Προς το περιεχόμενο

The Legend of Zelda: Breath of the Wild [Wii U][Switch]


Deghinsea

Προτεινόμενες αναρτήσεις

23 ώρες πριν, stormrain είπε

Thanks guys για τα tips! Κατεβαζω και το Breath Companion και ειμαι gg :D

@Vagosman πλακα πλακα εχω βρει τελειως στην τυχη καμια δεκαρια Koroks με αυτην ακριβως την προσεγγιση!!

καλά τα koroks είναι απίθανο να τα βρεις όλα. Είναι πάρα πολλά μέσα στο game. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
1 λεπτό πριν, chek2fire είπε

καλά τα koroks είναι απίθανο να τα βρεις όλα. Είναι πάρα πολλά μέσα στο game. 

Αυτο που με απασχολει προς το παρον ειναι να βρω το Korok Forestπωστολενε για να παω να ανταλλαξω μερικα μπας και διευρυνω τα weapon slots γιατι ολο πρεπει να επιλεγω τι να κρατησω και δε λεει :D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, stormrain είπε

Αυτο που με απασχολει προς το παρον ειναι να βρω το Korok Forestπωστολενε για να παω να ανταλλαξω μερικα μπας και διευρυνω τα weapon slots γιατι ολο πρεπει να επιλεγω τι να κρατησω και δε λεει :D

 

εγώ άργησα να πάω εκεί. είναι και λίγο μεγαλύτερο level γενικά η περιοχή και το quest που σου δίνει

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...

Guys kana spoiler free tip για beginner? Μόλις άνοιξα και το τέταρτο shrine και ο old fart μου έδωσε ραντεβού εκεί που ενώνονται τα shrines.

Αν και είμαι στην αρχή ακόμα, μου έκανε μεγάλη εντύπωση που μπορείς να σκαρφαλώσεις σχεδόν στα πάντα. Το durability μονο μου φαίνεται λίγο ανούσιο προς το παρόν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Guys kana spoiler free tip για beginner? Μόλις άνοιξα και το τέταρτο shrine και ο old fart μου έδωσε ραντεβού εκεί που ενώνονται τα shrines.

Αν και είμαι στην αρχή ακόμα, μου έκανε μεγάλη εντύπωση που μπορείς να σκαρφαλώσεις σχεδόν στα πάντα. Το durability μονο μου φαίνεται λίγο ανούσιο προς το παρόν.

Εξερεύνησε! Εξερεύνησε όσο μπορείς μέχρι να χαθείς στο κόσμο του! Μην βιάζεσαι να προχωρήσεις το στορι! Πήγαινε σε οποίο shrine βλέπεις μπροστά σου η καντα mark στο map για να πας αργότερα,κυρίως από τα ψηλά tower! Στην αρχή απέφευγε τα lynels και τα guardians γιατί δεν θα έχεις πολύ τύχη μαζί τους! Σήκωνε ότι πέτρα βρεις,πήγαινε στις ψηλότερες κορυφές,και γενικά ότι σου φαίνεται παράξενο εξερεύνησε το γιατί πιθανότητα θα βρίσκεται ένα korok seed τα οποία χρειάζεσαι εξίσου πολύ για να μεγαλώσεις το inventory σου!

Όσο για το durability μην σε απασχολεί καθόλου! Όσο προχωράς το παιχνίδι θα σου δίνει αρκετά όπλα που δεν θα ξερεις τι να τα κανεις! Αυτά και καλό κάψιμο! Εμένα μου έφαγε 4 μήνες το παιχνίδι αλλά δεν έπαιζα και πολύ λόγο χρονου! Αλλά μου κράτησε πολύ καλή συντροφιά! 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Τα DLC αντικείμενα και τα λοιπά είναι για πιο μετά σωστά? Υποθέτω άμα παω να τα βρω θα φάω το ξύλο της αρκούδας?

 

Η αλήθεια είναι πως τα περισσότερα ναι θα τα βρεις πολύ αργότερα στο παιχνίδι! Θα σου συμβούλευα όμως να τα πάρεις όσο πιο νωρίς μπορείς γιατί μετά θα είναι σχεδόν άχρηστες όλες οι armor διότι δεν παίρνουν upgrade! Είναι μέχρι mid-game! Εκτός από korok mask!

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Καθόμουν στην κορυφή ενός βουνού για πέντε λεπτά προσπαθώντας να αποφασίσω που θα πάω...χάθηκα τελικά. :D

Welcome to the breath of the wild.Ποσες φορες αλλαζα προορισμο καθως εβλεπα κατι ενδιαφερον στην πορεια.Καλο λιωσιμο

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Τέλος και από μένα. Από τις καλύτερες παιχτικές εμπειρίες της ζωής μου. Έδωσε άλλη πνοή και νόημα στον όρο open world. Πας παντού, πολεμάς με διαφορετικούς τρόπους το ίδιο boss, λύνεις τα shrines με διαφορετικό τρόπο. Απίστευτο παιχνίδι! 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, Edel είπε

Τέλος και από μένα. Από τις καλύτερες παιχτικές εμπειρίες της ζωής μου. Έδωσε άλλη πνοή και νόημα στον όρο open world. Πας παντού, πολεμάς με διαφορετικούς τρόπους το ίδιο boss, λύνεις τα shrines με διαφορετικό τρόπο. Απίστευτο παιχνίδι! 

Θα συμφωνήσω, παρόλα αυτά βρήκα το main quest μικρό και όχι ιδιαιτερα ενδιαφέρον. Επίσης θα ήθελα παραπάνω μουσική, είχε κάποια καλά αλλα γενικά τίποτα memorable. Χαλαρά το καλύτερο exploration σε open-world και χαλαρά το καλύτερο gameplay σε open-world.

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Θα συμφωνήσω, παρόλα αυτά βρήκα το main quest μικρό και όχι ιδιαιτερα ενδιαφέρον. Επίσης θα ήθελα παραπάνω μουσική, είχε κάποια καλά αλλα γενικά τίποτα memorable. Χαλαρά το καλύτερο exploration σε open-world και χαλαρά το καλύτερο gameplay σε open-world.

να ναι καλά το spotify που συνόδευε :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...