Προς το περιεχόμενο

Προγράμματα VPN-Δωρεάν ίντερνετ? Συνδρομές?


cleoparta

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το Kayweb aka Psiphon πλέον μέχρι και την 95(αν δεν κάνω λάθος) έκδοση του λειτουργεί καλά και έχει όλες τις απαραίτητες ρυθμίσεις για να κάνεις ότι χρειαστεί για να είσαι Οκ. Μετά για κάποιο λόγο αποφάσισαν να αφαιρέσουν πολλές από τις επιλογές στα settings,logs κτλ.

 

ΥΓ. Ακομα δεν έχω καταφέρει με καμία έκδοση να κάνω να λειτουργησει το mobile hotspot. Είμαι με το Samsung note 4 και το έχω δοκιμάσει και με πολλές άλλες συσκευες και συνδυασμούς. Το έχει καταφέρει κανείς από εσάς; Μήπως θέλει root ή κάτι ανάλογο, γιατί καμια από τις συσκευές που χρησιμοποίησα δεν ήταν root-αρισμενη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Kayweb aka Psiphon πλέον μέχρι και την 95(αν δεν κάνω λάθος) έκδοση του λειτουργεί καλά και έχει όλες τις απαραίτητες ρυθμίσεις για να κάνεις ότι χρειαστεί για να είσαι Οκ. Μετά για κάποιο λόγο αποφάσισαν να αφαιρέσουν πολλές από τις επιλογές στα settings,logs κτλ.

 

ΥΓ. Ακομα δεν έχω καταφέρει με καμία έκδοση να κάνω να λειτουργησει το mobile hotspot. Είμαι με το Samsung note 4 και το έχω δοκιμάσει και με πολλές άλλες συσκευες και συνδυασμούς. Το έχει καταφέρει κανείς από εσάς; Μήπως θέλει root ή κάτι ανάλογο, γιατί καμια από τις συσκευές που χρησιμοποίησα δεν ήταν root-αρισμενη.

το μονο που καταφερα ειναι να κανω hotspot μεσα απο το pdanet+ μεσω bluetooth στο λαπτοπ μου...

ολα τα αλλα προγραμματα που λενε που φτιαγνουν το hotspot δεν εκαναν τιποτα.

απο smartphone σε smartphone νομιζω πως απλα θελει καποια settings, αν βρω κατι θα σας πω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δουλεύει και σε σύνδεση η θα δω κανα 50αρι λογαριασμό στο τέλος;

το δευτερο.

δίνει προτεραιότητα στα πακετα που εχεις ήδη. και αν δεν εχεις πακετα τραβαει απο την καρτα σου-χρεωνει, εκτως αν εχεις κατι τετοιο

https://www.whatsup.gr/el/services/my-internet

που κόβει το ιντερνετ οταν δεν εχεις καποιο πακετο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

nope η wind ειναι η μονη έξυπνη που προνόησε για κατι τετοιο

Με έδωσες υπερτατε! Εγώ το χρησιμοποιουσα αλλά πάντα θα έτρωγε λίγη απο την κάρτα γιατί δεν είχε mb αλλά παρολαυτα μέχρι να συνδεθει μου έτρωγα τα 70-80 λεπτά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατέβασα το Psiphon 113 και το έβαλα σε ένα whatup. Η καρτούλα ήταν χωρίς μονάδες και με το που την έβαλα στο τηλέφωνο μου έδωσε για 1 μέρα Internet. Μάλιστα τα 20 MB τα κατέβαζε με μεγάλη ταχύτητα (250-300KB/sec). 

 

Έπειτα έλαβα sms  από τoν πάροχο, που έλεγε "ΕΦΤΑΣΕΣ ΤΟ ΟΡΙΟ ΤΩΝ 20ΜΒ. ΘΑ ΜΕΙΩΘΕΙ Η ΤΑΧΥΤΗΤΑ ΠΡΟΣΒΑΣΗ ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΜΕΧΡΙ ΤΙΣ 2/11/16 15:04". Από τότε και μετά η ταχύτητα ήταν 10ΚΒ/ sec

 

Τώρα 17:04 που δοκιμάζω ξανά και έχει περάσει θεωρητικά η ώρα, το Limit είναι πάνω στα 10ΚΒ/ sec.

Το σήμα μου είναι H+ , πριν το Limit ήταν 4G.

Γνωρίζει κανείς κάτι;

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατέβασα το Psiphon 113 και το έβαλα σε ένα whatup. Η καρτούλα ήταν χωρίς μονάδες και με το που την έβαλα στο τηλέφωνο μου έδωσε για 1 μέρα Internet. Μάλιστα τα 20 MB τα κατέβαζε με μεγάλη ταχύτητα (250-300KB/sec). 

 

Έπειτα έλαβα sms  από τoν πάροχο, που έλεγε "ΕΦΤΑΣΕΣ ΤΟ ΟΡΙΟ ΤΩΝ 20ΜΒ. ΘΑ ΜΕΙΩΘΕΙ Η ΤΑΧΥΤΗΤΑ ΠΡΟΣΒΑΣΗ ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΜΕΧΡΙ ΤΙΣ 2/11/16 15:04". Από τότε και μετά η ταχύτητα ήταν 10ΚΒ/ sec

 

Τώρα 17:04 που δοκιμάζω ξανά και έχει περάσει θεωρητικά η ώρα, το Limit είναι πάνω στα 10ΚΒ/ sec.

Το σήμα μου είναι H+ , πριν το Limit ήταν 4G.

Γνωρίζει κανείς κάτι;

στειλε MI στο 1333

https://www.whatsup.gr/el/services/my-internet

 

ετσι δεν θα σου τραβάει 1 ευρω για το day pass με το που ανοιγεις τα δεδομενα. το προγραμμα αυτο εχει ως προτεραιότητα τα πακετα που εχεις ήδη, αν δεν εχεις πακετο, ο παροχος σε χρεωνει. αν στείλεις αυτο που σου ειπα δεν θα σου ξανατραβηξει λεφτα χωρις να το θες.

 

τωρα για να φηγει το limit που εχει σημερα, δεν ξερω πως φευγει, περιμενε να περασει η μερα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή έπαθα ακριβώς το ίδιο πράγμα.

 

Από την στιγμή που φας το limit ουσιαστικά τα δεδομένα σου από τον παροχο είναι πετσοκομμενα, οπότε και το vpn αγκομαχει.

 

Μια λύση είναι να σου στείλει κάποιος mb για να μην χρειαστεί να ξαναβάλεις κάρτα κτλ. Με το που έχεις τα mb τα δεδομένα απελευθερώνονται οπότε όταν τελειώσουν παραμένεις έτσι. Σε μένα και στον father που το χρησιμοποιούμε έτσι λειτούργησε.

 

Όταν βάζουμε κάρτα θα ήταν καλό να μένουμε με κάτω του ενός ευρώ ώστε να μην μας κάνει την γνωστή χρέωση. Αυτό το MI δεν το έχω δοκιμάσει, αλλά και ο τρόπος που προτείνω είναι επίσης καλός imo.

 

ΥΓ. Το end day δεν μας κάνει υπόψιν καθώς σου κλείνει τελείως την πρόσβαση σου στα δεδομένα. Δεν ξέρω την πρώτη φορά που το είχα κάνει γιατί δεν μου τα έκλεισε και τώρα διαπίστωσα ότι γίνεται αυτό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...