Προς το περιεχόμενο

Pokémon GO - Official Thread


Swimmer21

Ψηφοφορία του Pokémon GO - Official Thread  

421 μέλη έχουν ψηφίσει

  1. 1. Τι ομάδα είσαστε στο Pokémon GO;

    • Team Instinct (Κίτρινοι)
    • Team Mystic (Μπλε)
    • Team Valor (Κόκκινοι)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά δώστε μια φορά ακομα το apk για android γιατι λένε οτι παίζουν και μαιμού apo , υπάρχει περίπτωση να φάμε κανενα ban γιατι ειχε ακουστεί κατι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά δώστε μια φορά ακομα το apk για android γιατι λένε οτι παίζουν και μαιμού apo , υπάρχει περίπτωση να φάμε κανενα ban γιατι ειχε ακουστεί κατι

https://apkpure.com/pok%C3%A9mon-go/com.nianticlabs.pokemongo

 

btw δεν υπάρχει περίπτωση ban, παίζουν εκατομμύρια παίχτες εκτός αμερικής και αυστραλίας, αν κάνουν bans επειδή παίζουν εκτός εμβέλιας ή λόγο πειραγμένου apk θα έχουν τεράστιο backlash. 

 

ban ίσως κάνουν κάποιους που κάνουν abuse fake gps και τηλεμεταφέρονται απο μέρος σε μέρος

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να κάνω εγώ μια ερώτηση που με καίει. όταν με το καλό βγει στο Ευρωπαικό store και το κατεβάσουμε ξανά ότι έχουμε κάνει μέχρι τώρα θα χαθεί ? Θα παίζουμε σε διαφορετικό σέρβερ. 

 

Αν γίνει έτσι να μη συνεχίσω άλλο το κάψιμο, να περιμένω το δικό μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να κάνω εγώ μια ερώτηση που με καίει. όταν με το καλό βγει στο Ευρωπαικό store και το κατεβάσουμε ξανά ότι έχουμε κάνει μέχρι τώρα θα χαθεί ? Θα παίζουμε σε διαφορετικό σέρβερ. 

 

Αν γίνει έτσι να μη συνεχίσω άλλο το κάψιμο, να περιμένω το δικό μας.

με google account μπαινεις, τι σε νοιαζει εσενα που είναι οι σερβερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλεγα μήπως κάνει διαχωρισμό, ξέρω γω. Μη χαθεί ο κόπος τέσσερις μέρες τώρα. :P

λειτουργει επισημα Αγγλια Γαλλια Γερμανια Βελγιο και καποιες άλλες χωρες. δε θυμαμαι τωρα ποιες. Αλλα υπαρχουν κανονικα Ευρωπαικοι σερβερ.

Χθες βραδυ 1.30-5 μεταμεσονυχτια καναμε ένα μικρο hunt με την κολλητη μου, το πρόβλημα είναι ότι είμαι instinct και είναι valor

τελος παντων, γνωρίσαμε καμποσους ανθρώπους, καποιοι με εψαχναν επειδή ειδαν snapchat ότι βγηκα για κυνηγι χιχιχι πλακα ειχε

σημερα θα βρεθουμε 6.30 γκαζι για κυνηγι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνέβη τώρα

 

με κάλεσε ο κολλητός μου βρίζοντας χριστοπαναγίες και μου λέει το εξής.

 

Είμαι Πανί, σκάει τσαρμίλιον μπροστά μου, δε μπορώ να το πιάσω, το έσκασε το ψάχνω ξανά έχω αργήσει στη δουλειά αλλά δε φεύγω αν δε το πιάσω. Χριστοπαναγίες, τέλος τηλεφώνου.

 

Το βράδυ θα πάμε Πανί εμείς για το κυνήγι. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απορία. Ένα γυμναστήριο αντίπαλης ομάδας αναγκαστικά μόνος σου πρέπει να το αλώσεις? Η αν πάω με κάποιο ίδιας ομάδας μπορούμε να κάνουμε ομαδικό attack ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πηρα ενα γυμναστηριο, και εβαλα ενα ποκεμον

μετα απο λιγο ηρθε ενας της ιδιας (μπλε) ομαδας και εβαλε το δικο του και εγινε αυτος βασιλιας :P

γιατι? επειδη εχει πιο δυνατο ποκεμον?

επισης, θα παιρνουμε και οι 2 Pokecoins ανα 21 ωρες η μονο αυτος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προφανώς νίκησε το πόκεμον σου, πήρε πόντους πρεστίζ για το γυμναστήριο, το μεγάλωσε λέβελ και μπόρεσε να μείνει κι αυτός. Αν έρθει και τρίτος και νικήσει τα πόκεμόν σας και του μεγαλώσει κι αυτός το πρεστίζ θα μπει κι αυτός. ΒΑσικά καλό είναι να μπαίνει κόσμος αρκετός ώστε αντίπαλο χρώμα να δυσκολευτεί να το κατακτήσει και να καρπωθεις τα οφέλη της παραμονής σου εκεί. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

tips για gym attacks, 

ο πιο δυνατός είναι και ο τελευταίος που θα αντιμετωπίσεις . τα gym έχουν lvl που ανεβαίνουν με prestige ,φτάνουν τουλάχιστον μέχρι 8 lvl. το να κάνεις επίθεση σε δικό σου gym είναι καλό για να το ανεβάσεις lvl και να αφήσει και άλλος εκει pokemon. όταν κάνεις επίθεση σε άλλο team gym, νικάς μόνο το πρώτο και φέυγεις!!! σημαντικότατο, οι μάχες είναι συνεχόμενες και δε συμφέρει να πεθάνει το ποκεμον σου. νικάς φέυγεις χιλάρεις ξανα πολεμάς τον πρώτο, όταν πέσει prestige το gym φέυγει ο πιο αδύναμος, μετά πολέμάς τον 2ο πιο δυνατό και φέυγεις μέχρι να τους νικήσεις όλους... (δε γνωρίζω αν έχει bonus prestige αν τους πάρεις συνεχόμενους ,αλλα μπορείς να τους τρώς έναν έναν και run. hit and run mechanics ftw)

πάντα να υποτίθετε πρέπει να κρατάτε το πιο δυνατό σας ποκεμον για μάχες και να βάζετε σε gym το 2ο ή 3ο πιο δυνατό. αλλά!! αν δεν έχετε 400άρια πόκεμον+ που παίζουν στα gym τότε βάλτε το δυνατότερο μπας και κρατηθεί και πάρετε coins... να προσπαθήσετε να έχετε ρουτίνα καθημερινή να πέρνετε coins απο έστω ένα gym, αν έχετε 2 δυνατά απο 2 gyms τουλάχιστον etc. τι να το κάνεις αν νικάς gyms βάζεις ταγάρια και δε βγάζουν μέρα να πάρεις coins....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...