Προς το περιεχόμενο

Pokémon GO - Official Thread


Swimmer21

Ψηφοφορία του Pokémon GO - Official Thread  

421 μέλη έχουν ψηφίσει

  1. 1. Τι ομάδα είσαστε στο Pokémon GO;

    • Team Instinct (Κίτρινοι)
    • Team Mystic (Μπλε)
    • Team Valor (Κόκκινοι)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπόν, Εξάρχεια στο Rezin σήμερα, είπαμε για καφέ και μιας και ήταν pokestop μια χαρά.

 

Λέμε να πατήσουμε ένα module που είχαμε (δεν είχαμε άλλο σορρυ) και σε λιγότερο από 5-7 λεπτά έσκασε κόσμος και φάρμαρε πόκεμον παντού γύρω από μας αχαχαχαχααχαχαχα

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Λοιπόν, Εξάρχεια στο Rezin σήμερα, είπαμε για καφέ και μιας και ήταν pokestop μια χαρά.

 

Λέμε να πατήσουμε ένα module που είχαμε (δεν είχαμε άλλο σορρυ) και σε λιγότερο από 5-7 λεπτά έσκασε κόσμος και φάρμαρε πόκεμον παντού γύρω από μας αχαχαχαχααχαχαχα

 

Παιζει να ημουν και εγω εκει..

 

Βαζανε και στο Συνταγμα στα Pokestops και γινοταν χαμος, μιλαμε για καμια 20αρια ατομα απο διαφορες ομαδες, ασχετοι μεταξυ τους οι περισσοτεροι.. Πιασαμε 5-6 ποκεμον, τα ειπαμε, κομπλε..

 

Ωραια φαση, εχω χασει και 1μιση κιλο σε 5 μερες :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν κατάλαβες καλά. Δεν θέλει να κάνει spy εσένα. Αλλά αν θέλει να έχει μάτια σε ένα σημείο μια συγκεκριμένη στιγμή, κάνει spawn ενα legendary pokemon και σε 5 λεπτά σκάνε μύτη 10 smartphone να δίνουν ζωντανή 360* κάλυψη for free! Ακούγεται τρελό αλλά αν εγω ήμουν η google δεν υπήρχε περίπτωση να μην εκμεταλλευόμουν τέτοια ΔΥΝΑΜΗ!

 

Μου θυμίζει την ταινία ματριξ που οι πράκτορες μπορούσαν να δούνε μέσα απο τα μάτια του καθενός που ήταν μέσα στο μάτριξ!  :-D

Δεν το έγραψα κατανοητα ή δεν καταλαβαίνεις.

 

Να κάνει ΕΜΕΝΑ ενεργό "κατάσκοπο" μεσω του κινητου μου. Όχι να με κατασκοπεύσει/παρακολουθήσει,.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα guys, ξέρει κανείς εάν μπορώ να κατεβάσω το game στο app store για iphone6? Ίσως πρέπει να περιμένω για την ΕU κυκλοφορία η υπάρχει κάνα κολπάκι? ευχαριστώ εκ των πρότερων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα guys, ξέρει κανείς εάν μπορώ να κατεβάσω το game στο app store για iphone6? Ίσως πρέπει να περιμένω για την ΕU κυκλοφορία η υπάρχει κάνα κολπάκι? ευχαριστώ εκ των πρότερων

 

Γινεται μονο αν εχεις αμερικανικο Apple ID, και το βαζεις στο AppStore και το κατεβαζει κανονικα..

 

Εγω χρησιμοποιησα ενος φιλου μου απο Αμερικη (για το κιν της κοπελας μου) και δουλεψε..

