Προς το περιεχόμενο

Τι να δω; Προτείνετε μου ταινίες


Sellers

Προτεινόμενες αναρτήσεις

οχι

Ωραία, τότε θα το βάλω στο πρόγραμμα. Έχει και υψηλη βαθμολογία.

 

Εν τω μεταξύ ξεκίνησα το The Expanse που βγήκε πρόσφατα. Δεν είναι άσχημο, ειδικά για όποιον του αρέσουν τα Sci-fi

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Θέλουμε τώρα τις γιορτές να μαζευτούμε σε κάνα σπίτι να δούμε κανένα θρίλερ να κλάσουμε.

Τα τελετυταία 2-3 χρόνια βγήκε κάτι πολύ καλό;

Δεν ενοώ ψυχολογικά θρίλερ ούτε και σπλάττερ.

Θυμάμαι κάτι κινέζικα-γιαπωνέζικα που σε έπαιρνε ο διάτανος... Και το silent hill.... Καθόλου τυχαία θυμάμαι αυτά που έχω δει με μεγάλη παρέα. Κάτι παρόμοιο;

(αγαπημένα θέματα; στοιχειωμένοι χώροι, κατάρες, πειραγμένες προσωπικότητες)

 

Τί να σου πω. Εγώ πάντως έχω βουτήξει το χέρι στην τεράστια συλλογή της Hammer Films εδώ και χρόνια. Παλαιές ταινίες από το 1950-70, αλλά βλέπονται ευχάριστα, ενώ αφήνει την άγρια φαντασία να οργιάζει. Το ίδιο και για αντίστοιχες σειρές από το BBC.

 

Βέβαια αν δεν έχεις φαντασία και δεν σου αρέσουν και τα B&W, μόνο σύγχρονες ταινίες θα σε ενδιαφέρουν τις οποίες οι περισσότερες είναι για γέλια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καμιά πρόταση για σειρά που να έχει 1 αυτοτελή ιστορία (ανά σαιζόν)? 

πχ. true detective, fargo, the wire και κοντά ίσως σε λογική mr robot και prizon break s1

 

δεν θέλω σειρά πχ breaking bad, s.o.a. που έχει μια κεντρική ιστορία αλλά ...ανοίγει πολύ το θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

καμιά πρόταση για σειρά που να έχει 1 αυτοτελή ιστορία (ανά σαιζόν)? 
πχ. true detective, fargo, the wire και κοντά ίσως σε λογική mr robot και prizon break s1
 
δεν θέλω σειρά πχ breaking bad, s.o.a. που έχει μια κεντρική ιστορία αλλά ...ανοίγει πολύ το θέμα.

 

 

Ίσως το How To Get Away With Murder. Δεν έχω δει αυτές που είπες, το htgawm συνεχίζει να έχει τους ίδιους ηθοποιούς και διαδραματίζεται στο ίδιο μέρος, στον 2ο κύκλο όμως έχεις ξεχάσει σχεδόν εντελώς τον πρώτο. Και τα επεισόδια της είναι αυτοτελή γιατί έχουν 'minor cases' το καθένα. Ψάξτο λίγο και στο ίντερνετ πριν το δεις.

 

Αποτυχημένο τρολλ ; Σιγά που θα αρχίσουν supernatural. 

 

Εννοείτε να αρχίσουν supernatural!! Τώρα που είναι νωρίς, πριν φτάσουμε στους 15 κύκλους και παραπονιούντε ότι είναι πολύ μεγάλο για να το αρχίσουν. (Δεν θέλω κουβέντα, αρνούμε να πιστέψω ότι θα τελειώσει πριν τους 20 κύκλους :P)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αποτυχημένο τρολλ ; Σιγά που θα αρχίσουν supernatural.

Οι πρώτες 6 σεζον ειναι μια χαρά για τους περισσότερους μετα αμα σαρεσει συνεχίζεις πάντως αξίζει εστω και για να περνάει η ωρα εξάλλου βρισκόμαστε σε mid season finale για τις περισσότερες σειρές, είναι και γιορτινες μερες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αποτυχημένο τρολλ ; Σιγά που θα αρχίσουν supernatural. 

 

Τι τρολλ βρε μπαγλαμά αν κάποιος δέν έχει δει supernatural δεν έχει δεί τίποτα. Και δεν συμφωνώ με όλες αυτές τι χαζομάρες περι άρμεγμα της σειράς. Μια απο τις καλύτερες σειρές κατα την γνώμη μου βέβαια 

Ίσως το How To Get Away With Murder. Δεν έχω δει αυτές που είπες, το htgawm συνεχίζει να έχει τους ίδιους ηθοποιούς και διαδραματίζεται στο ίδιο μέρος, στον 2ο κύκλο όμως έχεις ξεχάσει σχεδόν εντελώς τον πρώτο. Και τα επεισόδια της είναι αυτοτελή γιατί έχουν 'minor cases' το καθένα. Ψάξτο λίγο και στο ίντερνετ πριν το δεις.

 

 

Εννοείτε να αρχίσουν supernatural!! Τώρα που είναι νωρίς, πριν φτάσουμε στους 15 κύκλους και παραπονιούντε ότι είναι πολύ μεγάλο για να το αρχίσουν. (Δεν θέλω κουβέντα, αρνούμε να πιστέψω ότι θα τελειώσει πριν τους 20 κύκλους :P)

 

 

Αμα κάνουν το σωστό κάψιμο τις βλέπουν άνετα και τις 11 σεζόν  B)  B)  B)  B)  B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Arrow και βέβαια όσοι δεν βλέπεται αρχίστε αμέσως SUPERNATURAL <3 <3 <3 <3 <3

Εξαρτάται από την ηλικία πάντα.

Δεν νομίζω ότι κάποιος που έχει περάσει τα 17 θα έκανε ανοιχτά τέτοια πρόταση.

Όπως και ένας δεκαπεντάχρονος δεν θα πρότεινε να δούμε το Μικρό μου πόνυ για παράδειγμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έμαθα πολύ άσχημα νέα και θέλω προτάσεις για άγνωστες ταινίες που κατά πάσα πιθανότητα δεν θα έχω δει και που να με κάνουν να ξεφύγω λίγο, δεν έχω κάτι συγκεκριμένο, ίσως ρεαλιστικής δράσης να ήταν καλύτερα, ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...