Προς το περιεχόμενο

Φεμινισμός στο Gaming και Social Justice Warriors


Jastonas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

Όχι, με λίγα λόγια λέω ότι κάποια πράγματα από πάντα ήταν λάθος, ο βιασμός για παράδειγμα θα πρέπει μονο να κατακρίνετε & να τιμωρείται, ο μοναδικός τρόπος να δεχτώ τέτοιου είδους συμπεριφορά είναι από κάποιον χαρακτήρα που σίγουρα δεν είναι ο πρωταγωνιστής και σίγουρα θα πληρώσει στην διάρκεια του game. Πολύ απλά τα games γίνονται για διασκέδαση και το να σου προκαλεί κάτι τέτοιο διασκέδαση is just wrong. Πρέπει να υπάρχουν "όρια" ακόμα και στον εικαστικό τομέα or otherwise it is a fuckin jungle. Anyways νομίζω αγγίξαμε τα άκρα του argument, i blame Jastonas :P

 

Ωραία, που βάζεις το «όριο», εσύ προσωπικά;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 371
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Idk tbh. Γενικά είναι και ο τρόπος που παρουσιάζεις κάποια πράγματα φαντάζομαι, δηλαδή η αποστολή στο αεροδρόμιο στο COD συνεχίζει και με ενοχλεί γιατί η αιτια είναι pure fuckin evil, ενώ η αποστολή στο quarantine στο MGS ενώ ήταν πιο gory και personal δεν με ενόχλησε τόσο γιατί παρουσιάστηκε σωστά με σοβαρό λόγο. Οποτε ειλικρινά δεν ξέρω που βάζω "όριο". Εσύ?!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Αρχηγέ μου, εγώ δεν βάζω όριο, εσύ είπες ότι υπάρχουν και όρια. Εμένα δεν με ενοχλεί να δω το οτιδήποτε.

 

Αλλά όπως εσένα σε ενόχλησε το pure evil ή ο βιασμός, άλλος ενοχλείται άμα ζωγραφίζουν τον Μωάμεθ και ο παράλλος άμα φαίνεται η κιλότα της Bayonetta. Αρα δεν μπορούμε ποτέ να βγάλουμε άκρη σχετικά με το «όριο» επομένως ας είναι όλα ελεύθερα και όποιος δεν θέλει, δεν αγοράζει.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χιπστεράδες, SJW, φεμινιστοειδή παντός τύπου είναι ο μεγαλύτερος εχθρός όλων γενικότερα και όχι μόνο του gaming. Απλά τα τελευταία χρόνια πέφτει και στο gaming η βρωμίλα τους καθώς από άλλες πλευρές εξασθενεί η "δύναμη" τους. Το θέμα αυτό έχει πάρει διαστάσεις κυρίως από την απάθεια της πλευράς μας γιατί το θεωρούσαμε κάτι αστείο και προφανώς είχαμε καλύτερα πράγματα να κάνουμε από το να τσιρίζουμε στα φόρα για γελοιότητες. Η φωτό που ανέβασε κάποιος με την λογοκρισία που έφαγαν ορισμένα παιχνίδια προκειμένου να κυκλοφορήσουν στις όχθες μας ξεκινάν από το πολύ αθώο και άκακο ως και το πραγματικά απεχθές. 

 

Θεωρώ όμως ότι πλέον από εδώ και έπειτα σιγά σιγά θα μειώνεται το κακό γιατί έχουμε καταλάβει τι παίζει. Το ζήτημα είναι ότι δεν μπορεί να βρεθεί κάποιος να το κάνει οργανωμένα για να υπάρξει σοβαρό αντίπαλο δέος ενάντια στους φεμιναζί που έχουν κάνει κυριολεκτικά κατάληψη όλα τα μεγάλα μέσα ενημέρωσης και κόβουν και ράβουν βάση του τι θέλουν αυτοί και ποιο θα είναι η πολιτικορεκτούρα κατά τα δικά τους μέτρα. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Χιπστεράδες, SJW, φεμινιστοειδή παντός τύπου είναι ο μεγαλύτερος εχθρός όλων γενικότερα και όχι μόνο του gaming. Απλά τα τελευταία χρόνια πέφτει και στο gaming η βρωμίλα τους καθώς από άλλες πλευρές εξασθενεί η "δύναμη" τους. Το θέμα αυτό έχει πάρει διαστάσεις κυρίως από την απάθεια της πλευράς μας γιατί το θεωρούσαμε κάτι αστείο και προφανώς είχαμε καλύτερα πράγματα να κάνουμε από το να τσιρίζουμε στα φόρα για γελοιότητες. Η φωτό που ανέβασε κάποιος με την λογοκρισία που έφαγαν ορισμένα παιχνίδια προκειμένου να κυκλοφορήσουν στις όχθες μας ξεκινάν από το πολύ αθώο και άκακο ως και το πραγματικά απεχθές. 

