Προς το περιεχόμενο

Pokémon GO - Official Thread


Swimmer21

Ψηφοφορία του Pokémon GO - Official Thread  

421 μέλη έχουν ψηφίσει

  1. 1. Τι ομάδα είσαστε στο Pokémon GO;

    • Team Instinct (Κίτρινοι)
    • Team Mystic (Μπλε)
    • Team Valor (Κόκκινοι)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε παιδια γιατι καθεστε και τσακωνεστε χωρις λογο? Εσεις που λετε οτι σας χαλανε το παιχνιδι οσοι κανουν gps spoofing με ποιο τροπο ακριβως σας το χαλανε? Αφου οι ιδιοι λετε οτι δεν ειναι (η τουλαχιστον δεν το βλεπετε) ανταγωνιστικα το παιχνιδι, τι σας νοιαζει αν ο αλλος απο την ανω ραχουλα πεταγεται μεχρι αμερικη να φαρμαρει dratini? Πολυ απλα αυτος θα εχει dragonite κι εσεις οχι. Το μονο ανταγωνιστικο κομματι θα μπορουσε να ειναι η φαση με τα γυμναστηρια, αλλα και παλι στην Αθηνα (οποτε υποθετω και στην υπολοιπη Ελλαδα) δεν υπαρχουν τοσο δυνατα γυμναστηρια που να μην μπορει να τα ριξει ενας 20ρης μονος του. Οποτε ακυρωνετε τον εαυτο σας. Αποψη μου ο καθενας παιζει το παιχνιδι οπως θελει, αρκει να μην ειναι σε βαρος αλλων, και σε αυτην την περιπτωση το gps spoofing δεν επηρρεαζει τους υπολοιπους χρηστες. 

Εσυ που ακριβως ζεις και βλεπεις τοσα πολλα bots καθημερινα σε σημειο να κανουν unplayable το παιχνιδι για σενα? Και πως ακριβως καταλαβαινεις οτι υπαρχουν bots αφου η μονη αλληλεπιδραση μεταξυ παιχτων ειναι μεσω των γυμναστηριων..

 

Την εξάπλωση βλέπω των bots  και που είδες τσακομό?εγω μιλάω γενικά για όλους και μου αρέσει να είμαι ρεαλιστής.Είδα σε γυμναστήριο 35 lvl παίκτη και ειχε charizard κλπ ενώ εμεις οι βλακες με arcanine 1200 cp.Και ποιος ανέφερε ότι είναι unplayable.Ακριβώς στα γυμναστήρια φενεται αυτό η μόνη αλληλεπίδραση και αυτή καταστρέφεται κατά καιρούς.Διάλογο κανουμε

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εάν δεν θές να πάς έξω σε αυτά τα λίγα pokestop που έχετε τότε χρησιμοποιήσε fake gps αλλά προτιμείς να βάλεις bot να ανεβείς level και να ξενερώσεις τους άλλους + τα cp sturdast κλπ.το παιχνίδι λέγεται pokemon GO αυτός είναι ο σκοπός να πας εξω

δεν κατάλαβες

δεν επιλέγω να βάλω μποτ

λέω ότι το δοκίμασα με δυο διαφορετικούς λογαριασμούς για να δω τις διαφορές

εννοείται ότι συνεχίζω κανονικά με τον ορίτζιναλ λογαριασμό μου, χωρίς καν fake gps

απλά το θεωρώ αδικία και το επισημαίνω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήγα βόλτα για πόκεμον, μετά οδοντίατρο, μετά για καφέ, μετά για μπύρες, μετά πάλι βόλτα για πόκεμον και τώρα γύρισα.

 

Πως καταφέρατε να πάτε το thread στα σκατά σε τόσο λίγο χρονικό διάστημα;

 

--------------------------------------------

 

Η όλη φάση και το συμπέρασμα με το free bot που έχουν ΟΛΟΙ είναι η εξής:

 

Μπορεί όλοι να κλαίγονται όταν σε άλλα games υπάρχουν cheaters/bots αλλά έτσι και το πάρετε και εσείς στα χέρια σας τα ίδια σκατά είστε και μετά προσπαθείτε να το δικαιολογήσετε. Χεστήκαμε αν ζείτε επαρχίες, χεστήκαμε αν δεν σας αρέσει ο τρόπος lvl up, χεστήκαμε γενικά με τις δικαιολογίες σας. Κάντε ΟΤΙ γουστάρετε, δεν σας κρατάει κανείς, πόσο μάλλον η Niantic, απλά πραγματικά ξεκολλάτε, δεν μπορείτε να το σώσετε είστε κλέφτες και τέλος. Δεν έχει σημασία αν και οι άλλοι κλέβουν, το θέμα είναι τι κάνετε εσείς.

