Προς το περιεχόμενο

Την Παρασκευή 29 Ιουλίου, το τέλος της δωρεάν αναβάθμισης σε Windows 10


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Εμείς που έχουμε Mac να κλάψουμε ή να γελάσουμε με αυτήν την είδηση; (^^^)

 

Με το πάσο σου, μη βιάζεσαι. Έχεις χρόνο.
Να παρουμε ολοι Mac γιατι η MS θα κλεισει
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 148
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν έχουμε θέμα με την δωρεάν αναβάθμιση !!! Το ξαναπαμε έλεος !!! Με τα χίλια προβλήματα που δημιουργει σε λαπτοπ, pc με ξεχασμενους drivers ,amd κάρτες κτλ. Αφού το λάπτοπ μου (των 400€) "πετάει" με τα 8.1 γιατί να του βάλω τα 10 και να τρέχω να διόρθωσω μέτα προβλήματα που θα προκύψουν ; Για ριξτε ένα μάτι στο φόρουμ να δείτε πόσοι έχουν θεματα μετά την αναβάθμιση σε 10αρια. Δικό μου το λαπτοπ/pc δική μου η επιλογή αναβάθμισης .Δεν σημαινει οτι ζούμε σε σπηλιές ; Έλεος . Το επόμενο pc/laptop που θα πάρω θα κοιτάξω να έχει δεκαριά φυσικά ,αλλά στο τωρινο δεν αλλαζω από 8.1 .Κάναμε ένα χρόνο να δούμε ασπρη μέρα με τα κωλοκολυμματα από 8 σε 8.1 και τώρα που έστρωσε θα το "χαλασουμε" πάλι ;

εγω εβαλα τα 10αρια πριν κανα διμηνο , τα δουλεψα 10 ημερες , το pc μου πηγαινε σε slow motion , γυρισα σε 7αρια και βρηκα την υγεια μου.Το (σχετικα παλιο) pc μου ξαναπεταει και ολα καλα.τι να το κανω το τζαμπα αν δεν μου δουλευει?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω ένα κλειδί σε λαπτοπ με w7 όπου λόγω διπλής κάρτας γραφικών δεν του έδινε update σε w10 (και δεν θα του έκανα βέβαια εκτός αν λυνόταν το θέμα με την on fly αλλαγή κάρτας ανάλογα τις απαιτήσεις)

Το λαπτοπ τα έπαιξε, μπορώ να κάνω τώρα κάτι για να μετατραπεί το κλειδί σε w10 και να το δώσω στον κολλητό η υπάρχει κλείδωμα με hardware?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω βαρεθει να βλεπω να παραπονιουνται για την ενημερωση αναβαθμισης σε windows 10... Ρε παιδια, γιατι δεν κανετε απεγκατασταση της ενημερωσης KB3035583, και μετα αποκρυψη της συγκεκριμενης ενημερωσης? Αυτο εχω κανει εδω και 1 χρονο και δε μου εχει βγαλει τιποτα απο τοτε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Σοβαρα τωρα δεν βρηκες καποιο λογο να βαλεις την τελευταια εκδοση λειτουργικου στο pc σου με αμεσες ενημερώσεις και first priority στο support και από την ms αλλα και από τις υπολοιπες εταιρειες??????????

Το άλλο με τις θεωρεις συνομοσιας και ψεκασμου δεν θα μπω στον κοπο να το απαντησω..,.

Άρα είσαι της λογικής: "ή 10 ή το χάος";

Αποκλείεται να κάνω τη δουλειά μου χωρίς πρόβλημα με τα 7; Γνωρίζεις τις δικές μου ανάγκες ή τις έχεις προσαρμόσει στις δικές σου και μου τα γράφεις αυτά; Αν διαβάσεις το post μου θα δεις ότι εγώ αναγνωρίζω τις ανάγκες των άλλων. Γράφω μόνο για τις δικές μου, όπως είναι και το φυσιολογικό. Ενημερώσεις έχω και με τα 7, χρησιμοποιώ 3rd party εφαρμογές για ασφάλεια και τα προγράμματα που δουλεύω λειτουργούν άψογα στα 7. Ποιος ο λόγος να αναβαθμίσω; Επειδή τα 10 είναι καινούρια; Αυτό δεν αποτελεί πλεονέκτημα πάντα. Αφήνω τους άλλους να κάνουν το beta testing... Θα βάλω τα 10 όταν δε θα μπορώ να κάνω τη δουλειά μου με τα 7. Λογικό δεν είναι; Δικαίωμά μου άλλωστε το τί θα κάνω στο pc μου. Δεν είπα ότι δε θα αναβαθμίσω ποτέ το λειτουργικό, αλλά ότι μέχρι στιγμής δε βρίσκω το λόγο να το κάνω.

Οι βάσεις δεδομένων διδάσκονται στην τριτοβάθμια εκπαίδευση εδώ και χρόνια και εφαρμόζονται από τις εταιρείες κυρίως για θέματα marketing, παροχής καλύτερων υπηρεσιών/προϊόντων στους πελάτες τους κ.α. Η άγνοιά σου δεν είναι δικό μου πρόβλημα. Είναι χαρακτηριστικό της ανθρώπινης φύσης να απαξιώνει ή να θεοποιεί ό,τι δεν καταλαβαίνει.

εγω εβαλα τα 10αρια πριν κανα διμηνο , τα δουλεψα 10 ημερες , το pc μου πηγαινε σε slow motion , γυρισα σε 7αρια και βρηκα την υγεια μου.Το (σχετικα παλιο) pc μου ξαναπεταει και ολα καλα.τι να το κανω το τζαμπα αν δεν μου δουλευει?

