Προς το περιεχόμενο

Τι να δω; Προτείνετε μου ταινίες


Sellers

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ψάχνω σειρά για λιώσιμο.Δεν έχω ιδιαίτερη προτίμηση στο είδος εκτός από αστυνομικά τύπου the wire ή sci-fi. Έχω δει τα παρακάτω:

 

-Sons of anarchy

-Dexter

-Breaking Bad

-Lost

-True blood

-Prison break

-Walking dead

-Dollhouse

-Californication

-Spartacus

-Terra nova

-Big bang theory

 

Seinfeld, Curb Your Enthusiasm, The IT Crowd, Supernatural και South Park έχω να προτείνω εγώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αποτι θυμάμαι είχε μέτρια τηλεθέαση και το καστ είχε ανοίξει πολύ με αποτέλεσμα να αυξάνει διαρκώς το μπάτζετ. Το κανάλι ήθελε να προμοτάρει άλλη σειρά (που πιστευε περισσότερο, δεν θυμάμαι τωρα πια για να είμαι ειλικρινής) οπότε τσεκουρώθηκε το V.

Α και αν θυμάμαι καλά, ο δεύτερος κυκλος έχει 10 επείσόδια όοπυ κλείνει τα (περισσότερα) θέματα τις. Ανοίγει βέβαια άλλα αλλα... το κόψανε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

θα ηθελα να μου προτεινετε σειρες για να δω που να ειναι παρομοιες με αυτες: Smallville, True Blood, Supernatural...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλώντας για σειρές, προτείνω το Vampire Diaries. Λιγότερη σπλατεριά απ' το True Blood, χωρίς το overdose ρομάντζου του Twilight είναι η ιδανική ισορροπία μεταξύ περιπέτειας και γλύκας. Στα συν οτι παίζει και ο Ian Sommerhalder τον Damon!

 

Επίσης, το Law and Order - Special Victims Unit είναι γαμάτο. Χωρίς το τεχνολογικό σαματά του CSI, δείχνει την πορεία των υποθέσεων και της δικαστικής εξέλιξής του, χωρίς πάντα να κερδίζουν οι "καλοί" - δηλ. χωρίς πάντα το happy end.

 

Sherlock Holmes, εσύ με αυτό το ψευδώνυμο, πρέπει να έχεις δει και τις σειρές του BBC/Granada TV για τον Sherlock Holmes όπου παίζει ο Jeremy Brett ε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα ηθελα να μου προτεινετε σειρες για να δω που να ειναι παρομοιες με αυτες: Smallville, True Blood, Supernatural...

Επειδή θα αρχισυμε "τα λιγότερο αίμα, περισσότερο αίμα, λιγότερο μπλα μπλα, περισσότερο μπλα΄μπλά", δεν θες να διαλέξεις μια σειρά όπου μπορούμε πιο στοχευμένα να σου προτείνουμε κάτι? Ετσι στο γενικό είναι πάρα πολλες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα. ψάχνω ταινίες με καρχαρίες. έχετε να προτείνεται τίποτα? είδα τις προάλλες στην τηλεόραση το dangerous waters shark attack και μου άρεσε αρκετά μιας και η θεματολογία του αφορούσε τους νέους.

 

Επίσης τι γνώμη έχετε για αυτήν την ταινία?

http://www.imdb.com/title/tt0277371/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κακό με αυτού του είδους τις ταινίες (παρωδίες) είναι ότι πρέπει να έχεις δει όλες τις ταινίες που παρωδούν και να θυμάσαι και τις κανονικές σκηνές!

Μόνο έτσι καταλαβαίνεις, ίσως, το "χιουμορ" τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...