Προς το περιεχόμενο

(SERIES) Stranger Things


SPANK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τελείωσα και εγώ τη σειρά. Σε γενικές γραμμές πολύ ικανοποιημένος. Ικανοποιημένος σε φαση που άνετα ξαναξεκινώ τη σειρά από την αρχή.

Στα μείον το δίδυμο Joyce-Hopper με τα συνεχή μαλώματα και φωνές που με κούρασαν. Τον Hopper τον έκαναν υστερικό. Ο Mike από γλυκό αγοράκι έγινε ατσούμπαλος teenager, μοιάζει σαν να τον έβαλαν στο κρεβάτι του Προκρούστη και να τον τράβηξαν από παντού, συμπεριλαμβανομένης της μύτης του. Πρέπει να φάει λίγο να βάλει κανα κιλό.

Στα σύν η πολύ έμφαση και screen-time σε Steve-Dustin-Robin, που νομίζω ήταν η καλύτερη φάση της 3ης σεζόν.

Επεξ/σία από panther_512
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 726
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τελείωσα κι εγώ τον 3ο κύκλο, πολύ συμπαθητικός με πολύ καλές ερμηνείες όπως και οι προηγούμενοι, πολύ καλή σκηνοθεσία, φωτογραφία και μουσική.

Ίσως όμως επειδή είναι αισίως ο 3ος κύκλος και ήμουν πια υποψιασμένος, ίσως επειδή εμπέδωσα από τους προηγούμενους κύκλους το διαφορετικό που αυτή η σείρα πρεσβεύει, την νοσταλγία των 80s, δεν μου προκάλεσε τον ενθουσιασμό που είχα βλέποντας τους προηγούμενους 2. Χωρίς αυτό να σημαίνει πως δεν την ευχαριστήθηκα ή πως δεν βλέπεται άνετα.

Δεν νομίζω πως ένας 4ος κύκλος που φαίνεται ότι είναι στα σκαριά θα έχει κάτι διαφορετικό να προσφέρει. Όχι πως δεν θα τον δω...

Επεξ/σία από NickTheGreek
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο σε εμένα φάνηκε μια μλκία και μισή η σαιζόν δηλαδή ; :P

Και για να σας προλάβω, δε μου έχει μείνει η κακία από το GoT,  η τρίτη σαιζόν του Casa de Papel με άφησε απόλυτα ικανοποιημένο... 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 30/7/2019 στις 1:07 ΠΜ, Fan είπε

Σαφώς κατώτερη των δύο πρώτη σεζόν τρίτη και όπως φαίνεται πηγαίνει και για τέταρτη

Θα συμφωνήσω. Επίσης δεν τρόμαξα καθόλου όπως συνέβη σε κάποια σκηνικά στην 2η. Εξάλλου φαίνεται ότι τα περισσότερα σκηνικά γίνονται για χαβαλέ και νοσταλγία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μολις την τελειωσα και εγω. Πραγματικα δε μου αρεσε καθολου για το επιπεδο της σειρας. Ενω ξεκινησε πολυ καλα, ειδικα τα 2 πρωτα επεισοδια με ετοιμασαν για κατι πολυ καλο αλλα δεν. Ειναι απο τις αγαπημενες μου σειρες των τελευταιων χρονων αλλα κατι δε μου κολουσε, δεν εχω καταλαβει τι ακομα. 

Στα πολυ θετικα η μουσικαρα και τα συνθς που ηταν πραγματικα παντου, η σκηνοθεσια ηταν τρομερη, τα παιδακια και ο Steve, η αλλη η αγγουρου πολυ την αντιπαθησα, back to the future κτλπ.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κωμικοτραγικό το season finale με πολλά γλυκανάλατα σημεία που δεν ενδιαφέρουν κανένα. Χάθηκε η αθωότητα και το συναισθηματικό δέσιμο με τους χαρακτηρες πλέον όλα μοιάζουν forced. Ο τρίτος κύκλος θα μπορούσε να παιχτεί σε ένα 2ωρο επεισόδιο και ίσως λέω και πολύ. Σεναριακες τρυπες all over the place. Ποντάρουν μόνο στην καλή σκηνοθεσία (η οποία έγινε σούπα κ αυτή μετά το πρώτο μισό) και την νοσταλγία των 80es μιας και το μυστήριο του πρώτο κύκλου χάθηκε με τον δεύτερο..... τώρα με τον τρίτο το εξανέμισαν. Removed from my list... αρκετά έχασα τον χρόνο μου.

Επεξ/σία από DJTaurus
  • Like 3
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

το βιντεακι του κιλικ εχει σε πολλα σημεια δικιο θεωρω και η σειρα ειχε αρκετα προβληματα αλλα overall θεωρω πως ειναι καλη ακομα...δεν ειναι για πληρη απαξοιωση οπως κανει ο απο πανω μου πχ (βεβαια αυτα γουστα ειναι) αλλα δεν ειναι δα και για praise....μαλλον εχουν χασει τον προσανατολισμο τους...αν το βρουν θα βγαλει το max potential της αυτο

Επεξ/σία από panagiotis54
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...