Προς το περιεχόμενο

Xiaomi Redmi Pro με 10core CPU, OLED οθόνη, διπλή κάμερα στο πίσω μέρος και τιμή $225


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όταν θα αρχίσει να απευθύνεται και στον υπόλοιπο κόσμο εκτός από Κίνα και Ινδία τα ξαναλέμε. Το εννοώ; εξαιρετικά κινητά όμως εγώ και η συντριπτική πλειοψηφία θέλει ένα τηλέφωνο που θα το βγάλει από το κουτί και δεν θα πρέπει να ασχοληθεί με φλασαρισματα, ΡΟΜ, κοινότητες κτλ. , να παραγγελνεις global και να σου έρχεται international room που είναι προβληματική και να παλεύεις να αλλάξεις ΡΟΜ. Αν βελτιωθεί σε αυτό το κομμάτι θα θερίζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Τα κινητά δεν πρέπει να τα κοιτατε στα χαρακτηριστικά αλλά σε εμπειρία χρηστών και υποστήριξη λογισμικού. Το να έχεις Android και να μην κολλάει ούτε μετά από 6 μήνες μόνο η xiaomi μου το έδωσε και έχω περάσει απολες τις εταιρείες. Xiaomi & iPhone μέχρι στιγμής.

 

 

Ενώ ένα nexus πχ κολλαει? η από note 4 και μετα βλέπεις κολληματα ΑΚΟΜΑ και με το "κακο" toucuiz??? Σοβαρευτείτε, μια καλη υλοποιηση addroid πλεον δεν εχει να ζηλεψει στον τομεα της ταχύτητας και της αποκρισης ΤΙΠΟΤΕ από ένα iPhone. Τωρα αν περιμενεις με μια συσκευή των 100 ευρω να είναι το ιδιο με μια συσκευή των 500....ε οκ, παω πασο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν θα αρχίσει να απευθύνεται και στον υπόλοιπο κόσμο εκτός από Κίνα και Ινδία τα ξαναλέμε. Το εννοώ; εξαιρετικά κινητά όμως εγώ και η συντριπτική πλειοψηφία θέλει ένα τηλέφωνο που θα το βγάλει από το κουτί και δεν θα πρέπει να ασχοληθεί με φλασαρισματα, ΡΟΜ, κοινότητες κτλ. , να παραγγελνεις global και να σου έρχεται international room που είναι προβληματική και να παλεύεις να αλλάξεις ΡΟΜ. Αν βελτιωθεί σε αυτό το κομμάτι θα θερίζει.

Η επίσημη Global developer ROM 6.7.21 υποστηρίζει ελληνικά πλέον. Προς το παρών έχει μεταφραστεί το 18%. Όποιος θέλει να βοηθήσει με την μετάφραση, γράφεται και στέλνει αίτηση στο παρακάτω site:

http://translate.miui.com/project/miui-v6

 

Σε 1-2 μήνες που θα βγει η MIUI 8 Global Stable θα έχει πλέον υποστήριξη ελληνικών, Playstore, OTA updates και θα είναι απαλλαγμένη από κινέζικα. Οπότε όποιος δεν θέλει να ασχοληθεί με ROM κλπ θα το παραγγέλνει με επίσημη Global Stable και θα ξεμπερδεύει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...έχω το redmi note 3 SD, εδώ και πέντε μήνες...

...το τηλέφωνο xiaομ@ει + δέρνει...

...ποιότητα κατασκευής ;; εξαιρετική ! στιβαρό στο χέρι !

...έχουνε βγεί άπειρες ρομ να διαλέξεις, AOSP & CM 13...

...αλλά το miui 8 είναι άνετα το καλύτερο + ομορφότερο λογισμικό...

...με δυό κατοσταρικάκια έχω τηλέφωνο καλύτερο από το μήλο !

...γιά μένα οι άλλες εταιρίες έχουν πεθάνει...

...τους ξέρανε όλους ο ούγκο μπάρρα...

...όλα της τα προϊόντα είναι κορυφαία + φτηνά !!!

...και όμως γίνεται...

...κατέριψε το μύθο του ό,τι πληρώνεις παίρνεις !