 

Θεωρώ όμως ότι πλέον από εδώ και έπειτα σιγά σιγά θα μειώνεται το κακό γιατί έχουμε καταλάβει τι παίζει. Το ζήτημα είναι ότι δεν μπορεί να βρεθεί κάποιος να το κάνει οργανωμένα για να υπάρξει σοβαρό αντίπαλο δέος ενάντια στους φεμιναζί που έχουν κάνει κυριολεκτικά κατάληψη όλα τα μεγάλα μέσα ενημέρωσης και κόβουν και ράβουν βάση του τι θέλουν αυτοί και ποιο θα είναι η πολιτικορεκτούρα κατά τα δικά τους μέτρα. 

 

Πώς θεωρείς ότι θα μειώνεται το κακό όταν ο μεγαλύτερος φετεινός τίτλος του 3DS ήρθε κομένος στη Δύση; Πολύ αισιόδοξο σε βρίσκω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πώς θεωρείς ότι θα μειώνεται το κακό όταν ο μεγαλύτερος φετεινός τίτλος του 3DS ήρθε κομένος στη Δύση; Πολύ αισιόδοξο σε βρίσκω.

 

Δεν έχω αμφιβολίες ότι θα υπάρξουν αρκετά θύματα ακόμα αλλά είμαι αισιόδοξος από το γεγονός ότι γενικότερα έχουμε "αναγνωρίσει" ότι ο "εχθρός" είναι πέρα για πέρα πραγματικός και ότι σιγά σιγά θα υπάρχουν αντιδράσεις για τις δράσεις των "εχθρών". Ηδη βλέπεις αρκετό "πόλεμο" που εντείνεται από την αντίπερα όχθη.

 

Πάντως το συγκεκριμένο κομμένο feature δεν με ενοχλεί στο ελάχιστο σε σχέση με το πόσο με ενοχλεί αυτό το κομμένο περιεχόμενο: http://www.gamefaqs.com/boards/740205-bravely-second-end-layer/73362981 που πραγματικά με κάνει να μην θέλω να αγοράσω το παιχνίδι εξ' αιτίας του.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέστα ρε φίλε. Θεωρώ ότι είσαι το πιο σωστό άτομο σε αυτή τη συζήτηση.

 

Τώρα στο θέμα.

 

Οι γυναίκες -γιατί συνήθως αυτές ασχολούνται- θίγονται όταν βλέπουν την Λάρα Κροφτ ( :wub: :wub: ) να κάνει πράγματα που δεν μπορούνε εκείνες και διαμαρτύρονται με προχω έννοιες τύπου σεξισμός, κακά πρότυπα και τα λοιπά. Ωραία λέω, λογικό.

 

Όταν τα γυναικάκια όμως (και λέω επίτηδες γυναικάκια γιατί δεν είναι όλες έτσι) απαιτούν από τον άντρα να τις κάνει όλα τα ρουσφέτια, να τον έχουν στο σπίτι να τις προσκυνά και μετά να διαμαρτύρονται και να ψάχνουν για καλύτερο, γιατί δεν βγαίνουν οι άντρες να πουν τίποτα;

 

Επειδή οι άντρες έχουν την απίστευτη ικανότητα που λέγεται: Ξυδάκι.

Εγώ (και το 99% του αντρικού μου περίγυρου) δεν έχουμε πρόβλημα με τα πρότυπα που οι γυναίκες (well, η συντριπτική πλειοψηφία) θέλουν από τους άντρες γιατί πολύ απλά δεν μας νοιάζει. Εμείς θα κάνουμε το παιχνίδι μας και μετά ο,τι γίνει.

