Προς το περιεχόμενο

Pokémon GO - Official Thread


Swimmer21

Ψηφοφορία του Pokémon GO - Official Thread  

421 μέλη έχουν ψηφίσει

  1. 1. Τι ομάδα είσαστε στο Pokémon GO;

    • Team Instinct (Κίτρινοι)
    • Team Mystic (Μπλε)
    • Team Valor (Κόκκινοι)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

το τι θεωρεί ο καθένας cheat είναι διαφορετικό. cheat είναι και το pokevision. αλλα όλοι το χρησιμοποιούν. γιατί κάποια mechanics του game είναι broken. δεν σπας τον κώδικα του παιχνιδιού αν πας σε άλλη περιοχή ,τον ίδιο χρόνο ξοδέυεις με άλλους για να πιάσεις /εκπαιδέυσεις κτλπ. απλά είναι σα να ζεις αμερική πχ, δλδ αυτός που μένει εκεί είναι cheater? όχι απλά εσύ που πας εκεί είσαι? δε την καταλαβαίνω αυτή τη λογική. τέσπα φτάσε μεγαλύτερο lvl και ίσως αλλάξεις άποψη ίσως πάλι όχι

 

το pokevision δεν είναι ενοχλητικό και δεν χαλάει το παιχνίδι αλλά την τηλεμεταφορά που κάνουν τα noobia είναι cheat και τα bot που πάνε με πολλά χιλιόμετρα την ώρα και πάνε σε pokestop μέσα σε δευτερόλεπτα και ποιάνουν 5 εκατομύρια pokemon το δευτερόλεπτο.Είμαι 23level όλοι το ίδιο ανεβένουμε απλά εσύ έχεις το πρόβλημα

 

cheat σημαίνει εξαπατώ!

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

το θέμα τι θεωρεί κάποιος competitive δεν είναι αντικειμενικό, πχ και εγώ μπορώ να πω σιγά το lol competitive? πατάς 4 κουμπιά και κοιτάς το χάρτη και είσαι καλύτερος... etc

 

Απλα η ιστορια δειχνει οτι competitive θεωρουνται τα παιχνιδια που κανεις αυτο σε σχεση με το mindless grinding.

Περιμενεις raid σε ενα mobile game που αν προσθεσουν και δευτερο χαρακτηρα να φαινεται θα το παιζει το 30% απο αυτους που το παιζουν τωρα γιατι δεν θα το σηκωνει το κινητο τους.

Ενα παιχνιδακι ειναι για να περνας την ωρα σου απλα αντι να καθεσαι μεσα και να παιζεις candy crush βγαινεις εξω και επειδη ειναι πρωτοτυπο και εχει και το brand εχει και τοσο μεγαλη απηχηση

 

Αυτοι που θελουν να παιξουν το παιχνιδι για να περασουν την ωρα τους  θα το χαρουν γιατι γιαυτους ειναι τωρα οσοι θελετε να κανετε καριερες διαλεξατε λαθος παιχνιδι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το pokevision δεν είναι ενοχλητικό και δεν χαλάει το παιχνίδι αλλά την τηλεμεταφορά που κάνουν τα noobia είναι cheat και τα bot που πάνε με πολλά χιλιόμετρα την ώρα και πάνε σε pokestop μέσα σε δευτερόλεπτα και ποιάνουν 5 εκατομύρια pokemon το δευτερόλεπτο.Είμαι 23level όλοι το ίδιο ανεβένουμε απλά εσύ έχεις το πρόβλημα

 

cheat σημαίνει εξαπατώ!

 

μάλλον δεν ξέρεις για πιο πράγμα μιλάς απο τα λεγόμενα σου. λοιπόν δε μπορείς να πας με πολλά χιλιόμετρα και να πας σε pokestop να κάνεις grab , τρώς softban ,είναι στον κώδικα του παιχνιδιού αν πας με κάποια ταχύτητα μεγαλύτερη του κανονικού τρώς softban οπότε αυτό που λες δεν γίνεται καν. double standards για το pokevision nice...δεν είναι cheat δλδ να βλέπεις που ακριβώς κάνουν spawn, ωραίος....

 

https://www.reddit.com/r/pokemongo/comments/4u0av6/soft_ban_research/

 

μόρφωση next time. 

