Προς το περιεχόμενο

Prey [2017]


Alithinos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, >-Nosakos<- είπε

Συμφωνώ με αυτό που γράφεις Fulgore. Θα πρέπει να στηρίζεται η ανταλλαγή απόψεων με συν και πλην επιχειρήματα.  Αλλα το να επιβάλλεται  μου ακούγεται κάπως αυστηρό (αρα αν για οποιοδήποτε λόγο κάποιος δεν έχει χρόνο να αναλύσει την άποψή του, να μην γράψει τίποτα?). Και ειδικά σε ένα φόρουμ που έχει μικρή κινητικότητα.

Βέβαια, το απο πάνω, το έγραψα  πιο πολύ για αυτό εδώ, που δεν μου άρεσε: 

Οπως και να έχει, εγώ θα προτιμήσω την άποψη μερικών εδω μέσα, παρά τα σχόλια του steam/metacritic. Απο δω διάβασα καλά λόγια και πήρα και το Prey :P

Ασε εμενα και ορισμενα αλλα παιδια που ειμαστε απο τα λιγα ενεργα μελη(που κραταμε  τις περισσοτερες φορες ζωντανα τα περισσοτερα θεματα των νεων παιχνιδιων,αν κανεις μια βολτα θα καταλαβεις τι εννοω)να εχουμε δυο λογους παραπανω με αυτα που εχουμε δει να γραφονται και γιατι το εγραψα το πιο πισω.Δεν το αναλυω εδω βεβαια γιατι ειναι off topic.

Αλλα αν δεις πιο πισω,δεν ειπε κανεις να γραψει καποιος καμια εκθεση για το παιχνιδι που επαιξε.2-3κουβεντες να πει για αυτο,δεν ειναι δα και τοσο τραγικο.

1 ώρα πριν, >-Nosakos<- είπε

Οσο για το παιχνίδι, έκλεισα κάμποσες ώρες παραπάνω σήμερα και παρατήρησα αυτό που λέτε παραπάνω... ίδιοι εχθροί, λίγα όπλα και αρκετό backtracking, αλλά παλεύεται.

Επίσης νομίζω το combat focus είναι σχεδόν cheat. Combat focus + καραμπίνα και φεύγουν τα nightmares για πλάκα.. :P

Εσυ στο παραπανω που εγραψες ξοδεψες πολυ χρονο για να το αναλυσεις?Ουτε εκθεση εγραψες,ουτε τιποτα.Συντομος και αναλυτικοτατος to the point που λεμε.Δες πιο αναλυτικα πιο κατω για παραδειγμα γιατι διαφωνω με τον συμφορουμιτη,οχι αν του αρεσε το παιχνιδι(και μενα μου αρεσε)αλλα στον τροπο εκφρασης του.

Στις 3/4/2018 στις 3:49 ΜΜ, Acmilangr2 είπε

Προσωπικά το κατατάσω στα τέλεια παιχνίδια της χρονιάς. why not?

 

Στις 3/4/2018 στις 1:03 ΜΜ, Acmilangr2 είπε

Το prey είναι απο τα καλύτερα παιχνίδια που έχουν βγεί ποτέ.

Του δίνω και εγώ 9.5

 

4 ώρες πριν, Acmilangr2 είπε

Προσωπικά  το Prey είναι ένα απο τα καλύτερα FPS παιχνίδια όλων των εποχών που έχω παίξει. 

Τι; ειμαι υπερβολικός; 

ΚΑΘΟΛΟΥ

Πιο πισω ειχε γραψει ο συμφορουμιτης αυτο.

Ε πως να συμφωνησει ή να διαφωνησει καποιος με αυτο οταν δεν στηριζεται πουθενα?

Αν πχ πεταχτει ενας αλλος και γραψει το αλλο ακρο πχ''εγω το θεωρω μεγαλη πατατα το παιχνιδι,του βαζω 3/10'',πως να γινει κουβεντα μετα?

Επεξ/σία από Fulgore
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 331
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δηλαδή που το κακό που δεν κάναμε πλήρη ανάλυση; είπαμε πουθενά ψέμα; 

Και αν εγώ του βάζω 9.5 και ο άλλος 3 είναι κακό αυτό; ο κάθε ένας έχει την άποψη μου. Αν θα θέλατε πλήρη review η έστω και μια μικρή ανάλυση να το γράφατε στο topic στην αρχική. 

 

Το λάθος που έκανα είναι που δεν έγραψα "προσωπικά". Αν και δεν μπορώ να πιστέψω ότι θα το πάρει κανείς σαν να θέλω να επιβάλω την κριτική μου. 

 

Edit 

Τώρα είδα ότι σχολίασα 3 φορές το παιχνίδι (τελικά μικρή μνήμη έχω). Και εγώ στην θέση σας θα με πείραζε αυτό. 