 

Οι γυναίκες θέλουν όμως όλους να τους έχουν υπό την επήρρεια τους, ακόμη και ΑΝ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ. Οπότε όταν βλέπουν ότι αυτό το πράγμα το χάνουν από μια Λάρα Κροφτ, ή από μια Sonya Blade ή από μια χψ γκόμενα στα Τζαπανίς ομαδοποιούνται και κάνουν "έρευνες¨ και "αγωνίζονται" για μια σωστή απεικόνιση των γυναικών (σωστή = στα μέτρα τους).

 

Για να ενισχύσω το επιχείρημα μου, παραθέτω λόγο ενός μέλους του reddit (katix) που όταν ρωτήθηκε γιατί το gaming γέμισε με SJWs και φεμινίστριες του οπισθίου εκείνος απάντησε:

"It started in 2007 when the nerd phase hit critical mass and everyone and their mother wanted in on it. Corporations had their hand in every geek pot and pushed the nerd-core ideology. Everything from games to PAX was compromised.

 

Once these hipsters joined in, they began to create their own ever growing social circles and slowly but surely they became bored with nerd culture. Once bored, they began to develop agendas to push.

 

Games became more popular then ever, but alot of people just wanted to be in the crowd and they didnt really enjoy games. This is when streaming became a huge thing and where many youtubers got their big break.

 

Once the group grew out of control it was easy to identify with them, they just pushed a new agenda every month or so and games journalism would hire people to write about the current upswing. Now that the nerd phase is dying and companies are seeing a huge loss in cash we are seeing a tide turning."

 

 

Εξαιρετικό ποστ.

 

Παρεπιπτόντως, χθες είδα αυτό το πράγμα να γίνεται με μια ταινία. Έρωτας ενός ηλικιωμένου, με μια πιο μικρή γυναίκα, την οποία γουστάρει φουλ ερωτικά και την ψιλο εκμεταλεύεται... και γεμίσανε τα φόρα με το πως οι άντρες είναι μισογύνηδες, και αυτός είναι κλασσικός άντρας μισογύνης κτλ κτλ... όταν πολύ απλά ο τύπος ήταν lonely, έπεισε τον εαυτό του ότι αγάπησε κάποια, και μόλις την ξεζούμισε ερωτικά, την παράτησε. Απλά είχε ψυχολογικά....

 

Αλλά ναι... έπρεπε να το γυρίσουμε στον σεξισμό.

 

η ταινία που έγινε η φάση αυτή.... είναι φρέσκια από σκηνοθέτη ψιλοσουρεάλ. Δεν λέω ποια είναι μην σας την χαλάσω. Όποιος την έχει δει, θα καταλάβει.

 

Ωραία, που βάζεις το «όριο», εσύ προσωπικά;

 

 

Idk tbh. Γενικά είναι και ο τρόπος που παρουσιάζεις κάποια πράγματα φαντάζομαι, δηλαδή η αποστολή στο αεροδρόμιο στο COD συνεχίζει και με ενοχλεί γιατί η αιτια είναι pure fuckin evil, ενώ η αποστολή στο quarantine στο MGS ενώ ήταν πιο gory και personal δεν με ενόχλησε τόσο γιατί παρουσιάστηκε σωστά με σοβαρό λόγο. Οποτε ειλικρινά δεν ξέρω που βάζω "όριο". Εσύ?!

 

Δυστυχώς, δεν γίνεται να βάλεις όριο. Δεν βγαίνει μαθηματικά αλλιώς το πράγμα. Οπουδήποτε βάλεις όριο, τότε γίνεσαι απολυταρχικός/ελεγκτικός/φασίστας/ κτλ κτλ.

 

Χιπστεράδες, SJW, φεμινιστοειδή παντός τύπου είναι ο μεγαλύτερος εχθρός όλων γενικότερα και όχι μόνο του gaming. Απλά τα τελευταία χρόνια πέφτει και στο gaming η βρωμίλα τους καθώς από άλλες πλευρές εξασθενεί η "δύναμη" τους. Το θέμα αυτό έχει πάρει διαστάσεις κυρίως από την απάθεια της πλευράς μας γιατί το θεωρούσαμε κάτι αστείο και προφανώς είχαμε καλύτερα πράγματα να κάνουμε από το να τσιρίζουμε στα φόρα για γελοιότητες. Η φωτό που ανέβασε κάποιος με την λογοκρισία που έφαγαν ορισμένα παιχνίδια προκειμένου να κυκλοφορήσουν στις όχθες μας ξεκινάν από το πολύ αθώο και άκακο ως και το πραγματικά απεχθές. 

