Προς το περιεχόμενο

Και η Alicia Keys υπέρ των "phone-free" συναυλιών με το Yondr


Rubenstilchkin

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλή σκέψη αλλά ο εφευρέτης αυτού το εξαρτήματος θα μπορούσε να το σκεφτεί λίγο διαφορετικά. Θα μπορούσε να φτιάξει ένα είδος θήκης η οποία θα καλύπτει μόνο το πίσω μέρος του κινητού στο οποίο βρίσκεται η κάμερα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 89
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Βλεπω κατι σχολια του τυπου " Μπράβο" και " Αν πας σε συναυλια για βιντεοσκοπηση κακως πηγες" κλπ. Το οτι μπορει το κινητό να το θέλω για επείγον τηλεφώνημα εκτακτης ανάγκης, όχι δικιας μου αλλά κάποιου από το σπίτι δεν παίζει; (όσοι έχουν μικρα παιδιά ξέρουν ότι το έκτακτο δεν εχει ώρα). Ξεκολλάτε λίγο με το κινητο=βίντεο πρωτίστως είναι τηλέφωνο.

  • Like 12
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικά θα αποχωρούσα. Και θα ζητούσα και τα λεφτά μου πίσω, εφόσον κάτι τέτοιο δεν αναφέρεται στους όρους του εισιτηρίου. Το τηλέφωνο είναι τηλέφωνο, δεν είναι δυνατόν να μη μπορεί να με βρει ο οποιοσδήποτε μπορεί να με χρειαστεί για να μη προσβληθεί ο τάδε / δείνα καλλιτέχνης. Μπορεί να τύχει το οτιδήποτε. Τραγικοί όσο δε πάει.

  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλεπω κατι σχολια του τυπου " Μπράβο" και " Αν πας σε συναυλια για βιντεοσκοπηση κακως πηγες" κλπ. Το οτι μπορει το κινητό να το θέλω για επείγον τηλεφώνημα εκτακτης ανάγκης, όχι δικιας μου αλλά κάποιου από το σπίτι δεν παίζει; (όσοι έχουν μικρα παιδιά ξέρουν ότι το έκτακτο δεν εχει ώρα). Ξεκολλάτε λίγο με το κινητο=βίντεο πρωτίστως είναι τηλέφωνο.

 

Βγαίνεις έξω από το χώρο της συναυλίας και κάνεις το τηλεφώνημα σου. Έτσι δουλεύει το yondr. Είναι μια θήκη που όσο είσαι στον phone-free χώρο είναι κλειδωμένη. Με το που απομακρύνεσαι ξεκλειδώνει. Εξάλλου, αν καταφέρεις και βγάλεις κλήση σε χώρο με τόσα άτομα μαζεμένα, δε θα μπορείς να ακούσεις έτσι κι αλλιώς.

 

Πάντως μια τέτοια κίνηση είναι βαριά και για τους ίδιους του καλλιτέχνες. Η διαφήμιση που δέχονται από τα posts και τα check-ins είναι αρκετά υπολογίσιμη σε σημείο να παρακινούν οι ίδιοι τον κόσμο να τα κάνει. Επίσης βίντεο της συναυλίας θα υπάρχουν έτσι κι αλλιώς από τα sites/μέσα που καλύπτουν τη συναυλία και πολύ καλύτερης ποιότητας μάλιστα από το βίντεο του καθενός.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλεπω κατι σχολια του τυπου " Μπράβο" και " Αν πας σε συναυλια για βιντεοσκοπηση κακως πηγες" κλπ. Το οτι μπορει το κινητό να το θέλω για επείγον τηλεφώνημα εκτακτης ανάγκης, όχι δικιας μου αλλά κάποιου από το σπίτι δεν παίζει; (όσοι έχουν μικρα παιδιά ξέρουν ότι το έκτακτο δεν εχει ώρα). Ξεκολλάτε λίγο με το κινητο=βίντεο πρωτίστως είναι τηλέφωνο.

