Προς το περιεχόμενο

(SERIES) Stranger Things


SPANK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επισκέπτης

Τελείωσα και εγώ με την σειρά μου. Κάποιοι πρωταγωνιστες πήγανε στην άκρη και βγήκαν καινούργιοι αλλά αυτό σίγουρα δεν επηρέασε την ποιότητα της σειράς η οποία παραμένει σε εξαιρετικό επίπεδο.Πολυ καλύτερη από την δεύτερη σεζόν.

ΥΓ. πολύ καλό μίγμα βγήκε από Thurman-Hawke

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 726
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 ώρες πριν, AI Bundy είπε

ΥΓ. πολύ καλό μίγμα βγήκε από Thurman-Hawke

👍

Έχω ήδη αρχίσει το binging. και μόνο ότι ξεκινάει στα πρώτα δέκα λεπτά με την all time favourite μελωδία που στην Ελλάδα την ξέρουμε ως "μαύρα κοράκια" έχει βάλει πολύ ψηλά τον πήχη των προσδοκιών 😍

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Speculoos είπε

👍

Έχω ήδη αρχίσει το binging. και μόνο ότι ξεκινάει στα πρώτα δέκα λεπτά με την all time favourite μελωδία που στην Ελλάδα την ξέρουμε ως "μαύρα κοράκια" έχει βάλει πολύ ψηλά τον πήχη των προσδοκιών 😍

ποια μελωδια ειναι αυτη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Spoiler

oταν παιρνουν τηλ για να ερθει ο στρατος ο hopper λεει το τηλεφωνο του...αν το καλεσεις αυτο το τηλ...βγαινει το παρακατω μηνυμα:

"Hi! You have reached the residence of Murray Bauman. Mom, if this is you, please hang up and call me between the hours of 5 and 6 PM as previously discussed! Okay? And if this is Joyce, Joyce, thank you for calling, I've been trying to reach ya, I-I have an update. It's about, well it's uh... It's probably best if we speak in person, it's not good or bad, but it's... something. And if this is anyone but my mother or Joyce, well, you think you're real clever getting my number, don't you? Well here's some breaking news for you: You're not clever, you're not special, you're just one of the many, many nitwits to call here and the closest you will ever get to me is this prerecorded message! So, after the beep, do me a favor. Hang up! And never call here again! You are a parasite! Thank you and good day!"

Do we know what that "something" is? I have a feeling he's been listening to chatter and heard something about an american that came out of the gate.

The phone number is: 1(618) 625-8313

the recording: https://bit.ly/2FViwW0

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, KilliK είπε

ποια μελωδια ειναι αυτη;

Λίγο πριν μπουν οι τίτλοι αρχής όταν δείχνει τους Σοβιετικούς να βγαίνουν από το εργαστήριο και η κάμερα κάνει ζουμ στη σημαία με το σφυροδρέπανο (<3) ακούγεται από πίσω το Красная Армия всех сильней (Red Army is the strongest), τραγούδι του κόκκινου στρατού που στα ελληνικά έλεγε μαύρα κοράκια με νύχια γαμψά. Ρίγη συγκίνησης οι σύντροφοι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 14/7/2019 στις 12:47 ΜΜ, ThReSh είπε
  Απόκρυψη περιεχομένων

Δεν είδες την σκηνή μετά τα "mid" end-credits?

Spoiler

Ποια σκηνη λες; δειχνει μια σκηνη στη ρωσια και μετα το αφησα να παιξει μεχρι το τελος και τπτ δεν εδειξε

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 minutes ago, malmsteen1984 said:
  Hide contents

Ποια σκηνη λες; δειχνει μια σκηνη στη ρωσια και μετα το αφησα να παιξει μεχρι το τελος και τπτ δεν εδειξε

Αυτή εννοούσα και τι υπόνοιες που αφήνει...

Επεξ/σία από ThReSh
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το HDR του τρίτου κύκλου πώς σας φάνηκε?

Στη δική μου περίπτωση με την ΧΕ9005, η εικόνα βγήκε πάρα πολύ σκοτεινή, κάτι που διορθώθηκε με το Gamma στο +2.

Παραξενεύτηκα πολύ, διότι στη 2η σεζόν το HDR ήταν πολύ καλό.

Το έχω ξαναδεί αυτό και σε άλλες σειρές (τελευταία σεζόν Daredevil για παράδειγμα)

Επεξ/σία από panther_512
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την πηγαίνουμε σιγά-σιγά τη σεζόν, με τη μέλλουσα, στο NF...

Πού στέλνω καντήλια για την επίσημη ελληνική μετάφραση, όπως αυτή εμφανίζεται?

Ούτε το όνομα της πρωταγωνίστριας οι αθεόφοβοι!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
1 ώρα πριν, Πέτρος είπε

Την πηγαίνουμε σιγά-σιγά τη σεζόν, με τη μέλλουσα, στο NF...

Πού στέλνω καντήλια για την επίσημη ελληνική μετάφραση, όπως αυτή εμφανίζεται?

Ούτε το όνομα της πρωταγωνίστριας οι αθεόφοβοι!

Aντε μπραβο ρε συνονοματε, πες τα!! Ηθελα να το γραψω απο το πρωτο επεισοδιο της σεζον, το ξεχασα και μετα ειδα πως δεν το ειχε αναφερει κανεις και λεω ασε, θα ειμαι περιεργος εγω μαλλον :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, kiko33gr είπε

Ναι, ρε παιδιά, όντως ήταν λίγο παράξενο, αλλά άμα το μεταφράζανε ως Ελλ, από που θα λέγανε ότι βγαίνει - από το Έλλντεκα;

Κοίτα, σωστή λογική το "Έντεκα-Εντ" κατά το "Εleven-El", αλλά τότε ο κάθε χαρακτήρας θα έπρεπε να αποδίδεται αντίστοιχα στα ελληνικά (Μιχάλη κλπ).

Καλώς ή κακώς, το να ακούς συνέχεις "Ελ-Ελ-Ελ" και να διαβάζεις "Εντ-Εντ-Εντ", χτυπάει άσχημα.

Πέρα από αυτό, έχει ένα σωρό λάθη η μετάφραση, έτσι κι αλλιώς. Εκφραστικά συνήθως, αλλά και μερικές κουλαμάρες που δείχνουν κατάσταση google translate επιπέδου "στρατηγός προστασία σφάλμα".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...