δυο ωρες απο την ζωη μου. Καθε προταση δεκτη

The switch / just go with it / blended / crazy stupid love  /horrible bosses / lets be cops / ride along / the wedding ringer / about last night / we are the millers.

Γενικα κορυφαιοι στο ειδος για εμενα ειναι :  james bateman-adam sadler-steve carell-kevin hart   ψαξε ταινιες τους κ δεν θα χασεις!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσπαθώ να θυμηθώ μια άλλη ταινία που έχω στα απόψην να δω, αλλά δε θυμάμαι πως λέγεται.

Αν καταλάβει κανείς.. το πέταγμα της αγελάδας;;; χιλιανη είναι, ο τιτλος κάτι με αγελάδα έχει να κάνει

 

Η αγελάδα που έπεσε απ' τον ουρανό (Un Cuento Chino);;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ηθελα να μου προτεινετε κανα anime με ωραια υποθεση. Γενικα να πω οτι δε μου αρεσουν, αλλα εχω δει το death note και μπορω να πω οτι μου αρεσε αρκετα. Θα ηθελα λοιπον να τους δωσω μια ευκαιρια ακομα. Να τονισω οτι δε μου αρεσουν  καθολου τα anime με κατανες, ninja κτλ, φαση naruto , one piece. Υπαρχει κατι σε φαση σαν το death note ? H γενικα κατι πρωτοτυπο, καθως δεν εχω ιδεα απο anime.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ηθελα να μου προτεινετε κανα anime με ωραια υποθεση. Γενικα να πω οτι δε μου αρεσουν, αλλα εχω δει το death note και μπορω να πω οτι μου αρεσε αρκετα. Θα ηθελα λοιπον να τους δωσω μια ευκαιρια ακομα. Να τονισω οτι δε μου αρεσουν  καθολου τα anime με κατανες, ninja κτλ, φαση naruto , one piece. Υπαρχει κατι σε φαση σαν το death note ? H γενικα κατι πρωτοτυπο, καθως δεν εχω ιδεα απο anime.

Neon Genesis Evangelion

Code Geass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ιδιο πραμα ειναι σε ολες τις σεζον.προσωπικα δν μ αρεσε καθολου οχι επειδη ειναι αργο (the wire η καλυτερη σειρα eu) αλλα δν μ αρεσαν οι χαρακτηρες. σου προτεινω το the shield αν θες αγωνια και δραση

Το The Shield είναι procedural?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλουμε τώρα τις γιορτές να μαζευτούμε σε κάνα σπίτι να δούμε κανένα θρίλερ να κλάσουμε.

Τα τελετυταία 2-3 χρόνια βγήκε κάτι πολύ καλό;

Δεν ενοώ ψυχολογικά θρίλερ ούτε και σπλάττερ.

Θυμάμαι κάτι κινέζικα-γιαπωνέζικα που σε έπαιρνε ο διάτανος... Και το silent hill.... Καθόλου τυχαία θυμάμαι αυτά που έχω δει με μεγάλη παρέα. Κάτι παρόμοιο;

(αγαπημένα θέματα; στοιχειωμένοι χώροι, κατάρες, πειραγμένες προσωπικότητες)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχα δει 2 επεισοδια απο το shield ωραιο φανηκε αλλα δε βλεπεται με τιποτα με τη ποιοτητα που εχει το dvd rip .Διαβασα οτι θα να το βγαλουν bluray το 2017 οποτε υπομονη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμ... είναι του 2004, αλλά για το είδος που περιγράφεις, προτείνω το Shutter

http://www.imdb.com/title/tt0440803/

 

Στα τελευταία 5 χρόνια δε θυμάμαι τίποτα ιδιαίτερο... Το μόνο που μου έρχεται είναι το Confessions του 2010:

http://www.imdb.com/title/tt1590089/

αλλά είναι ψυχολογικό θρίλερ.

 

Υπάρχει και το Martyrs του 2008, που είναι στην κατηγορία "μου πιάνεται το στομάχι".

http://www.imdb.com/title/tt1029234/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...