 

Φυσικά θα αποχωρούσα. Και θα ζητούσα και τα λεφτά μου πίσω, εφόσον κάτι τέτοιο δεν αναφέρεται στους όρους του εισιτηρίου. Το τηλέφωνο είναι τηλέφωνο, δεν είναι δυνατόν να μη μπορεί να με βρει ο οποιοσδήποτε μπορεί να με χρειαστεί για να μη προσβληθεί ο τάδε / δείνα καλλιτέχνης. Μπορεί να τύχει το οτιδήποτε. Τραγικοί όσο δε πάει.

 

Εχετε απολυτο δικιο και οι δυο σας αλλα οπως ειπα και πιο πανω σχεδον σε ολες τις συναυλιες που εχω παει (και εχω παει σε αρκετες ) το σημα ειναι αφαντο και παντα απευθυνομουν στους σεκιουριταδες και σε οποιον αλλο ηταν υπευθυνος. Τωρα βεβαια τιθεται το θεμα του αμα καποιος θελει να σε βρει τι κανεις. Εκει δεν ξερω τι γινεται! Οπως και να εχει ομως ουτως ή αλλως ειναι δυσκολο να σε βρει καποιος αμα εισαι σε συναυλια.

 

P.S Haldol οταν ειχα παει στον Roger το ελεγε και στο εισητιριο (αμα θυμαμαι καλα) και μας ειχαν ενημερωσει απο πριν για το οτι απαγορευόντουσαν τα κινητα. Υποθετω πως αμα ακολουθησουν την ιδια τακτικη θα μπορει ο καθενας να κρινει αμα μπορει να παει στην συγκεκριμενη συναυλια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικά θα αποχωρούσα. Και θα ζητούσα και τα λεφτά μου πίσω, εφόσον κάτι τέτοιο δεν αναφέρεται στους όρους του εισιτηρίου. Το τηλέφωνο είναι τηλέφωνο, δεν είναι δυνατόν να μη μπορεί να με βρει ο οποιοσδήποτε μπορεί να με χρειαστεί για να μη προσβληθεί ο τάδε / δείνα καλλιτέχνης. Μπορεί να τύχει το οτιδήποτε. Τραγικοί όσο δε πάει.

Σιγά μη δεν αναφέρεται στους όρους αγοράς.

Αλλά και να μην αναφέρεται ρητώς οι δικηγόροι των εταιριών πετάνε ένα "οι όροι αλλάζουν όπως και όποτε γουστάρουμε" και ένα "ο διοργανωτής έχει δικαίωμα να σουτάρει όποιον γουστάρει" και μετά βγάλε άκρη.

Παρόλα αυτά πιθανόν να πάρεις τα λεφτά σου πίσω. Τη βενζίνη, τα διόδια, την ταλαιπωρία και το ξενέρωμα όμως; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τί έγινε χάνουν φράγκα τα λαμόγια??
Κρίμα μωρε να μην μπορεί η Adele να χτίσει επιτέλους το poolbar που ήθελε.....
GoPro στο κεφάλι με κατευθυντικό μικρόφωνο και σε όποιον αρέσει.
Όταν πληρώνω 40 και 60 ευρώ για να πάω σε μία συναυλία που δεν ξέρω αν θα έχω την ευκαιρία να ξαναπάω, θέλω να το έχω να το θυμάμαι.
 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οποιος θελει να βαλει τους οποιουδήποτε είδους κανονες στην συναυλία του ειναι δικαιώμά του ΑΡΚΕΙ... να τους έχει ανακοινώσει και γνωστοποιήσει ΕΓΚΑΙΡΩΣ και ΣΑΦΩΣ (οχι με μικρά γράμματα) στους πελάτες του ΠΡΙΝ την αγορά των εισητηρίων και κατα την την διαρκεια της διαφημισης της συναυλίας του σε ΟΛΑ τα μεσα που αυτή διαφημίζεται.

 

Δικαιωμα του να βαζει απαγορευσεις, υποχρεωση του να μας ενημερωσει πριν αποφασισουμε να παμε στην συναυλια του.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι, δεν την ξερω γιατι ως γνωστο ειμαι ροκας...μαλλον γνωστο για οσους με ξερους και ακουν ποιωτικη μουσικη!