 

Θεωρώ όμως ότι πλέον από εδώ και έπειτα σιγά σιγά θα μειώνεται το κακό γιατί έχουμε καταλάβει τι παίζει. Το ζήτημα είναι ότι δεν μπορεί να βρεθεί κάποιος να το κάνει οργανωμένα για να υπάρξει σοβαρό αντίπαλο δέος ενάντια στους φεμιναζί που έχουν κάνει κυριολεκτικά κατάληψη όλα τα μεγάλα μέσα ενημέρωσης και κόβουν και ράβουν βάση του τι θέλουν αυτοί και ποιο θα είναι η πολιτικορεκτούρα κατά τα δικά τους μέτρα. 

 

 

Πώς θεωρείς ότι θα μειώνεται το κακό όταν ο μεγαλύτερος φετεινός τίτλος του 3DS ήρθε κομένος στη Δύση; Πολύ αισιόδοξο σε βρίσκω.

 

Όντως... χαίρομαι για την αισιοδοξία σου ikaruga24 αλλά εγώ δεν βλέπω φως προς το παρών.

 

Όπως είπες και εσύ, δυστυχώς οι sjw/προοδευτικοί είναι "χυμένοι" σε πολλά πράγματα, πέραν του gaming. Και επειδή το gaming πουλάει, θα το ελέγξουν, γιατί έτσι θέλουν, και γιατί μπορούν.

 

Πριν κάτι σελίδες είχε ποστάρει κάποιος ένα ωραίο με πολλά μαζεμένα κρούσματα sjw στα παιχνίδια. 0 αισιοδοξία.

 

Φέρτε πίσω τα βυζιά στο Mortal Kombat X και στην Lara Croft!!!!

 

Δείτε εδώ διαφορές στα Mortal Kombat IX με X στα models. Το 10 είναι και με μικρότερα βυζιά, και λιγότερο αποκαλυπτικά.

 

Πάντως, δεν έχω πρόβλημα με τις αλλαγές που γίνονται καθαυτές. Έχω πρόβλημα που οι αλλαγές γίνονται επειδή οι εταιρείες υποκύπτουν στις feminazi από φόβο, και όχι από καλλιτεχνικό οίστρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Φέρτε πίσω τα βυζιά στο Mortal Kombat X και στην Lara Croft!!!!

 

Δείτε εδώ διαφορές στα Mortal Kombat IX με X στα models. Το 10 είναι και με μικρότερα βυζιά, και λιγότερο αποκαλυπτικά.

 

Πάντως, δεν έχω πρόβλημα με τις αλλαγές που γίνονται καθαυτές. Έχω πρόβλημα που οι αλλαγές γίνονται επειδή οι εταιρείες υποκύπτουν στις feminazi από φόβο, και όχι από καλλιτεχνικό οίστρο.

Ναι,αλλα πως καταλήγεις οτι ο λογος που εγιναν αυτες οι αλλαγες ειναι ο συγκεκριμενος?

Το δήλωσαν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι,αλλα πως καταλήγεις οτι ο λογος που εγιναν αυτες οι αλλαγες ειναι ο συγκεκριμενος?

Το δήλωσαν?

Η αλήθεια είναι πως δεν μπορώ να το αποδείξω. Γενικά τίποτα δεν μπορεί να αποδειχτεί. Εδώ υπάρχουν περιπτώσεις που είπανε ότι δεν αλλάξανε κάτι για αυτό τον λόγο, και μετά αποδείχτηκε ότι ήταν για αυτό.

 

Καταλήγω εκεί, αφού αυτό λένε τα συμφραζόμενα. Όταν βλέπεις να υπάρχει μια σχετική ροή προς τα κάπου, που δεν οδηγείται από τον πελάτη και τον δημιουργό, αλλά από τις feminazi, εικάζω ότι αυτό φταίει.

