Προς το περιεχόμενο

[Γυαλιά Ηλίου] Hawkers - 50% Σε Όλα [ΤΕΛΟΣ]


Themos3

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 583
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Από το αγγλικό δε μπορείς να παραγγείλεις - τουλάχιστον δε βγαζει επιλογή Ελλάδος.

Τα τελευταία που βάλατε είναι στο uk site.

Ναι απλα δεν τα ειχε στο com και για να συνενnοηθουμε για πια λεμε βαλαμε απο uk.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετα την ταχυτατη αποστολη και παραλαβη στην Αθηνα (παραγγελια Κυριακη, παραλαβη Τριτη),

αντιμετωπιζω το εξης γεγονος.

Παρ'οτι κ τα τεσσερα κουτια της παραγγελιας ηταν σφραγισμενα, σ'ενα απο αυτα (Carbon Black · Daylight One), το κουτι περιειχε μονο τ αυτοκολλητα :confused: ..

Εστειλα εμαιηλ εξηγωντας την περιπτωση κ περιμενω απαντηση τους.

 

Θα ενημερωσω αναλογα για την εξελιξη..

για την ιστορια, απαντησαν ζητωντας φωτογραφιες των συσκευασιων για επιβεβαιωση κωδικων κ πιθανη αναντιστοιχια συσκευασιων με μοντελα των γυαλιων.

Τους εστειλα τις φωτογραφιες, αναγνωρισαν το προβλημα κ μεσω του εμπορικου τους τμηματος αναμενω την αποστολη του μοντελου που λειπει.

Η επικοινωνια τους ηταν αμεση κι ευγενικη προς επιβεβαιωση συμφορουμιτη για την εκβαση του θεματος που προεκυψε!.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από το αγγλικό δε μπορείς να παραγγείλεις - τουλάχιστον δε βγαζει επιλογή Ελλάδος.

Τα τελευταία που βάλατε είναι στο uk site.

 

 

Ναι απλα δεν τα ειχε στο com και για να συνενnοηθουμε για πια λεμε βαλαμε απο uk.

δεν τα προλαβα..απλα δεν μπορω να καταλαβω γιατι τα βγαζει διαθεσιμα στο αγγλικο site και οχι στο ευρωπαικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για την ιστορια, απαντησαν ζητωντας φωτογραφιες των συσκευασιων για επιβεβαιωση κωδικων κ πιθανη αναντιστοιχια συσκευασιων με μοντελα των γυαλιων.

Τους εστειλα τις φωτογραφιες, αναγνωρισαν το προβλημα κ μεσω του εμπορικου τους τμηματος αναμενω την αποστολη του μοντελου που λειπει.

Η επικοινωνια τους ηταν αμεση κι ευγενικη προς επιβεβαιωση συμφορουμιτη για την εκβαση του θεματος που προεκυψε!.

Το κουτί που ηταν κενό ειχε την ονομασία του γυαλιού που είχες κανονικα παραγγείλει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κουτί που ηταν κενό ειχε την ονομασία του γυαλιού που είχες κανονικα παραγγείλει?

Ναι,ολα κανονικα (σωστη, σφραγισμενη συσκευασια κ αυτοκολλητα)..

Ελειπε το γυαλι με το σακουλακι προστασιας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να ξεκαθαρισω καποια πραγματα. Οι φακοι τους κανουν αυτο που λενε...ειναι πολωτικοι ισως απο τους καλυτερους που εχω δοκιμασει ποτε και συγκρινω με γυαλια polaroid αλλα και αθλητικες μαρκες ιστιοπλοιας 140-200 ευρω γυαλια. Δεν ξεφλουδιζουν οπως τα rayban με τον καιρο και δεν ειναι ευχαρακτα σχετικα.

 

Τωρα για το κοστος... φανταστειτε ο φακος βγαινει σε επιπεδες επιφανειες και μετα κοβεται με cnc και παιρνει σχημα σε πρεσα εχει ηδη την βαφη και τις ιδιοτητες ...μιλαμε για κοστη 30-50 λεπτα ευρω ο φακος... και μην νομισει καποιος οτι η Luxotica δεν το κανει αυτο !!! Και εκει φθηνα παραγωνται ! Εκτος απο τα κρυσταλινα τα οποια εχουν πιο χρονοβορα διαδικασια. Ο σκελετος ο πλαστικος (ειναι εξαιρετικη ποιοτητα πλαστικου η οποια δεν πολυμεριζεται !!!!) δεν χρειαζεται να πουμε με τι κοστος βγαινει...δεν ειναι δα και επιστημη ρε παιδια. Πουλανε σιγουρα με κερδος 1000-1500 % κερδος... οταν οι "μαρκες" της Luxotica πουλανε με 2-4000%. Η βιομηχανικη παραγωγη αυτα εχει και η παγκοσμιοποιημενη οικονομια αυτα τα ωφελη εχει για τους καταναλωτες...(δεν ξερω για τους εργαζομενους ομως..) .

 

Απλα αν δει καποιος καποια βιντεος "sticker shock : why are glasses so expensive?" θα καταλαβει οτι εργαζεται παρα πολυς κοσμος , υπαρχει τεραστια διαφημιση και ολα αυτα ανεβαζουν το κοστος των γυαλιων σαν Hype... Η hawkers παρεκαμψαν πολλα εξοδα διαφημισης ολα ειναι online εχουν πολυ καλη ποιοτητα και το πραγμα πηγαινει νερακι. Σιγα σιγα κανουν συνεργασιες με σχεδιαστες και συντομα θα εχουν πολυ premium μοντελα με τιμη 80 ευρω.  Αυτα απο ενα case study για την εταιρια...που ειχα ακουσει προσφατα σε αμφιθεατρο.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η έκπτωση ισχύει ακόμα? και αν ναι όσοι έχετε πάρει ποια θα λέγατε οτι έχουν τον πιο σκοτεινό φακό ?


και κάπου διάβασα οτι τα UNCHARTED θα είναι διαθέσιμα απο 10-15 /7 αλλα δεν βλέπω κάτι τέτοιο θα έχω θέμα αν τα παραγγείλω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η έκπτωση ισχύει ακόμα? και αν ναι όσοι έχετε πάρει ποια θα λέγατε οτι έχουν τον πιο σκοτεινό φακό ?

και κάπου διάβασα οτι τα UNCHARTED θα είναι διαθέσιμα απο 10-15 /7 αλλα δεν βλέπω κάτι τέτοιο θα έχω θέμα αν τα παραγγείλω 

https://www.hawkersco.com/products/black-dark-one-x

https://www.hawkersco.com/products/diamond-all-black-classic-x

Αυτά έχουν αρκετά σκοτεινό φακό. βέβαια δεν έχω δοκιμάσει και πολλά μοντέλα απλά από αυτά που πήρα εγώ και κάποιοι φίλοι. Δηλαδή 6 διαφορετικά μοντέλα. η έκπτωση ναι ισχύει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η έκπτωση ισχύει ακόμα? και αν ναι όσοι έχετε πάρει ποια θα λέγατε οτι έχουν τον πιο σκοτεινό φακό ?

και κάπου διάβασα οτι τα UNCHARTED θα είναι διαθέσιμα απο 10-15 /7 αλλα δεν βλέπω κάτι τέτοιο θα έχω θέμα αν τα παραγγείλω 

 

 

Αν θες πολύ σκοτεινό φακό, δε νομίζω οτι θα σε καλύψουν πάντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...