Επεξ/σία από Acmilangr2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κυκλοφόρησε σήμερα το DLC με όνομα Mooncrash που συνεχίζει την ιστορία μετά το τέλος του παιχνιδιού:

https://bethesda.net/en/article/6D4ML4WJVYgom2UcmOQ06G/prey-mooncrash-free-game-modes-digital-deluxe

Επίσης προστέθηκαν δωρεάν νέα modes στο παιχνίδι (story mode, survival mode και new game+). Παράλληλα θα κυκλοφορήσει λίγο αργότερα και multiplayer mode.

 

Επεξ/σία από Despotas
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 11/6/2018 στις 2:27 ΜΜ, Despotas είπε

Κυκλοφόρησε σήμερα το DLC με όνομα Mooncrash που συνεχίζει την ιστορία μετά το τέλος του παιχνιδιού:

https://bethesda.net/en/article/6D4ML4WJVYgom2UcmOQ06G/prey-mooncrash-free-game-modes-digital-deluxe

Επίσης προστέθηκαν δωρεάν νέα modes στο παιχνίδι (story mode, survival mode και new game+). Παράλληλα θα κυκλοφορήσει λίγο αργότερα και multiplayer mode.

Θα συνεχίζει απο εκει που είχε τελειώσει; δηλαδή θα πρέπει να έχουμε το save μας;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Acmilangr2 είπε

Θα συνεχίζει απο εκει που είχε τελειώσει; δηλαδή θα πρέπει να έχουμε το save μας;

Δεν νομίζω πως χρειάζεται να κάνεις import save, δεν το αναφέρει πουθενά.

Απλά προφανώς πρέπει να έχεις τελειώσει το κυρίως παιχνίδι για να έχει νόημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, Despotas είπε

Δεν νομίζω πως χρειάζεται να κάνεις import save, δεν το αναφέρει πουθενά.

Απλά προφανώς πρέπει να έχεις τελειώσει το κυρίως παιχνίδι για να έχει νόημα.

Το ρωτάω γιατί πολλές φορές τα DLC σε συνεχίζουν από εκεί που ήσουν με τον εξοπλισμό που είχες (όπλα, upgrades, neuro κλπ) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Acmilangr2 είπε

Το ρωτάω γιατί πολλές φορές τα DLC σε συνεχίζουν από εκεί που ήσουν με τον εξοπλισμό που είχες (όπλα, upgrades, neuro κλπ) 

Ισχύει αλλά για το συγκεκριμένο δε βλέπω κάτι τέτοιο. Άλλωστε είναι διαφορετικός πρωταγωνιστής στο DLC.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πράγματι, φαίνεται πως απαιτείται το βασικό παιχνίδι. Αυτό βλέπω και εδώ:

https://twitter.com/PreyGame/status/1006324479570554881

Όταν λένε standalone εννοούν ως προς την ιστορία απ' ότι φαίνεται.

 

 

Επεξ/σία από Despotas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Despotas είπε

Πράγματι, φαίνεται πως απαιτείται το βασικό παιχνίδι. Αυτό βλέπω και εδώ:

https://twitter.com/PreyGame/status/1006324479570554881

Όταν λένε standalone εννοούν ως προς την ιστορία απ' ότι φαίνεται.

bro !! επειδη το παιζω κανονικα δε χρειαζετε το βασικο prey

τωρα πιθανολογω δεν  ειμαι σιγουρος να μπορεις να συνεχισεις στο prey η να συνεχισεις απο το τελος του prey  επειδη εχει την επιλογη στις ρυθμισεις !

 

Prey_2018_06_13_17_39_43_311.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν είχες όμως ήδη αγορασμένο το base game στο Steam?

Επίσης παρατηρώ πως μοιάζει με roguelike σύμφωνα και με αυτό:

http://prey.wikia.com/wiki/Mooncrash

 

 

 

Επεξ/σία από Despotas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πράγματι είναι σαν roguelike. Ενδιαφέρον μου φαίνεται προσωπικά. Δείτε και το παρακάτω review (αξίζουν και τα comments):

https://www.rockpapershotgun.com/2018/06/13/prey-mooncrash-offers-a-surprising-amount-to-do-in-a-deceptively-small-space/

 

Επεξ/σία από Despotas
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για οποιους  αντιμετωπιζουν  προβληματα με fps drops και χαμηλα fps σε μενα  σε amd καρτα ειταν κλειδωμενο στα 25 

πατε μεσα στο stream api  ini φακελακι και αλλαζετε το SteamController=005 σε ;SteamController=005 δηλαδη στη ουσια προσθετετε ενα ερωτηματικο στην αρχη !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...