Προς το περιεχόμενο

The Legend of Zelda: Breath of the Wild [Wii U][Switch]


Deghinsea

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

 

στην αρχη με πεδεψε πολυ το γκολεμ και το παρατησα..μολις πηρα ομως λιγο καλητερα οπλα και 1-2 καρδιες παραπανω κατεβηκε ευκολα..για την πορτα δεν θυμαμε..αλλα μαλλον θα θες τον μαγνητη..μαλλον δεν τον εχεις παρει ακομα.

 

 

 

δεν είναι αυτό :P ήδη το δοκίμασα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

Το stone golem (το απλο) ειναι το μονο mini boss που βγαινει ευκολα στην αρχη του παιχνιδιου.

Σκαρφαλωνεις στην πλατη του οποτε βρεις την ευκαιρια και βαρας το gem. Ειναι πολυ ευκολο αν εχεις ενα καλο spear. Αλλιως θελεις προσοχη και ταρζανιες. Να σου πω την αληθεια τα rewards του δεν αξιζουν τρομερα τον κοπο στο early game αλλα εχει την πλακα του.

Αυτα που θα ελεγα να μην πλησιασετε καν μεχρι να παρετε καποια καλα στατς και το sword, ειναι τα lynel. Ειναι σιγουρα οι πιο δυσκολοι εχθροι στο παιχνιδι.

Btw για καποιον που ρωτουσε πιο πριν για το sword, δεν σπαει αλλα εχει cooldown 10 λεπτα. Εχει καλο durability μεχρι να μπει σε cd και δεν κανει και τεραστια διαφορα σε σχεση με αλλα οπλα οποτε δεν ειναι προβλημα. Ειναι καλο mechanic.



Λεγοντας mechanic, αυτο με το durability ειναι πανεξυπνη ιδεα. Μέχρι τωρα εχω χρησιμοποιησει δεκαδες οπλα, οπου το καθενα παιζει διαφορετικα και εχει διαφορετικές ιδιότητες. Αυτο δεν υπηρχε περιπτωση να το κανω χωρις το durability. Τα όπλα και τα weapon effects παιζουν μεγαλο ρολο σε ολες τις εκφανσεις του παιχνιδιου. Χωρις το "σπασιμο" θα μεναμε με το καλυτερο statstick. Τωρα σε αναγκαζει να δοκιμασεις ολα τα playstyle και προσωπικα εχω περάσει φασεις με διαφορα "αγαπημενα" οπλα.

chek2fire αν θες βγαλε μια φωτο το μερος που λες. Το πιο πιθανο ειναι να πρεπει να καψεις την πλατφορμα με ενα fire arrow /torch η να κατεβασεις την πορτα με το magnesis.

Επεξ/σία από klainmaingr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι την θες και εσυ την πορτα? κολλημα εφαγες??χαχαχα ανατιναξε την :P βαλτης μπαλονι φουσκοτο μηπως την σηκωσει xD


αυτος που μου την εσπασε πολυ και εφυγα τρεχοντας μακρια του ριχνοντας μαυρη πετρα πισω ηταν καποιος κενταυρος...ρε τον φουστη με τσακισε.


παντος ειναι καποιες ωρες της ημερας που οντως δεν βλεπεις καλα και σου την δινει λιγο. ειναι λες και εχει ομιχλη..γιατι δεν εφτιαξαν μια πιο καθαρη εικονα?αυξανονται οι απαιτησεις με μια πιο καθαρη εικονα η για καποιο αλλο λογο?

 

https://www.youtube.com/watch?v=sLMb1iTIdHU

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το stone golem (το απλο) ειναι το μονο mini boss που βγαινει ευκολα στην αρχη του παιχνιδιου.

 

Σκαρφαλωνεις στην πλατη του οποτε βρεις την ευκαιρια και βαρας το gem. Ειναι πολυ ευκολο αν εχεις ενα καλο spear. Αλλιως θελεις προσοχη και ταρζανιες. Να σου πω την αληθεια τα rewards του δεν αξιζουν τρομερα τον κοπο στο early game αλλα εχει την πλακα του.

 

Αυτα που θα ελεγα να μην πλησιασετε καν μεχρι να παρετε καποια καλα στατς και το sword, ειναι τα lynel. Ειναι σιγουρα οι πιο δυσκολοι εχθροι στο παιχνιδι.

 

Btw για καποιον που ρωτουσε πιο πριν για το sword, δεν σπαει αλλα εχει cooldown 10 λεπτα. Εχει καλο durability μεχρι να μπει σε cd και δεν κανει και τεραστια διαφορα σε σχεση με αλλα οπλα οποτε δεν ειναι προβλημα. Ειναι καλο mechanic.

