Προς το περιεχόμενο

The Legend of Zelda: Breath of the Wild [Wii U][Switch]


Deghinsea

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σχετικα με την μουσικη του botw που ναι εχετε δικιο δεν εχει κατι επικο-memorable σε σχεση με τα προηγουμενα παιχνιδια της σειρας,λογου της φυσης του παιχνιδιου θεωρω πως ηταν τελεια.Δειτε και το παρακατω video που τα εξηγει καλυτερα.

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχω καταλάβει γιατι η πλειοψηφία θεωρεί πως μουσικά υστερούσε στο BOTW. Ισως λόγω του τεράστιου μεγέθους του παιχνιδιού να χανόταν, όμως όπως το βίντεο αναφέρει έχει γίνει απίστευτη δουλειά σε όλα τα επίπεδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Vagosman είπε

Δεν εχω καταλάβει γιατι η πλειοψηφία θεωρεί πως μουσικά υστερούσε στο BOTW. Ισως λόγω του τεράστιου μεγέθους του παιχνιδιού να χανόταν, όμως όπως το βίντεο αναφέρει έχει γίνει απίστευτη δουλειά σε όλα τα επίπεδα.

Ίσως άμα είχες παίξει games όπως Dark Souls, Witcher 3, Ghost of Tsushima, etc να ήταν πιο εύκολο να καταλάβεις. Το game προτίμησε να σε αφήνει χωρίς μουσική σε πολλές φάσεις, το οποιο δεν με ενοχλεί και στα bosses η μουσική ήταν λίγο πολύ ίδια, το οποιο με ενόχλησε κάπως. Από το video παραπάνω θεωρώ ότι ήταν επιλογή τους και όχι ότι δεν είχαν το budget για κάτι άλλο. Παρόλα αυτά το sound design ήταν άψογο οποτε ισορροπεί για μένα την έλλειψη από memorable κομμάτια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Ξεκίνησα και εγώ την παιχνιδάρα..Φεύγω όπως είμαι για kakariko και απλά στην διαδρομή ότι tower βρίσκω και shrines τα επισκέπτομαι ή να κάνω ένα καλό σκαναρισμα πριν πάω στις κύριες αποστολές?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα ξεκινα να πηγαινεις προς kakariko και εννοειται οτι βλεπεις στην πορεια που σου τραβαει το ενδιαφερον πας προς τα εκει.Απλα κανεις οτι θελεις.Αυτη ειναι η μαγεια του παιχνιδιου.Καλο λιωσιμο!!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, giannisag17 είπε

Ξεκίνησα και εγώ την παιχνιδάρα..Φεύγω όπως είμαι για kakariko και απλά στην διαδρομή ότι tower βρίσκω και shrines τα επισκέπτομαι ή να κάνω ένα καλό σκαναρισμα πριν πάω στις κύριες αποστολές?

Οπως σε γεμιζει και σου αρεσει καλυτερα. Ειμαι προς τα μεσα του παιχνιδιου (νομιζω) και κανω κατι αναμικτο αναμεσα στα δυο που λες εσυ.

Κανω ενα main mission και υστερα περιπλανιεμαι στον κοσμο μεχρι να ψιλοκουραστω και να ξαναπαω σε ενα main mission.

Yπεροχο παιχνιδι παντως.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πριν καιρό είπα να το ξεκινήσω δεύτερη φορά με άλλο account και δεν μπορούσα να ξεκλειδώσω περα από την πρώτη περιοχή. Το παράτησα και γύρισα στο main account ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
  • Moderators

Eνταξει μολις χθες το τελειωσα. Τι να πω για το συγκεκριμενο παιχνιδι, ηταν μια τρομερη εμπειρια. Ανυπομονω (εγω και τοσος αλλος κοσμος προφανως 😛) για το BOTW2! 

Το μονο που με "χαλασε" στο τελος ειναι που δεν σε αφηνει οταν το τελειωσεις να περιηγηθεις κι αλλο στον κοσμο του ελευθερα, παρα σε πεταει στο τελευταιο Save πριν τον Ganon. Που οκ, μικρο το κακο θα μου πεις, αφου αν θελεις φευγεις απο κει και κανεις πλεον ο,τι θες, αλλα δεν θα με ενοχλουσε να ειχα και το Light Bow πωστολενε, αλλα τελος παντων.

Ερωτηση: Φαινεται καπου ποσες Shrines μου απομενουν ή πρεπει να το παω στην τυχη?

EDIT: Τι γνωμη εχουμε για το dlc? Το παιρνω?

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 minutes ago, stormrain said:

Eνταξει μολις χθες το τελειωσα. Τι να πω για το συγκεκριμενο παιχνιδι, ηταν μια τρομερη εμπειρια. Ανυπομονω (εγω και τοσος αλλος κοσμος προφανως 😛) για το BOTW2! 

Το μονο που με "χαλασε" στο τελος ειναι που δεν σε αφηνει οταν το τελειωσεις να περιηγηθεις κι αλλο στον κοσμο του ελευθερα, παρα σε πεταει στο τελευταιο Save πριν τον Ganon. Που οκ, μικρο το κακο θα μου πεις, αφου αν θελεις φευγεις απο κει και κανεις πλεον ο,τι θες, αλλα δεν θα με ενοχλουσε να ειχα και το Light Bow πωστολενε, αλλα τελος παντων.

Ερωτηση: Φαινεται καπου ποσες Shrines μου απομενουν ή πρεπει να το παω στην τυχη?

EDIT: Τι γνωμη εχουμε για το dlc? Το παιρνω?

Απ'οτι θυμαμαι οχι δεν φαινεται καπου.Συνολικα ειναι 120 παντως.Βαλε το shrine detector και απλα εξερευνησε οσο θες.