 

 

nasos μερικοί ακόμα και στο candy crash το βλέπουν competitive και κοντράρουν πίστες etc, ο καθένας βλέπει τα videogames όπως θέλει ,casual/competitive heck ακόμα και τα tetris ή super mario είναι competitive games, speed clears, no life loss etc....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μάλλον δεν ξέρεις για πιο πράγμα μιλάς απο τα λεγόμενα σου. λοιπόν δε μπορείς να πας με πολλά χιλιόμετρα και να πας σε pokestop να κάνεις grab , τρώς softban ,είναι στον κώδικα του παιχνιδιού αν πας με κάποια ταχύτητα μεγαλύτερη του κανονικού τρώς softban οπότε αυτό που λες δεν γίνεται καν. 

 

https://www.reddit.com/r/pokemongo/comments/4u0av6/soft_ban_research/

 

μόρφωση next time. 

 

μπορείς να πας με 450khm/h χώρις να φάς softban.και εσύ στην πραγματικότητα δεν φτάνεις την ταχύτητα αυτή και θα μου πείς για μόρφωση

σε κάθε περιπτωση ακόμα που πας Αμερική μεσα σε 10 λεπτα είσαι cheater απλά Αμερική για να πας θες πολλές ώρες αλλα τι λέω ο ίδιος είπες ότι είσαι cheater και μιλάω γενικά αλλα μυγιάστηκες.Η που είσαι σπιτάκι σου και παίρνεις pokemons και level δεν είσαι cheater.Γι αυτό σε κάθε bot υπάρχει η φράση you for educational purposes only!!Γιατί πορφανώς κάτι τέτοιο είναι παράνομο και υποβαθμίζει την πιοότητα του παιχνιδιού σε καμία περίπτωση δεν θέλω να προσβάλω και να πείσω κανέναν να μην χρησιμοποιεί cheats.Και μάλιστα εγώ παραδέχομαι τους προγραμματιστές που φτιάχνουν τετοια πραγματα απλά το μόνο που λέω σκεφτείτε το κακό που προκαλούμε χωρίς λογο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορείς να πας με 450khm/h χώρις να φάς softban.και εσύ στην πραγματικότητα δεν φτάνεις την ταχύτητα αυτή και θα μου πείς για μόρφωση

σε κάθε περιπτωση ακόμα που πας Αμερική μεσα σε 10 λεπτα είσαι cheater απλά Αμερική για να πας θες πολλές ώρες αλλα τι λέω ο ίδιος είπες ότι είσαι cheater και μιλάω γενικά αλλα μυγιάστηκες

διάβασε καλύτερα το reddit post, με 70μίλια την ώρα οδήγηση τρώς softban ακόμα και αν παίζεις κανονικά....... τώρα που είδες εσύ το 450km/hr χωρίς softban δε ξέρω.

όσον αφορά για continent jumps όπως γράφει χρειάζονται safe hours για να μη φάς soft ban,προσωπικά το υπολόγισα κάπου στις 4 ώρες 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

διάβασε καλύτερα το reddit post, με 70μίλια την ώρα οδήγηση τρώς softban ακόμα και αν παίζεις κανονικά....... τώρα που είδες εσύ το 450km/hr χωρίς softban δε ξέρω.

όσον αφορά για continent jumps όπως γράφει χρειάζονται safe hours για να μη φάς soft ban,προσωπικά το υπολόγισα κάπου στις 4 ώρες 

 

δεν πάβει να τρέχει και να κάνει την δουλειά μόνο και παίρνεις 70kxp ανα ώρα που είναι αδύνατον να επιτευχθεί κατι τετοιο χωρίς cheat και 100k xp σε ανιστοιχο forum εχω δεί.Με λίγα λόγια ακου τι κάνεις σαν cheater πας όπου θές μεσα από το σπιτάκι σου μαζεύεις όλα τα pokestop που σου βρίσκει πηγαίνει με πολλά χηλιόμετρα ανα ώρα σου ποιανει 3 pokemon το 1,5 δευτερολεπτο πραγμα αδύνατο σου μεταφέρει τα ποκεμον γρήγορα σου πετάει τα items όλα αυτά είναι cheat.Και όχι τιποτα άλλο αλλά κάτι τετοια τυπάκια το παίζουν και μάγκες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάντως το παιχνίδι είναι πολύ άδικο για όσους μένουν στην επαρχία

έκανα δεύτερο account για να δω πως είναι αυτό το cheat-bot

έβαλα στην αρχή τις συντεταγμένες άμστερνταμ που είχε ως default

είχε ένα κάρο Pokestops και άπειρα ποκεμον

ο παίχτης ανέβηκε λεβελ 20 σε χρόνο dt

 

