Προς το περιεχόμενο

Pokémon GO - Official Thread


Swimmer21

Ψηφοφορία του Pokémon GO - Official Thread  

421 μέλη έχουν ψηφίσει

  1. 1. Τι ομάδα είσαστε στο Pokémon GO;

    • Team Instinct (Κίτρινοι)
    • Team Mystic (Μπλε)
    • Team Valor (Κόκκινοι)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

μεχρι να βγαλει in-game chat και να μου δειχνει και αλλους παικτες δεν εχει τοσο ενδιαφερον, ηλπιζα να χρησιμοποιώ το pokemon go αντι για αλλα location based dating apps :///

Εσύ το grindr να χρησιμοποιείς,ούτε τα πόκεμον ούτε το tinder

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσύ το grindr να χρησιμοποιείς,ούτε τα πόκεμον ούτε το tinder

[jackd και hornet, εχει λιγοτερο αιλυννιολες και περισσοτερους κανονικους δυτικούς ανθρώπους, πιο ευκολο ξεσκαρτάρισμα

Κατι σαν όταν ειδα ότι ένα γκομενακι που μπανιζω εδώ και κανα χρονο μπηκε team valor, εφαγε unfriend επι τοπου και bbbbbbbbbb σιγα μη λιγουρευτω πληβειο

 

ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΛΑΗΚ Ο SWIMMER = ΜΕ ΘΕΛΕΙ ΟΚΚ χιχιχιχιχι

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλεον τους gamers δεν θα τους αναγνωριζεις απο τα λιγδιασμενα μαλλια και την μπακα τους, αλλα απο τις γυμνασμενες γαμπες και την σωματαρα τους χαχα 

Go Team Instinct!!!


Για πειτε lvl, που μενετε και τι ομαδα ειστε;

 

Εγω ειμαι Κιτρινος, Νοτια Προαστια 14 lvl

(Στο Συνταγμα εχουν γ@μηθει μια ομαδα Μπλε και παιρνει Βουλη και γυρω μνημεια και ειναι 5-6 ατομα γιατι τα Gym τα κανουν 6lvl (!!!) και για να το παρεις με fight πρεπει να τους παλεψεις 5 φορες ωστε να το πας Lvl 1 και να βαλεις το δικο σου Pokemon)

Tip: Τα Gym ακομα και της ομαδας σας να ειναι, να τα παλευετε γιατι ανεβαινουν σε XP (αλλα και εσεις παιρνετε XP) δινοντας την δυνατοτητα και σε αλλους της ιδια ομαδας να βαλουν τα ποκεμον τους και ανεβαινει LVL ολο το Gym. πχ ενα Gym 3 LVL θα εχει 2 παικτες μεσα, κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω με την γυναικα μου που ειμαστε 30αριδες βγηκαμε και ψαχναμε,πηγαιναμε για καφε καναμε και μερικα pokstops.

Φανταστείτε επαιζα και το ingress αλλα δεν της αρεσε της γυναικας μου,το pokemon go της κινησε ποιο πολυ το ενδιαφερον.

Περιμενω τωρα σε λιγες μερε που θα βαλουν pokemon trade και σιγα σιγα θα βαλουν pvp και chat.

Παντως στο σπιτι μου παιζει πολυ ekans.......ζουμε μες στα φιδια τελικα :P :P :P

Ισχύει οτι το βραδυ βγαινουν τα ποιο δυνατα ποκεμον,χθες βραδυ επιασα ενα kabuto 130cp και ενα magikarp 140cp.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίδουλες. :P

Γαμησετα,οταν το πρωτο βαλαμε το pokemon go το ανοιξαμε με το wifi,πρωτο ποκεμον......εκανς.......α ωραια ας το πιασουμε,ολα κομπλε,δευτερο ποκεμον.......εκανς παλι......το πιασαμε και αυτο,τριτο,τεταρτο,πεμπτο..............εκανς,γυρναω και λεω στην γυναικα μου..........γυναικα μετακομιζουμε,μενουμε πανω απο φιδοφωλια xD ,γουρλωσε τα ματια της και μου λεει "Ναι sure.......τι λες μωρε" :P

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 το πρωί εξω από τη δουλειά (Liberty Global Amsterdam) πετυχαίνω ένα Golduck  cp 381, δώρο άδωρο βέβαια μιας και εδώ το 60%+ ειναιποκεμον νερού. Πηγα σε ενα φιλικό γυμναστήριο και έφαγα μάπες από ένα πουλι και μια ακρίδα :'( (Ο Golduck 451, το πουλι Fearow 320 η ακρίδα Scyther 257. ΣΤΑ ΔΙΑΛΑ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακόμα δεν έχουμε δει τίποτα μάγκες! Ούτε μια βδομάδα που κυκλοφόρησε και ήδη γίνεται χαμός μέχρι και εδώ στην Ελλάδα!

Εχουμε να δούμε και να ακούσουμε τρελές ιστορίες IRL!

