Προς το περιεχόμενο

The Legend of Zelda: Breath of the Wild [Wii U][Switch]


Deghinsea

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • 2 μήνες μετά...

Προσοχή, spoiler, αποκλειστικά για όσους το έχουν ήδη τελειώσει. Το παιχνίδι είναι απίστευτο πραγματικά. Η ελευθερία κινήσεων που σου προσφέρει είναι εξωπραγματική. Το ότι οι παίκτες έχουν τόσο φαντασία και μυαλό έτσι ώστε να το κάνουν αυτό να δουλέψει είναι τρομακτικό αλλά και αξιοθαύμαστο. 

  • Like 5
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φανταστειται ποσο πιο εντυπωσιακο θα ηταν αν ειχε shortcut για αλλαγη οπλων η quick use items σε στυλ Souls. Αυτο το pause για να χρησιμοποιησει ειναι εκνευριστικοτατο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
  • 4 μήνες μετά...

Αυτός ο Thunderblight Ganon με έχει δυσκολέψει πιο πολύ και από τους Smoogh-Ornstein. Στην τρίτη του επίθεση απλά βγαίνω off, μου ρίχνει την ασπίρα και μετά game over. Btw έχω και το crest από τον ελέφαντα αλλά και πάλι. Ενώ το backflip συνήθως το πετυχαίνω στις πρώτες του επιθέσεις, στις τρίτες δεν το έχω καταφέρει ποτέ. Πανωλεθρία! 😀

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και για μένα ήταν μακράν ο ποιο δύσκολος από όλα τα boss. Εχει ένα σύστημα πάντως, δεν το θυμάμαι τώρα που αν το ακολουθήσεις το βγάζεις σχετικά ποιο εύκολα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 28/9/2020 στις 3:19 ΜΜ, chek2fire είπε

και για μένα ήταν μακράν ο ποιο δύσκολος από όλα τα boss. Εχει ένα σύστημα πάντως, δεν το θυμάμαι τώρα που αν το ακολουθήσεις το βγάζεις σχετικά ποιο εύκολα. 

Το έβγαλα την ίδια μέρα το βραδάκι με τη μία. Είναι κάτι που πιστεύω πως δεν συμβαίνει μόνο σε μένα, να ασχολούμαι με ένα boss για πολύ ώρα, να το αφήνω για την επόμενη μέρα πχ και να το περνάω με τη μία.

Πάντως, το παιχνίδι είναι υπέροχο. Είναι ίσως το μόνο παιχνίδι που έχω παίξει και απολαμβάνω ακόμα και το απλό roaming. Φανταστικός χάρτης με υπέροχα τοπία. Πολλές φορές προτίθεμαι να πάω σε tower και εν τέλει καταλήγω να έχω μπει σε 2-3 shrines, να έχω σπάσει όλα μου τα όπλα και να τα έχω αντικαταστήσει με άλλα μέχρι όντως να φτάσω στο tower. Πολύ όμορφη ambient μουσική επίσης.

Εντάξει, στα shrines έχει γίνει τρομερή δουλειά. Είναι όλα ένα και ένα. Μου αρέσει πολύ το πως έχουν εφαρμόσει τα runes στην επίλυση των γρίφων όπως και στην μηχανή φυσικής έχει γίνει ποιοτικότατη δουλειά. Νιώθεις σε αυτό το game ότι τίποτα δεν είναι scripted. Η bomb ή οι μπάλες θα κάνουν την δουλειά τους σε ένα shrine αν τις δουλέψεις όπως ορίζει η μηχανή φυσικής και όχι αυτοματοποιημένα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, lebron15 είπε

Το έβγαλα την ίδια μέρα το βραδάκι με τη μία. Είναι κάτι που πιστεύω πως δεν συμβαίνει μόνο σε μένα, να ασχολούμαι με ένα boss για πολύ ώρα, να το αφήνω για την επόμενη μέρα πχ και να το περνάω με τη μία.

Πάντως, το παιχνίδι είναι υπέροχο. Είναι ίσως το μόνο παιχνίδι που έχω παίξει και απολαμβάνω ακόμα και το απλό roaming. Φανταστικός χάρτης με υπέροχα τοπία. Πολλές φορές προτίθεμαι να πάω σε tower και εν τέλει καταλήγω να έχω μπει σε 2-3 shrines, να έχω σπάσει όλα μου τα όπλα και να τα έχω αντικαταστήσει με άλλα μέχρι όντως να φτάσω στο tower. Πολύ όμορφη ambient μουσική επίσης.

Εντάξει, στα shrines έχει γίνει τρομερή δουλειά. Είναι όλα ένα και ένα. Μου αρέσει πολύ το πως έχουν εφαρμόσει τα runes στην επίλυση των γρίφων όπως και στην μηχανή φυσικής έχει γίνει ποιοτικότατη δουλειά. Νιώθεις σε αυτό το game ότι τίποτα δεν είναι scripted. Η bomb ή οι μπάλες θα κάνουν την δουλειά τους σε ένα shrine αν τις δουλέψεις όπως ορίζει η μηχανή φυσικής και όχι αυτοματοποιημένα.

ειναι game που έχει μείνει ήδη στην ιστορία του gaming. Είναι από τους τίτλους που σπάνια βγαίνουν αλλά που αφήνουν για πάντα το αποτύπωμα τους. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω τελειωσει το παιχνιδι εδω και περίπου δυο μήνες και θα το χαρακτήριζα  σαν μια εμπειρια πραγματικά ανεπανάληπτη και μοναδική ...ισως ακούγομαι υπερβολικος λιγο αλλα ο κοσμος του παιχνιδιού η χαλαρότητα που μου εβγαζε γενικα ολη η αίσθηση ηταν ανεπανάληπτη ... για να καταλάβετε επειδή η δουλεια μου ειναι πολυ πιεστική και αγχώδης ηταν ότι καλυτερο ο χρόνος που μπορούσα να περνάω μαζι του...ακομα και τωρα που το εχω τελειωσει  παντα μπαίνω όταν βρίσκω ευκαιρία στον κοσμο του για να χαλαρώσω ... 

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, labrosviz said:

Εχω τελειωσει το παιχνιδι εδω και περίπου δυο μήνες και θα το χαρακτήριζα  σαν μια εμπειρια πραγματικά ανεπανάληπτη και μοναδική ...ισως ακούγομαι υπερβολικος λιγο αλλα ο κοσμος του παιχνιδιού η χαλαρότητα που μου εβγαζε γενικα ολη η αίσθηση ηταν ανεπανάληπτη ... για να καταλάβετε επειδή η δουλεια μου ειναι πολυ πιεστική και αγχώδης ηταν ότι καλυτερο ο χρόνος που μπορούσα να περνάω μαζι του...ακομα και τωρα που το εχω τελειωσει  παντα μπαίνω όταν βρίσκω ευκαιρία στον κοσμο του για να χαλαρώσω ... 

Δεν είσαι ο μόνος. Αυτή είναι η διαφορά του με την άψυχη generic-ιλα άλλων open world. Η ατμόσφαιρα του. Χάνεσαι στον κόσμο του και η εξερεύνηση έχει νόημα..... δεν πας από το ένα σημείο στο άλλο ολοκληρώνοντας ψυχαναγκαστικά mission. Switch Pro με BOTW2 και δείχνω άνετα το δάχτυλο στα twins 😛

 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...