 

 

Όσο για την ερώτηση για το Flareon που έπιασα, ήμουν LvL 23 (τώρα 24) και ξέρω πόσο πέος είναι να ανέβεις αλλά ΚΛΑΙΝ λες και παίζουμε pokemon για το e-peen...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήγα βόλτα για πόκεμον, μετά οδοντίατρο, μετά για καφέ, μετά για μπύρες, μετά πάλι βόλτα για πόκεμον και τώρα γύρισα.

 

Πως καταφέρατε να πάτε το thread στα σκατά σε τόσο λίγο χρονικό διάστημα;

 

--------------------------------------------

 

Η όλη φάση και το συμπέρασμα με το free bot που έχουν ΟΛΟΙ είναι η εξής:

 

Μπορεί όλοι να κλαίγονται όταν σε άλλα games υπάρχουν cheaters/bots αλλά έτσι και το πάρετε και εσείς στα χέρια σας τα ίδια σκατά είστε και μετά προσπαθείτε να το δικαιολογήσετε. Χεστήκαμε αν ζείτε επαρχίες, χεστήκαμε αν δεν σας αρέσει ο τρόπος lvl up, χεστήκαμε γενικά με τις δικαιολογίες σας. Κάντε ΟΤΙ γουστάρετε, δεν σας κρατάει κανείς, πόσο μάλλον η Niantic, απλά πραγματικά ξεκολλάτε, δεν μπορείτε να το σώσετε είστε κλέφτες και τέλος. Δεν έχει σημασία αν και οι άλλοι κλέβουν, το θέμα είναι τι κάνετε εσείς.

 

 

Όσο για την ερώτηση για το Flareon που έπιασα, ήμουν LvL 23 (τώρα 24) και ξέρω πόσο πέος είναι να ανέβεις αλλά ΚΛΑΙΝ λες και παίζουμε pokemon για το e-peen...

Ποιος το πήγε στα σκατά ; τι δεν σου άρεσε ακριβώς γιατί δεν βγήκαμε off topic νομίζω.αυτο που βάζεις λες ότι όλοι είναι τα ίδια σκατά γιατί προσβάλεις τα μέλη και γενικά τον κόσμο που ασχολείται κανονικά. Σου αρέσει να σε προσβαλουν ;είναι τελείως ατοπο όλο αυτό που είπες ίσα ίσα για να ασκήσεις κριτική στον διαλογο που είχαμε.και αυτό που λες το τι έκανες πριν που αποσκοπει ;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ασχολείται κανονικά =/= GPS Spoofing/Bot

 

Λέω για όσους δεν παίζουν by the book. Δεν είμαι χθεσινός και άσε με να προσβάλω όποιον cheater θέλω, δεν θα ζητήσω την άδεια σου. Το τι έκανα πριν το λέω γιατί μου αρέσει να γράφω ημερολόγιο στο thread εσύ τι ζόρι τραβάς δλδ; Ούτε μήνα δεν έχεις στο forum, δε θα μας πεις και πως να μιλάμε έλεος...

 

Το δια ταύτα είναι το εξής: Παίξτε όπως θέλετε, απλά μην προσπαθείτε να το δικαιολογήσετε.

Το ότι κάποιοι είναι επαρχία δεν τους δίνει συγχωροχάρτι να μπαίνουν να μαζεύουν 2-3 Dragonite και 10 Gym στην σειρά από το σπιτάκι τους.