μετά έκανα άλλο λογαριασμό και έβαλα συντεταγμένες στην πόλη μου

η πόλη μου έχει μόνο ένα pokestop και ένα gym

η αναφορά του cheat ήταν πως έβρισκε το pokestop αλλα δεν εβρισκε ποκεμον

ανα 5 λεπτα εννοείται πως επαιρνε τα δωράκια αλλά κανενα ποκεμον

το αφησα 20 λεπτα και δεν βρήκε τιποτα απο ποκεμον

 

φανταστείτε καποιον/καποια απο επαρχια οπως εγω, να αναγκαζεται να παει καθε 5 λεπτα στο μοναδικο pokestop της πολης του/της και να βρισκει pokemon με το σταγονομετρο

ξεκινησα το παιχνιδι 15/7 και είμαι ακομα στο level 10 (με τον κανονικο μου λογαριασμο)

 

ενα σκ μονο πηγα στην Κοζανη και εκεί έχει αρκετά pokestop. μπορεσα να μαζεψω μερικα pokeballs και βρηκα αρκετα ποκεμον ωστε να ανεβω καπως πιο ευκολα 1-2 levels

 

όσοι παιζουν σε πολη με πολυ πληθυσμο ειναι τυχεροι

οσοι παιζουν σε μικρη πολη είτε θα ανεβαίνουν εξαιρετικά αργά ψαχνοντας με τις ωρες να βρεθει κανενα ποκεμον, ειτε θα βαρεθουν και θα το παρατησουν, ειτε θα κανουν cheat για να πανε σε αλλη πολη

αναγκαστικά :/ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν πάβει να τρέχει και να κάνει την δουλειά μόνο και παίρνεις 70kxp ανα ώρα που είναι αδύνατον να επιτευχθεί κατι τετοιο χωρίς cheat και 100k xp σε ανιστοιχο forum εχω δεί.Με λίγα λόγια ακου τι κάνεις σαν cheater πας όπου θές μεσα από το σπιτάκι σου μαζεύεις όλα τα pokestop που σου βρίσκει πηγαίνει με πολλά χηλιόμετρα ανα ώρα σου ποιανει 3 pokemon το 1,5 δευτερολεπτο πραγμα αδύνατο σου μεταφέρει τα ποκεμον γρήγορα σου πετάει τα items όλα αυτά είναι cheat.Και όχι τιποτα άλλο αλλά κάτι τετοια τυπάκια το παίζουν και μάγκες

 αν βρήκες τέτοιο cheat εσύ δώστο και σε μας χαχαχαχαχα :-D  :-D  :-D

 

bulbasar nest 

JMuGzo4.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάντως το παιχνίδι είναι πολύ άδικο για όσους μένουν στην επαρχία

έκανα δεύτερο account για να δω πως είναι αυτό το cheat-bot

έβαλα στην αρχή τις συντεταγμένες άμστερνταμ που είχε ως default

είχε ένα κάρο Pokestops και άπειρα ποκεμον

ο παίχτης ανέβηκε λεβελ 20 σε χρόνο dt

 

μετά έκανα άλλο λογαριασμό και έβαλα συντεταγμένες στην πόλη μου

η πόλη μου έχει μόνο ένα pokestop και ένα gym

η αναφορά του cheat ήταν πως έβρισκε το pokestop αλλα δεν εβρισκε ποκεμον

ανα 5 λεπτα εννοείται πως επαιρνε τα δωράκια αλλά κανενα ποκεμον

το αφησα 20 λεπτα και δεν βρήκε τιποτα απο ποκεμον

 

φανταστείτε καποιον/καποια απο επαρχια οπως εγω, να αναγκαζεται να παει καθε 5 λεπτα στο μοναδικο pokestop της πολης του/της και να βρισκει pokemon με το σταγονομετρο

ξεκινησα το παιχνιδι 15/7 και είμαι ακομα στο level 10 (με τον κανονικο μου λογαριασμο)

 

ενα σκ μονο πηγα στην Κοζανη και εκεί έχει αρκετά pokestop. μπορεσα να μαζεψω μερικα pokeballs και βρηκα αρκετα ποκεμον ωστε να ανεβω καπως πιο ευκολα 1-2 levels

 

όσοι παιζουν σε πολη με πολυ πληθυσμο ειναι τυχεροι

οσοι παιζουν σε μικρη πολη είτε θα ανεβαίνουν εξαιρετικά αργά ψαχνοντας με τις ωρες να βρεθει κανενα ποκεμον, ειτε θα βαρεθουν και θα το παρατησουν, ειτε θα κανουν cheat για να πανε σε αλλη πολη