Πρέπει να το κάνεις! Με το ζόρι! Αν δεν το κάνεις είσαι πίθηκος ή άνθρωπος των σπηλαίων... Windows 10 ή το χάος. Τέλος. :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω βαρεθει να βλεπω να παραπονιουνται για την ενημερωση αναβαθμισης σε windows 10... Ρε παιδια, γιατι δεν κανετε απεγκατασταση της ενημερωσης KB3035583, και μετα αποκρυψη της συγκεκριμενης ενημερωσης? Αυτο εχω κανει εδω και 1 χρονο και δε μου εχει βγαλει τιποτα απο τοτε.

 

Δεν ισχύει αυτό. Έχει αλλάξει τόσες φορές το update η MS που ακόμα και απόκρυψη να το κάνεις θα στο ξανακατεβασει.

Επιβεβαιωμένο σε πολλά μηχανήματα.

To μόνο που κατάφερε να το σταματήσει ήταν το GWX control panel

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@ii_die_4

@GrandGamer

@Human Soul

 

Για αυτό και εγώ έγραψα OFFLINE kms activation όπου δεν χρειάζεται να κάνεις κανένα "call" σε άλλους servers εκτός της Microsoft (λες και αυτή είναι άγια και δεν κάνει ότι και οι "αεροτονύχηδες" εκεί έξω, εξάλλου είναι χειρότερη η ίδια). Το KMS Activation προκύπτει από το Master κλειδί και το ΟΑ3.0 καθώς και το Microsoft Volume Activation που χρησιμοποιούν και εταιρείες για τους υπολογιστές τους. Όταν γίνεται το ίδιο το master key leaked σε όλους, δεν θέλει πολύ να κάνεις replicate την διαδικασία αυτή. Τοπικά/offline είναι ο ασφαλέστερος τρόπος, και δυστυχώς που στο λέω, δεν κάνει κανένα PC ζομπι και άλλα μυθεύματα και βλακειούλες... Άλλοι μέθοδοι είναι πολύ πιο επικίνδυνοι, όχι το offline activation με micro virtual machine με το master key της MS... Για ζόμπι PC και άλλα τέρατα, ψάξτε σε άλλους μεθόδους ενεργοποίησης : cracked files κ.α .. Το KMS Activation από τους "πειρατές" είναι η ίδια διαδικασία της Microsoft και των εταιριών χρησιμοποιώντας το Master Κey που τυχαίως πάντα.... γίνεται leak...

 

Να κάτσω τώρα να τρώω τον χρόνο μου διαφωνόντας και φιλονικώντας σε ένα forum το έξω ξεπεράσει πλέον και το βαριέμαι, οπότε πολύ απλά θα πω: έχετε δίκιο για το KMS. Κάνει τα PC ζόμπι, φέρνει τον E.T τον εξωγήινο, αλλά και τον Κύριο Spock, καθώς και το διαστημοπλοιο Enterprise και περνοδιαβαίνει εδώ από εκεί τραβώντας χειρόφρενα το διαστημόπλοιο, εκεί θα κολήσουμε τώρα; :P :P :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιός ρε παίδες έστησε PC με κομμάτια και έβαλε ποτέ αυθεντικά windows; Θα μας τρελάνετε εσείς που κράζετε για "νομιμοφροσύνη".

 

Δεν βάζω μέσα laptop και έτοιμα εταιριών για workstation και άμπαλους γιατί συνήθως τα δίνουν πακέτο.

 

Windows 10 ωραία για κινητό, αλλά για desktop δεν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρέπει να σου βγάζει και ένα αριθμό σφάλματος μαζί. Τι αποθηκευτικό χώρο έχει αυτό? Συνήθως τα περισσότερα προβλήματα έχουν να κάνουν με μη επαρκή αποθηκευτικό χώρο για να περάσει η αναβάθμιση. Ψάξε στο σάιτ της λενόβο για οδηγίες γιατί ενδεχομένως θα χρειαστεί να γράψεις το iso σε κάποιο usb stick πριν προχωρήσεις.

 

32 GB, αλλά του έχω βάλει και 64GB sd.

Από την άλλη, με usb δεν ξέρω πως θα το συνδέσω γιατί το laptop έχει μόνο micro usb, και θα πρέπει να βρω ειδικό αντάπτορα.

Δεν ξέρω αν θα το προλάβω...

http://shop.lenovo.com/gr/el/tablets/lenovo/miix-series/miix-3-10-inch/#tab-Τεχνικές_προδιαγραφές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

  • Εμείς που έχουμε Mac να κλάψουμε ή να γελάσουμε με αυτήν την είδηση; (^^^)

 

Εσείς που έχετε mac, σε λίγο καιρό που θα σας γίνει η αναβάθμιση στο νέο mac os, να πάτε να αγοράσετε ξανά τα προγράμματα που δεν θα σας δουλεύουν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θέλω να είμαι νόμιμος. Το laptop μου δεν θέλει, 2 φορές έχω δοκιμάσει το upgrade το οποίο κολλάει γύρω στο 32-35%.

Επειδή θέλει ψάξιμο και δεν προλαβαίνω, ξέρει κανείς αν μπορώ να κατοχυρώσω την δωρεάν αναβάθμιση, να σώσω τα Windows 10 σε ISO και να αναβαθμίσω αργότερα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...