Προς το περιεχόμενο

Forza Horizon 3 [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 596
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπέρα παιδιά .. μπήκα να χαζέψω λίγο στα windows games κ είδα για το forza που δεν ήξερα ότι υπήρχε για υπολογιστή..

Πρόσφατα έφτιαξα Πύργο οποτε τώρα μπαίνω στο "κύκλωμα" :P

 

Κάποιες ερωτήσεις λοιπον που σίγουρα εχουν αναφερθεί σε προηγούμενες σελίδες αλλά αν κάποιος ειναι διατεθειμένος θα ήθελα την βοήθεια του.

 

Πρώτον : είδα τις απαιτήσεις στο Ίντερνετ , το σύστημα της υπογραφής ποσο καλά θα μπορέσω να το τρέχει?

Δεύτερον : το παιχνίδι τελικά θα κυκλοφορήσει σε retail μορφή ? Αν όχι ο τρόπος απόκτησης του ειναι μέσα απο τα windows 10 και το Xbox Store συγκεκριμένα ?? Μπήκα κ πήγα να κατεβάσω το Demo το οποίο πήγα βήμα βήμα κ τελικά μου είπε ότι το εχω κρατήσει στο λογαριασμό μου αλλά για την Xbox κονσόλα ?!

Τρίτον και λίγο άκυρο : επειδή δεν θα μπορω να το παίξω καλά με keyboard αν ξέρει κάποιος αληθεύει ότι μπορείς να συνδέσεις το gamepad απο το PS4 κανονικά με τα windows 10? Ρωτάω γιατι ήμουν έτοιμος να παραγγείλω ένα dualshock adapter που εχει κυκλοφορήσει η Sony .

 

 

Ευχαριστω εκ την προτέρων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μονο digital απο windows store αγοραζεται και κυριως με controller παιζει. Για το dualshock 4 δουλευει στο pc αλλα πρεπει να το ψαξεις λιγο πως να το αναγνωριζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μονο digital απο windows store αγοραζεται και κυριως με controller παιζει. Για το dualshock 4 δουλευει στο pc αλλα πρεπει να το ψαξεις λιγο πως να το αναγνωριζει.

Μάλιστα , σ ευχαριστω για την απάντηση φιλε.

Με το σύστημα που γράφω πως βλέπεις να πηγαίνω ?

Είδα ότι έχετε αναφέρει οτι ειναι "σκληρό" παιχνίδι..

 

Αν τυχόν δεν δουλεύει σωστά κ παιδευτω εχεις να προτείνεις κάποιο χειριστήριο ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν παιζεις σε 1080p κλασσικα θα χτυπας 60ρια σταθεροτατα και μια στο τοσο θα εχει καμια βουτα για 1-2δευτερα,τιποτα το τρομερο.

Τωρα για controller,κλασσικα με το Official xboxone που το επαιξα εγω δεν ειχα κανενα απολυτως θεμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία , η άποψη σου γενικά για το παιχνίδι ποια ειναι? Αξίζει η να περιμένω λίγο να πέσει η τιμή κ να φτιαχτούν τυχόν μικροπροβλήματα ?

Η οθόνη μου ειναι αυτή : http://www.techradar.com/reviews/pc-mac/monitors-and-projectors/monitors/aoc-agon-ag271qg-1326871/review οποτε αν το πάρω θα το δοκιμάσω και στα 1080 και στα 2Κ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία , η άποψη σου γενικά για το παιχνίδι ποια ειναι? Αξίζει η να περιμένω λίγο να πέσει η τιμή κ να φτιαχτούν τυχόν μικροπροβλήματα ?

Η οθόνη μου ειναι αυτή : http://www.techradar.com/reviews/pc-mac/monitors-and-projectors/monitors/aoc-agon-ag271qg-1326871/review οποτε αν το πάρω θα το δοκιμάσω και στα 1080 και στα 2Κ

Best arcade racer ever,γενικα δεν τα παλευω τα arcade,προτιμω τα sim,αλλα γιαυτο εδωσα κυριος το 70ρακι,η τελευταια φορα που εδωσα τοσα για γκειμ πρεπει να ηταν για cartridge στο snes,παλι καλα που δωσαν αυτο στα pc και οχι την μουφα το forza motorsport γιατι circuit racing με arcade physics ειναι τοσο ενδιαφερον οσο να αραξεις και να βλεπεις μπογια να στεγνωνει σε τοιχο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία , η άποψη σου γενικά για το παιχνίδι ποια ειναι? Αξίζει η να περιμένω λίγο να πέσει η τιμή κ να φτιαχτούν τυχόν μικροπροβλήματα ?

Η οθόνη μου ειναι αυτή : http://www.techradar.com/reviews/pc-mac/monitors-and-projectors/monitors/aoc-agon-ag271qg-1326871/review οποτε αν το πάρω θα το δοκιμάσω και στα 1080 και στα 2Κ

 

Εμένα μου άρεσε το demo και σίγουρα στο PC σου θα τρέχει μια χαρά. Στο δικό μου στο high πέφτει καμιά φορά κάτω από 60fps αλλά γενικά παίζει μια χαρά.

