Προς το περιεχόμενο

Xiaomi Redmi Pro με 10core CPU, OLED οθόνη, διπλή κάμερα στο πίσω μέρος και τιμή $225


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

10core στα 2,5ghz :confused:  μαζί για δώρο θα δίνει η xiaomi και μια εξάδα αυγά για να δοκιμάσεις εκείνη την ώρα το ποσό καλή ομελέτα ψήνει

 

Στα 2.5 ειναι οι 2 απο τους 10 αν δεν κανω λαθος οι αλλοι 4 ειναι στα 2 και οι αλλοι 4 στα 1.55

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 108
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Και πάμε μετά και τα σκάμε 5 φορές ποιο ακριβά στην κάθε Apple, Samsung κλπ.

 

Εάν οργανωθούν οι Κινέζοι σε θέμα μάρκετινγκ και υποστήριξης θα τους πάρουν τα σώβρακα.

 

Όσοι έχετε πάρει κινέζικα, αλήθεια τι εμπειρία έχετε;

Η αληθεια ειναι πως έχω αρχισει να εκτιμάω πολυ την xiaomi, δοκιμασα μετα απο το meizu pro 5 το xiaomi mi5. Τι να πω 300€ κινητο δεν εχω ξαναπιασει τοσο καλο. Ειναι σε ολα αψογο bugs 0 μονο απο το υλικο κατασκευης ειμαι λιγο απογοητευμένος, κανει πολυ ευκολα σημάδια. Αλλα ενταξει  για 300€ με τετοια χαρακτηριστικα καπου έπρεπε να χάνει. Huawei p9 lite και p8 lite εξισου αψογα. Οneplus 1 τελειο για την εποχή του oneplus 3 μιλάει απο μόνο του το πιο γρήγορο κινητο που υπάρχει αυτη τη στιγμή και σε επιδόσεις και benchmark και χαρακτηριστικα με 400€. Εμενα που δε με απασχολουν τα brand (samsung apple lg δλδ.) με τα κινέζικα ειμαι μια χαρα. Το βασικο προβλημα σε αυτα ειναι το service που πρέπει αν τυχει κάτι  και χρειαστεις εγγύηση να περιμένεις 1.5 μηνα να παει κ να ρθει για να το πάρεις πίσω.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αληθεια ειναι πως έχω αρχισει να εκτιμάω πολυ την xiaomi, δοκιμασα μετα απο το meizu pro 5 το xiaomi mi5. Τι να πω 300€ κινητο δεν εχω ξαναπιασει τοσο καλο. Ειναι σε ολα αψογο bugs 0 μονο απο το υλικο κατασκευης ειμαι λιγο απογοητευμένος, κανει πολυ ευκολα σημάδια. Αλλα ενταξει  για 300€ με τετοια χαρακτηριστικα καπου έπρεπε να χάνει. Huawei p9 lite και p8 lite εξισου αψογα. Οneplus 1 τελειο για την εποχή του oneplus 3 μιλάει απο μόνο του το πιο γρήγορο κινητο που υπάρχει αυτη τη στιγμή και σε επιδόσεις και benchmark και χαρακτηριστικα με 400€. Εμενα που δε με απασχολουν τα brand (samsung apple lg δλδ.) με τα κινέζικα ειμαι μια χαρα. Το βασικο προβλημα σε αυτα ειναι το service που πρέπει αν τυχει κάτι  και χρειαστεις εγγύηση να περιμένεις 1.5 μηνα να παει κ να ρθει για να το πάρεις πίσω.

 

Στο θεμα service εχεις δικιο θα πρεπει οι μεγαλες Κινεζικες εταιριες σε 3-4 Ευρωπαϊκες χωρες να κανουν εκει service και οχι να παει στην Κινα το κινητο.

 

Αν το κανουν και αυτο εχουν φυγει πολυ μπροστα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν το κάνουν αυτό όμως θα φύγει και το κόστος πάνω. Δεν είναι τσάμπα σέρβις δίπλα στην πόρτα σου δυστυχώς

 

Ναι αλλα μην ξεχνας οτι οι πελατες που χανουν αυτες οι εταιριες ειναι αυτοι που λενε αν μου χαλασει τι κανω;

Μιλαω για εντος εγγυησης γιατι οτι και να παρεις αν δεν εχει εγγυηση το service ειναι ωχ Παναγιτσα μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσοι έχετε πάρει κινέζικα, αλήθεια τι εμπειρία έχετε;

Δύο φιλαράκια μου έχουν το Ulefone Paris εδώ και ένα 7μηνο και τρέχουν σφαίρα χωρίς κανένα πρόβλημα, πέρα από την μπαταρία που με βαριά χρήση κρατάει το πολύ από το πρωί ως το βράδυ.

 

Προχθές παρήγγειλα για άλλο φίλο από banggood το Ulefone Touch 3.5.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλάμε για συστοιχίες πυρήνων που εξοικονομουν μπαταρια αφου ενεργοποιούνται αναλογα με τις ανάγκες σε επεξεργαστική ισχύ. 

 

 

Δύο φιλαράκια μου έχουν το Ulefone Paris εδώ και ένα 7μηνο και τρέχουν σφαίρα χωρίς κανένα πρόβλημα, πέρα από την μπαταρία που με βαριά χρήση κρατάει το πολύ από το πρωί ως το βράδυ.

 

 

Μήπως ήρθε η ώρα να τελειώσει το παραμύθι με το ότι πολλοί πυρήνες σημαίνουν καλύτερη εξοικονόμηση ενέργειας? 

 

Εαν δεν υπάρχει το ανάλογο software από πίσω, και 25 πυρήνες να βάλουν πάλι την ίδια κατανάλωση θα έχουν.

 

 

Το Ulefone Paris είναι ήδη οκταπύρηνο και η μπαταρία κρατάει απ' ότι διαβάζω το πολύ μια μέρα... Οπότε ποιο είναι τελικά το όφελος των 10 πυρήνων εκτός από το marketing?

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και πάμε μετά και τα σκάμε 5 φορές ποιο ακριβά στην κάθε Apple, Samsung κλπ.

 

Εάν οργανωθούν οι Κινέζοι σε θέμα μάρκετινγκ και υποστήριξης θα τους πάρουν τα σώβρακα.

 

Όσοι έχετε πάρει κινέζικα, αλήθεια τι εμπειρία έχετε;

Άψογο τηλέφωνο. Xiaomi Redmi note 3 (3/32 με Smartdragon)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ουκ εν το πολλω το ευ

εχω iphone se 

 

η μολις 1600mAh μπαταρια κραταει 2 μερες με bluetooth/wifi/mobile data μονιμως ανοιχτα

 

οταν το φορτιζω το βραδυ και το βγαζω απτη πριζα, το πρωι μετα απο 8 ωρες ειναι ακομα στο 100% ενω τα android πεφτουν στη καλυτερη στο 90%

απο εφαρμογες και κολληματα ουτε για πλακα..

 

το iOS ειναι ετη φωτος μπροστα παροτι ειχα εμπειρια με ενα απο τα καλυτερα android λειτουργικα (HTC Sense)

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θέλω να φανω spelling freak, αλλά είναι κάτι το οποίο είναι λάθος και το βλέπεις πολύ συχνά. Κλασικός στα ελληνικά είναι πάντα με ένα "σ" και όχι με δύο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mια ειναι η είδηση στο εν λόγω νέο...

 

Mόλις μάθαμε και επίσημα από την ΧΙΑΟΜΙ  ότι το επόμενο iPhone Plus θα λεγεται IPHONE PRO... α και θα έχει dual camera!  :P ;)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...