Οσο αφορα το dlc εχει επιλογη για hard mode,τραγικο που το βαλανε σε paid dlc,αλλα προσοχη σβηνει το τωρινο σου save file.Τουλαχιστον ετσι ηταν οταν το ειχα παρει,δεν ξερω αν αλλαξε.

Επισης προσθετει ενα επιπλεον "divine beast" του link .

Δεν ξερω αν οντως αξιζει.Θυμαμαι οτι ειχα περασει ωραια αλλα δεν ξετρελαθηκα οταν το τελειωσα.

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, stormrain είπε

Eνταξει μολις χθες το τελειωσα. Τι να πω για το συγκεκριμενο παιχνιδι, ηταν μια τρομερη εμπειρια. Ανυπομονω (εγω και τοσος αλλος κοσμος προφανως 😛) για το BOTW2! 

Το μονο που με "χαλασε" στο τελος ειναι που δεν σε αφηνει οταν το τελειωσεις να περιηγηθεις κι αλλο στον κοσμο του ελευθερα, παρα σε πεταει στο τελευταιο Save πριν τον Ganon. Που οκ, μικρο το κακο θα μου πεις, αφου αν θελεις φευγεις απο κει και κανεις πλεον ο,τι θες, αλλα δεν θα με ενοχλουσε να ειχα και το Light Bow πωστολενε, αλλα τελος παντων.

Ερωτηση: Φαινεται καπου ποσες Shrines μου απομενουν ή πρεπει να το παω στην τυχη?

EDIT: Τι γνωμη εχουμε για το dlc? Το παιρνω?

Μαζι το τελειωσαμε σχεδον.

Σαββατο βραδυ και αφου ειχα περασει απειρες ωρες να γυριζω ολο τον κοσμο του παιχνιδιου, σκεφτομαι "δεν παει αλλο" παω να περασω το τελευταιο divine beast και να παω στο καστρο να ριξω τον Ganon. Ε λοιπον επαιζα μεχρι τις πεντε το πρωι.

Συμφωνω απολυτα σε ολα μαζι σου. ΠΑΙ-ΧΝΙ-ΔΑ-ΡΑ. Απο τα καλυτερα παιχνιδια που εχω παιξει ποτε. Εδωσε αλλο νοημα στο τι σημαινει open world παιχνιδι. Ποσο οργανικα γινονται ολα, ποσα πραγματα ανακαλυπτεις συνεχως, ποση ποικιλια υπαρχει, ποσο ομορφος ειναι ο κοσμος, ποσο ομορφα παιζει με τα στοιχεια της φυσης, με την φυσικη, την βαρυτητα.

Θα ηθελα κι εγω αυτο που λες, δηλαδη να μπορεις να συνεχισεις το παιχνιδι μετα τη νικη σου. Βεβαια εκει θα "εμπλεκε" λιγο με το τι θα γινοταν με τους εχθρους. Εφοσον κερδισες τον Ganon πως θα μπορουσε να συνεχιστει το παιχνιδι με τους "κακους" να συνεχιζουν να υπαρχουν; Λεπτομερεια βεβαια.

Το boss αν εχεις κερδισει ολα τα divine beasts και εχεις αρκετο health γινεται υπερβολικα ευκολο. Θα το ηθελα ενα κλικ πιο δυσκολο, αλλα κι αυτο λεπτομερεια σε σχεση με αυτο που επαιξα.

Δεν ξερω ποσες ωρες εχω παιξει. Ειμαι σιγουρος πανω απο 200 και δεν υπηρξε ουτε δευτερολεπτο που να βαρεθηκα. Το παιχνιδι ηταν σκετη μαγεια, αν ηξερα τι θα επαιζα θα ειχα παρει switch πολυ νωριτερα. Αναμενω το δευτερο μερος σαν τρελος.

Για τα shrines που λες, εμενα καποια στιγμη (δεν θυμαμαι ποτε, ισως αφου το τερματισα), μου βγαζει στα Shrine Quests ποσα μου μενουν, οπως επισης και στα side quests το ιδιο. Πιθανον ομως αφορα μονο shrine quest οχι συνολικα τα shrines.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δηλαδη σε σχεση με αλλα open world παιχνιδια, πως ειναι απο διαρκεια? Σκεφτομαι δηλαδη οτι αν εχω χαλασει 200-300 ωρες σε παιχνιδια οπως valhalla, witcher και tales of arise (που δεν ειναι open world) , θα γραψει το κοντερ παλι... 

Επεξ/σία από gtsoui
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, gtsoui είπε

Δηλαδη σε σχεση με αλλα open world παιχνιδια, πως ειναι απο διαρκεια? Σκεφτομαι δηλαδη οτι αν εχω χαλασει 200-300 ωρες σε παιχνιδια οπως valhalla, witcher και tales of arise (που δεν ειναι open world) , θα γραψει το κοντερ παλι... 

Αναλογα.Εγω προσωπικα εχω γραψει κοντα στις 300 ωρες.Το μεγαλο selling point του παιχνιδιου ειναι ο κοσμος του και ποσο θα σε απορροφησει.Story wise υστερει λογικα σε σχεση με αυτα που αναφερεις(δεν τα εχω παιξει προσωπικα) αλλα ο κοσμος του και ποσο θα χαθεις μεσα του ειναι απιστευτα.Αν εισαι κατοχος switch δεν νοειται να μην εχεις το botw.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...
1 ώρα πριν, broxopios είπε

Επαναφέρω το θέμα ύστερα από 2 χρόνια περίπου. Το trial of the Sword υπάρχει μόνο σε DLC ή μπορούμε να πάρουμε το σπαθί και χωρίς αυτό; 

Χρειάζεσαι το dlc για το trials

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...