Προς το περιεχόμενο

5x tronsmart USB cables 4.99$


JohnnyX

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 152
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ξαναλεω ομως αλλο 20awg των tronsmart και αλλο 24 των blitz.. αν τα blitz πανε μεχρι 2.4 τα tronsmart πανε 3... ειναι θεμα φυσικης.

τιποτα δεν γινεται, θα φορτισει με οτι μπορει να φορτισει...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2.1 βγαζω με τα blitzwolf μηνες τωρα στο note 3 το οποιο δεν γινεται να παει παραπανω.Ποτε δεν επεσαν κατω απο 2.1 οποτε ειμαι σιγουρος οτι πανε και στα 2.4 ανετα αν και μονο tablet υποστηριζουν τετοια amper.Κατι καλυτερο απο αυτα τα καλωδια δεν υπαρχει μιας και ειναι και reversible οπως και οι φορτιστες που ειναι στα ιδια επιπεδα με anker.

 

 

 

pics-or-it-didnt-happen.png

 

Το εχω ξαναγραψει οτι στο δικο μου τουλαχιστον δεν μπορει να πιασει πανω απο 1,5Α παρολο που με αλλο καλωδιο (xiaomi) πιανει τα 2Α.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

pics-or-it-didnt-happen.png

 

Το εχω ξαναγραψει οτι στο δικο μου τουλαχιστον δεν μπορει να πιασει πανω απο 1,5Α παρολο που με αλλο καλωδιο (xiaomi) πιανει τα 2Α.

Ευχαριστημένος?

 

Screenshot_20160725_091951.png

 

Screenshot_20160725_092000.png

 

Και φωτογραφία από το φορτιστη με τα καλώδια της Blitzwolf:

 

IMG_20160725_092257.jpg

 

Ολη η ουσια ειναι στον kernel.Αν ο kernel δεν υποστηριζει πανω απο 1500 οτι καλωδιο και να βαλεις εκει θα παει.Για αυτο τον εχω πειραγμενο να δινει παντα 2.1 και 1 απο τη θυρα usb.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστημένος?

 

Screenshot_20160725_091951.png

 

img=https://s31.postimg.org/ycfzlqvzv/Screenshot_20160725_092000.png

 

Και φωτογραφία από το φορτιστη με τα καλώδια της Blitzwolf:

 

https://s31.postimg.org/po5aqsrm3/IMG_20160725_092257.jpg

Πλακα κανεις τωρα; Τοσο καιρο γραφεις οτι τα blitzwolf παίρνουν μεχρι 2,1Α και οι μετρησεις σου βασιζονταν σε applications αντι για μηχανηματακια meters;

 

Φανταζομαι και παραπανω το παλικαρι που μετρησε το optimus G να παιρνει εως 1,2Α, η μετρηση του ηταν απο application.

 

Ολη η ουσια ειναι στον kernel.Αν ο kernel δεν υποστηριζει πανω απο 1500 οτι καλωδιο και να βαλεις εκει θα παει.Για αυτο τον εχω πειραγμενο να δινει παντα 2.1 και 1 απο τη θυρα usb.

Γραφω παραπανω οτι με αλλο καλωδιο (xiaomi) πιανω τα 2Α ενω με το blitzwolf τα 1,5Α και εσυ μου μιλας για kernel;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλακα κανεις τωρα; Τοσο καιρο γραφεις οτι τα blitzwolf παίρνουν μεχρι 2,1Α και οι μετρησεις σου βασιζονταν σε applications αντι για μηχανηματακια meters;

 

Φανταζομαι και παραπανω το παλικαρι που μετρησε το optimus G να παιρνει εως 1,2Α, η μετρηση του ηταν απο application.

 

 

Γραφω παραπανω οτι με αλλο καλωδιο (xiaomi) πιανω τα 2Α ενω με το blitzwolf τα 1,5Α και εσυ μου μιλας για kernel;

Το συγκεκριμένο πρόγραμμα μετράει με μεγάλη ακρίβεια πόσο δίνει το κάθε καλώδιο. Με κάτι παλιούς φορτιστές δίνει 600 ενώ με τα καλά καλώδια 2100 όσο πάει δηλαδή το κινητό. Δοκίμασε το Ampere λέγεται από το Play store. Και τα 2 καλώδια το ίδιο δίνουν με τον φορτιστή της BlitzWolf και το κινητό φορτίζει πάρα πολύ γρήγορα η διαφορά φαίνεται από τα 1800 που το φορτιζα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Το εχω ξαναγραψει οτι στο δικο μου τουλαχιστον δεν μπορει να πιασει πανω απο 1,5Α παρολο που με αλλο καλωδιο (xiaomi) πιανει τα 2Α.

Το επιβεβαιώνω.

εχω πάρει ενα double sided blitzwolf και πάνω απο 1.65Α δεν έχω δει ενώ με το καλώδιο του powerbank(Adata PV150)βλέπω κανονικά 2Α

 

Το συγκεκριμένο πρόγραμμα μετράει με μεγάλη ακρίβεια πόσο δίνει το κάθε καλώδιο. Με κάτι παλιούς φορτιστές δίνει 600 ενώ με τα καλά καλώδια 2100 όσο πάει δηλαδή το κινητό. Δοκίμασε το Ampere λέγεται από το Play store. Και τα 2 καλώδια το ίδιο δίνουν με τον φορτιστή της BlitzWolf και το κινητό φορτίζει πάρα πολύ γρήγορα η διαφορά φαίνεται από τα 1800 που το φορτιζα.

