Προς το περιεχόμενο

Forza Horizon 3 [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γενικά η Microsoft βάζει ποτέ τα Forza σε έκπτωση στο marketplace του xbox one?

Ρωτάω για να δω αν αξίζει να το αγοράσω το Horizon άμεσα ή να περιμένω λίγο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 596
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

αυτό είναι το λινκ για το demo, γιατί στο store (το ελληνικό μάλλον) δε το βγάζει με απλό ψάξιμο

 

microsoft.com/en-us/store/p/forza-horizon-3-demo/9nblggh52th6

 

είναι 20GB

 

θα το κατεβάζω να δω τι παίζει, γιατί το παιχνίδι με ενδιαφέρει, αλλά έχω ενδοιασμούς για το αν θα το σηκώνει αξιοπρεπώς η κάρτα μου, αν είναι το αγοράζω αφού αναβαθμίσω 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι κριμα παντως πως σε αντιθεση με το Gears of war,το Forza εχει τα χαλια που εχει στην Pc εκδοση,και εχουν βγαλει και Dlc με το κιλο.


Και εγω το κατεβαζω το demo αν και ξερω απο τωρα τι να περιμενω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α κατάλαβα. Καλά 70 ευρώ δεν δίνω αν και θα το ηθελα το παιχνίδι.

 

Αν πάρω κάτι Link.png Site: τέτοιο ¨θα παίξει στο pc? (έχω xbox one και χρησιμοποιώ το ίδιο profile και στα windows)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι.

 

Όταν αγοράσετε ένα παιχνίδι Xbox Play Anywhere από το Xbox Store ή το Windows Store, μπορείτε να παίξετε σε Xbox One και σε PC με Windows 10 χωρίς επιπλέον κόστος.

 

http://www.xbox.com/el-GR/games/xbox-play-anywhere

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο οι ψηφιακές αγορές δουλεύουν για το anywhere (σε όσα έχουν anywhere), από την άλλη όμως αν όντως θες να το παιζεις και στις δύο πλατφόρμες μπορείς να πεις ότι "συμφέρει", δίνεις άλλα 15€ και το έχεις και στο pc

 

Για τους κονσολαδες που έχουν και την επιλογή του retail (που μπορούν να το πουλήσουν μετά) είναι σαφώς καλύτερη φάση σε σχέση με μας που απλά μας επιβάλλουν τη ψηφιακή αγορά

 

Εγώ πάντως έχω αρχίσει να κάνω και σκέψεις για συμπληρωματικό Xbox

 

Αλλά θα περιμένω να μεγαλώσει η δεξαμενή των anywhere παιχνιδιών

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει τρόπος να το κατεβάσουμε και να έχουμε το εκτελέσιμο αρχείο? Στο σπίτι είναι πολύ αργή η γραμμή μου και θέλω να το κατεβάσω από αλλού. Για το demo μιλάω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει τρόπος να το κατεβάσουμε και να έχουμε το εκτελέσιμο αρχείο? Στο σπίτι είναι πολύ αργή η γραμμή μου και θέλω να το κατεβάσω από αλλού. Για το demo μιλάω

Ούτε καν, ξεχνα τα .exe με τις εφαρμογές του store, ξεχνα τα program files, λες και μιλάμε για iPhone είναι η φάση

 

Για να το βάλεις στο desktop σαν shortcut είναι μανουρα, μόνο pin to start είναι η απλή λύση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από προεπιλογή αν το κατεβάσεις στο C μπαίνει σε αυτόν τον φάκελο.

C:\Program Files\WindowsApps\Microsoft.ForzaHorizon3Demo_1.0.3.0_x64__8wekyb3d8bbwe

 

Μπορείς να τον αντιγράψεις και να τον πάρεις σπίτι σου και να το περάσεις με αυτόν τον τρόπο.

 

- Click your Start menu button and type "gpedit.msc"

- Under "Computer Configuration" navigate to: Administrative Templates, Windows Components, then click "App Package Deployment"

- Enable the 4 top settings, starting with "Allow deployment operations in specific profiles"

- Click your start menu again and type "Settings"

- Click "Update & Security" (last item on bottom row to the right)

- Select "For developers" and make sure the Developer mode radio button is selected

- Open Powershell with Administrator permissions (UAC)

- Run: "Set-ExecutionPolicy Unrestricted" and type "A", then hit Enter

- Run: "cd C:\Path\to\Microsoft.ForzaHorizon3Demo_1.0.3.0_x64__8wekyb3d8bbwe"

Example: "cd C:\Program Files\WindowsApps\Microsoft.ForzaHorizon3Demo_1.0.3.0_x64__8wekyb3d8bbwe"

- Run: "Add-AppxPackage -Register AppxManifest.xml"

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον οι προσωπικες μου εντυπωσεις απο το demo λιγο που το επαιξα ειναι θετικοτατες,για να μην πω αριστες.

 

Μου εβγαλε συναισθημα Forza Motorsport 1 και Dirt 1 αναλογα την πιστα. Τρελη λεπτομερεια στα αυτοκινητα οπως και στα περιβαλλοντα σαν συνολο ,γιατι μεμονωμενα δεν ειναι κατι το ιδιαιτερο.

 

Στο θεμα της αποδοσης που προβληματιζει τους περισσοτερους,τα fps(εχει ευτυχως ενδειξη μεσα στο μενου για τα fps αλλα δεν ειναι τοσο λεπτομερης οπως του Gears)ειδα αναλογα με το περιβαλλον να φτανουν περιπου γυρω στα 90-93μεγιστο απο τα λιγα που επαιξα και ελαχιστο γυρω στα 45 στο αρχικο κομματι του παιχνιδιου με την Lamborgini σε μια στροφη αν θυμαμαι καλα και αργοτερα σε αγωνα οταν αρχισε να βρεχει.

 

Κοινως ναι υπαρχουν οι κλασσικες βουτες που αναφερθηκαν αλλα δεν ειναι τεραστιο το χαλι,τουλαχιστον σε μενα. Ρυθμισεις ολα Ultra,2560x1080 αναλυση με την 1070.

 

Παντως σαν παιχνιδι θα το επαιρνα ακομα και στην παρουσα φαση του αλλα δυστηχως θα βγαλει παρα πολλα εξτρα γιαυτο και κανω υπομονη. Απο τις σιγουρες αγορες που πρεπει να υπαρχουν στον pc καθενος απο πλευρας αμαξοπαιχνιδου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το παιχνίδι είναι playable με την 7950, αλλά σε καμιά περίπτωση αυτό που θα έλεγα ιδανική περίπτωση (με presets high) 

 

έχει έρθει η ώρα να αλλάξω κάρτα...

 

επίσης πάω να βάλω στη πινακίδα μου κάτι του στυλ "vag1na" και μου λέει ο εκφωνητής: ναι αστείο, αλλά είμαστε οικογενειακή εκπομπή βάλε κάτι άλλο :lol:

 

πάντως είναι πανέμορφο, απλά θα το παίξω και αυτό από το 2017 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...