Προς το περιεχόμενο

(SERIES) Stranger Things


SPANK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 726
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

34 λεπτά πριν, Arkin είπε

Ψήνομαι να την αρχίσω αλλά μετά πάμε 1 μήνα μετά για το τέλος. Έτσι άφησα και το Saul και δεν το ξεκίνησα όσο και αν θέλω. 

Ρισκο να περιμενεις να ολοκληρωθει το Saul και μετα να το δεις ολο. Θα φτασει μεσα Αυγουστου για να γινει αυτο, με τα spoilers να καραδοκουν, μιας και εχουν γινει πραγματα και θαυματα! :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, yanis13 είπε

Ρισκο να περιμενεις να ολοκληρωθει το Saul και μετα να το δεις ολο. Θα φτασει μεσα Αυγουστου για να γινει αυτο, με τα spoilers να καραδοκουν, μιας και εχουν γινει πραγματα και θαυματα! :P 

Αποφευγω spoilers όπως ο διάολος το λιβάνι για ότι σειρά ταινία δεν έχω δει. Κυριως είναι το σπάσιμο να περιμένω 3 μήνες. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, Arkin είπε

Αποφευγω spoilers όπως ο διάολος το λιβάνι για ότι σειρά ταινία δεν έχω δει. Κυριως είναι το σπάσιμο να περιμένω 3 μήνες. 

Αδερφέ, όσο και να τα αποφεύγεις όλο και κάποιο recommended videάκι θα σου πεταχτεί στο Youtube με τίτλο/περιγραφή/thumbnail που θα σου σπάσει τα νεύρα. Δεν ξέρω πόσες φορές μου έχει τύχει...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαιρετικός κύκλος.

Πιο σκοτεινός, ξεκάθαρα θριλερ.

Απουσιάζει πλέον η παιδικότητα των ηρώων, αλλά ειναι και λογικό αφού πλέον ειναι έφηβοι (στη σειρά).

Η μουσική εξακολουθεί να είναι όλα τα λεφτά, η νοσταλγικότητα είναι μια όαση στη σκοτεινότητα.

Το σενάριο δέρνει. Το τελευταίο επεισόδιο που δίνει τις απαντήσεις ειναι εξαιρετικά καλογυρισμένο.

Γενικά η σειρά είναι must see από κάθε άποψη και περιμένουμε πως και πως τα τελευταία 2-3 επεισόδια

Να τονίσω οτι σε καμία περίπτωση δεν είδα να υπερτονίζονται ουράνια τόξα κτλ. Ό,τι υπάρχει παρουσιάζεται ως κάτι απόλυτα φυσιολογικό και δεν δινει περισσότερο βάση, απ ότι του αρμόζει. 

  • Like 12
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τους προηγούμενους κύκλους τους είδατε στα κοντά; Λέω να ξεκινήσω τον νέο κύκλο αλλά έχω ξεχάσει πολλά, όμως χρόνος δεν υπάρχει ειδικά τώρα το καλοκαίρι για να πιάσω τα προηγούμενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, liakinen είπε

Τους προηγούμενους κύκλους τους είδατε στα κοντά; Λέω να ξεκινήσω τον νέο κύκλο αλλά έχω ξεχάσει πολλά, όμως χρόνος δεν υπάρχει ειδικά τώρα το καλοκαίρι για να πιάσω τα προηγούμενα.

Θα τα θυμηθεις. Στην αρχη του κυκλου δειχνει τι έχει συμβει σε περιληψη

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και η τελευταια σκηνη του 4ου, ισως η καλυτερη σκηνη της σειρας (σκηνοθεσια, μουσικη κτλ)

Spoiler

Η Μαξ μαλλον θα γινει καλη ηθοποιος αν συνεχισει ετσι. Επισης πιστευω σε καμια υποψηφιοτητα του χρονου

 

  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ενταξει, το τελείωσα χθες. Οι τύποι εκαναν παπάδες σεναριακα σε αυτην τη σεζον και δεν τους το ειχα. Οσο για τα εφε... 

Η μονη βλακεια ειναι πως πρεπει να περιμένουμε τωρα για τα υπόλοιπα επεισόδια. Ευτυχώς θα ειναι μεγαλα!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είδα χθες το 4ο επεισόδιο. Σε αυτή τη σειρά δεν έχω νιώσει ποτέ περισσότερη ένταση όσο στην τελευταία του σκηνή και πρόκειται για δευτερεύων χαρακτήρα μάλιστα. Ίσως η καλύτερη σκηνή ολόκληρης της σειράς με την πλέον απίστευτη μουσική υπόκρουση.

Τους βγάζω το καπέλο...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Spoiler

Να πω την αληθεια, με τον τροπο που εδειξαν την σκηνη της Μαξ (με τις αναμνησεις), θα ηταν ενας καλος τροπος για να σκοτωσουν χαρακτηρα. (δεν λεω οτι το ηθελα).

Τωρα το 7ο μας αφησε στην μεση για το τι θα γινει με την Νανσυ. Γενικα απο την αρχη δεν εχουμε χασει καποιον απο τους καλους, οποτε δεν ξερω. Ειναι και ο Στιβ χτυπημενος.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...