 

υ.γ. dude δεν ψήνω να κάτσω να συζητήσω μαζί σου ούτε με κανέναν άλλο για αυτό το θέμα, κάποιοι από μας ρίξανε άλλα 12 χιλιόμετρα περπάτημα σήμερα και θέλουν ξεκούραση, δεν θα κάτσω να ασχολούμαι άλλο 


Επίσης για όσους στεναχωριούνται από την Team Instinct (σήμερα άκουσα να μας λένε Team Extinct), η φωτό αφιερομένη. Αν και της λείπει το "Look at all this XP i'm gonna get"

 

yp7v7xrv2mbx.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Xωρις να θελω να παρω καμια πλευρα, καθως ποτε δεν ημουν gamer, και ουτε προκειται να γινω, οποτε δεν μπορω να πω οτι με νοιαζει αμα καποιος χακαρει η οχι (ακομα και το go, θα το παρατησω σε κανα μηνα δυο.) Αυτο σου λεει το παιδι πιο πανω. Να παει εξω να κανει τι. Αμα δεν εχει η περιοχη του κατι, γιατι να σπαταλησει χρονο. Συμφωνω ομως στο οτι ειναι καλυτερα να χρησιμοποιησει fake gps, καθως παλι ψαχνεις ποκεμον, παλι προσπαθεις να τα πιασεις και κρατας και μια επαφη με το παιχνιδι. Στο script δεν κανεις ουτε αυτο. Σιγουρα ο σκοπος του παιχνιδιου ειναι να βγεις εξω, αλλα προκειμενου να μην παιζεις καθολου το παιχνιδι, το gps spoofing ειναι μια λυση. Καλη η κακη. Οπως το βλεπει ο καθενας.

Εσυ και οι περισσοτεροι αλλοι. Ειχε απιστευτα καλο timing το εν λογω παιχνιδι και πετυχε. Μοδα ειναι και θα περασει(τουλαχιστον δεν θα ειναι τοσο εντονο αργοτερα απο Σεπτεμβριο οπως ειναι τωρα εκτως αν υπαρξει τετοια υποστηριξη που το κανουν το παιχνιδι αγνωριστο).Βλεπεις απο Σεπτεμβριο και μετα βγαινουν και αλλα παιχνιδια για να παιξει ο κοσμος(σε κονσολες,υπολογιστες ή ακομα και τα καινουργια pokemon) ενω τωρα δεν υπαρχει κατι αξιολογο.

 

Δεν ειναι τυχαιο που το εν λογω topic για τα pokemon δεν εχει κλεισει ουτε 20μερες και εχει φτασει κοντα στις 80σελιδες,ενω το αντιστοιχο θεμα για ενα πραγματικο παιχνιδι pokemon οπως X and Y (που ειναι το τελευταιο παιχνιδι που υπαρχει στην αγορα μεχρι να βγει το επομενο παιχνιδι το Νοεμβριο)εχει μολις 3 σελιδες απο το 2013 που βγηκαν μεχρι σημερα......

 

Προσωπικα μου αρεσει η ιδεα του pokemon go μονο αν το συνδιαζω με κατι αλλο παραλληλα πχ αν πρεπει να βγαλω τον σκυλο βολτα,αν πρεπει να παω να ψωνισω,να πληρωσω φορους κλπ,στο δρομο μου για μια επισκεψη ή ακομα και για video club,και φυσικα αν τυχει σε απλη γυμναστικη τυπου jogging,λιγο ποδηλατο κλπ.

 

Βεβαια οπως ειχα γραψει και πιο παλια δεν μαρεσει καθολου οπως διαβαζα πιο παλια,που υπηρχε κοσμος που εβγαινε μετα τις 12-1 το βραδυ και γυριζε στους δρομους ''για να βρει pokemon''ξημερωματα.

 

Επισης το παιχνιδι στην παρουσα φαση του το εχει παρει ο κοσμος πολυ περισσοτερο στα σοβαρα απο οτι πρεπει. Οπως αναφερθηκε ουτε καν τον πληρη ελεγχο των Pokemon εχεις,ουτε φυσικα ο τροπος που πιανεις τα pokemon εχει καμια σχεση με τα κανονικα παιχνιδια και φυσικα την σειρα(χαρη στα οποια απεκτησε και αυτο το ονομα ).

 

Ελπιζω απο Σεπτεμβριο και μετα στις πορειες κατω στο Συνταγμα για πιο σοβαρα νεα,να μην βλεπουμε στην τηλεοραση και ατομα που εχουν κατεβει με τα κινητα στο χερι για να πιασουν pokemon.

