Προς το περιεχόμενο

The Legend of Zelda: Breath of the Wild [Wii U][Switch]


Deghinsea

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τι ενοεις οτι ειναι η αρχη που σπανε τα οπλα...πιο μετα δεν σπανε?το μονο που με χαλαει ειναι αυτο παντος.

 

Καλά και εγώ στην αρχή είμαι :D - πάντα θα σπάνε αλλά μάλλον πιο δύσκολα (ανάλογα την ποιότητα προφανώς και το είδος ξύλο, μέταλλο κτλ)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τέλος από μένα...πολύ δυνατή εμπειρία!άλλη μία φορά ή nintendo παραδίδει μάθηματα!δεν ξέρω αν είναι το καλυτερο zelda ολων των εποχών αλλά στις εποχές που ζούμε ευτυχώς που υπάρχουν και αυτά τα παιχνίδια να μας θυμίζουν γιατί αγαπησαμε τα videogames!10/10 από μένα!στις 50 ωρες το τελειώσα με κύριο μέλημά μου τα main guests!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα το διλλημα ειναι το εξης

 

Το ξαναξεκιναω απο την αρχη στο switch που πηρα σημερα απο μελος του forum που μου δωσε κ το παιχνιδι ή το συνεχιζω στο hacked wiiu μου που εχω παιξει ηδη κανα τριωρο συνολικα...

 

 

Με λιγα λογια το πουλαω να εξοικονομισω κανα 50€ τουλαχιστον ή οχι (ζελατινα το παιχνιδι στο switch δεν το χω ανοιξει)

 

Τρωγομαι γμτ να δω φορητο πως θα ναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ τις μισές ώρες που έχω παίξει τις έχω απολαύσει στο portable. Γενικά είμαι πολύ του φορητού και να παίζεις τέτοιο Zelda σε φορητό ήταν κάτι που δε θα το πίστευα αν δε το έβλεπα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλό το φορητό δε λέω, αλλά αυτό το παιχνίδι την ζητάει την Big Screen. Είναι απόλαυση σε μεγάλη τηλεόραση.

Ειδικά όταν κάνεις spot κάτι πολύ μακριά και σπεύδεις να ανακαλύψεις τι είναι. Μοναδικό!

 

Εγώ παίρνω το χρόνο μου.

Είμαι στα 50 shrines και ένα μόνο divine beast και όλα πλην ενός tower. Θα το ξεζουμισω!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα το διλλημα ειναι το εξης

 

Το ξαναξεκιναω απο την αρχη στο switch που πηρα σημερα απο μελος του forum που μου δωσε κ το παιχνιδι ή το συνεχιζω στο hacked wiiu μου που εχω παιξει ηδη κανα τριωρο συνολικα...

 

 

Με λιγα λογια το πουλαω να εξοικονομισω κανα 50€ τουλαχιστον ή οχι (ζελατινα το παιχνιδι στο switch δεν το χω ανοιξει)

 

Τρωγομαι γμτ να δω φορητο πως θα ναι

 

Μεγειά. 3 ώρες είναι σταγόνα στον ωκεανό. Τώρα που ξέρεις τι κάνεις, αυτά θα τα τρέξεις όλα σε ένα μισάωρο.

Αν έχεις σκοπό να το κάψεις, θα έλεγα να το παίξεις στο switch. Εδω που τα λέμε είναι και ο μόνος λόγος για να έχεις την κονσόλα που μόλις πήρες. Εκτος αν το πήρες για το 1-2 switch :P

 

Όσο σκέφτομαι οτι το save θα χαθεί με το wiiu.. Cloud saves too hard.

 

Ωρε που πάω με 5 καρδιές στο 1 divine beast.

 

Άνετα είσαι. Κάνε και ένα rest πριν το fight και δε θα έχεις πρόβλημα. Απλά μαγείρεψε αρκετό πράγμα για να μην ξεμείνεις. Το πρώτο beast βγαίνει κατα βάση με runes και είναι περισσότερο εισαγωγικό. Πίστεψε με και 15 καρδιές να έχεις, το oneshot θα το φάς αν το παίξεις άτσαλα. Γενικά το oneshot το παιχνίδι το έχει ψωμοτύρι. Ιδιαίτερα αν ξεφύγεις λίγο σε πιο απρόσιτες περιοχές και πετύχεις πιο "εξωτικούς" εχθρούς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ περιμένοντας ακόμα να μου έρθει το παιχνίδι από Γαλλία, σκέφτομαι σοβαρά να το παίξω στο Wii U τελικά, κάνοντας undub το παιχνίδι και παίζοντάς το με japanese voices και αγγλικούς υπότιτλους... Νομίζω αξίζει τον κόπο. Συν ότι θα εγκαταστήσω το dlc στη μαύρη και θα γλυτώσω 20 ευρώπουλα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο Wii U γίνεται πλέον με hack να βάλεις τα voice αρχεία της ιαπωνικής έκδοσης στην ευρωπαϊκή και να παίζεις με japanese voice και αγγλικούς υπιτίτλους ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το stone golem το έχει φάει κανείς στην αρχή? Εχω καμια τύχη να του την πέσω?

Και προσπαθώ να βρω τρόπο να κατεβάσω την πόρτα από μια παλτφόρμα σε ένα δέντρο που βρίσκετε κοντά στο shrine με τα χιόνα στην αρχική περιοχή. Εχει και ένα ποτάμι εκεί κοντα αν θυμάται κανείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το stone golem το έχει φάει κανείς στην αρχή? Εχω καμια τύχη να του την πέσω?

Και προσπαθώ να βρω τρόπο να κατεβάσω την πόρτα από μια παλτφόρμα σε ένα δέντρο που βρίσκετε κοντά στο shrine με τα χιόνα στην αρχική περιοχή. Εχει και ένα ποτάμι εκεί κοντα αν θυμάται κανείς.

 

 

στην αρχη με πεδεψε πολυ το γκολεμ και το παρατησα..μολις πηρα ομως λιγο καλητερα οπλα και 1-2 καρδιες παραπανω κατεβηκε ευκολα..για την πορτα δεν θυμαμε..αλλα μαλλον θα θες τον μαγνητη..μαλλον δεν τον εχεις παρει ακομα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...