Προς το περιεχόμενο

The Legend of Zelda: Breath of the Wild [Wii U][Switch]


Deghinsea

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είναι ακριβούτσικα διότι τα catridges του Switch είναι φτιαγμένα με ένα υλικό που άμα τα γλύψεις,  είναι θαύμα γεύση. Premium stuff.:P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
50 minutes ago, Ren_of_Heavens said:

Είναι ακριβούτσικα διότι τα catridges του Switch είναι φτιαγμένα με ένα υλικό που άμα τα γλύψεις,  είναι θαύμα γεύση. Premium stuff.:P

Διάβασα ότι ανάλογα το game διαφέρει και η γεύση.

Το BotW που δοκίμασα έχει γεύση γαλακτομπούρεκο.

Επεξ/σία από Malthador
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Malthador είπε

Διάβασα ότι ανάλογα το game διαφέρει και η γεύση.

Το BotW που δοκίμασα έχει γεύση γαλακτομπούρεκο.

Ξέρετε αν κυκλοφορούν χωρις γλουτένη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τέλος και από μένα το Zelda: Breath of the Wild, μία οδύσσεια που ξεκίνησε πρίν από ένα χρόνο περίπου και ολοκληρώθηκε κυριολεκτικά στο πόδι, με μισάωρα ως επι το πλείστον και στην καλύτερη μιάς ώρας sessions.

Έβγαλα ένα σεβαστό κομμάτι του χάρτη, προσπαθώντας να κάνω όσα περισσότερα μπορώ. Εξερευνούσα το νότιο κεντρικό κομμάτι, έχοντας μόνο το κομμάτι στα δεξιά του ανεξερεύνητο, όταν και προέκυψε η ολοκλήρωση όλων των χαμένων αναμνήσεων. Σε εκείνη τη φάση το παιχνίδι ήταν σαν να με έσπρωξε τη πλάτη για να πάω στο κάστρο και να δώσω την τελική μάχη.

Με πανοπλίες μαξαρισμένες και φαγητά +25 καρδιών η τελική μάχη ήταν γελοιωδώς εύκολη. Βέβαια αυτό είναι και η επιβράβευση για τον κόπο που έκανες να απελευθερώσεις τα Divine Beasts, να μαξάρεις τις πανοπλίες σου, να  βρείς σπαθί και πανοπλία. Απλώς η ευκολία της μάχης, σε συνδυασμό με τα λιτά ending cutscenes, μου άφησε μιά γλυκόπικρη γεύση.

Η προσωπική μου άποψη είναι ότι το παιχνίδι διψούσε για περισσότερη ιστορία και ουσιαστικά subquests. Είναι τεράστιο επίτευγμα να φτιάξεις έναν τόσο απίστευτα τεράστιο χάρτη, με ποικίλες και πανέμορφες τοποθεσίες , και να σε κάνει να τον εξερευνήσεις για χάρη της εξερεύνησης. Είμαι βέβαιος ότι στις επόμενες ημέρες θα ξαναβάλω το παιχνίδι για να εξερευνήσω τα κομμάτια του χάρτη που δεν είδα ακόμη.

 

  • Like 4
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε μια φάση θυμάμαι εξερευνουσα ψηλά σε ένα σημείο χωρίς ιδιαίτερο λόγο. Απλά ήθελα να δω που τελειώνει ο χάρτης. Έφτασα λοιπόν στο τέλος, τέρμα άκρη στην μέση του πουθενά. Δεν υπήρχε τίποτα ούτε εχθροί ούτε δένδρα μόνο βράχια. Βράχια και επάνω να σκαρφαλώνουν άγρια κατσίκια.... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, panther_512 είπε

Τέλος και από μένα το Zelda: Breath of the Wild, μία οδύσσεια που ξεκίνησε πρίν από ένα χρόνο περίπου και ολοκληρώθηκε κυριολεκτικά στο πόδι, με μισάωρα ως επι το πλείστον και στην καλύτερη μιάς ώρας sessions.

Έβγαλα ένα σεβαστό κομμάτι του χάρτη, προσπαθώντας να κάνω όσα περισσότερα μπορώ. Εξερευνούσα το νότιο κεντρικό κομμάτι, έχοντας μόνο το κομμάτι στα δεξιά του ανεξερεύνητο, όταν και προέκυψε η ολοκλήρωση όλων των χαμένων αναμνήσεων. Σε εκείνη τη φάση το παιχνίδι ήταν σαν να με έσπρωξε τη πλάτη για να πάω στο κάστρο και να δώσω την τελική μάχη.

Με πανοπλίες μαξαρισμένες και φαγητά +25 καρδιών η τελική μάχη ήταν γελοιωδώς εύκολη. Βέβαια αυτό είναι και η επιβράβευση για τον κόπο που έκανες να απελευθερώσεις τα Divine Beasts, να μαξάρεις τις πανοπλίες σου, να  βρείς σπαθί και πανοπλία. Απλώς η ευκολία της μάχης, σε συνδυασμό με τα λιτά ending cutscenes, μου άφησε μιά γλυκόπικρη γεύση.

Η προσωπική μου άποψη είναι ότι το παιχνίδι διψούσε για περισσότερη ιστορία και ουσιαστικά subquests. Είναι τεράστιο επίτευγμα να φτιάξεις έναν τόσο απίστευτα τεράστιο χάρτη, με ποικίλες και πανέμορφες τοποθεσίες , και να σε κάνει να τον εξερευνήσεις για χάρη της εξερεύνησης. Είμαι βέβαιος ότι στις επόμενες ημέρες θα ξαναβάλω το παιχνίδι για να εξερευνήσω τα κομμάτια του χάρτη που δεν είδα ακόμη.

Το πας αλλη μια καπάκι σε master mode

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ το έχω αφήσει στην μέση. Βασικά δεν ακολοθουσα τα κουεστ απλά μου άρεσε να γυρίζω. Δεν έχω χρόνο για αυτό το άφησα, δουλειά, σπίτι, παιδί και σχολείο τώρα, δεν φτάνουν οι ώρες. Θα το ξαναπιάσω όμως και απλά θα γυρνάω , το γουστάρω αυτό....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παιχνίδι έχει μόνο ένα ας το πούμε dungeon, και αυτό είναι το κάστρο, αν φυσικά μπεις στη διαδικασία να το εξερευνήσεις.

Τα shrines είναι συλλογή από super mini puzzles.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κάστρο είναι φοβερό σαν lvl design. Απο τα υπόγεια λιμάνια του, μέχρι τις φυλακές κτλ.

Τα divine beasts ναι μεν ειναι μικρά αλλα σχετικά σύνθετα οπως δουλεύεις σε όλες τις διαστάσεις.

Στο dlc εχει ακόμα μερικά επίπεδα ψαγμένα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

100+ ώρες και θυμήθηκα πως ήταν να παίζεις video games σα να είσαι 12 χρονών και πάλι. *** την Nintendo την παράτησα μετά το SNES (αφού πια είχα PC) και δεν έπρεπε. Και κακώς δεν πήρα το Switch at launch. Τώρα έχω catalog που θέλω να παίξω και το BotW δεν τελειώνει ***

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...