Ακούω από Rock έως και Black Metal συνεπώς μπορώ να έχω άποψη για αυτό που γράφεις. Βγάλε τις παρωπίδες σου φίλε. Με έχουν κουράσει οι "εγωιστές" μεταλλάδες, όπως επίσης σιχαίνομαι και τον εαυτό μου που κάποτε ήταν έτσι.

 

Το επιχείρημά σου "ποιοτική μουσική" είναι λάθος και θα σου πω και γιατί. 1ον η μουσική είναι σαν τα χρώματα. Δεν έχει αντικειμενική άποψη. 2ον και μόνο που δε γνωρίζεις την Alicia Keys, καταλαβαίνω ότι δεν γνωρίζεις ποια είναι η ποιοτική μουσική. Εννοείται ότι η Alicia Keys δεν συγκαταλέγεται στην ποιοτική μουσική, αλλά όσο δεν ξέρεις την Alicia Keys, σημαίνει ότι δεν ψάχνεις τη μουσική γενικά πέρα απο το ροκ και το μέταλ.

 

Δεν σου την λέω, σου δίνω τροφή για σκέψη, και διόρθωσέ με αν θες. Αλλά κάποτε ήμουν ο τύπος που έλεγε "η μεταλ/ροκ είναι αληθνιή μουσική, τα άλλα είναι απλά τραγουδάκια" και ντρέπομαι τώρα που το έλεγα αυτό.

 

Edit: Η μουσική για μένα δεν είναι μια πολύπλοκη παρτιτούρα που χει πέσει πάνω μελέτη μηνών και πρέπει να είναι δύσκολη και να βγει αψεγάδιαστη. Πολύπλοκη παρτιτούρα με αιτία μπορώ να σου γράψω κι εγώ. Μουσική είναι το γενικό αποτέλεσμα. Θεωρείς την ροκ ποιοτική γιατί ακολουθάει τον δρόμο της κλασσικής λογικά. Δεν είναι απόλυτο αυτό όμως. 

  • Like 12
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγα τα αυγα. Εχω παει σε τοσες συναυλιες σε Ελλαδα και εξωτερικο και ποτε μα ποτε δεν εχω χρησιμοποιησει το κινητο μου για κτ περα απο το να κανω καποιο τηλεφωνημα (οταν εχω σημα :P ) ή να βγω φωτογραφια με καποιον καλλιτεχνη.

 

Επιπλεον στον Roger Waters που ειχα παει μας ζητησαν τα κινητα και οτιδηποτε το οποιο μπορουσε να τραβηξει βιντεο και δεν ειχα κανενα θεμα. Αμα ειναι να πηγαινεις σε μια συναυλια για να τραβας βιντεο μαλλον δεν επρεπε να πας in the first place

 

Μάλλον δεν έχεις δει άνθρωπο δίπλα σου να βγάζει βίντεο και να το κάνει απ' ευθείας post.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η πια ρε παιδια? η μαμακα της την ξερει?

Είσαι 29 ετών και δεν έχει πάρει ποτέ το αφτί σου το όνομα Alicia Keys ; Σε σπηλιά μέσα ακούς metal ; δεν έχει καμία σχέση αν ακούς R&B ή όχι, εγώ αντιπαθώ την μουσική των νέγρων, αλλά είπαμε ok σημαντικούς καλλιτέχνες "οφείλουμε" να γνωρίζουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η πια ρε παιδια? η μαμακα της την ξερει?

 

αν σκεφτεις οτι ειναι μια απο τις μεγαλυτερες φωναρες και ο πιο επιτυχημενος RnB καλλιτεχνης των τελευταιων 15 ετων με 10αδες εκατομμυρια πωλησεις σε αλμπουμ και αλλες τοσες σε single και το καθε νεο της album της χαριζει καμποσα grammy, μπορεις να πεις πω ναι, την ξερει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...