Προς το περιεχόμενο

Forza Horizon 3 [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τα προβλημα ειναι πολλα δυστηχως με το store,και η ολη δουλεια εχει ξεκινησει απο τον Μαρτιο.

Καταλαβαινω να μην υπαρχει εξαρχης υποστηριξη σε Sli και Crossfire.Καταλαβαινω να μην υπαρχει εξαρχης υποστηριξη σε gsync/freesync.Καταλαβαινω να υπαρχουν εξαρχης και τα μικρο θεματα στις αρχες οπως και σε αλλα παιχνιδια.

Νταξει το πρωτο τους παιχνιδι ειναι στο pc. Εδω αλλοι και αλλοι με χρονια στο κολπο και δεν μπορουν να βγαλουν ενα πορτ της προκοπης. Καταλαβαινω οσους εδωσαν το 70αρι,βιαστηκατε (οσοι παραπονιεστε μιας και υπαρχουν και αυτοι που το ευχαριστιουνται στα 30fps locked και απλα κανουν υπομονη)

Με βαση ομως και το παραπανω διαφωνω καθετα. Οταν μου βγαινει και μου χρεωνει το παιχνιδι 70ευρω digital only και μου βγαζει και ποσα dlc για αυτο,εχει καθε δικαιωμα ο κοσμος να κραζει οσο θελει ή και να τους κραζει για refund.

Γιατι και το Quantum Break που κυκλοφορησε απο τον Απριλιο ή Μαιο δεν θυμαμαι,μεχρι και σημερα εχει θεματα το παιχνιδι ακομα και στο Steam που βγηκε.

 

Και δεν ειναι μονο προβληματα που αφορουν στο πως τρεχει το παιχνιδι. Υπαρχουν απειρα σχολια και για το αλλο παιχνιδι το Gears of War που βγαινει σε λιγες μερες και ο κοσμος(μεταξυ των οποιων και εγω)δεν μπορει καν να κατεβασει το παιχνιδι γιατι κολλαει το store. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 596
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Περίμενα και εγώ πως και πως το patch λοιπόν μπας και τρέξει καλύτερα.

 

Έτρεξε χειρότερα, μίλησα σε chat με Microsoft Support και ζήτησα refund. Σε μερικά λεπτα τα χρήματα ήταν πίσω στο PayPal λογαριασμό μου.

 

Θα το ξανα αγοράσω μετά απο μήνες όταν θα το έχουν φτιάξει και θα έχει πέσει και η τιμή.

 

Το είχα αγοράσει απο Windows Store για Pc.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πωωω .... και σε 6 μερες βγαινει το gears of war 4!  Ελα microsoft σοβαρεψου!!! Μαλλον πρεπει και η microsoft να αρχισει να αναθετει τις pc εκδοσεις των παιχνιδιων στους Πολωνους οπως εκανε τωρα η WB  με το MK10 και εδω και χρονια η capom. Αυτοι ξερουν απο pc ! Η microsoft εδω και 15 χρονια απο τοτε που εβγαλε το πρωτο xbox παρατησε το pc με αποτελεσμα οι προγραμματιστες της να μην εχουν ιδεα πως να προγραμματιζουν για  pc!! Ετσι ειναι!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πωωω .... και σε 6 μερες βγαινει το gears of war 4!  Ελα microsoft σοβαρεψου!!! Μαλλον πρεπει και η microsoft να αρχισει να αναθετει τις pc εκδοσεις των παιχνιδιων στους Πολωνους οπως εκανε τωρα η WB  με το MK10 και εδω και χρονια η capom. Αυτοι ξερουν απο pc ! Η microsoft εδω και 15 χρονια απο τοτε που εβγαλε το πρωτο xbox παρατησε το pc με αποτελεσμα οι προγραμματιστες της να μην εχουν ιδεα πως να προγραμματιζουν για  pc!! Ετσι ειναι!!!

 

το gow iv, θα το παιξεις απο το 2017. μην αγχωνεσαι :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οποιος παίζει horizon 3 ας τσεκάρει το Shelby μου εχει ανέβει το tunning και οποιος θελει μπορει να το κατεβασει στο δικο του shelby gt350 το gamer tag μου dimitrisdim14

0-97km/h 1.9 sec

0-160km/h 4.5 sec

Τελική ταχύτητα 433 km/h

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκεί που σερνόταν με την gtx 1070 μέχρι χθές με 45-55 fps και την κάρτα να δουλεύει στο 40% σήμερα πάει jet σε σχέση με πρίν 60-70 fps και η κάρτα κάποιες φορές φτάνει μέχρι 80%-85%. Ότι νάναι.....

Αν αφήσεις τον τεχνικό τομέα παιχνιδάρα πάντως, να τα λέμε και αυτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να το κάνω άμα δεν παίζει σωστά με 1070/1080 το παιχνίδι..

Και κοστιζει οσο κοστιζει και θα βγαλει και 852dlc επι πληρωμη(που σιγουρα δεν θα ειναι μονο παραπανω αμαξια και spray πχ.

 

Δεν το βγαζουν και οι ηλιθιοι κουτατο να πεσει και καθολου η τιμη του γιατι οντως ειναι παιχνιδαρα για το ειδος του.

Σχολιο απο το Pc gamer που του εδωσε 92/100

http://www.pcgamer.com/forza-horizon-3-review/

 

DLC NOT WORKING ON PC.

G27 Wheel NOT RECOGNIZED on PC - despite claims the game features wheel support.

Horrible stuttering on high end rigs.

Default settings are 30FPS unless we MANUALLY change it.

But sure. Rate it 92/100 for PC users.

Absolutely no credibility, this site. Removing PC gamer from my favorites, all bookmarks, etc. I wont be back. Your dependency upon publishers for review code has utterly cost you your credibility as a review site.

 

Τα συμπερασματα δικα σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν για κάποιον λόγο δεν έτρεχα το xmp profile στην μνήμη μου και έτρεχε στα 1333mhz αντί για τα 2133 που το είχα ρυθμίσει. Από την στιγμή που άλλαξα το profile μπορώ και τρέχω 95% 60 fps με ελάχιστα drops εδώ και εκεί λόγο cpu. Όλα ultra settings, το παιχνίδι λατρεύει overclock σε επεξεργαστή και ram.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...