...έχει πλημμυρίσει όλη την ασία και δεν αργεί ο καιρός που θα την φάει τη huawei...

...μπορείς να πείς ότι κινείται στην πρωτοπορία !

...η apple τρώει τη σκόνη της...

...cheers...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να φανταστώ στο Πόκεμον go η μπαταρία του θα κρατάει 20λεπτα περίπου; 

Αυτο αληθεια απο που το συμπερανες? Δεν ειμαι ουτε υποστηρικτης της xiaomi ουτε της samsung ουτε της apple ουτε καμιας, αλλα ειναι τελειως ηλιθιο για μια εταιρεία που δεν έχεις ιδεα να πετας σχολια. Αυτη τη στιγμη έχω το xiaomi mi5 οπως προανέφερα. Δεν έχω δει καλυτερη διαχείριση μπαταρίας απο κανένα κινητο μέχρι στιγμής. Μετα απο 40 λεπτα gaming το κινητό επεσε μονο 9%, μεσα σε 35 λεπτα στο φορτιστη, ενω επαιζα, η μπαταρία πηγε απο 20% 70% σε αντιστοιχη περιπτωση το galaxy s7 ανεβαίνει μολις 15% 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι δεκαπύρηνο, ρε παιδιά! Που θα βρει να τρέξει τόσες πολλές διεργασίες παράλληλα το σύστημα; Για κινητό μιλάμε!

 

10core στα 2,5ghz :confused:  μαζί για δώρο θα δίνει η xiaomi και μια εξάδα αυγά για να δοκιμάσεις εκείνη την ώρα το ποσό καλή ομελέτα ψήνει

μην πετάς στο άκυρο βλακείες.

 

επίσης guys εχω το letv le 2 pro με helio x20, μια χαρά είναι, μόνο σε gpu χάνει αυτός ο επεξεργαστής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από μπάντες LTE πως πάει;

 

Βλέπω στο gsmarena ότι δεν έχει 800άρα, οπότε άκυρη η πιθανή αγορά του από εμένα.

 

Κρίμα γιατί φαίνεται πραγματικά εξαιρετικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πω πω κινηταρα!!! Μεχρι που σκεφτομαι να πουλήσω το Redmi note 3 pro που παράγγειλα πριν 5 μέρες και δεν ήρθε ακόμα και να περιμένω αυτό☺☺☺

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το γεγονος οτι μερικοι εχετε τοσο τρελο κομπλεξ με την apple με ξεπερναει. Αντι να σχολιασετε αυτο το αξιολογο κινητο μερικοι καθεστε και μας εξηγειτε γιατι το κινητο σας ειναι καλυτερο απο ενα iphone. Λες και ενδιαφερει κανεναν!!

 

On topic: πολυ ενδιαφερον κινητο. Γενικα βλεπω οτι η xiaomi βελτιωνεται. Θα θελα να φτιαξει την καμερα. Οσα εχω πιασει στα χερια μ εχουν δυστυχως μετριες καμερες. Οχι οτι ειναι deal breaker, προφανως σε αυτα τα χρηματα δεν βρισκεις κτ καλυτερο. Αν ομως φτιαξει την καμερα τοτε για μενα θα ειναι απο τα καλυτερα vfm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλέπω στο gsmarena ότι δεν έχει 800άρα, οπότε άκυρη η πιθανή αγορά του από εμένα.

 

Κρίμα γιατί φαίνεται πραγματικά εξαιρετικό.

Ναι δυστυχως... νομιζω μονο η huawei εχει απο κινεζικα την 800, αλλα στην Ελλαδα στις περισσότερες περιοχες το lte παιζει στις b7 και b3 dld 2600 και 1800 οπότε σε λιγες περιοχες δε θα χεις 4g. Αλλα ναι γενικα ειναι απο τα μειον το οτι δεν έχουν τη b20 band.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την 800 δεν θα έχετε θέμα εκτός αν έχετε Wind και μεταξύ μας σε αυτή την περίπτωση αυτό που πρέπει να αλλάξει είναι περισσότερο η επιλογή παρόχου παρά του κινητού :P 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...