 

Ομως, βγάλτε λίγο τα πόκεμον απο το μυαλό σας και σκεφτείτε τι πληροφορίες δίνουμε εν άγνοια μας στην Niantic labs και στην Google! Τους παρέχουμε δωρεάν χαρτογράφηση απο οτιδήποτε γύρω μας! Το google maps kai to streat view που χρόνια το έφτιαχνε η google εχοντας επενδύσει εκατομμύρια, τώρα το κάνει έχοντας για υπαλλήλους εκατομμύρια χρήστες/παίκτες του παιχνιδιού οι οποίοι το κάνουν εθελοντικά (ή ακόμα και πληρώνοντας στο παιχνίδι) με το πρόσχημα/περιτύλιγμα των πόκεμον!

 

Ακούγεται τρελό ή συνομωσιολογικό? Ισως! Αλλά ήδη στην πρώτη κιόλας εβδομάδα της κυκλοφορίας του όλοι ακούσατε για περιπτώσεις κλοπών που χρησιμοποιούσαν την εφαρμογή/παιχνίδι για να βρουν και να ληστέψουν τα ανυποψίαστα θύματά τους!

 

Νομίζετε η οποιαδήποτε μυστική υπηρεσία CIA κτλ δεν θα έχει πρόσβαση στο πόκεμον go? (gps, τοποθεσίες, κάμερα, πρόσωπα κτλ)?

 

Ρίξτε μια ματιά σε παρόμοια subreddit επι του θέματος. Σας κάνω παράθεση ένα αρκετά καλό και επίκαιρο παράδειγμα, τι άλλο απο την αντιμετώπιση της τρομοκρατίας φυσικά!

 

 

whatever they want. if they want a picture of something, they spawn a pikachu on it, and some nerd will be by shortly to take your photo for them.

 

what if that local church is a mosque they suspect of terrorist activity? and they want photos of it, or photos of the cars around it and their plates, or photos of the people coming in and out...

 

link1 , link2 , link3

 

Τροφή για σκέψη και συζήτηση δίνω. Μην αρχίσετε να κράζετε και να βάζετε ταμπέλες "συνομωσιολόγου" και τρελού. Στοιχεία με επιχειρήματα έδωσα και στο κάτω κάτω και γω ενθουσιασμένος με το game είμαι όπως και εσείς αλλά προσπαθώ να είμαι ανοιχτόμυαλος και να βλέπω το δάσος και όχι το δέντρο μόνο. 

 

Οπως είπε και ο Gi0 πιο πάνω , καλό θα ήταν να κάνετε ένα νεο gmail λογαριασμό για το pokemon go και να έχετε στο νου σας πως οτιδήποτε πιάνει η κάμερα μέσω της εφαρμογής είναι πιθανό να αποθηκεύεται στους σέρβερς της Niantic-Google-Cia-βάλτε οτι θέλετε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

 

 στην πρώτη κιόλας εβδομάδα της κυκλοφορίας του όλοι ακούσατε για περιπτώσεις κλοπών που χρησιμοποιούσαν την εφαρμογή/παιχνίδι για να βρουν και να ληστέψουν τα ανυποψίαστα θύματά τους!

 

 

 

Αυτο το πηρε το ματι μου αλλα δεν μπορω να το καταλαβω. Δηλαδη πως εγω που χρησιμοποιω την εφαρμογη θα γινω στοχος για να με κλεψουν σε σχεση με την Χ/Ψ κυριουλα που θα περναει απο κει ξερωγω?

Εκτος του προφανους "Εχει κινητο που υποστηριζει Poke, αρα ειναι καλο ας του το παρουμε".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια θελει 1gb ram τουλαχιστον.. Στο δικο μου xperia e1 οσο και αν το ζορισα, δεν ανοιγε.. 

 

 

Κανονικα θελει data απο κινητο.. Με wifi το ξερεις οτι δεν μπορεις να πας μακρια απο το σπιτι σου, right?

Εγώ το δοκίμασα σε galaxy s2 με 6.0.1 cyanogen (την DU συγκεκριμένα) και πετάει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σκασιλα μαυρη για το αν η cia θελει να με κανει spy μεσω της κάμεράς μου.

 

δεν κατάλαβες καλά. Δεν θέλει να κάνει spy εσένα. Αλλά αν θέλει να έχει μάτια σε ένα σημείο μια συγκεκριμένη στιγμή, κάνει spawn ενα legendary pokemon και σε 5 λεπτά σκάνε μύτη 10 smartphone να δίνουν ζωντανή 360* κάλυψη for free! Ακούγεται τρελό αλλά αν εγω ήμουν η google δεν υπήρχε περίπτωση να μην εκμεταλλευόμουν τέτοια ΔΥΝΑΜΗ!

 

Μου θυμίζει την ταινία ματριξ που οι πράκτορες μπορούσαν να δούνε μέσα απο τα μάτια του καθενός που ήταν μέσα στο μάτριξ!  :-D

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...