 

70€ βέβαια δε δίνω για παιχνίδι ακόμη και να τα είχα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ το πήρα, μου κόστισε ~47€ από το Store της Σιγκαπούρης.

Ένα γρήγορο guide:

  • Πάμε στα settings των Windows και αλλάζουμε περιοχή σε Singapore
  • Πάμε σε αυτή τη σελίδα, κάνουμε login με το account που έχουμε στο Windows Store και αγοράζουμε μία δωροκάρτα των SG$20 και μία των SG$50. Στο checkout βάζουμε μία διεύθυνση από Σιγκαπούρη (πχ ένα ξενοδοχείο). Προσωπικά έβαλα τη κάρτα μου και πέρασε, αλλά δουλεύει και το Paypal.
  • Μόλις ολοκληρωθεί η αγορά, μας δίνει 2 κωδικούς. Πάμε στο Windows Store, κάνουμε κλικ στην εικόνα χρήστη δίπλα στο search και επιλέγουμε "redeem a code".
  • Αφού περάσουμε τους 2 κωδικούς, ψάχνουμε για το Forza Horizon 3 (τιμή SG$69) και κάνουμε αγορά (θα επιλέξει αυτόματα χρέωση από το υπόλοιπο του λογαριασμού).
  • Done! Τώρα μπορούμε να γυρίσουμε το region των Windows σε Greece και να παίξουμε το παιχνίδι χωρίς κανένα πρόβλημα, γιατί το παιχνίδι γίνεται bind με το account μας και όχι με το Store ή τη συσκευή. Enjoy!
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν άντεξα και το πείρα κ εγώ απο singapore :-D  με τις οδηγίες του φίλου από πάνω δεν θα εχετε κανένα πρόβλημα.

περιμένω πως και πως να κατεβούν 50gb.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατί όμως να πάρεις τις δωροκάρτες πρώτα και να μην κάνεις απευθείας αγορά από κει με τη δική σου κάρτα;

 

αυτό δε το κατάλαβα...

Για κάποιο λόγο βγάζει error αν πας να το πάρεις κατευθείαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Εγώ το πήρα, μου κόστισε ~47€ από το Store της Σιγκαπούρης.

Ένα γρήγορο guide:

  • Πάμε στα settings των Windows και αλλάζουμε περιοχή σε Singapore
  • Πάμε σε αυτή τη σελίδα, κάνουμε login με το account που έχουμε στο Windows Store και αγοράζουμε μία δωροκάρτα των SG$20 και μία των SG$50. Στο checkout βάζουμε μία διεύθυνση από Σιγκαπούρη (πχ ένα ξενοδοχείο). Προσωπικά έβαλα τη κάρτα μου και πέρασε, αλλά δουλεύει και το Paypal.
  • Μόλις ολοκληρωθεί η αγορά, μας δίνει 2 κωδικούς. Πάμε στο Windows Store, κάνουμε κλικ στην εικόνα χρήστη δίπλα στο search και επιλέγουμε "redeem a code".
  • Αφού περάσουμε τους 2 κωδικούς, ψάχνουμε για το Forza Horizon 3 (τιμή SG$69) και κάνουμε αγορά (θα επιλέξει αυτόματα χρέωση από το υπόλοιπο του λογαριασμού).
  • Done! Τώρα μπορούμε να γυρίσουμε το region των Windows σε Greece και να παίξουμε το παιχνίδι χωρίς κανένα πρόβλημα, γιατί το παιχνίδι γίνεται bind με το account μας και όχι με το Store ή τη συσκευή. Enjoy!

 

καλημερα στην παρεα μια βοηθεια αν γινεται προσπαθω να το αγορασω με τον τροπο που περιγραφεις το paypal δεν περναει τωρα με χρεωστικη andress τι βαζω ? singapore ας πουμε τυχαια και κατι τελευταιο αν γινει επιτυχως η αγορα μεσα απο την εφαρμογη του store αλλαζω region και το αγοραζω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια μια ερωτηση αν παρουμε key απο xbox one κανει και για windows η οχι?

και αν οχι τι ακριβψς παιζει με τα παιχνιδια xbox one σε pc που ελεγαν οτι θα παιζει ?κατι τετοιο ?δεν εχω ασχοληθει με το θεμα καθολου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια μια ερωτηση αν παρουμε key απο xbox one κανει και για windows η οχι?

και αν οχι τι ακριβψς παιζει με τα παιχνιδια xbox one σε pc που ελεγαν οτι θα παιζει ?κατι τετοιο ?δεν εχω ασχοληθει με το θεμα καθολου

http://www.xbox.com/el-GR/games/xbox-play-anywhere

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...