αναγκαστικά :/ 

 

Εάν δεν θές να πάς έξω σε αυτά τα λίγα pokestop που έχετε τότε χρησιμοποιήσε fake gps αλλά προτιμείς να βάλεις bot να ανεβείς level και να ξενερώσεις τους άλλους + τα cp sturdast κλπ.το παιχνίδι λέγεται pokemon GO αυτός είναι ο σκοπός να πας εξω

 αν βρήκες τέτοιο cheat εσύ δώστο και σε μας χαχαχαχαχα :-D  :-D  :-D

 

bulbasar nest 

JMuGzo4.jpg

 

http://imgur.com/Ga3TA90 δές πόσο exp/h και ποιο λιγο που παίρνεις εσύ δεν έχει σημασία κρίμα παντως .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το παιχνίδι λέγεται pokemon GO αυτός είναι ο σκοπός να πας εξω

 

http://imgur.com/Ga3TA90 δές πόσο exp/h και ποιο λιγο που παίρνεις εσύ δεν έχει σημασία κρίμα παντως .

 

Xωρις να θελω να παρω καμια πλευρα, καθως ποτε δεν ημουν gamer, και ουτε προκειται να γινω, οποτε δεν μπορω να πω οτι με νοιαζει αμα καποιος χακαρει η οχι (ακομα και το go, θα το παρατησω σε κανα μηνα δυο.) Αυτο σου λεει το παιδι πιο πανω. Να παει εξω να κανει τι. Αμα δεν εχει η περιοχη του κατι, γιατι να σπαταλησει χρονο. Συμφωνω ομως στο οτι ειναι καλυτερα να χρησιμοποιησει fake gps, καθως παλι ψαχνεις ποκεμον, παλι προσπαθεις να τα πιασεις και κρατας και μια επαφη με το παιχνιδι. Στο script δεν κανεις ουτε αυτο. Σιγουρα ο σκοπος του παιχνιδιου ειναι να βγεις εξω, αλλα προκειμενου να μην παιζεις καθολου το παιχνιδι, το gps spoofing ειναι μια λυση. Καλη η κακη. Οπως το βλεπει ο καθενας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Xωρις να θελω να παρω καμια πλευρα, καθως ποτε δεν ημουν gamer, και ουτε προκειται να γινω, οποτε δεν μπορω να πω οτι με νοιαζει αμα καποιος χακαρει η οχι (ακομα και το go, θα το παρατησω σε κανα μηνα δυο.) Αυτο σου λεει το παιδι πιο πανω. Να παει εξω να κανει τι. Αμα δεν εχει η περιοχη του κατι, γιατι να σπαταλησει χρονο. Συμφωνω ομως στο οτι ειναι καλυτερα να χρησιμοποιησει fake gps, καθως παλι ψαχνεις ποκεμον, παλι προσπαθεις να τα πιασεις και κρατας και μια επαφη με το παιχνιδι. Στο script δεν κανεις ουτε αυτο. Σιγουρα ο σκοπος του παιχνιδιου ειναι να βγεις εξω, αλλα προκειμενου να μην παιζεις καθολου το παιχνιδι, το gps spoofing ειναι μια λυση. Καλη η κακη. Οπως το βλεπει ο καθενας.

 

αυτό λέω το gps spoof δεν ξενερώνει τους αλλους δεν είναι το ιδιο ενώ το bot θα χασει κάθε επαφη με το παινχιδι και ισα ισα θα την σπασει και στους αλλους παικτες.Σε κάθε περίπτωση τα bot καταστρέφουν το παινχίδι και μετά λέμε γιατί έγιναν έτσι τα πράγματα στο χέρι όλων είναι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω απο την αλλη θα ελεγα,πως ειναι καθαρα στο χερι της εταιριας για να κρατησει το παιχνιδι ψηλα χωρις cheaters.Δεν μπορει καλως η κακως ενα παιχνιδι να απευθυνεται σε ολους της χρηστες.Καποιοι θα εχουν κινητο 10ετιας κ αλλοι θα μενουν σε καποιο χωριο που δεν εχει ψυχη.
Δεν μπορουν να ειναι ολοι ευχαριστημενοι με ενα προιον,αυτο συμβαινει στα παντα.