Σε μένα πάντως σε GS3,το ampere γράφει μπαρούφες.

Το συνδέω στον φορτιστή του lumia 435 (550mA)και συνεχίζει να λέει 1000mA η εφαρμογή.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το συγκεκριμένο πρόγραμμα μετράει με μεγάλη ακρίβεια πόσο δίνει το κάθε καλώδιο. Με κάτι παλιούς φορτιστές δίνει 600 ενώ με τα καλά καλώδια 2100 όσο πάει δηλαδή το κινητό. Δοκίμασε το Ampere λέγεται από το Play store. Και τα 2 καλώδια το ίδιο δίνουν με τον φορτιστή της BlitzWolf και το κινητό φορτίζει πάρα πολύ γρήγορα η διαφορά φαίνεται από τα 1800 που το φορτιζα.

Δεν γινεται τετοια προγραμματα να εχουν ακριβεια. Δοκιμασε μηχανακια για να δεις ποσο πραγματικα παει το καλωδιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελάτε φίλοι μου και 2 μετρήσεις με μηχάνημα:

 

 

2016032511244014_998319.jpg

 

2016070810093478_998319.jpg

 

2.11a το ένα και 2.19a το άλλο.

 

Δεν έχω κανένα λόγο να πω ψέμματα από την πρώτη μέρα πάντα 2.1 μου δίνουν τα καλώδια όσο δηλαδή είναι το max που γράφουν. Ίσως έχουν κάποιο θέμα τα δικά σας δεν ξέρω αλλά 2 που έχω πάντα 2.1 βγάζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είναι τα double sided(και απο τις 2 μεριές η έχεις κάποιο άλλο) ;

έχω στα χέρια μου σήμερα ενα που ειναι μονο double sided απ τη μεριά του usb typeA και οχι του micro usb.

θα το δοκιμάσω οταν αδειάσει το PB να δω τι του δίνει.

έχω αυτον http://www.banggood.com/MantisTek-White-Tail-USB-Doctor-Voltage-Current-Detector-Power-Tester-p-1017785.html

τον μετρητή,ελπίζω να μην γράφει μούφες.

προσωπικά πάντως,δεν θα κάτσω να σκάσω,ηθελα μερικά ποιοτικά καλώδια σε σωστή τιμή,τα βρηκα και τα πηρα.

τώρα να βγάζουν 1.6 αντι για 2 δεν με απασχολεί σε καμια περίπτωση.

Πλην του PΒ δεν έχω αλλη συσκευή που να απαιτεί παραπάνω ισχύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είναι τα double sided(και απο τις 2 μεριές η έχεις κάποιο άλλο) ;

έχω στα χέρια μου σήμερα ενα που ειναι μονο double sided απ τη μεριά του usb typeA και οχι του micro usb.

θα το δοκιμάσω οταν αδειάσει το PB να δω τι του δίνει.

έχω αυτον http://www.banggood.com/MantisTek-White-Tail-USB-Doctor-Voltage-Current-Detector-Power-Tester-p-1017785.html

τον μετρητή,ελπίζω να μην γράφει μούφες.

Εχω 2 καλώδια που είναι double sided και από τις 2 μεριές και στο Site δίνουν 24awg με 2.1a max. Έχω το πρόγραμμα fauxclock που ρυθμίζω από εκεί πόσο θα δίνει. Το NOTE 3 κανονικά είναι αρκετά χαμηλότερα τα amper της φόρτισης αλλά με custom Kernel δίνει 2.1 από το AC και 1000 με usb από το laptop. Άψογος ο μετρητής.

Αλίμονο προφανώς και δεν σκας απλά είναι πιο βολικό να βάζεις το φορτιστη και σε λίγη ώρα να έχει πάει 70% η μπαταρία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλακα κανεις τωρα; Τοσο καιρο γραφεις οτι τα blitzwolf παίρνουν μεχρι 2,1Α και οι μετρησεις σου βασιζονταν σε applications αντι για μηχανηματακια meters;

 

Φανταζομαι και παραπανω το παλικαρι που μετρησε το optimus G να παιρνει εως 1,2Α, η μετρηση του ηταν απο application.

 

 

Γραφω παραπανω οτι με αλλο καλωδιο (xiaomi) πιανω τα 2Α ενω με το blitzwolf τα 1,5Α και εσυ μου μιλας για kernel;

με μηχάνημα μετραω, η εφαρμογη πεφτει λιγο εξω...

ξαναλεω επισης αν το blitz βγαζει 2.1Α ενω ειναι 24awg τοτε το tronsmart που ειναι 20awg βγαζει ΣΙΓΟΥΡΑ 2.5Α (και κατι παραπανω). επισης φαίνεται οτι ειναι χαμηλης ποιοτητας τα blitz αφου σε αρκετους παει μεχρι 1.5Α...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελάτε φίλοι μου και 2 μετρήσεις με μηχάνημα:

 

 

2016032511244014_998319.jpg

 

2016070810093478_998319.jpg

 

2.11a το ένα και 2.19a το άλλο.

 

Δεν έχω κανένα λόγο να πω ψέμματα από την πρώτη μέρα πάντα 2.1 μου δίνουν τα καλώδια όσο δηλαδή είναι το max που γράφουν. Ίσως έχουν κάποιο θέμα τα δικά σας δεν ξέρω αλλά 2 που έχω πάντα 2.1 βγάζουν.

Οι φωτο, μονο δικες σου δεν ειναι. Ειδικα η πρωτη ειναι ολοφανερο οτι δεν ειναι το ιδιο προιον!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...