 

Ο φόβος να σε αποκαλέσει κάποιος σεξιστή/ομοφοβικό/ισλαμοφοβικό/φασίστα κτλ κτλ... δυστυχώς έχει εισβάλλει για τα καλά στον δυτικό κόσμο, και φιλτράρουμε τα πάντα πλέον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αλήθεια είναι πως δεν μπορώ να το αποδείξω. Γενικά τίποτα δεν μπορεί να αποδειχτεί. Εδώ υπάρχουν περιπτώσεις που είπανε ότι δεν αλλάξανε κάτι για αυτό τον λόγο, και μετά αποδείχτηκε ότι ήταν για αυτό.

 

Καταλήγω εκεί, αφού αυτό λένε τα συμφραζόμενα. Όταν βλέπεις να υπάρχει μια σχετική ροή προς τα κάπου, που δεν οδηγείται από τον πελάτη και τον δημιουργό, αλλά από τις feminazi, εικάζω ότι αυτό φταίει.

 

Ο φόβος να σε αποκαλέσει κάποιος σεξιστή/ομοφοβικό/ισλαμοφοβικό/φασίστα κτλ κτλ... δυστυχώς έχει εισβάλλει για τα καλά στον δυτικό κόσμο, και φιλτράρουμε τα πάντα πλέον.

Πάντως,αν το παμε σε φουλ nerd mode,το μεγεθος του στηθους ειναι αντιστρόφως αναλογο του ποσο γυμνασμενη ειναι καποια. (ανοιγει το στηθος/μεγαλο ποσοστο στηθους ειναι λιπος που δεν υπαρχει πλεον επειδη γυμναζεται ,etc).

Δηλαδή,αν σκεφτεις οτι το πανε τελειως ρεαλιστικα,ειναι πιο λογικο να τους κανεις μικρο στήθος.

Just sayin'

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως,αν το παμε σε φουλ nerd mode,το μεγεθος του στηθους ειναι αντιστρόφως αναλογο του ποσο γυμνασμενη ειναι καποια. (ανοιγει το στηθος/μεγαλο ποσοστο στηθους ειναι λιπος που δεν υπαρχει πλεον επειδη γυμναζεται ,etc).

Δηλαδή,αν σκεφτεις οτι το πανε τελειως ρεαλιστικα,ειναι πιο λογικο να τους κανεις μικρο στήθος.

Just sayin'

Χαχαχ σωστός!

 

Αλλά δεν νομίζω ότι όλα τα παιχνίδια ψάχνουν ρεαλισμό. Τι ακριβώς ρεαλισμό έχει το Mortal Kombat X; Τον Fera Torr; Που είναι ένα τέρας με έναν νάνο με μαγικές δυνάμεις; Ή τον Scorpion;;; :P

 

Καταλαβαίνω το point σου πάντως... και όπως είπα... αν ήταν για αυτό τον λόγο θα ήμουν οκ... αλλά έχω βαρεθεί να βλέπω προοδευτικές μπούρδες στα παιχνίδια που παίζω.

 

Assasin's Creed Syndicate έπαιξες; Που είχε στο "ρεαλιστικό" λονδίνο του 1868 γυναίκες sniper, και έναν transexual επιχειρηματία.

 

Όταν βλέπεις συνεχώς τέτοια μπροστά σου... αναρωτιέσαι αν τα βυζιά μειωθήκανε για ρεαλισμό, ή για να μην στεναχωρήσουν τις φεμιnazi.

 

Στο Overwatch αλλάξανε την πόζα της Tracer για να είναι πιο ρεαλιστικό, ή επειδή ένας mangina άνοιξε thread στα forum της και την κατηγόρησε για σεξισμό. Ή το butt slap της Mika.... και αυτό για ρεαλισμό αλλάχθηκε; Και άλλο ένα σωρό... αν διάβασες το thread από την αρχή, θα έχεις δεις πολύ υλικό ποσταρισμένο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είστε τραγικοί ορισμένοι.

 

Κατηγορείτε χωρίς να μπορείτε να βάλετε το μυαλό σας να σκεφτεί και τα κάνετε όλα μια τρελή γενίκευση.

Βέβαια δικαίωμα σας είναι να μη συμφωνείτε,όπως είναι δικαίωμα και κάποιων να υπερασπίζονται τα δικαιώματα τους.