 

Λεγοντας mechanic, αυτο με το durability ειναι πανεξυπνη ιδεα. Μέχρι τωρα εχω χρησιμοποιησει δεκαδες οπλα, οπου το καθενα παιζει διαφορετικα και εχει διαφορετικές ιδιότητες. Αυτο δεν υπηρχε περιπτωση να το κανω χωρις το durability. Τα όπλα και τα weapon effects παιζουν μεγαλο ρολο σε ολες τις εκφανσεις του παιχνιδιου. Χωρις το "σπασιμο" θα μεναμε με το καλυτερο statstick. Τωρα σε αναγκαζει να δοκιμασεις ολα τα playstyle και προσωπικα εχω περάσει φασεις με διαφορα "αγαπημενα" οπλα.

 

chek2fire αν θες βγαλε μια φωτο το μερος που λες. Το πιο πιθανο ειναι να πρεπει να καψεις την πλατφορμα με ενα fire arrow /torch η να κατεβασεις την πορτα με το magnesis.

 

χμ το fire arrow όντος δεν το σκέφτηκα. Το δοκιμάζω asap :) και αν δεν πετύχει βάζω pic.

τι την θες και εσυ την πορτα? κολλημα εφαγες??χαχαχα ανατιναξε την :P βαλτης μπαλονι φουσκοτο μηπως την σηκωσει xD

 

 

απλά γενικά μου έχει κολλήσει να βρω την λύση :P και για την ιστορία έχω δοκιμάσει και να την ανατινάξω :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια εγω πηρα used την κονσολα κ το zelda

 

Το παιχνιδι ο προηγουμενος χρηστης μου το δωσε σφραγισμενο αλλα το χει παρει απο γαλλικο amazon

 

Το παιχνιδι εχει γαλλικο οπισθοφιλο...

 

Μπορω να αλλαξω γλωσσα στο παιχνιδι στα αγγλικα κ να βαλω κ αγγλικους υποτιτλους??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Παιδια εγω πηρα used την κονσολα κ το zelda

 

Το παιχνιδι ο προηγουμενος χρηστης μου το δωσε σφραγισμενο αλλα το χει παρει απο γαλλικο amazon

 

Το παιχνιδι εχει γαλλικο οπισθοφιλο...

 

Μπορω να αλλαξω γλωσσα στο παιχνιδι στα αγγλικα κ να βαλω κ αγγλικους υποτιτλους??

 

Κι εγώ που το πήρα από Ελλάδα, στα γαλλικά είναι το οπισθόφυλλο. Στα αγγλικά παίζω όμως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ούτε καν manual. Μεγάλοι τσίπηδες.

 

Εμείς που το πήραμε στο U δεν τσίπιασαν. Πολύ περίεργο στο ένα κουτί να βάλουν τα manual και τα διαφημιστικά τους και στο άλλο να έχει μόνο το cartridge. Αυτά είναι χαζά πράγματα και για παιχνίδι όπως το Zelda απλά απαράδεκτα. Καταλαβαίνω ότι θες να σπρώξεις τις special εκδόσεις αλλά τόσο γυμνή φυσική μορφή δεν περίμενα στο switch. Είναι ένα βήμα παραπάνω από το να σου έχει απλά έναν κωδικό για να κατεβάσεις το παιχνίδι. Θες 60-70 ευρώ κύριε; Ε βάλε και κάτι μέσα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι νεα μοδα που απο οτι φαινεται η N πηρε απο την Sony με τα εσωτερικα εξωφυλλα. Εδω και στο bomberman που το manual ειναι στην ουσια το πισω εξωφυλλο

https://www.youtube.com/watch?v=bDdC5cW8MAE

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι νεα μοδα που απο οτι φαινεται η N πηρε απο την Sony με τα εσωτερικα εξωφυλλα. Εδω και στο bomberman που το manual ειναι στην ουσια το πισω εξωφυλλο

 

Καλά το ασπρόμαυρο οπισθόφυλλο στο Bomberman R χτυπάει άσχημα. Υπάρχει πρόσβαση σε ψηφιακό manual του BoW για τους κατόχους του Switch όπως αντίστοιχα στο WiiU;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Καταλαβαίνω ότι θες να σπρώξεις τις special εκδόσεις αλλά τόσο γυμνή φυσική μορφή δεν περίμενα στο switch.

Ενημερωτικά, την limited πήρα και δεν είχε manual.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά προσέξτε μόνο λίγο με τα spoilers, γιατί σας ξεφεύγουν κάποια πράγματα (μάχες με bosses κλπ).

 

My bad. Είναι σχετικά minor spawn στην αρχή του παιχνιδιού, αλλα έβαλα spoiler όπως και να'χει για να μη χαλάσει η εμπειρία σε κανέναν. Sorry.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...