 

Ομως τσεκαρε μηπως μπορεις να φτιαξεις ενα αλλο (και βαλε χωρα Αμερικη) απο εδω https://appleid.apple.com/#!&page=create

 

Δεν εννοω ICLOUD ID, αλλά APPLE ID και το αλλαζεις απο τις ρυθμισεις > AppStore αν θυμαμαι καλα

ΠΡΟΣ ΧΡΗΣΤΕΣ IPHONE: ΜΗΝ ΚΑΤΕΒΑΣΕΤΕ ΤΟ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ UPDATE 1.0.1, ΕΧΕΙ BUG ΠΟΥ ΔΕΝ ΣΕ ΑΦΗΝΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ LOGIN

 

https://www.reddit.com/r/pokemongo/comments/4sjbeq/ios_users_who_login_using_pokemon_trainers_club/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανά καλό μέρος για φαρμάρισμα τώρα βραδάκι με αμάξι ξέρουμε; Θα βόλευε προς Πειραιά/Κερατσίνι/Νίκαια αλλιώς με βλέπω να πάω παραλιακή που έχει πάρκα, νερό & ποδηλατόδρομους (το κάθε μέρος που ανέφερα έχει έξτρα spawn points)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανά καλό μέρος για φαρμάρισμα τώρα βραδάκι με αμάξι ξέρουμε; Θα βόλευε προς Πειραιά/Κερατσίνι/Νίκαια αλλιώς με βλέπω να πάω παραλιακή που έχει πάρκα, νερό & ποδηλατόδρομους (το κάθε μέρος που ανέφερα έχει έξτρα spawn points)

 

Τι εννοεις extra spawn points?

 

Συνταγμα παντως γινεται χαμος και μαζευονται αρκετοι και βαζουν συνεχεια Lures

 

Και Πασαλιμανι εχω ακουσει οτι εχει κοσμο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάπου είδα να λέει ότι έχει 2πλάσια spawn points για wild pokemons σε ποδηλατόδρομους, water ways (rivers, lakes, sea) και σε πάρκα/άλση/οπου εχει πράσινο κλπ

 

Εδώ έχω βαρεθεί να πιάνω Ratata

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάπου είδα να λέει ότι έχει 2πλάσια spawn points για wild pokemons σε ποδηλατόδρομους, water ways (rivers, lakes, sea) και σε πάρκα/άλση/οπου εχει πράσινο κλπ

 

Εδώ έχω βαρεθεί να πιάνω Ratata

 

Δεν το εχω διαβασει πουθενα, θα το ψαξω.. Παντως και εγω στην πολη ειμαι καθε μερα και χθες μπηκα στον εθνικο κηπο και μια απο τα ιδια.. Ισως στο εξωτερικο να υπαρχουν περισσοτερα δεδομενα στους χαρτες και να ισχυει, πχ δεν νομιζω οτι ξερει που υπαρχουν ποδηλατοδρομοι στην Ελλαδα η Google

 

Τυχαια πιστευω ειναι τα CP και το ποσο rare ειναι τα ποκεμον οταν εμφανιζονται, εκτος ισως απο καποια τυπου νερου που εμφανιζονται πιο συχνα κοντα σε νερο..

 

Το μονο σιγουρο ειναι οτι τα αυγα των 10χλμ δινουν συγκεκριμενα πιο rare Pokemon, οπως Snorlax κλπ

 

1020

 

Αν βρεις τιποτα καλο στη σημερινη σου βολτα, ποσταρε εδω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ενημερώσω για τα καθέκαστα, το πολύ πολύ να με δουν οι μπάτσοι στην παραλιακή να πηγαίνω σιγά σιγά και να σταματάω κάθε 100 μέτρα και να μου κάνουν κανά έλεγχο :lol:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tip: Να κανεις restart την εφαρμογη καθε 10-15 λεπτα γιατι μερικες φορες σκαλωνει και δεν μετραει την αποσταση που περπατας για τα αυγα αλλα και δεν μειωνονται οι πατημασιες που δειχνουν ποσο κοντα εισαι σε ενα Pokemon, ακομα και αν πλησιαζεις..

 

Την εχω πατησει πολλες φορες.. Και αν κανεις restart το Pokemon δεν το χανεις, παλι στο χαρτη θα στο ξαναεμφανισει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

27 μάζεψα όμως τίποτα της προκοπής, αλλά μάζεψα πολλά που δεν είχα (Voltrob, Eevee, Tentacool, Krabby και το Horsea που έκανε hatch)

 

edit: Να πηγαίνεις με 20 στην παραλιακή στις 3 το βράδυ, να σε βλέπουν οι πουτάνες που κάνουν πιάτσα και να λένε ήρθε πελάτης, αλλά τελικά είχε βγει pokemon :D

Επεξ/σία από zeniath
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...