 

Α και αυτα απο ατομο που εχει αφιερωσει εκατονταδες ωρες στις κασετες pokemon απο Μπλε μεχρι και Emerald.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είμαι στο thumbnail του βιντεο από το event του public στο συνταγμα χιχιχιχοχοχο
νομιζω ότι συντομα θα γινω το προσωπο του pokemongo στην Ελλαδα


Επισης, πολύ σημαντικο, εσεις τραμπουκιζετε αλλους εκπαιδευτες στην πραγματικη ζωη? (ειδικα αν είναι σε άλλες ομαδες)
Σκέφτομαι να γινω ο Ελληνας ομαδος πυραυλος και να φωναζουν ολοι οι ανθρωποι βοηθεια χιχιχιχοχοχο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έσβησες και το δεύτερο reddit account έτσι;

είμαι στο thumbnail του βιντεο από το event του public στο συνταγμα χιχιχιχοχοχο

νομιζω ότι συντομα θα γινω το προσωπο του pokemongo στην Ελλαδα

 

Επισης, πολύ σημαντικο, εσεις τραμπουκιζετε αλλους εκπαιδευτες στην πραγματικη ζωη? (ειδικα αν είναι σε άλλες ομαδες)

Σκέφτομαι να γινω ο Ελληνας ομαδος πυραυλος και να φωναζουν ολοι οι ανθρωποι βοηθεια χιχιχιχοχοχο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είμαι στο thumbnail του βιντεο από το event του public στο συνταγμα χιχιχιχοχοχο

νομιζω ότι συντομα θα γινω το προσωπο του pokemongo στην Ελλαδα

Επισης, πολύ σημαντικο, εσεις τραμπουκιζετε αλλους εκπαιδευτες στην πραγματικη ζωη? (ειδικα αν είναι σε άλλες ομαδες)

Σκέφτομαι να γινω ο Ελληνας ομαδος πυραυλος και να φωναζουν ολοι οι ανθρωποι βοηθεια χιχιχιχοχοχο

 

Ναι αμέ, all in good fun όμως. Αν βλέπουμε τίποτα μικρά να πηγαίνουν για Gym είμαστε σε φάση "τι team είστε? πως? εδώ είναι μόνο για Κίτρινους" και stare down σε φάση μέχρι που σκαλώνουν και μετά σκάμε στα γέλια και λέμε αράχτε ρε πλάκα κάνουμε

 

Βασικά προτιμώ να περιμένω να πάρουν το gym και να το πάρουμε εμείς μετά γιατί ... xp

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αμέ, all in good fun όμως. Αν βλέπουμε τίποτα μικρά να πηγαίνουν για Gym είμαστε σε φάση "τι team είστε? πως? εδώ είναι μόνο για Κίτρινους" και stare down σε φάση μέχρι που σκαλώνουν και μετά σκάμε στα γέλια και λέμε αράχτε ρε πλάκα κάνουμε

 

Βασικά προτιμώ να περιμένω να πάρουν το gym και να το πάρουμε εμείς μετά γιατί ... xp

κατεβηκα με baseball bat και την παρεα χθες στην πλατεια και αραξαμε στο αγαλμα που είναι το gym

ρε ερχονται τωρα κατι πουθεναδες να μου παιρνουν το Gym, θρασος ανευ προηγουμενου

μου θυμιζει λιγο εποχες 4sq που θελαν να μου κλεψουν τη δημαρχεια σε περιοχες μου όταν το street cred τους είναι ανυπαρκτο-δε νομιζω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έσβησες και το δεύτερο reddit account έτσι;

δεν ξερω γιατι με εκανες quote, αλλα δεν εχω καν account στο reddit

Κάτσε να ξεκινήσουν τα σχολεία να μπορούμε να κρατήσουμε για λίγο περισσότερο τα Gyms γιατί τα πιτσιρίκια άλλη δουλειά δεν κάνουν

δεν εχω δει κανενα πιτσιρικι να παιζει, γενικα οποιος γενηθηκε μετα το 2000 νομιζω ότι δε νοιαζεται ακριβως για ποκιμαν.

το μονο μου κριτηριο είναι αισθητικο, ντυσου σαν εκπαιδευτης, είναι παιχνιδι που παιζεται εξω και δεν εχει πλακα οταν δεν το ζεις, και παιξε σοβαρα ποκιμαν με συνοχή. Ντύνονται normies και εχουν θρασος να κυκλοφορουν με OP ποκιμαν ενώ στην καλυτερη μοιαζουν με hikers η schoolkids. Όταν εισαι ετσι όπως εισαι, παιξε με ratata και geodude. http://tvtropes.org/pmwiki/pmwiki.php/Characters/PokemonTrainerClasses

αισθητικη συνοχή πλς

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...