Προς το περιεχόμενο

Forza Horizon 3 [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 596
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ναι εντάξει, το gears πχ το παίζει ultra αρκετά νερό

 

και αυτό δηλαδή καλύτερα από κονσόλα το παίζει, αν σκεφτείς ότι με κλειδωμένα 30 το παίζω high  και έχει όντως 30 ακατέβατα σε πραγματικό 1080 (όχι σχεδόν 1080) , απλά τα 30 ενοχλούν το pc master race μάτι μου και άμα το πάω σε 60 με ενοχλούν οι διακυμάνσεις 30-55 που κάνει, δεν είναι κατάσταση αυτή ειδικά για racing.. 

 

βέβαια όπως είπα μια χαρά playable είναι, αλλά εντάξει η κάρτα έκλεισε πάνω από 3.5 χρόνια, έβγαλε τα 315€ της, έχω βρει να τη δώσω και κάνα 100αρικακι οπότε συνολικό κόστος 215€ για 3.5 χρόνια είναι μπόμπα, ούτε iphone τέτοιο value for money και μεταπωλητική αξία :P

 

πάντως δικαιολογώ το βάρος του παιχνιδιού αυτού.. είναι open world με φοβερά γραφικά και ταχύτητα

ε πόσο ελαφρύ να ήταν 

 

το άλλο forza που μας είχαν βγάλει πριν κάποιο καιρό ήταν σκέτες πίστες όχι open world και ήταν και κατώτερο σε θέμα λεπτομέρειας

 

ίσως δηλαδή δεν είναι κακό port, είναι απλά βαρύ αλλά έχει και λόγο που είναι βαρύ, τουλάχιστον αφού έχω βάλει haswell μία κάρτα μου έμεινε να αλλάξω και όχι και πλατφόρμα..  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Saves στο demo δεν γίνονται;;ξανα και ξανα απο την αρχη..οποτε μπενω.

Απο οτι φαινεται οχι,εγω σκαλωνω στο οτι δεν εχει υποστηριξη στη dfgt ...70 ευρα για να παιζω ραλακι με controller...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν πάρουμε ενα account απο το abcdkey..θα δουλέψει λέτε?? είδα το demo και πωρώθηκα.

Δε παίζει κάτι τέτοιο, τα περισσότερα από αυτά τα accounts τρώνε ban στη πρώτη βδομάδα...

 

Ο πιο φθηνός τρόπος είναι να αλλάξεις το region των Windows σε Singapore (η φθηνότερη περιοχή - κόστος standard edition 44€).

Και αυτό γιατί το παιχνίδι δένεται με το account σου και όχι το store (γυρνάς μετά σε Ελλάδα κανονικά).

Δε λέω ότι ο παραπάνω τρόπος είναι 1000% ασφαλής, αλλά σίγουρα ασφαλέστερος από το να αγοράσεις "account"...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο οτι φαινεται οχι,εγω σκαλωνω στο οτι δεν εχει υποστηριξη στη dfgt ...70 ευρα για να παιζω ραλακι με controller...

Καλα δεν ειναι δα και κατι το φοβερο αυτο.Οκ ξενερα αν καποιος εχει δωσει πολλα χρηματα σε τιμονιερα αν  δεν υποστηριζεται,αλλα μια χαρα παιζονται αγωνιστικα παιχνιδια με controller.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το συγκεκριμένο παιχνίδι φτιάχτηκε για controller και δεν είναι κάποιου είδους εξομοιωτής, δε το βρίσκω παράλογο

 

μάλιστα και να υπάρξει υποστήριξη για τιμονιέρα δε ξέρω κατά πόσο καλύτερη θα είναι και η εμπειρία αν το κάνουν απλά για να το κάνουν (βιαστικά, το controller τουλάχιστον το έχουν μελετήσει) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρωτο Forza αλλα και ποσα παιχνιδια με αμαξια(burnout,need for speed,colin maccrae,dirt,gran tourismo)που τα παιζαμε με controller πιο παλια την παθαμε δηλαδη? Για ποιο λογο ειναι υποτιμητικο να παιξεις με controller?

 

Επισης ποιος ειπε οτι το Forza Horizon 3 ειναι ραλακι?Με το καλημερα οδηγεις Lamborgini στο demo....Οποιος θελει ραλακι υπαρχει εδω και καιρο το Dirt Rally

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το δοκίμασα και εγώ το demo. Δεν ενθουσιάστηκα. Βασικά δεν μου άρεσε τόσο η οδήγηση με την τιμονιέρα. Έχω την thrustmaster tmx που υποστηρίζεται από το παιχνίδι. Δεν ήταν καμία φοβερή εμπειρία η οδήγηση με αυτή. Κάπως κατάφερα να το φέρω στη μέτρα αφού πείραξα αρκετά τα wheel settings. Ίσως να φταίει ότι παιχνίδι είναι arcade προς λίγο simulator και εγώ έχω συνηθίσει σε (πολλές ώρες) F1 2016 όπου το παίζω πλέον σε Ultimate δυσκολία και η αίσθηση είναι αλλιώς. Και το dirl rally το πηγαίνω πολύ πιο εύκολα με τιμονιέρα.

 

Μετά πήρα το gamepad (xbox 360) όπου ήταν νύχτα με την μέρα, κάπως σαν να φαίνεται ότι έχει φιαχτεί για gamepad το παιχνίδι. 

 

Αρκετά με τα αρνητικά. Το παιχνίδι έχει καταπληκτικά γραφικά και μπορεί να δώσει πολλές ώρες χαλαρού gaming.

Από επιδόσεις γύρω στα 70 - 90 fps ultra @ 1080p. Ικανοποιητικά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω φάει τρελό κόλλημα. Μπορεί να φταίει το γεγονός ότι δεν είχα ποτέ xbox και άρα δεν είχα επάφη με αυτήν την σειρά αλλά είχα χρόνια ολόκληρα να κολλήσω έτσι με racing game. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...