Προς το περιεχόμενο

The Legend of Zelda: Breath of the Wild [Wii U][Switch]


Deghinsea

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά αλλάξατε setting στην τηλεόρασή σας για το BoTW? Τι εννοώ: ενώ όλα τα παιχνίδια μου μια χαρά έδειχναν σε Game Mode για το BoTW αναγκάστηκα  σε LG TV να καταφύγω σε Expert Mode γιατί όλα μου φαινόταν πολύ blurry (Vaseline filter σχεδόν) και τα χρώματα άτονα εντελώς. Προφανώς τρώω lag αλλά το αποτέλεσμα αποζημιώνει είναι η αλήθεια. Εκεί που δεν έβλεπα λεπτομέρειες στους τοίχους τώρα όλα φαίνονται ευδιάκριτα. Αφήστε που με το contrast απέκτησε και ένα πιο "σοβαρό" τόνο στα γραφικά του. Ειδικά την νύχτα έγινε και πιο scary..

 

Έκδοση wiiU.

Έκδοση wiiU. Philips TV no pbm. ρυθμισεις 65% κορεσμος χρωματος, αντιθεση 65%, φωτεινοτητα 35% (ετσι ειναι παντα). 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

εχετε ανοιξει στην κονσολα και στην tv σας το hdmi σε full? (οχι auto, full)  ισως για αυτο να εχετε θεματα (η εναλακτικα αν δεν υποστηριζει η tv full γυριστε και τα 2 σε limited) θα στρωσει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ σε WiiU version με Samsung TV απλά έχω τη ρύθμιση σε PC output χειροκίνητα και από χρώματα και λοιπά δεν έχω θέμα ενώ έχω έχω και το χαμηλότερο δυνατό Input lag της τηλεόρασης μου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κλεινω το uhd και στο hdmi 1 εχω game mode . - εχετε παρατηρησει lag στον ήχο ? ακουγεται περιεργο αλλα ο 3d ηχος στο controller προηγειται της tv η ειναι ιδέα μου ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχετε ανοιξει στην κονσολα και στην tv σας το hdmi σε full? (οχι auto, full)  ισως για αυτο να εχετε θεματα (η εναλακτικα αν δεν υποστηριζει η tv full γυριστε και τα 2 σε limited) θα στρωσει

 

 

Τι το πέρασες το wiiU -ps4? Σιγά μην έχει τέτοια ρύθμιση... Έχει? Έχω χρόνια να μπω στο menu του....:D 

 

H τηλεόραση έχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι το πέρασες το wiiU -ps4? Σιγά μην έχει τέτοια ρύθμιση... Έχει? Έχω χρόνια να μπω στο menu του.... :D

 

H τηλεόραση έχει.

γραψε λαθος νομιζα για το switch λεγατε (ναι εκεινο εχει τετοια ρυθμιση)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά γελάω λίγο με το hltb.

Για το main story δε ξέρω. Όπως αναφέρθηκε έχει τερματιστεί και σε 1 ώρα αλλα προφανώς δεν είναι game αυτό.

Αλλα το extra και completionist ούτε στα πιο τρελά τους όνειρα. Έχουμε δείγμα απο 30 άτομα που πολύ αμφιβάλλω οτι έχουν τερματίσει το παιχνίδι. Πόσο μάλλον ο άλλος 80 ώρες completionist.

 

60 ώρες και 60 shrines in είπα να δώ πόσα ακόμα μου έμειναν γιατί ένιωθα οτι μου λείπουν μερικά (5-6)

Googlαρα, είδα οτι στο σύνολο εχει 120!!! shrines και ξαναγύρισα στο παιχνίδι.

Όλα αυτά ενώ καθυστερώ το τελευταίο beast γιατί δε θέλω να τελειώσει το game (αν τελειώνει κιόλας γιατι με όσα βλέπω μπορεί να μου βγάλει και άλλο τόσο main story (no spoiler please)) και έχοντας πάρει και το sword. Μόνο για να βρεί κανείς τα υπόλοιπα 60 shrines θέλει άλλες τόσες ώρες. Για να μην αναφέρω τα side quests και τα koroks τα οποία παίζει να μην τα έχει βρεί κανείς ακόμα στον κόσμο. Είναι 900!!! στο σύνολο απο ότι διαβάζω. Πραγματικά γελοίος όποιος έβαλε 80ώρες στο completionist.

 

Το παιχνίδι είναι χαοτικά μεγάλο. Καθε μέρα γράφω μεροκάματο και κάθε μέρα βρίσκω καινούρια πράγματα. Δεν υπάρχει το content του. Απλα δεν υπάρχει. Και το λέω αυτό έχοντας βγάλει 100% το witcher. Καμια επαφή. Αυτό το πράγμα είχα να το πάθω απο το πάσχα του 98-99 που με το ζόρι έβγαινα απο το σπίτι για να βρώ τα sculltulas και όλα τα bottles.

 

Α ρε nintendo, παιδια μας πήρες και θα μας βγάλεις στη σύνταξη.

  • Like 16
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχω ξαναδει την συγκεκριμενη σελιδα, αυτο με τις ωρες παντως για να κανεις ολα/τα παντα δεν ισχυει. Ακομα ανακαλυπτουν πραγματα στο παιχνιδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει κάποιος τρόπος να μην σπάνε τα όπλα μετά από 5-6 χτυπήματα; Η αυτό συμβαίνει στην αρχή που βρίσκομαι ακόμα; Γιατί πιο μετά διάβασα ότι θα βρούμε και το master sword. Αν και αυτό θα σπάσει μετά από λίγα χτυπήματα πιο το νόημα;;;

Η έχω καταλάβει κάτι λάθος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει κάποιος τρόπος να μην σπάνε τα όπλα μετά από 5-6 χτυπήματα; Η αυτό συμβαίνει στην αρχή που βρίσκομαι ακόμα; Γιατί πιο μετά διάβασα ότι θα βρούμε και το master sword. Αν και αυτό θα σπάσει μετά από λίγα χτυπήματα πιο το νόημα;;;

Η έχω καταλάβει κάτι λάθος;

 

Ναι. Είναι η αρχή και το master δεν πιστεύω να σπάει.

https://www.youtube.com/watch?v=Zcly-xCLvx8

 

Και λίγο άδικο για το WiiU γιατί στο πρώτο τεστ άλλη πίστα φορτώνει το ένα, άλλη το άλλο.

 

  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...