Πρεπει να λαβει σοβαρα μετρα η εταιρια εναντι του cheating γτ αλλιως απλα δεν εχει νοημα πλεον το παιχνιδι.Αλλα που ξερετε μπορει η Niantic να μην την ενδιαφερει γιατι αυτο που φαινεται στις πραξεις ειναι οτι παιζουν παρα πολυ χρηστες που ισοδυναμει για την εταιρια σε λεφτα απο επενδυτες,διαφημισεις κτλ.

Δεν φταινε οι χρηστες που χρησιμοποιουν bluestacks,gps spoof αλλα η εταιρια που δεν κανει κατι κ ριχνει απλα softbans.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω απο την αλλη θα ελεγα,πως ειναι καθαρα στο χερι της εταιριας για να κρατησει το παιχνιδι ψηλα χωρις cheaters.Δεν μπορει καλως η κακως ενα παιχνιδι να απευθυνεται σε ολους της χρηστες.Καποιοι θα εχουν κινητο 10ετιας κ αλλοι θα μενουν σε καποιο χωριο που δεν εχει ψυχη.

Δεν μπορουν να ειναι ολοι ευχαριστημενοι με ενα προιον,αυτο συμβαινει στα παντα.

 

Πρεπει να λαβει σοβαρα μετρα η εταιρια εναντι του cheating γτ αλλιως απλα δεν εχει νοημα πλεον το παιχνιδι.Αλλα που ξερετε μπορει η Niantic να μην την ενδιαφερει γιατι αυτο που φαινεται στις πραξεις ειναι οτι παιζουν παρα πολυ χρηστες που ισοδυναμει για την εταιρια σε λεφτα απο επενδυτες,διαφημισεις κτλ.

 

Δεν φταινε οι χρηστες που χρησιμοποιουν bluestacks,gps spoof αλλα η εταιρια που δεν κανει κατι κ ριχνει απλα softbans.

 

όλοι φταίνε είναι δηλαδή σαν να λές να πληρώσω έναν να τον δελεάσω με πολλά λεφτα να πάει να κλέψει μια τράπεζα και το κανει σε αυτην την περιπτωση φταιω και εγω και ο χρήστης !Αμα δεν κανει κατι η Niantic κατι για τα bots το κανω απεγκατάσταση άλλη αισθηση όταν πρωτοβγηκε και δεν υπήρχαν bots και άλλη τωρα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια γιατι καθεστε και τσακωνεστε χωρις λογο? Εσεις που λετε οτι σας χαλανε το παιχνιδι οσοι κανουν gps spoofing με ποιο τροπο ακριβως σας το χαλανε? Αφου οι ιδιοι λετε οτι δεν ειναι (η τουλαχιστον δεν το βλεπετε) ανταγωνιστικα το παιχνιδι, τι σας νοιαζει αν ο αλλος απο την ανω ραχουλα πεταγεται μεχρι αμερικη να φαρμαρει dratini? Πολυ απλα αυτος θα εχει dragonite κι εσεις οχι. Το μονο ανταγωνιστικο κομματι θα μπορουσε να ειναι η φαση με τα γυμναστηρια, αλλα και παλι στην Αθηνα (οποτε υποθετω και στην υπολοιπη Ελλαδα) δεν υπαρχουν τοσο δυνατα γυμναστηρια που να μην μπορει να τα ριξει ενας 20ρης μονος του. Οποτε ακυρωνετε τον εαυτο σας. Αποψη μου ο καθενας παιζει το παιχνιδι οπως θελει, αρκει να μην ειναι σε βαρος αλλων, και σε αυτην την περιπτωση το gps spoofing δεν επηρρεαζει τους υπολοιπους χρηστες. 


όλοι φταίνε είναι δηλαδή σαν να λές να πληρώσω έναν να τον δελεάσω με πολλά λεφτα να πάει να κλέψει μια τράπεζα και το κανει σε αυτην την περιπτωση φταιω και εγω και ο χρήστης !Αμα δεν κανει κατι η Niantic κατι για τα bots το κανω απεγκατάσταση άλλη αισθηση όταν πρωτοβγηκε και δεν υπήρχαν bots και άλλη τωρα.

Εσυ που ακριβως ζεις και βλεπεις τοσα πολλα bots καθημερινα σε σημειο να κανουν unplayable το παιχνιδι για σενα? Και πως ακριβως καταλαβαινεις οτι υπαρχουν bots αφου η μονη αλληλεπιδραση μεταξυ παιχτων ειναι μεσω των γυμναστηριων..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...