 

Για να ασχοληθεί κάποιος με ένα τέτοιο θέμα,πρέπει να ξέρει να κάνει και πολιτική συζήτηση,που προφανώς δεν εδώ μέσα..

και όποιος θέλει να με κατηγορήσει για social justice warrior,ας κάνει τον κοπο να googlαρει: πατσελής τέρπανδρος βασίλειος

να δει που βρίσκομαι και τι κάνω.Σε περίπτωση λεω ΑΝ αμφισβητηθώ.

 

Δεν θα κάτσω να ασχοληθώ άλλο με ένα τόσο μισογύνικο thread.

καλό καλοκαίρι και τα λέμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Είστε τραγικοί ορισμένοι.

 

Κατηγορείτε χωρίς να μπορείτε να βάλετε το μυαλό σας να σκεφτεί και τα κάνετε όλα μια τρελή γενίκευση.

Βέβαια δικαίωμα σας είναι να μη συμφωνείτε,όπως είναι δικαίωμα και κάποιων να υπερασπίζονται τα δικαιώματα τους.

 

Για να ασχοληθεί κάποιος με ένα τέτοιο θέμα,πρέπει να ξέρει να κάνει και πολιτική συζήτηση,που προφανώς δεν εδώ μέσα..

και όποιος θέλει να με κατηγορήσει για social justice warrior,ας κάνει τον κοπο να googlαρει: πατσελής τέρπανδρος βασίλειος

να δει που βρίσκομαι και τι κάνω.Σε περίπτωση λεω ΑΝ αμφισβητηθώ.

 

Δεν θα κάτσω να ασχοληθώ άλλο με ένα τόσο μισογύνικο thread.

καλό καλοκαίρι και τα λέμε.

 

Εγώ, πάντως, δεν κατάλαβα ποιά είναι η άποψή σου. Θεωρείς ότι πρέπει να λογοκρίνονται τα games όταν θίγεται μία κοινωνική ομάδα ή δεν πρέπει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είστε τραγικοί ορισμένοι.

 

Κατηγορείτε χωρίς να μπορείτε να βάλετε το μυαλό σας να σκεφτεί και τα κάνετε όλα μια τρελή γενίκευση.

Βέβαια δικαίωμα σας είναι να μη συμφωνείτε,όπως είναι δικαίωμα και κάποιων να υπερασπίζονται τα δικαιώματα τους.

 

Για να ασχοληθεί κάποιος με ένα τέτοιο θέμα,πρέπει να ξέρει να κάνει και πολιτική συζήτηση,που προφανώς δεν εδώ μέσα..

και όποιος θέλει να με κατηγορήσει για social justice warrior,ας κάνει τον κοπο να googlαρει: πατσελής τέρπανδρος βασίλειος

να δει που βρίσκομαι και τι κάνω.Σε περίπτωση λεω ΑΝ αμφισβητηθώ.

 

Δεν θα κάτσω να ασχοληθώ άλλο με ένα τόσο μισογύνικο thread.

καλό καλοκαίρι και τα λέμε.

 

 

Εγώ, πάντως, δεν κατάλαβα ποιά είναι η άποψή σου. Θεωρείς ότι πρέπει να λογοκρίνονται τα games όταν θίγεται μία κοινωνική ομάδα ή δεν πρέπει;

 

Είναι αυτό που δεν ξέρεις αν ο άλλος λέει αλήθεια η ψέμματα... με τις τραγικότητες που βλέπεις να υπερασπίζονται οι προοδευτικούληδες...

 

Μάλλον σάτιρα είναι. Το ελπίζω δηλαδή!

 

Αλλιώς περιμένω διαφωτισμό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι αυτό που δεν ξέρεις αν ο άλλος λέει αλήθεια η ψέμματα... με τις τραγικότητες που βλέπεις να υπερασπίζονται οι προοδευτικούληδες...

 

Μάλλον σάτιρα είναι. Το ελπίζω δηλαδή!

 

Αλλιώς περιμένω διαφωτισμό...

 

θα σου απαντούσα αλλά,ούτε καν αξίζεις..και για τέτοιους σα και σένα άλλο ban από το insomnia δε σκοπεύω να φάω.

Καλή σου τύχη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...