Προς το περιεχόμενο

(SERIES) Stranger Things


SPANK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 5 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 726
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 16/10/2018 στις 2:42 ΜΜ, Edel είπε

Με κόκκινα και κουρασμένα μάτια στη δουλειά, (ξεκίνησα για ένα επεισόδιο και ύπνο και είδα 4 να τελειώσω τη δεύτερη σεζόν), ξεκλέβω λίγο χρόνο να γράψω τη δική μου ταπεινή άποψη γι αυτή τη σειράρα.

Σειρά όνειρο. Σειρά ύμνος για το κάθε άνθρωπο που έζησε καλοκαιρινά απογεύματα σε προαύλια, πάρκα, σπίτια, παίζοντας επιτραπέζια, λέγοντας ιστορίες τρόμου,  κάνοντας ασταμάτητα ποδήλατο, η προσπαθώντας να βαφτίσει σπίτια στοιχειωμένα και να τα εξερευνήσει. Είχε τον αέρα μιας εποχής που μάλλον έχει περάσει ανεπιστρεπτί όπου στη δεύτερη σεζόν απλά αποθεώθηκε. 

Η ιστορία, σαν ιστορία ήταν απολαυστικότατη και ευκολοχώνευτη για τον καθένα. Δε δίστασαν να βάλουν λίγα gore στοιχεία όπως

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

και να σκοτώσουν χαρακτήρες

Το μεγαλύτερο όπλο της όμως κατ εμέ, ήταν οι χαρακτήρες και το interaction που είχαν μεταξύ τους. Απίστευτες σχέσεις μεταξύ όλων με δυνατές σκηνές, μεταξύ ζωής και θανάτου έως κωμικές. (Ανεκτίμητης αξίας οι σκηνές του Ντάστιν και τον δάσκαλό τους "Hello my young man" "Hello my Lord", λιποθυμούσα από τα γέλια)

Μέχρι και character developement είχε, βλέπε Steve, ο οποίος απέκτησε μυθικές διαστάσεις στα τελευταία επεισόδια, με αποκορύφωμα τις συμβουλές για λακ που οδήγησαν ίσως στο καλύτερο φινάλε που έχω δει σε Αμερικάνικη σειρά :P Δεν είναι τυχαίο που οι δημιουργοί δήλωσαν: "Σίγουρα πρόκειται να δούμε περισσότερο Steve Harrington στον τρίτο κύκλο και απλά θα πω ότι δεν πρόκειται να εγκαταλείψουμε τον μαγικό 'μπαμπά Steve'". Και συμπλήρωσε, "Δεν θέλω να πω περισσότερα αλλά κυριολεκτικά νομίζω ότι εκεί που προχωρούσαμε πέσαμε στη φλέβα χρυσού που λέγεται μπαμπάς Steve"

Η σειρά είναι κορυφαία, ζήλεψα τόσο πολύ που δεν έχω γεννηθεί Αμερικανός ηθοποιός να μπορούσα να έχω παίξει και γω εκεί :P

YΓ: Όλοι που κράζετε το επεισόδιο 7 είστε φάουλ. Μόλις έπαιξεο Bon Jovi με το Runaway ξεσηκώθηκα και χτυπιόμουν. Μόνο και μόνο γι αυτό, το επεισόδιο ήταν win win.

Αδημονώ για άλλες 18 σεζόν. 

Δε μου κοβόταν καλύτερα από τη ρίζα όταν το έγραφα αυτό.

Η τρίτη σεζόν ήταν μια μετριότητα σε σημείο κακού στα όλα της. Ας το τελειώσουν καλύτερα γιατί έχει πάρει στραβό δρόμο.

  • Like 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τελείωσα την τρίτη σεζόν και απλά την καραγούσταρα!!! Πόσο εύκολα βλέπεται αυτή η σειρά είναι απίστευτο! Και το production value στο Θεό! 

Νομίζω πως όσες χρονιές και να παίξει πάντα θα είμαι εκεί παρέα με τα ποπ κορν μου να τη χαζεύω! 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

το τελιωσα και γω .το τελος με πηραν τα ζουμια κριμα δε το περιμενα.Οκ δεν ηταν τοσο δυνατο οσο το 1 και 2 αλλα με αρεσε η πλοκη και μου θυμισε λιγο το ολο με το μπιλι invasion of the body snatchers.     
Παντως σε περιοδικο που διαβασα παλια ειπαν πως η 4η θα ναι και η τελευταια.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, star12 είπε

Παντως σε περιοδικο που διαβασα παλια ειπαν πως η 4η θα ναι και η τελευταια.  

Σε περιοδικό?? Βλάσφημε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
On 30/09/2019 at 08:28, panagiotis54 said:

time travel ladies and gens

Netflix has recently shared an image of an upside-down clock in the show’s dark, foreboding alternate dimension

 

Αυτό με ποια βάση; 

Το λογικό είναι πως 

Ο Χόπερ βούτηξε στην τρύπα για να σωθεί απο την έκρηξη και θα τον δούμε σαν survivor στην άλλη μεριά. Όταν η 11 ξαναβρεί τις δυνάμεις της θα τον δει εν τέλη εκεί και κάπως θα ψάξουν τρόπο να τον φέρουν πίσω

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αφου εχει 2 ρολογια...το timer στο twitter που τι κανουν αυτα? γυρνανε αναποδα....και η μπλε εικονα που ειναι αναποδα...τωρα τι θα βγει δεν ξερω αλλα οι υποθεσεις που βλεπω και στο νετ αυτα λενε...θα δειξει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...
  • Super Moderators
57 minutes ago, koystado said:

σιγά το σπόιλερ...όλοι ξέραμε ότι ήταν ζωντανός στη Ρωσία

Προφανώς, παίζει και στην ταινία της Black Widow. 😛 😛 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...